User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
136 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Açık Hava Filtresi ve CAI gerçekten işe yarar mı?

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seksi style var ; kilotlu coraptan bir parca kesip bir borunun ucuna monte..
    birde anadan doğma var işte.. sadece boruyu takıyorsun gaz kelebeğine, alıyor oradan devamlı
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seksi style var ; kilotlu coraptan bir parca kesip bir borunun ucuna monte..
    birde anadan doğma var işte.. sadece boruyu takıyorsun gaz kelebeğine, alıyor oradan devamlı
    daha önce seninle bu konu hakkında konuşmuştuk, ben cai için malzeme bulamadığım için oem filtre borusu ile kullandıktan sonra deneme amaçlı anadan doğma spec ile denediğimde komple filtre kutuna kadar sökülü olarak ciddi fark yaratmıştı. oem boru çapı emiş için yeterli debiyi sağlayamadığı için boru çapını aşırı derecede büyüttüm, oem kağıt filtre ile kullanıyorum.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce seninle bu konu hakkında konuşmuştuk, ben cai için malzeme bulamadığım için oem filtre borusu ile kullandıktan sonra deneme amaçlı anadan doğma spec ile denediğimde komple filtre kutuna kadar sökülü olarak ciddi fark yaratmıştı. oem boru çapı emiş için yeterli debiyi sağlayamadığı için boru çapını aşırı derecede büyüttüm, oem kağıt filtre ile kullanıyorum.
    e bu stil olayıda senden geliyor zaten abi
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuru buzu muhabbetini buzlu bademle karıştıranlar var ama

şaka bir yana oem ile açık hava filtreleri arasın ciddi bir fark alanların çoğu emiş sisteminin yetersizliğinden kaynaklanan gücü alıyorlar. kutu içi kağıt filtre ile de filtreside aynı sistemi kullandığımda arasında fark hissedemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi Lpg'li araçta açık hava filtresi denersem deneyim düzen tutturamadım.Yüksek vites düşük devirler zulüm oluyor kullanana
    Coğrafya kaderdir

onurunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende green marka kutu içi var.. kutunun filtrenin oturduğu plastik dairesinin yüzde 70lik bi kısmına 1 cm çapında delikler açtık.... hafiften ses alabilmek için... arkadasın da dediği gibi altlar zulüm.... üstler hafiften biraz canlandı gibi.. ya da bana öyle geliyor kendimi inandırmış olabilirim

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onurunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende green marka kutu içi var.. kutunun filtrenin oturduğu plastik dairesinin yüzde 70lik bi kısmına 1 cm çapında delikler açtık.... hafiften ses alabilmek için... arkadasın da dediği gibi altlar zulüm.... üstler hafiften biraz canlandı gibi.. ya da bana öyle geliyor kendimi inandırmış olabilirim
    yani emmeye gidicek havayi kutu uzerinden disariya saliyosunuz %30 hava gidiyo emmeye iyi yapmissiniz kissadan hisse
    - K -

________
    Dr.Ecu

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında hep merak ettim açık filtre ile çekilen hava birimini ve hava sıcaklığını ve aynı şekilde OEM
    filtre sistemi ile bakmak istemiştim ama scantool benim arabamı görmedi

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satılıklar bölümünde filtre ilanlarının artmasını bekliyorum.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam cok güc vermiyor ama testlerdede abartılıcak kadar olmadıgını düsünüyorum bu arada motorda ciddi degsiklik yapanlar tabiki oem sistemleri kullanamayıp CAIleri tercih edicekler güzel paylasım , tesekkürler

onurunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani emmeye gidicek havayi kutu uzerinden disariya saliyosunuz %30 hava gidiyo emmeye iyi yapmissiniz kissadan hisse
    tamamen açık filtreden iyidir diye düşünmekteyim.. hatta ısınan hava genleşir ve yükselir mantığıyla delikleri alt kısıma açtık..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bir yazı olmuş, filtre filtre tutturanlar okumalı güzelce, yıllarca yaptığım araçlardn kendi edindiğim tecrübeler de şu yönde:

tek başına filtre konumu sıcak hava çekmeye müsaitse HP yi düşürür, sıcak hava çekmiyorsa da en iyi ihtimalle eşit çıkar, ama çıkarttığı sesten dolayı psikolojik HP alırız...

CAI, orj. ECU ile çok az farkettirir...

yüklenmiş bir araçta kaput altı sıcaklığı ve egsoz manifolt ısısı yükseleceği için, CAI orjinal filtreden daha fazla güç getiriyormuş gibi gelir...

chiplerken özellikle custom yazılımlarda giren hava miktarı ve de sıcaklığı, ayarı olumlu-olumsuz etkileyebilir o nedenle soğuk yerden emiş yapan bir sistem her zaman stock sisteme göre avantajlı olacaktır...

stock bir arabada turbolu ya da turbosuz farketmez, filtre çok farkettirmez ama yüklenmiş araçlarda eski emiş sistemi yetersiz olabileceği için takılan CAI ler çok güç veriyormuş gibi olur, oysa ki sadece eski sistemin bloke ettiği gücü geri verir o kadar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bugüne kadar yazılımlı yazılımsız araçlarımın hiçbirinde filtreden bir gram hayır görmedim. Şu an TT ye k&n kutu içi taktım onunda arabayı yorduğunu düşünüyorum.

Sadece şu oem kutuyla aynı şekle sahip yeni airboxlar bazı araçlarda işe yarıyor. onun dışındakiler gereksiz masraf.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bı cok kısı fıltreyı gucten zıyade ses ıcın kullanıyor zaten
    ama ıes aracımda ben fıltre kıtının hıssedılır farklını gormustum
    bunu en net yol testınde anlayabılırız rollde denk gıden aracların kutu ıcı ve acık kombınasyonu denemesı ıle farkı gorebılırız dıye dusunuyorum

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60 lık fiyatına 70 lik gri fıratpen ucuna AEM çakması filtre oldu sana AEM V 1,5 hemde öküz gibi ses
    PROSTOCK GARAGE

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bir cai uygulaması yapılan bir araç birde oem filtreli araç 1 derecelik havada 400m 1000m yapacak çıkan sonuçlar bg artışının olup olmadığını gösterir çünkü cai yi nekadar dışarı koyarsanız koyun arac gitmiyor kendi çekim gücüyle alcaktır belli bir hızla gitse aracın filtreye tazyikli hava gelecek böylelikle bg artış sağlanır uzun lafın kısası aracı bide hareketliyken görmek lazım derim

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtre sistemi ile guc almak icin basinc odasi olusturmak gerekli. Bunun icinde sistemi tamamen degistirmek gerekli. Aracin bir yerlerini delmeyi, kesmeyi, bicmeyi goze almadan bu isler zaten zor...

Ancak su da var, kimi araclar fabrikadan bilerek kisik olarak uretiliyor. Misal civic type r. 40mm x 40mm bir delikten hava cekmeye calisan bir sisteme sahip fabrikadan cikista. Siz bu sistemi degistirip kesit alani arttirdiginizda zaten otomatikman daha fazla hava cekebilir oluyorsunuz ve bu da fabrikasyon zengin olan benzin haritanizin fakire gidip verimli yanma degerlerine daha yaklasmasina dolayisiyla da otomatikman guc almaniza sebebiyet veriyor. Yoksa filtre gecirgen mi vs degil konu burdaki.

Boyle bir sisteme sahip araca dogru yaklasimla basinc farklarini kullabilen ve bu basinci aerodinamiyi az bozarak elde edebilen bir sistem yarattiginizda, sonuclar harika oluyor. Zaten bu bahsettigim tarzda bir sistemde MAP degerlerinizin atm degerinin uzerine bile cikabildigini goruyorsunuz...
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    type rımı ilk aldığımda kat. dahil sotcktu dynoya sokmuştum, sonra injen cai takıp dynoya sokmuştum çok ciddi fark vardı. O yüzden bu teste çok emin olamadım bana da araçtan araca fark olur gibi geliyor ki olduğunu gözümle görmüştüm.

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazı güzelde göreceli bir durum söz konusu yanlız o makaleyi yazan şahsiyet gelsin benim integrada orjinal filtre ile vtec sonrası 1 atmosfer basıncını yakalasın bende zırt pırt filtre almaktan ve temizlemekten kurtuliim
    Simota kazanlı filtre kiti aldık taktık tamponu deldik direk hava girsin diye o bile yetmiyor vakumlama yetersiz kalıyor kaldı ki orjinal filtre kazan tertibatı ile nasıl hava gircekte emiş yapcak
    dediğim gibi şartlar ve durumlar göreceli o yüzden kesin,doğru bir bilgi değil bence bu yazılanlar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)