User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
69 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Anfi seçimi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Anfi seçimi

Arkadaşlar selam,

Aracımda 1 takım DLS mid takımı (80watt rms)
    1 tane 38cm cadence subwoofer (600rms) var.
    İlerleyen dönemde 2. bir mid takımı alıp, subwoofer'ı küçültmeyi düşünüyorum.

Amfi almam gerekli. İlandaki amfileri gözüme kestirdim ancak alım konusunda ikilemdeyim. Temiz ses verecek, gücü benim sistemi doyuracak bir amfi istiyorum. ALımı sahibinden GET ile K.k. taksit şeklinde yapacağım.

Bütçe max. 600-700 arası.

Parazit vb. sorunlardan dolayı gönlüm sıfır almaktan yana. Cadence parasını hak eden bir amfi midir? Fikirlere ve satılık amfi varsa tekliflere açığım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4372613/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5769743/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3106656/detay/

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...04994039/detay

yıllardan beri bu amfiyi kullanıyorum, 2 takım jbl kompenant ve 1000 wattlık jbl bassı çok rahat kaldırıyor. 38'lik cadence ile bir takım kompenantta denedim sorun yaşamadım, 2. takımı da rahatça kaldırır diye düşünüyorum. 3 sefer bu amfiden aldım, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim. İlanla alakam yoktur, örnek olsun diye koydum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkan_2120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...04994039/detay

yıllardan beri bu amfiyi kullanıyorum, 2 takım jbl kompenant ve 1000 wattlık jbl bassı çok rahat kaldırıyor. 38'lik cadence ile bir takım kompenantta denedim sorun yaşamadım, 2. takımı da rahatça kaldırır diye düşünüyorum. 3 sefer bu amfiden aldım, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim. İlanla alakam yoktur, örnek olsun diye koydum.
    İlgin için teşekkürler. Bunu bir araştırayım. Genelde Edison vs. markalara pek güvenim yok ama tecrübe her zaman sabittir tabi ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parazit meselesi girişleri bobinli olan amfilerde sorun olmaz deniyor. Daha önce JL Audio vardı sorun yoktu. Şu an tamrili bir x marka var. Sorun çılgın boyutta (sanırm anfi arızalı, çünkü kalan sistem olduğu gibi aynı)

Kafa ütüsüne dönmeden nasıl bir yol izlemek lazım? Aldıktan sonra birde pazarit işi çıkarsa başıma tadım kaçar.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    sohbet????

muzik bolumune tasindi
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sohbet????

muzik bolumune tasindi
    Haklısın. Müzik bölümü vb. ararken gözden kaçınca Sohbet'e açtım.

Teşekkür.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sub fazla güçlü bncede küçültsen daha iyi olur.
    dls a7 bakabilirsin .bütçeni aşıcak ama 5 kanal anfi olarak hem temiz ses verir hemde monosu güçlüdür.
    helix h500 de iyidir.alternatif olabilir.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sub fazla güçlü bncede küçültsen daha iyi olur.
    dls a7 bakabilirsin .bütçeni aşıcak ama 5 kanal anfi olarak hem temiz ses verir hemde monosu güçlüdür.
    helix h500 de iyidir.alternatif olabilir.

Eyvallah kardesim. Butceyi asmayi planlamiyorum. Helix H500e bir bakayim.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulabilirsen eski seri helix darkblue5 te iyi bi amfidir. Mono kanalı çok güçlü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulabilirsen eski seri helix darkblue5 te iyi bi amfidir. Mono kanalı çok güçlü.

H500 ararken denk geldim. Bulduklarim icinde geneli tamirli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parazitten kastın devirle birlikte azalıp çoğalan parazit midir?

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu yaz arabamdaki amfiyi 5 kanal bi amfiyle değiştirmek istiyorum.Şu an üzerindeki amfi ve 4 kanal ve bass vurdukça amfi kendini koruma moduna alıp duruyor.Amfim bu :

yine bu boyutlarda 5 kanal bi amfi bakıyorum bende.

