User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
71 sonuçtan 58 ile 71 arası

Konu: Antifiriz kullanımı .

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unutmuşum musluk suyu kullanmayın sudaki kireç zamanla antifirizin hammaddesini (boraks) nötr leştiriyor buda uzun vaade de pıhtılaşmaya neden oluyor.Marketlerde satılan pet su lardan kullanın.

Rica ederim,kolay gelsin.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peroksit denen saf su ya ulasma imkanım cok kolay.. bunun ekstrem bir faydası olurmu acabA? direk saf suyun yani?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerek yok rahatlıkla içilebilecek temizlikte bir su fazlası ile kafi dir.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok rahatlıkla içilebilecek temizlikte bir su fazlası ile kafi dir.
    tekrar teşekkürler

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çeşitli kimyasal sıvı üretimleri yapıyoruz bunun içerisinde antifiriz de dahil.Antifiriz dolum tesisinde mikser tankında gerekli hammeddeler karıştırılır sonra %65 oranında (en baba antifiriz diyebileceğimiz bir karışımdır bu) ethilen glikol ve gerektiği kadar su ilave edilir.Karışım iyice yapıldıktan sonra bu tanktan çıkan saf antifiriz -90 de donmaya başlar.Bu değer binek araçlar için çok uçuk ve gereksiz olduğu için -40 oranına düşene kadar sulandırılır ve o şekilde dolum gerçekleştirilir.(özel amaçlı kullanımlarda sulandırılmaz)

Sizin dediğiniz gibi %95 (bu yanlış bir değerdir doğrusu %96 dır) ethilen glikol ile karışım hazırlandığında bu karışım saf antifiriz olur sulandırmak gerekir bu karışımı zaten sulandırmadan kullanamassınız.Satın aldığımız bidonların içindeki karışımda %95 oranında ethilen glikol olsaydı kaba taslak olarak donma derecesi -250 -300 leri bulurdu.Zaten dediğim gibi bu karışımı bu şekilde kullanamazsınız amacının aksine hareket eder.

Siz o markaların arkalarında ne yazdığına bakmayın biraz ukalalık olacak ancak bu işin formülüde ilmide bende siz benim söylediğime inanın.Petrol ofisinin antifirizinde direk uygulandığında -45 derece yazar ancak -25 derecede kristalleşmeye -30 da artık donmaya başlar.Çakallık her yerde her sektörde var her yazılana güvenmemek lazım.
    Sevgili kardeşim.

Maalesef etilen glikolü keşfetmek için çok geç kaldın. Etilen glikol yeni keşfedilmiyor. Birinci dünya savaşından bu yana aynı amaçla kullanılıyor. Bu saatten sonra "şu kadar su kattım, hala şu derecede donmuyor" demek fuzuli olur.

Etilen glikolü biz de ilk defa görmüyoruz. desen bundan her kimyacı veya kimya görmüş kişi birşeyler anlar. Ve bu her kimyacı veya kimya görmüş mühendis vs'ye de mektebinde hocası ve kitapları tarafından, gerekirse de laboratuvar ortamında gösterilir ki %100 saf etilen glikol -12 derece civarında donar. Laboratuvar ortamında yapılan tüm testlerde de etilen glikolün suyla karışımındaki donma noktası şu şekilde değişir;

Eğer sen tüm bu bilimsel verilerin aksine "saf etilen glikol -300 derecelerde donar, su kattıkça da doğru orantılı olarak donma noktası düşer, %100 su katılarak da satılsa otomotiv sektöründe kullanılabilir" diyorsan hemen sana sektörün en büyüklerinden biri olan bir firma ile görüşme ayarlayayım. Ve bu fikrini milyon dolarlara dönüştürelim. Çünkü günümüz üreticileri otomotiv sektörü için hazırladıkları antifrizlerde etilen glikol oranını %95'den yüksek tutarlar. Bu oran genelde %96-%98 arasında olur. Senin keşfettiğin şekilde çok büyük bir maliyet düşüşü sağlanabilir. Ama baştan söyleyeyim, komisyonumu isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerikayı yeniden nasıl keşfedebiliriz ? Siz baştan yanlış düşünceye kapılmışsınız.Siz sanırım bu işin ilmi bende derken kendimi lider olarak gördüğümü sanmışsınız.İlmi bende derken ben bu işin içerisindeyim içinide dışınıda ben bilirim demek istemiştim.

Zaten yazdığımı başlı başına yanlış anlamışsınız yada çarpıtmaya çalışıyorsunuz.Ben saf ethilen glikol -300 lerde donar nerede yazdım mesajlarımdan alıntı yaparak gösterin bana ? Benim göremediğimi siz görüyorsunuz anlaşılan.Siz aslında benim mesajımı bir daha okuyun.Ben ne yazmışım ? Gerekli hammeddeler karıştırılır istenilen dereceye göre ethilen glikol eklenir.En babası diyebileceğimiz antrifirizin içerisinde %65 oranında ethilen glikol bulunur.Ve bu karışım tank tan çıktığında -90 lara tekabül eder.Bu otomotiv sektörü için gereksizdir sulandırılır yarı yarıya düşürülür.

Şayet aynı karışıma %96 oranında etilen glikol eklerseniz dereceyi tekrar diyorum kaba taslak olarak -300 lere çekersiniz.Siz neden se olaya sadece ethilen olarak bakıyorsunuz bu iş bir pastadır gerekli malzemeleri ekler pastanı yaparsın.Etki tepki meselesi.

Ayrıca bahsettiğiniz firma ismi nedir ? Sizin o bahsettiğiniz firmaların bir çoğuna ben antifiriz yapıyorum ve bu konuda ne büyük çakallıkların döndüğünü çok çok iyi biliyorum.Tekrar diyorum her yazılana güvenmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok faydalı bılgıler...paylasım ıcın tsk..
    "FF VTI"TURBO
    "RR Type R"
    "JP egK20"

"DD TypeR" TURBO
    "RED KA Turbo TypeR"

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet faydalı bir bilgi. Ellerinize sağlık

yoshimura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faydalı bilgiler için çok sağolun. Bende full kırmızı antifriz kullandım aracım asla hararet yapmadı ama 1 sene kadar sonra radyatör pres geçme yerlerinden kaçırmaya başladı. Ne derece antifrizdendir bilemem bide aracım 96 model onun etkisi daha fazladır diye düşündüm.
    DTi

mavivtec
    Misafir
    bilgiler için sağolun..

mmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkurler

SeZaR #1
    Misafir
    Faydalı bilgiler paylaşanın emeğine sağlık..

Bundan 1 sene önce aracımın önceki sahibinin antifrizsiz kullanımından dolayı motor bloğu tahliye tapalarının çürümesi ile başlayan serüvenim devirdaim,soğutma sistemini dolaşan tüm hortum ve kelepçelerin birer birer kendini bırakmasıyla son bulmuştu..

Sayesinde 30 tl lik antifriz bana 100 lerce liralık masraf ve emeğe malolmuştu..

Ama bugünün hataları yarının deneyimleridir demişler,antifrizsiz su mu? Asla..

Nerdeyse içtiğim su bardağının yarısına bile antifriz koyup içesim var

kkursat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilginiz için teşekkürler

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel paylaşım tesekkurler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)