User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: bmw e90 ana ünite deðiþimi ?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom murat abi ben sistemi eve taşımıştım şimdi tekrar arabaya bağladım fakat bugün arabayı çalıştırdığımda tizlerden yüksek derecede cızırtı gelmeye başladı teyp kapalı haldeyken bile. Süratlenince ıslık sesi ve direksiyonu tam tur vs yaptığımda da hoparlörden ses geliyor. Sorun Rca kablolarında mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hizlaninca islik (alternator whine) cok klasik bir sorun. herhalde RCA interconnect'leri elektrik kablolamasina cok yaklastirdin, fena halde parazit kapmis. hidrolik direksiyon sistemini maalesef bilmiyorum ama sistemde pompa var, enerjisini akuden aliyorsa kablolara parazit kaynagi olusturabilir.

teyp kapaliyken parazit duymaman lazim. amfiye teypten 12V trigger baglantisi yapmadin mi? kontagi acinca amp direkt aciliyor mu?

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Navimexi tavsiye ederim aracınıza birebir uyumlu android olanları çok başarılı en az 10 tane e90 a taktım sorun istemiyorsanız bu markadan şaşmayın gogledan özelliklerini araştırabilirsiniz
    tesekkur ederım kardesım eger baktım butce el vermıyor bunlardan bırını takıp gecıcem artık ama konuda bayaa cevap var tavsiyeler ust duzey sımdı onlara uygun bırsey yapmayı planlıyorum kısaca elımdekı ana unıteyı degerlendırıp neler yapılabılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olayini yukarida bayagi bir tartistik. oldukca fikir verecektir. bunlarin cogu dukkanlarin soylemedigi seyler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin konunu hatirliyorum, duzgun olacak diye bayagi ugrastin & para da harcadin. bizim kucuk esnafin klasik soylemidir ranndimann alamazsiinnn. tercumesi genelde soyledir: elindekileri boklayip elimdekileri sana ittireyim. hakkaten kotu seyler almis da olsan, bir kismi iyi de olsa boklamaya calisir.

sonuc olarak paranla rezil edip zkerim boyle askin izdirabini seviyesine getirirler. maalesef durum bu.

headunit DEH-80PRS ise sakin degistirme! bu alet en ust seviyenin bir alti, elektronik kalitesi ortanin uzerinde. bunlar nasil diye sorduklarin cayda, DEH-80PRS ayda. amerika'da isi bilen pek cok kisi bu modeli kullaniyor.

mumkunse auto-tune ozelligini kullanarak 3-way active calistir. elinde her turlu driver & amp var diye hatirliyorum.
    sorma abi neler aldım neler sonuc olarak elde var 0 degil -10 zaten bu aralar ınsanlara guven sorunum tavan yapmıs durumda işim olan her konuda (işin icinde para varsa) acımasızca carpmaya calısıyor yazık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşı bende hatırlıyorum gerçekten sonuç alamaması üzücü ama bence bundaki en temel etken bileşenleri vede usta olmayışı.

1) doch anfi ile focal set sürmek Vakko takım elbiseye Gezer marka ev terliği giymeye benzer
    2) birkaç kez söyledim geçmişte ama halen swe-1244 alpinelar kullanılmış, buda bence son derece vasat, 30cm lik200rms lik giriş seviyesi bir ürün x 2 adet
    3) bağlantıları aktif halde kral yapabilecek teyp ama full pasif bir sistem kurulu

sizin için olurları:

1)anladığım kadarıyla sizde focal ifbmv-s komponentler vede ifbmw koltul altı mevcut doğrumuyuz?

bu durumda arka kapıları tamamen iptal edip en uygun şekilde orta veya orta üstü 6 kanal anfi alabilirsiniz, ifbmwnin ihtiyaç gücü vede ifbmw-subın 90rms olduğu düşünüldüğünde size

JBL GTO 755.6 çok iyi bir seçim olur burda 4 kanalı (ön 4) köprüler 160rms olarak koltul altına girersiniz, kalan 2 kanalı 107rms yani ifbmw-s komponentlere girersiniz.

teybiniz 4 yol aktife musait değil o sebeble ful aktif mümkün değil maalesef bu sebeble tweeter ve midi crossover ile, koltuk altını aktif , subı aktif sürecez (arka kapılar iptal).

