User Tag List

Sayfa 8/19 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
357 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Methanol nedir , nasıl güç verir ? Methanol/Su enjeksiyonu nasıl çalışır?(Video+Text)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oktan arttırıcı olarak toluen kullanmak daha iyi...hem oktan arttırıcı diye satılan şeyden ucuza gelir....

depoya ekledikten sonra m85 depo içini dalmaçyalı gibi yaptı 6 ay içinde(oksitlenme gibi ancak elimi sürdüğümde pürüzsüz yine) enjektörlerin durumunu bilmiyorum ama alkole uygun enjektör kullanılarak çözülebilir sorun olursa....

alkollerin plastik ve bronz üstünde sorun yapmadığını gördüm şuana kadar....ama silikonu bozuyor hatta bi hortumum patladı bu yüzden
    toluen mi kullanıyorsun M85 mi?

bir de hangi arabalarda denedin?

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hexane white sprit karışımı da kullandım. oda güzel bir karışım

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Shell 95 aldım 40 Litre civarı içindede 5 Litre olsa 45 Litreye 300ML Oktan artırıcı koyduk sonuç hakkaten mukemmel oldu bence Metanol Etanol vs gibi fantezilere hiç gerek yok Oktan artırıcıdan çok memnun kaldım Yazılımın 97 modunda araba kesiklik yapmadan süper sekilde performanslandı...
    Duyurulur...
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne marka model oktan arttırıcı koydunuz. bilgi olur diğer arkadaşlara.

Ve performans artışını nasıl tepit ettiniz. dynoya mı çıktı araç yoksa dbn vs mi aldınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne marka model oktan arttırıcı koydunuz. bilgi olur diğer arkadaşlara.

Ve performans artışını nasıl tepit ettiniz. dynoya mı çıktı araç yoksa dbn vs mi aldınız.
    Würth Marka Oktan artırıcı kullandık...
    Performansı şöyle test ettik;
    Biliyorsunuz Revo yazılımda SPS cihazı var ve içinde Stock-95 OKtan-97 Oktan modları var ve bunu kendiniz arabaya atabiliyosunuz OBD den...
    Biz 97 oktan yani yazılımın en son ayarına çektiğimizde aracımız kimi benzinlerde gaza basar basmaz kimi benzinlerde bi üst vitesde hemen korumaya geçiyordu...
    Nerden alırsam alayım denediğim her 97 Oktan benzinde maalesef 97 modunu kullanamadık. Tunerima sordugumda neden boyle oluyor diye benzin kalitesi maalesef dedi...
    Hakkaten benzin kalitesindenmi diye 5-10 benzin istasyonu denediğimde artık sıkılmıstım 97 modunu yani HARD modu kullanamamıştım...Ardından Metanol Oktan artırma arayışlarına sardım. Oktan artırıcı kimse işe yaramaz diyordu aldım 45 litreye 300ML ekledik. (Normalde kutu üstünde 60Litreye 300 ML ekleyiniz diyor 2-5 Oktan artırır Oranı %0.05 olması gerekli diyordu).
    45 Litreye 200 ML ekledik oranı tutsun diye araba hafif kesme yapıyor gibi oluyordu ama kesmiyodu. son kalan 100 ML sinide depoya attık ve sonuç muhteşem Ne avans vurma ne korumaya alma vardı..
    Şuan kafamdaki soru su 95 oktan alıp ustune bir şişe atmakmı yoksa 97 alıp yarım şişe koymakmı?
    En önemlisi ise uzun vadede bu katkının zararları varmıdır yararları varmıdır diye bir arastırma içerisindeyim ama net bişeye ulaşamadım...
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.revotechnik.com/index.php...news&id_nws=43

Buraya Dikkat;

# Dyno tolerance +/- 5% * Dependent on fuel quality

Diyor sitesinde...
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Würth Marka Oktan artırıcı kullandık...
    Performansı şöyle test ettik;
    Biliyorsunuz Revo yazılımda SPS cihazı var ve içinde Stock-95 OKtan-97 Oktan modları var ve bunu kendiniz arabaya atabiliyosunuz OBD den...

Şuan kafamdaki soru su 95 oktan alıp ustune bir şişe atmakmı yoksa 97 alıp yarım şişe koymakmı?
    En önemlisi ise uzun vadede bu katkının zararları varmıdır yararları varmıdır diye bir arastırma içerisindeyim ama net bişeye ulaşamadım...
    öncelikle bilmiyoruz şahsen seat & Revo yazılım olayları hakkında en ufak bir bilgim yok, o yüzden bizlerin durumu daha iyi anlaması için daha çok bilgi vermen iyi olur...

ilk mesajından bişey çıkaramadım ancak 2. mesajında diyorsun ki ECU korumaya almadı. ECU'nun korumaya alması vuruntu yapmayacak ancak ateşlemeyi kötüleştiren bir tabloyu aktif etmesiyle mi oluyor? korumaya alıp almadığını nasıl görebiliyorsun?

bir de vuruntu olup olmadığını nasıl takip edebiliyorsun? eskiden 97 oktan benzinle denediğinde vuruntu oldu mu? tüm silindirlerde mi yoksa belli bir silindirde miydi?

bu soruların haricinde tavsiyem toluen katkısını incelemen, çünkü yakıt yollarına zarar vermeden salt oktan aktırma konusunda en etkili madde toluen gözüküyor. ancak mutlaka biraz daha araştırma yap ki toluen bir zarar vermesin.

diğer arkadaşların mesajlarına bakılırsa şimdiye kadar toluenden zarar gören birisi yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle bilmiyoruz şahsen seat & Revo yazılım olayları hakkında en ufak bir bilgim yok, o yüzden bizlerin durumu daha iyi anlaması için daha çok bilgi vermen iyi olur...

ilk mesajından bişey çıkaramadım ancak 2. mesajında diyorsun ki ECU korumaya almadı. ECU'nun korumaya alması vuruntu yapmayacak ancak ateşlemeyi kötüleştiren bir tabloyu aktif etmesiyle mi oluyor? korumaya alıp almadığını nasıl görebiliyorsun?

bir de vuruntu olup olmadığını nasıl takip edebiliyorsun? eskiden 97 oktan benzinle denediğinde vuruntu oldu mu? tüm silindirlerde mi yoksa belli bir silindirde miydi?

bu soruların haricinde tavsiyem toluen katkısını incelemen, çünkü yakıt yollarına zarar vermeden salt oktan aktırma konusunda en etkili madde toluen gözüküyor. ancak mutlaka biraz daha araştırma yap ki toluen bir zarar vermesin.

diğer arkadaşların mesajlarına bakılırsa şimdiye kadar toluenden zarar gören birisi yok.
    Şimdi Durumu birazdaha açalım...
    Aracın vuruntusunu hangi pistonda ne ölçüde oluyor o şekilde görme imkanım yok...

Şöyleki Revo firmasının ürettiği küçük bir OBD girişli içinde Stage 1 in 95 Oktanlı soft ve 97 Oktanlı Hard yazılım ayarlarını bulunduran bir cihazı var. Revo SPS diye geçer. İstediğinizde Stock a dönebilir İstediğinizde 95 oktan soft 97 oktan tam verime geçebilirsiniz...

Yazılımı istanbulda yaptırmadıgımızdan ufak sorunlar oluştu ve Ben istanbuldan 800KM uzakta oldugum için bu cihazı almam gerekti...
    97 Oktan yani son ayarda araba her şekilde kesme yapıyordu yani ECU direkt korumaya alıyordu...
    Nasıl anlıyorum?
    İsmail Cem Ozer kardeşimin Stock Polo GTİ i ile sürekli haftada en az 1 defa Rolle çıkıyorduk. Polo gti ın uzerinde kendi arabamı bire bir deniyorum...
    95 Oktan yazılımda(Depodaki kullanılan 97) Polo ile 1-2 boy geciyordum Polo ardından filtre kiti yaptı eşitiz.
    97 Oktan moduna aldıgımda yazılımı tam gaza abanınca arabadan garip sesler gelip direkt stocka Hatta ve hatta stocktan daha safe bir moda alıyor arabayı...
    O gazlama sırasında ivmeleme sırasında Ecu nun kesintisini öle bi hissediyorsunuzki anlamamanız mumkun değil. Araç direk öne yığılıyor Stock polo geçip gidiyor ben zaten bırakıyorum zorlamıyorum...Dolaysıylada Tunerimiza sordugumuzda 97 Modunda neden Ecu Korumaya alıyor diye?
    Tamamen kötü benzin oktanı düşük benzin dedi...
    2-3-4-5 kere istasyon değiştim hepsinin 97 sini 50şer lira aldım denedim hepsinde 97 Oktan aldım 97 modunda ECU korumaya aldı... Optimal Benzini bulamadık Kayseride Anlıyacagınız...
    Oktan artırıcı koydugumuzda bu kesiklik olmadı onu anlatmaya calısıyorum 97 Hard modunda defalarca gazladım ama Ne korumaya alma oldu ne kesiklik ne Missfire ne ateşleme sorunu araba oktan artırıcı ile sorunsuz çok iyi yürüyor...

Toulen Konusunda şöyle şüphelerim var? Resmi şekilde oktan artıcıların içinde bulanan bişeymi? Ne ölçüde kullanılır boruları filtreyi enjektörü deforme edermi denenmişmi? Çok yaygın bişey değil kullanan cok az sayılıdır...
    Oktan artıcıya Würth oldugu için güvendim Toulen sıradan dısarda farklı amaçlar için kullanılan sıvılar kaliteleri falan belli değil birazdaha yaygınlaşmasına denenmesine ihtiyac var bence Teşekkürler önerileriniz için...
    Kullanan arkadaslar paylasırsa cok sevindirici olur...

Buda SPS i ne işe yaradıgını tam anlayamayan arkadaslar için açıklayıcı bi Video

Revo Technik - Serial Port Switching (SPS) - Audi (B8) S4/S5 3.0 TFSi - YouTube
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oktan artırıcının içinde muhtemelen toluen veya hexane white spirit karışımı bişeyler vardır.

Ben vakti ile almıştım düpe düz solventti. hexane gibi geldi.

Benim kafamın takıldığı konu biz o solventleri ıvır zıvır maddeleri litre litre kullanıyoruz ancak farkını anlıyoruz siz 300ml ile farkı yaşamışsınız. Sanırım yazılım ile ilgili.

Bende standalone bir ecu olsa her halde yazılımla oynayarak %20 üzeri güç alırım

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oktan artırıcının içinde muhtemelen toluen veya hexane white spirit karışımı bişeyler vardır.

Ben vakti ile almıştım düpe düz solventti. hexane gibi geldi.

Benim kafamın takıldığı konu biz o solventleri ıvır zıvır maddeleri litre litre kullanıyoruz ancak farkını anlıyoruz siz 300ml ile farkı yaşamışsınız. Sanırım yazılım ile ilgili.

Bende standalone bir ecu olsa her halde yazılımla oynayarak %20 üzeri güç alırım
    placebo etkisi

methanol bütün silikonlara zarar vermiyor, ebayden aldığım çin malı silikon hortumu liflerine ayırdı, diğer marka modellerde sıkıntı çıkmadı,

oktan arttırıcılarda, ipa, ethanol, methanol, toluen, ksilen, hexan, nitromethane, n-octane, heptane, white spirit gibi kimyasallar oluyor en yüksek oktan değeri 123 olarak geçiyor bazı yerlerde toluen de methanol bazı yerlerde 133 oktan olarak geçiyor, ama alkol türevi yakıtlar bio bazlı olduğu için içlerinde n-octane kimyasalı bulunmadığı için oktan değerleri hesaplanamaz.

hatta milletin bokladığı 10 numara diye satılan yağın içinde %30 oranında white spirit, %70 oranında sn100 madeni yağ var yağın kalorisi mazota oranla çok yüksek sadece yanması çok yavaş, araba 10 numara yağ ile çok daha güzel gidiyor sadece aşırı agresif yazılımlı olan dizellerde avans vurma sorunu çıkıyor bende oldu, benden başka olan araba sadece nos basanda duydum ve gördüm

benzinli olsun dizel olsun arabalarımın depolarına 50 nin üzerinde kimyasal madde karıştırıp koydum bşy olsa bnm arabalarıma olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu white spirit ile hexanı karıştırıyorum. hangisi bunun daha uçucuydu.

Bu malzemeleri bana getiren vatandaş otobanda benzini bitiyor. döküyor 20 lik bidonu depoya
    istanbula bi geldi motoru mahvetmiş Sonradan getirmez oldu.

Ben bu güne kadar bayağı malzeme denedim.

white spirit

hexane

aseton

isopropy alkol

çeşitli temizleyiciler.

oktan artırıcılar.

en memnun kaldığım hexane white spirit karışımıydı. shell vpower100 e 1 litre atıyordum her depoya araç resmen deliriyordu şimdi ikisi de temin edilemiyor.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sentetik tinerin %40 ını white spirit oluşturur,

toluen çok sıkıntılı değilde ksilen sakat

büyük ihtimalle depodaki emmedeki kurumu çözüp motora dayamıştır, motordaki kurumuda çözer biraz daha sabretse tertemiz motoru olucakmış, carbon clean i neyle yapıyorlar

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi, depoya katkı olarak oktan yükseltmek amacıyla ne koymamız gerekiyor ve hangisi daha sağlıklı? ethanol mu, methanolu mu toulen mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Durumu birazdaha açalım...
    Aracın vuruntusunu hangi pistonda ne ölçüde oluyor o şekilde görme imkanım yok...

Şöyleki Revo firmasının ürettiği küçük bir OBD girişli içinde Stage 1 in 95 Oktanlı soft ve 97 Oktanlı Hard yazılım ayarlarını bulunduran bir cihazı var. Revo SPS diye geçer. İstediğinizde Stock a dönebilir İstediğinizde 95 oktan soft 97 oktan tam verime geçebilirsiniz...
    videoyu seyredince olayı bayağı anladım ...

97 Oktan yani son ayarda araba her şekilde kesme yapıyordu yani ECU direkt korumaya alıyordu...

97 Oktan moduna aldıgımda yazılımı tam gaza abanınca arabadan garip sesler gelip direkt stocka Hatta ve hatta stocktan daha safe bir moda alıyor arabayı...
    O gazlama sırasında ivmeleme sırasında Ecu nun kesintisini öle bi hissediyorsunuzki anlamamanız mumkun değil. Araç direk öne yığılıyor
    bir kere SPS videoda acayip hızlı çalışıyor. sende de bu şekilde mi? ECU'nun flash hafızasına birşey mi yazıyor, ya da yüksek oktan için tablolar mı mevcut onları mı aktive ediyor videodan anlamak mümkün değil.

oktan meselesi ateşleme & vuruntu ile ilgili olduğu için ateşleme tablosunda değişiklik yaptığını tahmin ederim.

ancak yolda giderken knock sensor'den vuruntu geldiği anda ECU eski tabloya geri dönüyor. bu arada bujilerin ateşlemesini yeni tablo devreye girinceye kadar kesiyor. bu yüzden anlık ateşleme yapmayan motor arabayı öne doğru kasıyor (diye tahmin yürütüyorum).

Tamamen kötü benzin oktanı düşük benzin dedi...
    2-3-4-5 kere istasyon değiştim hepsinin 97 sini 50şer lira aldım denedim hepsinde 97 Oktan aldım 97 modunda ECU korumaya aldı...
    SPS ile yaşadığın bu olay acı bir gerçeği gösteriyor bizdeki 97 oktan ise almanya'daki kaç oktan? ya da almanya'daki 97 ise bizimki ne .

demekki 97 moksanyedi diye net net iteliyorlar bize... konunun sadece vuruntu ve oktan ile ilgili olduğunu varsayıyoruz tabii. ama sendeki deneme gayet basit, oktan arttırıcıyı koydun mu olay düzelmiş. tartışılacak bir yanı yok yani... octane booster sadece RON/MON indeksini arttırır, yani benzinin daha iyi yanmasını, daha iyi patlamasını vs. doğrudan sağlamaz. yani doğrudan güç veren bir uygulama değil netice olarak.

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toluen mi kullanıyorsun M85 mi?

bir de hangi arabalarda denedin?
    m85 kullanıyorum toluen daha eklemedim....corolla-a4(yavuz)-saxo(dragstar) bunlarda kullanıyoruz.....bu arada yeni bi karışım deniyorum içindekilerin bazıları
    etanol
    ksilen
    bütiletilmeter
    toluen
    benzen
    hekzan
    vs vs 18 madde

iyi bi zamanda denicem bu karışımı bakalım netice ne olcak

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He sen altın vuruş yapıp kafayı kırıcam diyorsun
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rest diyorum ya hep ya hiç

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En iyi güç stock güç Safa... Delecem oğlum seni bu hafta ki roll'e hazır ol. Başroll Safa Telsizlerin şarjı tamam. Filtre kiti üzerinde geliştirmeler yaptım. Stock king seni bekliyor.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş bu polo gti kullananlar kadar atarı bol bi millet görmedim her konunun altına gelip aynı yazılar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)