User Tag List

Sayfa 5/13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
239 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Anfi Tavsiyesi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @E46 abi hertzleri ben vermiştim sana. Şimdi okudum da hani malı sana itelemişim gibi konuşulmuş burada. İşime yaramadığı için Hertzlerin letgo'da vs satılık konusu vardı. Sen buraya arkaya 13 cm hoparlör arıyorum diyince ben düşünürsen yollarım demiştim. Şimdi burada konuşulanlara bakınca ben düzenbazlık yapmışım gibi lanse edilmiş. İstersen paranı iade edip ürünü geri alabilirim. Telefonum sende mevcut
    Yok Fatih öyle bişey konuşulmadı yanlış anlaşılma sanırım. Senine bir alakası yok. Sen bi ürün satıyodun bende bana sat işimi görür dedim gönderdin konuştuğumuz gibi. Benim isime yarar yaramaz seninle ilgili bir durum degilki Sorun benle ilgili yanlış bir düşünceyle almışım bilgisiz olduğum için, bilenlere sormadan kısacası senle hiçbir alakası yok. Coaxlar güzel. Bilakis sen dürüst bir adamsın gayet güzel bir şekilde paketleri gönderdin ve gönderdiğin malın arkasında durdun şuanda da olduğu gibi. Teklifin içinde teşekkür ederim. Yanlış anlaşılacak bişey dediysek surculisan ettiysek özür dilerim. Ama tekrar söylüyorum senin en ufak bir yanlışın olmadı. Sana karşı da birsey soyleyen kimse olmadı. İçin rahat olsun
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom @Yarbay

Abilerim Tekrardan merhaba İzmir de öneriler üzerine düzgün bir tesisatçı buldum sistemi komple elden geçirecek.

Şöyle bir niyetim var sizlerin fikirleri benim için oldukça önemli. tekrar tekrar içilik vermemek için ve ses sistemi olayını burada noktalamak için,
    arkadaki ovalleri, hertzleri ve öndeki clarionları satıp, önlere adam akıllı Focal Ps 165 gibi hoparlör alıp, jbl ye de tekrar dediğiniz gibi 8,5lt sealed box yaptırıp kenwood anfiyle besleyip bırakayım diyorum. Sizce nasıl olur, önleri focalle değiştirmem elimdeki teyp ve anfi ile fayda sağlar mı, ön kapılara izolasyon yaptırmalımıyım .
    Konu E46 tarafından (15-12-2016 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focal ps, Hsk 165 türevi bir mid ve kapı ici izolasyon işin rengini değiştirecektir. Murat abiden aldığım hsk 165 i kapılara izolasyon yaptıktan sonra fark ettim ki ciddi güzel calan bir aletmiş. Kaldı ki ben oem teyp ile kullaniyorum hala. Yani alacağım verimin neredeyse yüzde 15'ini kaybediyorum. Arabayı değiştircem değiştiremiyorum uzadı gitti o yüzden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focal ps, Hsk 165 türevi bir mid ve kapı ici izolasyon işin rengini değiştirecektir. Murat abiden aldığım hsk 165 i kapılara izolasyon yaptıktan sonra fark ettim ki ciddi güzel calan bir aletmiş. Kaldı ki ben oem teyp ile kullaniyorum hala. Yani alacağım verimin neredeyse yüzde 15'ini kaybediyorum. Arabayı değiştircem değiştiremiyorum uzadı gitti o yüzden.
    Peki bu izalosyon sadece hoparlör olan kapılara mı yoksa tüm araca mı uygulanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu izalosyon sadece hoparlör olan kapılara mı yoksa tüm araca mı uygulanıyor.
    Hoparlor olqn kapıya uygulayarak kapının içini kabin görevi görmesini sağlıyor. Böylece tonlama net br şekilde değişiyor. Ben bi kere gittim tesisatciya baktim baskasindan bana yar olmuyor kendim söktüm kendim uyguladım. 2 kişiydik gerçi tek biraz zorlayabilir. Tornavida tutmasini bilen biri ile kolaylıkla ses sistemi, izolasyon yapılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoparlor olqn kapıya uygulayarak kapının içini kabin görevi görmesini sağlıyor. Böylece tonlama net br şekilde değişiyor. Ben bi kere gittim tesisatciya baktim baskasindan bana yar olmuyor kendim söktüm kendim uyguladım. 2 kişiydik gerçi tek biraz zorlayabilir. Tornavida tutmasini bilen biri ile kolaylıkla ses sistemi, izolasyon yapılabilir.
    izolasyon olarak ne kullandin fatih

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    izalasyonu sadece hoporlerin çevresine yapsanda olur ama tüm kapıya yaparsan daha verimli olur tabi.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

izolasyon ne anlama gelir?

@E46; fatih'in dediği üzere burada ana prensip kapı boşluğunu kabinet haline getirmektir.

driver titreştikçe hem öne hem de arkaya ses dalgası üretir. klasik uygulamada (teknik bir ismi vardır ama bilmiyorum) arkaya giden dalgaların öldürülmesi gerekir. kabinet ve içine döşenen malzemenin görevi bu dalgaları yoketmek.

bu nedenle ne kadar iyi kaplama yaparsan o kadar çok dalgayı yokedersin.

benim 206 için bitüself diye bir markanın ürününü kullandık (---> örnek <---).

ek olarak, ---> akustik izolasyon süngerini <--- driver çapından birazcık daha büyük kesip driver'ın tam arkasına yerleştirirsen dalga emilimi artar.

bitüself vs. gibi malzemelerin farklı ebat ve fiyatlarda olanları var, yapı marketlerde satılıyor. biraz araştır. yapıştırmak için ısı tabancası gerekiyor. web sitelerinde uygulama fotoları var, görünce öğrenebilirsin. adam gibi bir müzik sistemci bulursan bu bilgilere göre elemanı yönlendirebilirsin. basit bir işçilik, fiyatta uçarsa reddet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abiden aldığım hsk 165 i kapılara izolasyon yaptıktan sonra fark ettim ki ciddi güzel calan bir aletmiş. Kaldı ki ben oem teyp ile kullaniyorum hala. Yani alacağım verimin neredeyse yüzde 15'ini kaybediyorum.
    yani önce izolasyonsuz çaldın, sonra izolasyon yapıp farkını mı gördün?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bitüself yalnız ısı izalasyonunda etkilidir gerçi ses acoustik içinde işe yarar ama ben ses süngeri öneririm.. ben ebaydan aldım 4 kapı için... ucuzdu..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitüself yalnız ısı izalasyonunda etkilidir gerçi ses acoustik içinde işe yarar ama ben ses süngeri öneririm.. ben ebaydan aldım 4 kapı için... ucuzdu..
    ses için kullanılıyor, çünkü işin temeli zift bazlı malzeme kullanmak. scosche vs. gibi markaların ürünleri anladığım kadarıyla bitümden oluşturulmuş. ama izolasyon işi de kendi başına bir olaydır, farklı dalga boyları için kullanılan malzemeler değişiyor. olayı fazla karıştırmamak için E46'ya standart & hesaplı bişey önerdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    zift bazlı malzemeleri ben ses izalasyonunda sıcak bakmıyorum ısı olsa neysede acoustic izalasyonda pekde şart değil.. zaten zift bazlı malzemeler esasen araba içinde değil yapılıyorda araba izalasyon malzemesi değil fiyatı uygun diye kullanılıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani önce izolasyonsuz çaldın, sonra izolasyon yapıp farkını mı gördün?
    Aynen izolasyonu sonradan yaptım. @E46 koçtaştan almıştık bitüself benzeri bir ismi vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih'in burada belirttiği önemli bir tecrübe. Önce-sonra şeklinde kıyaslanması, driver arkasında oluşan dalgaların öne gidenleri nasıl olumsuz etkilediğini gösteriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih'in burada belirttiği önemli bir tecrübe. Önce-sonra şeklinde kıyaslanması, driver arkasında oluşan dalgaların öne gidenleri nasıl olumsuz etkilediğini gösteriyor.
    Bu tip geri dönüşler bizi de aydinlatması açisindan oldukça önemli

Kapının içini ve dışını izole etmek gerekiyor anladığım kadarıyla. Şöyle bir izolasyon doğru olur mu?

ön kapıların içini 2. el bir focal izolasyon buldum( 2 metre kadar. )onunla kaplayip; dışınıda daha ucuz olan erkurt marka izolasyon malzemesi ile kaplamak. (sahibindende erkurt diye aratınca çıkıyor)
    arka kapilarda hoparlör yok zaten onlarida yol gürültüsünü nispeten azaltması açısından sadece erkurtla kaplamak.
    sizin düşünceleriniz nedir acaba erkurt iş görürmu ? youtube dan falan biraz video izleyip internette araştırma yapıp kendim uygulamayı denemeyi düşünüyorum
    Konu E46 tarafından (24-12-2016 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilandan huylandım, amelasyon laflar var. adet fiyatı diye bişey attırıp bırakmış; kaç metre, eni kaç cm?

bence yapı marketten al, 30-40 lira için değmez. ama almadan önce uygulama kliplerine bak, ek olarak bir sürü foto vardır. ısı tabancası kullanımına bak.

bizzat kaplama yapmadım ama bitümlü malzeme ile çalışmak biraz bilgi gerektiriyor. ısıyı alınca zift yapış yapış oluyor. ben müzik sistemcime yaptırmıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilandan huylandım, amelasyon laflar var. adet fiyatı diye bişey attırıp bırakmış; kaç metre, eni kaç cm?

bence yapı marketten al, 30-40 lira için değmez. ama almadan önce uygulama kliplerine bak, ek olarak bir sürü foto vardır. ısı tabancası kullanımına bak.

bizzat kaplama yapmadım ama bitümlü malzeme ile çalışmak biraz bilgi gerektiriyor. ısıyı alınca zift yapış yapış oluyor. ben müzik sistemcime yaptırmıştım.
    muzik sistemcisine yaptirmak daha akıllıca olacak gibi o zaman.
    Erkurt izolasyon hakkında nette biraz arastirmam oldu. alıp kullananlarin yorumlarını okudum.sordum. 1 tanesi 50×50cm miş. eline ulasanlardan tartan olmuş 1 kg mis 1 adeti. kullananlar baya metediyor. o nedenle niyetlendim ama bide bunun kargosu var tabi agir bir malzeme. Yoksa zaten bu muzik sistemi isine baya para kaçırdım yerli yersiz o nedenle hata yapmamak adına 3 e 5 e bakmiom artık. hem masraf edip hem araştırip uğraşıp hem de vakit harcayip hayal kırıklığına ugramak üzücü oluyor. Pandizotu kestirip oval koydurduğum cahiliye dönemini sizlerin sayesinde atlattim. Senin ve yarbay abi gibi tebrubeli buyuklerimize danismadan artık çöp bile almam.erkurt fiyat düşük olunca iste insan killanmiyor değil.Dediğin gibi yarin pazar bi yapı marketleri gezeyim olmazsa
    Konu E46 tarafından (25-12-2016 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muzik sistemcisine yaptirmak daha akıllıca olacak gibi o zaman.
    Erkurt izolasyon hakkında nette biraz arastirmam oldu. alıp kullananlarin yorumlarını okudum.sordum. 1 tanesi 50×50cm miş. eline ulasanlardan tartan olmuş 1 kg mis 1 adeti. kullananlar baya metediyor. o nedenle kafama yattı. Yoksa zaten bu muzik sistemi isine baya para kaçırdım yerli yersiz. 3e 5 e bakmiom artık marka erkurt fiyat düşük olunca iste insan killanmiyor değil.
    müzik sistemi forumunda herkes erkut izolasyonu kullanıyor F/p açısından mantıklı geliyor. Bende bursadan alıcaktım ama o sıra elinde yoktu adamın. 4-5 güne alır kargolarım dedi beklememek için arkadaşla koçtaştan almıştık. erkut izolasyon işini görür yani. Ama sen zaten focal marka izolasyon malzemesini önlere yapacağın için erkutu almasanda olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    müzik sistemi forumunda herkes erkut izolasyonu kullanıyor F/p açısından mantıklı geliyor. Bende bursadan alıcaktım ama o sıra elinde yoktu adamın. 4-5 güne alır kargolarım dedi beklememek için arkadaşla koçtaştan almıştık. erkut izolasyon işini görür yani. Ama sen zaten focal marka izolasyon malzemesini önlere yapacağın için erkutu almasanda olur
    almayı düşündüğüm focal 2 metre. hem kapinin içine hemde disina yetmicek iç kısmı focal disi erkut mu yapmak gerekir ki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler