User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Anfi secimi.hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anfi secimi.hk.

s.a arkadaşlar geçen gün 1 takım pioneer 6965v2 hoporlör aldım. bugün baglantı ve ayarlarını yaptım. önlerde hsk 165 var. arkadaki 1 takım ovallerin gücü yetmedi. hsklar biraz daha agır bastı kısmak zorunda kaldım veya daha önceden çok açıktı farkında degildim. şimdi arkaya 1 takım daha 6965v2 takacam. yani toplamda 2 takım 6965 v2 olacak. sistemi toparlarsak

Önlerde
    1 Takım hertz 165

Arkalarda

2 Takım Pioneer 6965 V2 Olacak.

Şimdi gelelim anfi konusuna.

Ana Ünite Pioneer 8650 BT ( 3 Rca 4 Volt Çıkış )

1 Tane Hertz Hcp 1 D Mono Anfi Var.
    1 Tane Jbl Px300.4 Stereo Anfi Var.

Şu Anki Baglantı. 2 Kanalı Hsklar Diger 2 Kanalı 1 Takım 6965 V2 ler Kullanıyor.
    Yani Hepsi 4 Ohm'da Baglı. 2 Ohm'a Düşürmek İstemiyorum.

Hal Böyle Olunca Ozmn Jbl Px300.4 Hskları Besleyecek. Jbl'in 2 Kanalı Kullanılıp 2 Kanal Boşta Kalacak.

Pioneer 6965 V2'ler İçin 3. Anfi Alınacak. Anfi Pioneer Olsun İstiyorum. Bir Kaç Seçenek Var. Bunların Arasında Seçim Yapmam Gerekiyor.

Pioneer 6965 V2'ler [ 80 Rms ]

1.Pioneer GM-6500 F ( Pioneer - Error page )

4 Ohmda Kanal Başına 60 Rms Veriyor. Bana Tam Beslemez Gibi Geldi.

2. Pioneer GMX-944 ( Pioneer - Error page )

4 Ohmda Kanal Başına 75 Rms Veriyor.

3. Pioneer GMX- 904

4 Ohmda Kanal Başına 95 Rms Veriyor.

Şuanda Aklımda Bu Modeller Var. GMX 904 Daha Güçlü Görünüyor. Tonlama Olarak Çok Önemli. Tam Tamına Beslemesi Lazım Yani Hakkını Verecek Bir Anfi İstiyorum.

Daha Sonrasına Gelirsek. Ya Hskları Degiştirecem Pionner 171ci Mid Takımı Alıcam. yada Hsklara Adam Gibi Bir Anfi Alıcam. Cünkü Jbl Anfileri Hakkında İyi Yorumlar Almıyorum. Tonlama Olmadıgını Sadece Güç Verdigi ve jbl anfilerin mid frekans okumada özürlü oldugunu duydum. jbl mono anfileri güzel ama stereo anfileri pek işe yaramaz dediler.hskların seside çok hoşuma gitmedi açıkcası.bunları duyunca anfiden mi kaynaklanıyor acaba diye içim içimi yemeye başladı.

hsklar içinde bir tane pionner 904 alsam 95 rms rms veriyor hsk 125 rms istiyor ama güc olmasada tonlama olarak kendini hissetirirmi acaba ?

diger bir husus baglantı. baştada söyledim. 3 rca 4 volt çıkışlı pioneer teyp'im var.

1. kanal sub çıkısı mono anfiye
    2.kanal front ( ön ) çıkısı jbl px 300.4'e
    3.kanal rear ( arka ) çıkışı pioneer anfiye gidicek.

3.cıkısta y kablosu kullanmam gerekiyor mecburen. hiç sevmedigim bir olaydır bu ama mecbur kalcaz kullanıcaz. Y Kablosunu Kullandıgımda sinyalde kulaga kayda deger bir sinyal düşüşü olur mu ? bu benim kafamı kurcalıyor. 2 ohm'a düşürmek istemiyorum hem kalite düşecek. hemde hoporlorlerin yanma elektrik gönderme riski yükselecek.

biraz uzun oldu bu konu ama çözüm bulmam gerekiyor. özellikle anfi seçiminde çok kararsızım.

emre_gtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an aracımda 2 takım hsk 165 kullanıyorum bende sizin gibi ilk başta arkada oval kullanmıştım hangi marka kullanırsan kullan ovalden verim alamazsın bunu hsk kullandığın için söylüyorum başka bi compenant kullansan zaten kalitesiz olacağı için rahatsız etmez seni ovaller anladım kadarıyla berrak kristal ses niteliği istiyosun bence o anfi ile olmaz dls, hertz, focal , jl gibi markalara yönelmen lazım hsk lar gücü seven bir mid 90 rms le 100 rms le beslenmez tam verimli çalışmaz en az 140 rms girmen lazımki kablo güç kayıplarından dolayı tam besleyebilesin size önerim ovaller yerine arkayada hsk koyun bütçenizi bilmiyorum ona göre yorum yapıyorum bütçenize göre alternatif sunabilirim + olarak hskların verimli çalışabilmesi için kapılarda ciddi bir yalıtım istiyo ben kapıları komple dynamat yaptım farkı ozaman anladım sub gibi alt frekanslara iniyo nerdeyse ve anfinizi seçerken x factör, thd oranı kaç volt kaç rms verdiğine bakın ona göre seçim yapın derim thd oranı %0.00x gibi olan anfiler çok daha berrak çok daha tonlu çaldıracaktır. Y kablo olayına gelirsek işlemci kullansaydın farkı anlardan ama bu durumda kulağınla anlayabilecek bi kalite bozukluğu olmaz ana üniten zaten 4 volt y kullanarak 2 v düşüreceksin sadece kanalın birini çok da sıkıntı değil ama dediğim gibi hiç gerek yok ovallere tak bi hsk daha temiz temiz dinle derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu acali baya olmustu cvp gelmeyince secimi ovallerde yaptim 2 takim pioneer 6965v2 taktim.daha once kullandigim 95slerden daha iyi ses veriyor. Hsklari satip degistircem onu besleyecek anfiler pahali yerine pioneer 170ci dusunuyorum.yalitim bituself ile yaptim ama olmadi. Arabam sifir olup uzun vadeli kullansam kaliteli yalitim yaptiririm ama gerek yok. Hsk cok tiz caliyor memnun kalmadim pioneer 924 anfiye bagladim a class anfide ses degisti ama 65 rms ile beslenmis oluyor kopruleyip bide oyle baglayacam. Cevap icin tesekkurler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)