bunlar önleri çözdü hemde gayetde uyguna (jbl 6 kanalları 400-550tlye bulursunuz ikinci el,temizi olduğuna dikkat)

2) subwooferı ve anfiyi kesinlikle satıyoruz iki bileşende üzgünüm ama 5 para etmez,yani bir bmwye ,hifi beklentisi olana,focale hiçmi hiç gitmez!

onun yerine 13.5inch yani neredeyse 35cm olan 600rmslik gücüyle şiddeti,jl markası vede v3 modeli ile tonunu kanıtlamış adam gibi sub alacaz:

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

sizin o iki subwoofer için ayırdığınız yere bunu tek başına kapalı kabinde (sırf sq peşindeyseniz) yada portlu kabinde (ben bass manyağım derseniz) ayırın ve emin olun o 2sinden çok daha iyi iş yapacaktır.

3) anfi olarak subı beslemek için damping factoru yüksek ve verimliliği yüksek bir anfi gerekir:

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

4) teyp Phantomunda dediği gibi audiophile seviyesi bir ürün Navimex vs arkadaşlar yanlış anlamasın ama çin/türk ortaklığı ürünlerin geneli vasat ayar vsde aktif için mümkün bile değil.

teybinizin kabiliyetlerini ortaya çıkarabilecek bir Ankarada yada yakın büyük ilde uzman bir arkadaşa yaptırırsanız çok iyi randıman alırsınız, bu arada auto tune prs80de adam gibi aktifte bile vasat sonuç veriyor sizinki gibi pasif yada benim çözüm olarak sunduğum semi aktifte sonuç vermesi mucize olur.

eğer ayarı yapacak arkadaş, sub ile koltuk altlarını fazlarını hassas birşekilde ayarlarsa bassı öne vede yukarıya taşır şiddet anlamındada ton anlamındada çok daha memnun kalırsınız. ayar olarak zaman hizalamasıyla,kesim noktalarını vede eq sizin aracın içine göre mikrofon ile yapar ise inanın farka şok oğlu şok olursunuz.

şu an sizde 3000hp tank var ama kabilyetini kullanıp savaşa gitmektense siz hanımı AVM'ye götürmüşsünüz o tank ile
    farkındayım abi doch anfi hataydı ama guven sublar içinse artık o kadar malzeme almıstım hatta son sub kalmıstı onuda sanırım uzun zaman oldu telafuzum yannıssa kusuruma bakmayın trex gibi bir sub alıcaktım alpineleri satıp ama kurulumcu arkadas elımde malzemelerın hıc bır degerının olmadıgını soyleyınce resmen hayata kustum ve kendımı ellerıne bıraktım sistem tavsiyenede gelınce zaten amacım son dusundugum sıstemıde tamamlarken 6kanal jbl gto anfi vardı yanı arastırmalarım sonucu ona ıhtıyacım oldugunu dusunmustum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm @recep07
    Deh-80 prs yi satmak niyetindeysen ve cihaz sorunsuz ise ben alabilirim

koptum mike bir cumle ile bundan daha iyi anlatilamazdi heralde
    doch anfi ile focal set sürmek Vakko takım elbiseye Gezer marka ev terliği giymeye benzer
    @phantom Murat abi benim teyp de şuan çayda, bana bir 80prs lazım ayda
    tesekkurler hocam ama uniteyi degerlendıremessem ırtıbata gecerız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sistemi anlamadim?

on tarafta bu mu var; IFBMW-S 2-way component kit
    koltuk alti bu mu; IFBMW-SUB.V2

nasil 4-way oluyor?
    aynen abi ozmnlar hayata kustugum ıcın tam hatırlayamıyorum 2 yol comp kit aldık focal koltuk altlarıda orjinal kalmıs olabılır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı recep07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorma abi neler aldım neler sonuc olarak elde var 0 degil -10 zaten bu aralar ınsanlara guven sorunum tavan yapmıs durumda işim olan her konuda (işin icinde para varsa) acımasızca carpmaya calısıyor yazık
    durumunu gayet iyi anliyorum ancak dusuncem elindekilerin kotu olmadigi yonunde. bir musteri olarak dukkandan isini yapmasini beklemissin (ki gayet dogal), o da aletleri doldurup gondermis. durum cok kotu degil. artik kendini korumaya al, uzerinde biraz ugras, sistemi derleyip topla derim.

yarbay E90'la bayagi ugrasmis, yukarida yazdiklarini degerlendir. hemen biseyler almak zorunda degilsin. mesela mumkunse adana'da bulusun falan, olmaz mi? sistemi dinler, o zaman forumda yazmanin cok otesinde onerilerde bulunabilir. benimkisi fikir, kimsenin adina konusmuyorum tabii.

kolay gelsin,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    durumunu gayet iyi anliyorum ancak dusuncem elindekilerin kotu olmadigi yonunde. bir musteri olarak dukkandan isini yapmasini beklemissin (ki gayet dogal), o da aletleri doldurup gondermis. durum cok kotu degil. artik kendini korumaya al, uzerinde biraz ugras, sistemi derleyip topla derim.

yarbay E90'la bayagi ugrasmis, yukarida yazdiklarini degerlendir. hemen biseyler almak zorunda degilsin. mesela mumkunse adana'da bulusun falan, olmaz mi? sistemi dinler, o zaman forumda yazmanin cok otesinde onerilerde bulunabilir. benimkisi fikir, kimsenin adina konusmuyorum tabii.

kolay gelsin,
    aynen abi cogu guzel parcamı sattım falan sonuc olarak birde arabam motor ındırdı gibi ordada arabayı satın alırken adama guvenmem sonucu olan bırsey bırde o yetmezmıs gıbı arabayı yaptırmaya kalktık ordada carpmaya kalktılar falan yanı hayatım carpılmayla gecıyor sımdı sonuc olarak arabayı carsamba bir sorun cıkmaz işler ters gıtmezse ankaraya gonderıyorum yapılması ıcın..
    yarbay abim adanaya gıtsem kesın yardımcı olurdu bılıyorum fakat sımdılık durum senın bana yardım edebılecegın yonunde gozukuyor sanırım ankaradasın abi en azından kesın araba yapılırken yada bıttıgınde orda olacagım vaktın olur musaitte olursan yardımcı olmanı cok ısterım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonuc olarak suan elımde
    ana unite prs80
    bagajda 2x alpine .....
    1 takım focal (seriyi hatırlamıyorum ama 1.400 lıraya almıstık) 2yol
    koltuk altı orjinaldır kesın
    arka orjınal
    birde doch power 1kusur liraya aldıgım anfi var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    simdilik muzik sistemini falan salla, arabayi yaptir, bi duze cik. sistem sonra gelir.

doch amp diye yazdigim zaman google'da bile cikmiyor. TR'de SED Elektronik diye bir sirketin sayfasinda yarim yamalak mevcut. cok yuksek ihtimalle cin mali uyduruk bir alet. TR'de itelemek icin yaptirmislardir, senin dukkan da kar edecem diye sana gazlamistir. simdilik kullan, sonra satar kurtulursun. doch moch bunlardan bi halt olmaz.

biz senin koltuk altindakileri IFBMW zannettik ama degilmis. belki onlari devreden cikararak daha basit bir sistem yapabilirsin. yarbay'in bahsettigi MATCH PP82DSP onemli. ne ise yaradigini bir arastir, kaliteyi ciddi sekilde arttirabilir (kesin konusmuyorum cunku her aleti deneyebilen birisi degilim).

ankara'da olsam yardimci olmaya calisirdim, maalesef yurtdisindayim. yarbay'in E90'da bizzat tecrubesi var, asil adamin o ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamdır abicim işlemciyi duymustum fakat butce yetersız kalınca oyle kalmıstı ins bir sekılde toparlıyacagız artık yarbay abime kesın ugramayı dusunuyorum artık baska care yok cok tesekkur ederım cevaplarınız yardımlarınız ıcın sevigler abilerim..

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkurler hocam ama uniteyi degerlendıremessem ırtıbata gecerız
    Tamamdır. inşallah 80prs den tam verim alabilecek sekilde sistemi kurarsin
    Yalnız Bin küsür liraya doch amfi olayı facia olmuş, o paralara 2. elden ne anfiler alınır. zalimce cakiyor bu dukkanlar, Bende çok cektim bu dükkanlardan . halini cok iyi anliyorum Recep hic birine guvenmem. Bende şuandaki sistemimi Phantom ve Yarbay in yardımları ile kurdum .eski Bmw mde ekstra ücret odenerek siparis edilmiş 3 yollu bir sistem vardı. Suan ki sistemim ondan kat kat iyi çalıyor ki daha yapilacak bi suru sey olmasina rağmen. Senin ilacin Yarbay ve phantom un tavsiyelerine uymak olacaktır bol şans
    Konu E46 tarafından (09-09-2017 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamdır. inşallah 80prs den tam verim alabilecek sekilde sistemi kurarsin
    Yalnız Bin küsür liraya doch amfi olayı facia olmuş, o paralara 2. elden ne anfiler alınır. zalimce cakiyor bu dukkanlar, Bende çok cektim bu dükkanlardan . halini cok iyi anliyorum Recep hic birine guvenmem. Bende şuandaki sistemimi Phantom ve Yarbay in yardımları ile kurdum .eski Bmw mde ekstra ücret odenerek siparis edilmiş 3 yollu bir sistem vardı. Suan ki sistemim ondan kat kat iyi çalıyor ki daha yapilacak bi suru sey olmasina rağmen. Senin ilacin Yarbay ve phantom un tavsiyelerine uymak olacaktır bol şans
    tesekkurler hocam inş guzel bırsey yaparız bu sefer kımseye carpılmadan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşı bende hatırlıyorum gerçekten sonuç alamaması üzücü ama bence bundaki en temel etken bileşenleri vede usta olmayışı.

1) doch anfi ile focal set sürmek Vakko takım elbiseye Gezer marka ev terliği giymeye benzer
    2) birkaç kez söyledim geçmişte ama halen swe-1244 alpinelar kullanılmış, buda bence son derece vasat, 30cm lik200rms lik giriş seviyesi bir ürün x 2 adet
    3) bağlantıları aktif halde kral yapabilecek teyp ama full pasif bir sistem kurulu

sizin için olurları:

1)anladığım kadarıyla sizde focal ifbmv-s komponentler vede ifbmw koltul altı mevcut doğrumuyuz?

bu durumda arka kapıları tamamen iptal edip en uygun şekilde orta veya orta üstü 6 kanal anfi alabilirsiniz, ifbmwnin ihtiyaç gücü vede ifbmw-subın 90rms olduğu düşünüldüğünde size

JBL GTO 755.6 çok iyi bir seçim olur burda 4 kanalı (ön 4) köprüler 160rms olarak koltul altına girersiniz, kalan 2 kanalı 107rms yani ifbmw-s komponentlere girersiniz.

teybiniz 4 yol aktife musait değil o sebeble ful aktif mümkün değil maalesef bu sebeble tweeter ve midi crossover ile, koltuk altını aktif , subı aktif sürecez (arka kapılar iptal).

bunlar önleri çözdü hemde gayetde uyguna (jbl 6 kanalları 400-550tlye bulursunuz ikinci el,temizi olduğuna dikkat)

2) subwooferı ve anfiyi kesinlikle satıyoruz iki bileşende üzgünüm ama 5 para etmez,yani bir bmwye ,hifi beklentisi olana,focale hiçmi hiç gitmez!

onun yerine 13.5inch yani neredeyse 35cm olan 600rmslik gücüyle şiddeti,jl markası vede v3 modeli ile tonunu kanıtlamış adam gibi sub alacaz:

sizin o iki subwoofer için ayırdığınız yere bunu tek başına kapalı kabinde (sırf sq peşindeyseniz) yada portlu kabinde (ben bass manyağım derseniz) ayırın ve emin olun o 2sinden çok daha iyi iş yapacaktır.

3) anfi olarak subı beslemek için damping factoru yüksek ve verimliliği yüksek bir anfi gerekir:

4) teyp Phantomunda dediği gibi audiophile seviyesi bir ürün Navimex vs arkadaşlar yanlış anlamasın ama çin/türk ortaklığı ürünlerin geneli vasat ayar vsde aktif için mümkün bile değil.

teybinizin kabiliyetlerini ortaya çıkarabilecek bir Ankarada yada yakın büyük ilde uzman bir arkadaşa yaptırırsanız çok iyi randıman alırsınız, bu arada auto tune prs80de adam gibi aktifte bile vasat sonuç veriyor sizinki gibi pasif yada benim çözüm olarak sunduğum semi aktifte sonuç vermesi mucize olur.

eğer ayarı yapacak arkadaş, sub ile koltuk altlarını fazlarını hassas birşekilde ayarlarsa bassı öne vede yukarıya taşır şiddet anlamındada ton anlamındada çok daha memnun kalırsınız. ayar olarak zaman hizalamasıyla,kesim noktalarını vede eq sizin aracın içine göre mikrofon ile yapar ise inanın farka şok oğlu şok olursunuz.

şu an sizde 3000hp tank var ama kabilyetini kullanıp savaşa gitmektense siz hanımı AVM'ye götürmüşsünüz o tank ile
    yarbay abim bu arada arastırmalara basladım 3. şıkta bass anfisini merak edıyorum
    alpine mrd m605 almıstım bende bu onerdıgınle aynı sayılır sanırım yanınada zaten jbl gto 6kanal dusunuyordum temiz 450tlyede bulmustum ozmnlar

birde sq tarzı degilde bass konusunda
    Phaeleh - Afterglow feat Soundmouse [OFFICIAL VIDEO] - YouTube
    su parcadakı tonlama istedıgım tam olarak zaten bu tarz dinliyorum genel olarak elde etmek ıstedıgım tonlama budur tam olarak bu nedenlede sub konusunda aynı marka model gecerlımı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde sanırım koltuk altları orjınal ona ne bulabılırız ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarbay abim bu arada arastırmalara basladım 3. şıkta bass anfisini merak edıyorum
    alpine mrd m605 almıstım bende bu onerdıgınle aynı sayılır sanırım yanınada zaten jbl gto 6kanal dusunuyordum temiz 450tlyede bulmustum ozmnlar
    ilana dikkat!
    mono amfi satip aktif sistem diye sayikliyor,
    PDX-M6 istiyorsan al ama satana dikkat et.

birde sq tarzı degilde bass konusunda
    Phaeleh - Afterglow feat Soundmouse [OFFICIAL VIDEO] - YouTube
    su parcadakı tonlama istedıgım tam olarak zaten bu tarz dinliyorum genel olarak elde etmek ıstedıgım tonlama budur tam olarak bu nedenlede sub konusunda aynı marka model gecerlımı ?
    mudur simdi beni ziplattin bak,

guzel sarki,

boyle muzikler calacam diyosan senin isin is. su anda kulaklikla dinliyorum (maalesef adam gibi sistemde dinleme imkanim yok). bu sarkidaki dengeyi ustelik temiz sekilde duyman gerekir; yani aynen SQ istiyorsun anlamina gelir. senin SQ'den kastin nedir anlamadim?

bu sarkida okuz gibi alt frekans var. adam gibi subw yoksa bu tip muzikler dinlenmez, bisey anlamazsin. eger ayarsiz bas veren bir sistem varsa arabanin ici ogur bogur basla dolar, bas muzigi kapatir, araba zingildar gene bisey anlamazsin.

maalesef o koltuk alti woofer'lar bu sarkidaki frekanslara inmez. senin guzel bi subw driver alip sadece kilavuzundaki kabineti aynen & ozenle yaptirman lazim. iyice alta inmen icin ported tercih et.

ilginc bir sarki secmissin; bir eleman sarkinin frekanslariyla oynayip youtube'a koymus:

40/60/80Hz'i arttirip kiyaslama yapmis .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen abicim satana dikkat etmek konusunda aynı dusunuyorum mumkun mertebe kendı sehrımdekı satıcılardan alıp parca saglamlıgını kontrol ettırıp alıcam..

parça tarzı konusunda istegim aynen dedıgın gıbı alt frekans bunun icinde adam gibi sistem + guzel bir sub tercihi + kabin + kara duzen degilde anladıgım litre hesaplı kabin yada direk kabinli bir model + en onemlı olan bunların ayarını yapabılecek bir insan oglu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler