User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
119 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bmw Hi-fi retrofit ses sistemleri ?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yarbay iyi güzel demişde match 8 kanal dsp yi türkiyede bulmak zor iş velevki buldun avrupa satış fiyatı 700 -800 dolar civarıydı en son..

Türkiyede 4-5 bin tl den aşağı satan olmaz.. sadece bashsettiğimiz anfi focal sete 900 tl de.. işçilik adam gibi kaliteli kablolaması v.b 2 bin tl de.. şöyle bir sistemde 10 bin tl lik rahat olursun..

sesin kalitesine en ufak bir şey diyiceğim yok.. ama 10 bin tl oldumu rakamlar proje çok farklı evrelere gidebilir..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarbay iyi güzel demişde match 8 kanal dsp yi türkiyede bulmak zor iş velevki buldun avrupa satış fiyatı 700 -800 dolar civarıydı en son..

Türkiyede 4-5 bin tl den aşağı satan olmaz.. sadece bashsettiğimiz anfi focal sete 900 tl de.. işçilik adam gibi kaliteli kablolaması v.b 2 bin tl de.. şöyle bir sistemde 10 bin tl lik rahat olursun..

sesin kalitesine en ufak bir şey diyiceğim yok.. ama 10 bin tl oldumu rakamlar proje çok farklı evrelere gidebilir..
    Yarbay'ın bahsettiği sistem aşağıdaki linkteki sanırım. Bagaja konulan subwoofer dahil sistem fiyatı 1585€
    Fakat match pp82 DSP nin 8*55W (@4ohm) çıkışı 2takım 3 yollu comp, 2adet 2yollu coax. Ve 1 subwoofer dahil toplam 9 hoperloru distortion olmadan tam performansta nasıl çalıştırır bilemedim..

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...03455029/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı jackal_JAZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarbay'ın bahsettiği sistem aşağıdaki linkteki sanırım. Bagaja konulan subwoofer dahil sistem fiyatı 1585€
    Fakat match pp82 DSP nin 8*55W (@4ohm) çıkışı 2takım 3 yollu comp, 2adet 2yollu coax. Ve 1 subwoofer dahil toplam 9 hoperloru distortion olmadan tam performansta nasıl çalıştırır bilemedim..

dediğime gelir işçiliği kablosu osu busu 10 bin tl ye yakın bir paraya gelir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8-ch DSP'yi kim tune edecek?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistem kompenantlarını ilgili firmanın web sitesinden satın aldığınızda toplam 1440€'ya geliyor. Kurulum dahil 1585€ sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kuruluma heleki dsp li sistemlerde kuruluma kimse girişmez.. satmak en temiz işdir genelde..
    o sistemi kablosu osu busu tabii bunun içinde tune etmeside var adam lazım.. almakla bitmez o işi yapıcak adamda türkiyede fazla yok.. yapıcak adamda babasının hayrına yapmaz ..

neyse bana fazla karmaşık geliyor bu tür dijital işlemcili işler.. eski kafalıyım tak streo anfini tak mono anfini kur aracına göre sahnelemeni iyi bileşenlerden.. yoluna bak senfonik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuruluma heleki dsp li sistemlerde kuruluma kimse girişmez.. satmak en temiz işdir genelde..
    o sistemi kablosu osu busu tabii bunun içinde tune etmeside var adam lazım.. almakla bitmez o işi yapıcak adamda türkiyede fazla yok..

miniDSP'in hala çalışıyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

miniDSP'in hala çalışıyor mu?
    o sistemi değiştireli çok oldu arabayı satınca şu anda öyle bir sistem yapdımki tam ideal oldu benim için.
    tablet kullanım amaçlı aux dan bluetooth 4.1 destekli bir aparat aldım.. bluetooth aparatına 2 yada 3 makinaydı aynı anda bağlanabiliyor yani telefonunla tabletini aynı anda bağlaya biliyorsun.. bir tane tablet tutucu aldım kröpsson.. bir tablet samsung 8 inçlik..

audison sr4 streo jl audio mono 2 takım kicker rs 1 tane cervin wega st105 25 cm lik..
    güzelcene en soft şekilde ayarda yapdım equalizer'dan.. illaki bluetooth faktöründen bir verim kaybı vardır ama onuda göze aldım kesip biçmekden on kat iyidir..

yoruldum artık her araçda uğraşdur satmıycağım bir araç olursa ona sistemin kralını yapıcam dsp li audioson anfi alıcam ..
    infinity kappa perfect iki takım ön ve arkalara ... pandizotada iki takım 20 cm lik pionner freeair .. tabi bütün bunlar araca bakdınmı görilmiycek op orjinal görünücek araç .. bütün kapıları pandizotu orjinal görünücek..

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence paraya kıyıp Focal-Audison kombinasyonlu SQ odaklı bi ses sistemi çok iyi olur.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kardeşim naptın ya

ürünün sıfırı türkiye fiyatı liste fiyatı olarak 660 euro pazarlıkla 600 euro fiyat aldım ben, bu ürün bende var ben Bursadan satın aldım Berk Hifi çıkışlı 1200tlye ne 5000tlsı 10000tlsi

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...98768495/detay

hayır yok ben Helix bilmem bana zor gelir Audison isterim fln denilirseede benzer 8 kanal dspli anfinin sıfırı dahada uygun 580 euro.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...74818146/detay

yok dahada ucuz olsun denilirse onunda ikinci eli var arkadaş 1200tl istiyor muhtemelen 1100tlye bırakır

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...17274059/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kardeşim sıfır olsun dersen

Helix Anfi (zaten kablosuna zırtına zurtuna kadar tam takım) : 2000tl

Focal PS165F tanesi 870tl x 2 = 1740 tl

yalıtım: 300tl

montaj ve ayar : 600tl yalıtım ve montaj fiyatlarıda direk bayiiden ve profosyonelce

tamamı : 4600tl

olayda RCA yok direk hi-level bağlantılar

özetle %100den fazla çıkmışsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8-ch DSP'yi kim tune edecek?

Özen Hifi Serkan veya Berk Hifi Murat ikiside gayetde rahat bir şekilde tune yapabiliyor sanıldığpındanda kolay ve ikiside 100usd fiyat veriyor yani aman aman bir durum değil.

hayır öne aktif sürdüğün arkaya pasif takım +sub sürdüğün takım kaç kanal olmuş oluyorki ztn? yada önde 3 yollu + arkada sub kaç kanal oluyor abartılacak yanını göremedin gayet hergün yapılan bir işlem uzay roketi değilki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jackal_JAZZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeşim bahsedilen sistemin birebir aynısı bende montajlı şu an hemde Clio 4 araçta inan uçuk kaçık bir kalitede ses alıyorum.

şöyle ifade edim bir önceki setim Helix B2 precision (tweeterlara aktif) A4 2 kanal ön wooferlara 2 kanal arkada iki takıma pasif olarak önler morel elate arkalar tempo 6.

şu an bu focal ve helix pp82dsp bu yukarıdaki takımdan daha dinamik ama aynı anda yumuşak ve tonlu.

pasif cross ile 70rms isteyen bir takım neden 55rms aktifte distrisyona uğrasınki, yani 1km uzağa ses dinletmeye kalkmıyorsanız emin olun ben takıma keifilim madddi olarakta tam parasını veririm .

Distrisyonun D sinden iz yok, ana ünitem 31e kadar çıkıyor, 27de belli belirsiz var oda olacak ztn.

şöyle ifade edim 150km/h da ilerlerken 14de dinlediğimde duyduğum tek şey muzik o denli sesli , 20de kulak patlayacak, 24-25de 2dk dur ruhsatı verim diyecem o derecede özetle emin ol ses şiddeti yarışmasına katılım ve iddian yoksa sıkıntın yok.

burda önleri aktif sürecez ve pasif filtrelerden kurtulcazki onlar tek başına 5-10rms çalıyor ee orijinaldede 70rms istiyorsa 55rms aktif neden sıkıntı yaratsın heleki böyle hafif ve yükssek verimliliğe sahip takım ile.

önleri bastırmamak için (sahne çalınmasın diye) arkalar ztn daha belirsiz çalacağından pasifte 55rms yine yeterli.

BMW orijinal sublarda aslında koltuk altı subdan çok midbass gibi birşey ve düşük rms,helix anfi fazlasıyla altından üstesinden gelecek güçte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim naptın ya

ürünün sıfırı türkiye fiyatı liste fiyatı olarak 660 euro pazarlıkla 600 euro fiyat aldım ben, bu ürün bende var ben Bursadan satın aldım Berk Hifi çıkışlı 1200tlye ne 5000tlsı 10000tlsi

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...98768495/detay

hayır yok ben Helix bilmem bana zor gelir Audison isterim fln denilirseede benzer 8 kanal dspli anfinin sıfırı dahada uygun 580 euro.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...74818146/detay

yok dahada ucuz olsun denilirse onunda ikinci eli var arkadaş 1200tl istiyor muhtemelen 1100tlye bırakır

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...17274059/detay

bu arada benim aldığım ikinci eldi orası yanlış anlaşılmasın Berk hifinin Bursadan bir müşterisinden Tufan kardeşimizden 1200tlye aldım 2 ay önce ve çok ama çokkkk memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha bu arada biz sıfır ve yurtiçi fiyatları ve profosyonel montaj vs fiyat verdik ama akıllı olan şöyle bir yol izleyebilir (ben öyle yaptım )

1) Audison 8.9 yada pp82dsp ikinci el bekle satın al : 1200-1300tl arası

2) yurtdışına bol bol (benim gibi ) giden biri bul ve focalleri ordan aldır (2 takım) 1000tl Focal PS 165F (PS165F) : achat / vente Enceintes auto sur ldlc.com

3) kablo gereksinimi yok denecek kadar az çoğu bağlantı kendisiyle geliyor rca da yok taş çatlasın:100tl kablo

4) akıllı alış veriş ile yalıtım malzemesi: 200tl

5) montaj + ayar: 600tl

6) ben Alpine SWE-815 sahibiydim bu takım normalde 150 watt peak (muhtemelen 75rms) kendinden aktif 20cm sub,
    ben bundaki anfiyi söktüm ve helixten besledim böylelikle dsp ayarı yapmak mümjün oldu,phase ayarı,time alignment vede 75rmsden 140rmse çıkardım ( sub 2 x 2ohm, anfide 2ohmda 70rms)

450tl

özetle bende önde aktif,arkada pasif her ikiside aynı marka model ve seri dolayıysıyla aynı tona tınıya sahip komponentler bağladım, arkada 2 kanalımı sub için kullandım, araç ana ünite oijinal kaldı.

sistemde time alignment,phase ayarı, sahneleme vs tek kelime ile deşhset oldu, dspde zaten çevirici son derece kalite inanın harman kardon bu durumda bmw 116 ise bu takım muhtemelen 911 turbo kıyas bile değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben o yazıyı yazarken yurtdışı fiyatları baz alarak yazdım.. yurtiçi fiyatları bilmeden ortalama bir rakam yazdım. çünkü matchin dsp li anfisi zaten 700-800 dolar civarı sadece anfi.. yani anfinin kendi ortalama 2500 tl ederki yurtdışı fiyatı.. türkiyedeki bir dükkan sahibi bunu satmaya kalksa 4-5 bin tl den aşağı satmaz diye hesap ederek yazdım..

diğer comp. ları kablosu tune etmeyi osu busu kattınmı ortalama bir rakam yazdım..

şuda var cadence amerikada pahalıdır türkiyede ucuzdur. nedenide amerikada yerli üretimdir malietleri yüksekdir o yüzdne pahalıdır türkiyedekiler sanırım orjinal olsada çin üretimi ondan maliyetleri ucuz.. kolonları wooferları anfileride ucuz..

Keza mtx de öylebildiğim kadarı ile artık pek çok marka butip üretim yapıyor kendi pazarında yerli yüksek kalite yurtdışın pazarında çinde üretim yaptırtıyor onlarda neticede orjinal ama maliyetleri çin olduğu için çok düşüyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özen Hifi Serkan veya Berk Hifi Murat ikiside gayetde rahat bir şekilde tune yapabiliyor sanıldığpındanda kolay ve ikiside 100usd fiyat veriyor yani aman aman bir durum değil.
    berk/murat dediğin nautilus AVM'nin arkasındaki dükkan mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    berk/murat dediğin nautilus AVM'nin arkasındaki dükkan mı?

Kardeşim günaydın, istanbullu değilim oyüzden net cevap veremiyorum ama adresi şuşekilde : Adres. Acıbadem Onur Sok No. 4 / B Kadıköy İstanbul

Ankara'da Aydın elektronikte yapabiliyor bu arada bilginiz olsun sanırım adı Ferhat'tı beyfendinin baya telda yardımcı olmuştu ama fiyat yüksek gelmişti bana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim günaydın, istanbullu değilim oyüzden net cevap veremiyorum ama adresi şuşekilde : Adres. Acıbadem Onur Sok No. 4 / B Kadıköy İstanbul

Ankara'da Aydın elektronikte yapabiliyor bu arada bilginiz olsun sanırım adı Ferhat'tı beyfendinin baya telda yardımcı olmuştu ama fiyat yüksek gelmişti bana.
    selam,

adresi kontrol ettim ancak emin olamadım.

birkaç yıl önce Alpine PXA-H100 + Alpine headunit montajı için Nautilus arkasındaki dükkanlara gittim. o zaman yeterli bilgim olmadığı için bildiğini zannettiğim dükkanlara yaptırmak istedim. bir tanesi personel probleminden dolayı yapamadı. diğeri klasik TR ustası lafı randıman alamazsın muhabbetiyle Alpine'ı mokladı. Helix harikaymış, onu itelemeye çalıştı. nasıl tune edeceksin diye sorduğumda sinyal gönderiyoruzzz arrkadaşımm diyerek engin bilgi & tecrübesini gözler önüne serdi. tuning için €600 istedi.

enayi yerine koyamadığını anlayınca dükkandan çıkarken içerdeki bilmemkim abi müşterisini bana gösterdi, araba sistemine €30,000 harcamış mışmışmış .

yersen...

satılık ilanlarını gönderdiğin Audison amp+DSP entegre sistemin fotolarında software screenshot koyulmuş. kusura bakma, bu dükkanların alayına önyargıyla yaklaşıyorum. screenshot'ta görülen ayarlarda seçili kanal için default Linkwitz-Riley crossover gözüküyor. şimdi bu arkadaşlar hmm, kullanılacak driver'a göre Linkwitz-Riley (ya da başka tip) xover seçeyim, slope şu kadar dB olsun diyebiliyor mu? dedikten sonra RTA kullanarak ölçüm yapıp magnitude & phase response'u görebiliyor mu? bunlara göre DSP'yi ayarlayabiliyor mu? böyle time alignment bilmemne diye konuşurken TR şartlarında karşıdan gelecek cevap küfür mü ediyon karrrdeşim ben ticaretime bakarım olur .

dijital elektroniğin imkanlarını kullanarak DSP yapmak demek, elektronik ve akustik konusunda uzman bir kişi tarafından ses sinyalini arabaya uygun olarak değiştirebilecek teknolojik imkanı yaratmak, ticari olarak piyasaya sunmak demek.

yurtdışında herkesin elinde RTA, kalibre ölçüm mikrofonu, multimetre. hatta osiloskop. bizdeki uygulaması arrrkadaşım önü şurada kes subw'ı biraz aç bas vursun böyle.

ayranı yok içmeye tahtırevana DSP taktırmış atasözü aklıma geliyor .

tabii ki şahsına yazmadım, yanlış anlaşılma olmasın. bilgin varsa herşeyi yaparsın, hatta sistemi tamamen kendin kurabilirsin. ancak her gün DSP kuruluyor, nedir ki? cümlene katılmıyorum. dükkanlar yetersiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler