User Tag List

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
136 sonuçtan 134 ile 136 arası

Konu: Açık Hava Filtresi ve CAI gerçekten işe yarar mı?

crazyngagerz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten faydalı bir paylaşım olmuş, kafamızdaki soru işaretleri gitmiş oldu.

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtre nin etkisi yok demek doğru olmaz. Ancak o kadar çok varyasyon içeriyor ki karmaşa burda ortaya çıkıyor. Filtre ve filtrenin çektiği temiz o2 oranı filtrenin geçtiği yolun mesafesi yol üstünde uğradığı direnç filtrenin geçirgenliği ve ortam sıcaklığı gibi bir sürü etkene bağlı. Mesela bazı kullanıcılar filtre ile birlikte filtre yolunu değiştirir intake kısmında redüksiyon kullanırlar böylece çap azalırken içeri giren havanın hızı daha da artar gibi bir çok hassas değişken var. Doğru tercih yapılmadığında geri düşürdüğü gibi (bizzat tecrübeyle sabit) doğru tercih edilen bir filtre ile artı sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca değişiklik her devir bandında ayrı etki yaratabilir. Oem filtre alt devirde daha iyiyken cai altlarda daha ölü üst devilerde daha canlılık gösterebilir. Ve ve ve en önemlisi filtre konusunda genelde işin göz ve kulak zevkine gidildiği için dandik dundik filtrelere kayıyor insanlar en büyük yanlış bu. Filtre hem maf sensörü hem de turbo araç kullanıyorsanız turbo için hayati bir parça. Kesinlikle kendini ispatlamış kaliteli ürünler tercih edilmeli. Yine de çok büyük modifikasyonlar yoksa araç üstünde, kutu içi filtre düzeneğinin bozulması taraftarı değilim. Onun yerine yine kutu içi ama aem kn gibi kaliteli bir filtre alınıp yine kutu içinde kullanılırsa daha büyük artısı olacağını düşünüyorum.
    Konu Lee-on! tarafından (14-04-2017 Saat 07:45 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

umrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi olayın bir de şu boyutu varki, artık bazı üreticiler veya modifikasyon firmaları bile oem olarak açık hava filtreleri kullanıyorlar. Verdiğim örnekler biraz uç araçlar farkındayım.

Mesela Dodge Challenger Demon. Kalkış esnasında önü kalkan ilk seri üretim otomobil. Aynı şekilde 0-400'ü 10 saniye altında koşabilen ilk seri üretim otomobil.

Öte yandan burdaysa Hennesey firmasının 1000 beygirlik Camarosunu görüyoruz. Ki burdaki filtrenin konumu daha enterassan motorun direk yanı.

Konu umrdmr tarafından (10-05-2017 Saat 08:33 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)