Arabanın ses sistemi Rocford Fosgate'in sitesinde 710 watt gibi bir değer yazılmış.
    Sistemin dizaynı da böyle

http://www.rockfordfosgate.com/produ...013-lancer-evo
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    cadence anfiyi ele .. ilk ilandaki ekonomi için ideal tam verim alırmısın %80 alırsın o anfilerden eğer o fiyat 75.4 ve 601.1 ile beraber ise iki anfi parası ise.. 5 kanaldan uzak dur eğer iiyi bir şey almıycaksan.. sub a ayrı anfi al cross lara ayrı .. jl audio da güzel ama senin isteklerine cevap vermez.. elindeki dls ler r5a yada r6a sanırım santimini yazmamışsın çünkü eğer dediğim modeller ise kaliteli bir anfi ile müzik zevkine doyamassın çok kaliteli bir müzik tınısı yakalarsın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parazitten kastın devirle birlikte azalıp çoğalan parazit midir?
    Ta kendisi. Kötü kablolamama, ana ünite, anfi gibi bir çok handikaptan dolayı duyulan ses. Jl Audio söktüm ve parazit derdim yoktu. Amaç gene dert yaşamamak.

Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu yaz arabamdaki amfiyi 5 kanal bi amfiyle değiştirmek istiyorum.Şu an üzerindeki amfi ve 4 kanal ve bass vurdukça amfi kendini koruma moduna alıp duruyor.Amfim bu :

yine bu boyutlarda 5 kanal bi amfi bakıyorum bende.

Arabanın ses sistemi Rocford Fosgate'in sitesinde 710 watt gibi bir değer yazılmış.
    Sistemin dizaynı da böyle
    http://www.rockfordfosgate.com/produ...013-lancer-evo
    Hocam ben kaliteli temiz ses olsun yeter derdindeyim, Senin kafandaki gibi bir sistem için paramada kıyamıyorum açıkçası. Subwoofer'ı küçültmem gerek. İlk aklımdaki iş mesela.

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cadence anfiyi ele .. ilk ilandaki ekonomi için ideal tam verim alırmısın %80 alırsın o anfilerden eğer o fiyat 75.4 ve 601.1 ile beraber ise iki anfi parası ise.. 5 kanaldan uzak dur eğer iiyi bir şey almıycaksan.. sub a ayrı anfi al cross lara ayrı .. jl audio da güzel ama senin isteklerine cevap vermez.. elindeki dls ler r5a yada r6a sanırım santimini yazmamışsın çünkü eğer dediğim modeller ise kaliteli bir anfi ile müzik zevkine doyamassın çok kaliteli bir müzik tınısı yakalarsın..
    Elimdeki DLS'ler r5a abi. 13 cm yani. Şu an ön kapılarda onu kullanıyorum, bagajda da subwoofer. Sub'ı kesinlikle küçülteceğim. Aklımda 200 yada 250 rms alpine, hertz, focal markalarından biri var. Para çokomel ilişkisi olduğundan ilk etapta bendeki subwoofer ile kafakafaya takas yapacak bir şey aracağım. Daha hızlı reflex için 25 yada max. 30 cm düşünüyorum.

Amfi konusunda sen yazmadan 5 dk önce ilandaki anfiyi GET ilan açtırıp aldım. Emin olmamakla birlikte JL Audio 5450e amfi söktüm yerinede bunu takacağım. Cadence'in sıfır olması cezbediyor ama JL'de D sınıfı ve bence daha kaliteli bir amfi.

İlerleyen dönemde 2. mid takımı için tavsiyen ne olur abi? Uçup kaçmadan beni üzmeyecek bir model. Infinity güç olarak iyi ama tınısı hoşuma gitmez oldu. Dls'leri arkaya alıp öne olması gerektiği gibi 16cm alma planım var.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hayırlı olsun jl i aldın galiba güzel amfi kaliteli bendede monosu var yıllardır kullanırım.. mid takımı dls ile hiç bir şeyi menemen etme derim imkanın varsa dediğin gibi yap 13 lükleri arkaya al ilerde 16 lık da öne alırsın çokda güzel olur 25cm mlik bir basda dengeler yeterince yada 30 da olur..

aldığın ürün hertz ,jbl,infinity olsa şunu bunu al derimde dls de focal gibi bozmaya gelmiyor dls den yürümen bence en güzeli olur..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende benzer DLS kompanentlere sahip sistem için infinity kappa almıstım.
    suan takıcak aracım olmadıgı için hala kenarda duruyor. dilerseniz satabilirim.

4 kanal ve mono tek kanal olarak.
    ikisini 900tl ye verebilirim.

bu ürünler
    http://www.rsteknoloji.com/Infinity-...si,PR-124.html
    http://www.rsteknoloji.com/Infinity-...si,PR-123.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @EREN34
    Doğrudur abi.Benim de 5 kanal bi amfiye ihtiyacım olduğundan araya kaynayım istedim.Koltuk altına sığabilecek,elimdeki sistemi kaldıracak bi amfi arıyorum bende.Max bütçem benimde 1500 lira civarı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun jl i aldın galiba güzel amfi kaliteli bendede monosu var yıllardır kullanırım.. mid takımı dls ile hiç bir şeyi menemen etme derim imkanın varsa dediğin gibi yap 13 lükleri arkaya al ilerde 16 lık da öne alırsın çokda güzel olur 25cm mlik bir basda dengeler yeterince yada 30 da olur..

aldığın ürün hertz ,jbl,infinity olsa şunu bunu al derimde dls de focal gibi bozmaya gelmiyor dls den yürümen bence en güzeli olur..
    DLS ten yurumeyi bende isterim dls zaman ister
    Anfi jl i aldim abi. Kargoda su an. Kismetse yarin takar ve kisik arayda birakirim (maksat arabada ses olsun) haftasonuda detaya girerim.

Amigo arabasi gibi olmasin diye butce dahilinde giristim ise. Sub gidici. O ise egildigimde seni rahatsiz edecegim

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende benzer DLS kompanentlere sahip sistem için infinity kappa almıstım.
    suan takıcak aracım olmadıgı için hala kenarda duruyor. dilerseniz satabilirim.

4 kanal ve mono tek kanal olarak.
    ikisini 900tl ye verebilirim.

bu ürünler
    http://www.rsteknoloji.com/Infinity-...si,PR-124.html
    http://www.rsteknoloji.com/Infinity-...si,PR-123.html
    Eyvallah kardesim ama anfi isini bir kac saat once cozdum. jl audio aldim. Keske daha erken denk gelseydik.

Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @EREN34
    Doğrudur abi.Benim de 5 kanal bi amfiye ihtiyacım olduğundan araya kaynayım istedim.Koltuk altına sığabilecek,elimdeki sistemi kaldıracak bi amfi arıyorum bende.Max bütçem benimde 1500 lira civarı.
    Hocam o paraya sifir guzel anfiler mevcut. kicker jbl vs. lafim yok ama dls focal audioson jl audio bence 1 gomlek ustun.
    1 gomlek ustun aklima gelmeyen markalar da vardir illaki. Alirken d sinifi anfi olmasina ozen goster derim. aileride aktif sisteme gecme planin oldugunda en azinda. anfin hala is yapan birsey olur.

Bu arada tercih tabi ki ama ben anfimi asla ayakaltina ve dar yere koymam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam o paraya sifir guzel anfiler mevcut. kicker jbl vs. lafim yok ama dls focal audioson jl audio bence 1 gomlek ustun.
    1 gomlek ustun aklima gelmeyen markalar da vardir illaki. Alirken d sinifi anfi olmasina ozen goster derim. aileride aktif sisteme gecme planin oldugunda en azinda. anfin hala is yapan birsey olur.

Bu arada tercih tabi ki ama ben anfimi asla ayakaltina ve dar yere koymam.
    Kendi amdisi için AB class yazıyor.Sonradan başka bir ana ünite takılınca benim arabaya.Arabanın orjinal amfisi çalıştırmamış sistemi.Sınıf olarak sanırım harf büyüdükçe amfide kalitede artıyor galiba ? ya da düşünüyor mu bilmiyorum açıkcası.Arabanın kendi hoparlörleri Rocford Fosgate.Ana ünite ve amfi Mitsubishi'ninmiş.Şu anki tek sorunum yüksek basslarda amfinin kendisini koruma moduna alması.Valla kendi orjinal amfisi de koltuk altında olunca orjinalliği bozmamak adına yeni takılan amfiyi de oraya koymuşlar.Dediğinde haklısın abi.Yolcuların ayakları bazen rahat durmayabiliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)