User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Nokian WRD3 kış lastiği deneyimlerim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aracımda bu lastiği kullanıyorum. Yol tutuşu ciddi anlamda çok iyi.

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ levent Lasstiğin omuz kısmı ( yani dış bölgesi çok aşınıyorsa genel olarak 2 sebebi var. biri lastik havası hatalı ayarlanmış 2-4 psi fazla bassan çözülür. diğer seçenek ise hatalı kamber ayarı. eğer 2 lastik de eşit şekilde aynı yönden ( sadece iç veya dış ) aşındıysa muhtemelen kamber ayarınız hatalı.

Nokian benim de gözlemlediğim kadarı ile biraz yumuşak. aşırı sıcak dönemlerde özellikle yüksek hızlarda aşınması artıyor. ( yaz lastiği için yazıyorum )

Kışın gösterdiği performansa göre öyle bir güven veriyor ki yazın bu araba hayatta kaymaz diyorsunuz. ancak öyle olmuyor işte. aşırı yumuşarsa tutunma o düzeyde artmıyor. ancak yinede bir çok premium lastikle yarışır.

ben de lastiğin ömrünü 30 ile 40 bin hesapladım. bi set 15 bin km kullandım. bi set 10 bin kulandım söktüm. komple bitirsem 2 mm ye inmesi 45 bin km sürebilirdi. zaten 3 yılı geçer ki bana yeter de artar.

Kış lastiği olarak nokianı tartışmam bile. cidden rakipsiz. eğer ortalama bir ilkim veya soğuktaysanız 4 mevsim boyunca nokian v serisi veya diğer seriler alınabilir. ancak yaz için high performance serisi kış için yine kış lastiği alınacaksa nokian ı sadece kış olarak kullanıp. yaz lastiği için conti sc5 veya michelin ps3 düşünülebilir. ben nokian ın en üst seri performans lastiğini kullanıyorum. kışın ıslakta gösterdiği performans çok yüksek. yazın aynı paraya goddyear f1 de alınabilir. nokian da alınabilir. seçenek çok. kış için seçenek sadece nokian.

Bu arada sert kış koşulları için hakka8 çivili lastikleri var efsane derecede iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ levent Lasstiğin omuz kısmı ( yani dış bölgesi çok aşınıyorsa genel olarak 2 sebebi var. biri lastik havası hatalı ayarlanmış 2-4 psi fazla bassan çözülür. diğer seçenek ise hatalı kamber ayarı. eğer 2 lastik de eşit şekilde aynı yönden ( sadece iç veya dış ) aşındıysa muhtemelen kamber ayarınız hatalı.

Nokian benim de gözlemlediğim kadarı ile biraz yumuşak. aşırı sıcak dönemlerde özellikle yüksek hızlarda aşınması artıyor. ( yaz lastiği için yazıyorum )

Kışın gösterdiği performansa göre öyle bir güven veriyor ki yazın bu araba hayatta kaymaz diyorsunuz. ancak öyle olmuyor işte. aşırı yumuşarsa tutunma o düzeyde artmıyor. ancak yinede bir çok premium lastikle yarışır.

ben de lastiğin ömrünü 30 ile 40 bin hesapladım. bi set 15 bin km kullandım. bi set 10 bin kulandım söktüm. komple bitirsem 2 mm ye inmesi 45 bin km sürebilirdi. zaten 3 yılı geçer ki bana yeter de artar.

Kış lastiği olarak nokianı tartışmam bile. cidden rakipsiz. eğer ortalama bir ilkim veya soğuktaysanız 4 mevsim boyunca nokian v serisi veya diğer seriler alınabilir. ancak yaz için high performance serisi kış için yine kış lastiği alınacaksa nokian ı sadece kış olarak kullanıp. yaz lastiği için conti sc5 veya michelin ps3 düşünülebilir. ben nokian ın en üst seri performans lastiğini kullanıyorum. kışın ıslakta gösterdiği performans çok yüksek. yazın aynı paraya goddyear f1 de alınabilir. nokian da alınabilir. seçenek çok. kış için seçenek sadece nokian.

Bu arada sert kış koşulları için hakka8 çivili lastikleri var efsane derecede iyi.
    Civili yok satilmiyor dendi bana.. 7 sene once hakkapelitta2 aldim 1 tanesi oldukca kotu yiprandi, birtane almak istiyorum..
    Yeni sordum yok dediler bayileri

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emirhan sph Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videolar cok yararli oldu arayis icindeyim wrd3 alicam sanirsam Diger aracimizda snoways var ancak onu test etme sansim olmadi 2 gun once takildi daha. Kendi aracima 2 tane wrd3 almayi planliyorum. Paylasimlariniz icin tesekkurler
    Önemli değil. Geçen hafta acaip kar yağdı. Rize de sanayiye gidecektim işim vardı. Belediye sanayinin içine girmemiş karı resmen ben küredim. Patinaj bile çekmedi desem yeridir.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian'ın ben V serisini kullanıyorum 1,5 yılı aşkın zamandır. Takalı takribi 16-17 bin km civarı oluyor.. Islak zemindeki yol tutuşu ciddi anlamda efsane, kış lastikleri daha da iyidir eminim Emirhan, tavsiye ederim

Ancak bende şöyle bir durum söz konusu, Rotasyonu yazın Alanya'da olmadığım için ancak geçen ay içerisinde yapabildim yaklaşık 15bin km de rotasyon yapmış oldum (düz hesap).

Ön lastiklerin (çekişin olduğu) dışta kalan diş kısımlarında bazı yerlerde ciddi yıpranma gördüm söktüğümüz zaman, fotoğraf çekmedim açıkçası oraları ancak altta eklediğim fotoğraftaki oluklar arasında bulunan yola yaklaşık 30derecelik açıyla paralel gelen küçük tahliye oluklarının yırtılmaya başladığını işaret ediyordu bu durum. Çok sıcak iklime sahip bölgeler için fazla yumuşak bir lastik sanırım (tabi genel olarak benim de hayvanlığım var çünkü bazı virajlı kısımlarda çok ciddi zorladım / zorluyorum diyebilirim), çok memnunum şuanki tepkilerinden ancak bir sonraki değişimde başka markalara yönelebilirim açıkçası bu sebepten dolayı. Ayrıca lastiklerin ömrünü 35bin km civarında sürdürebileceğinin sinyalini verdi bu durum gerek diş kalınlığı, gerek yıpranması ile. Ki bu menzil benim baştaki hedefimdi ve yeterli. (Bridgestone B390 lar 37 bin, Michelin Energy ler 39 bin km gitti)

Aga sen abartıyorsun bence Ya lastiğin havaları problemli ya da senin kullanımın Bence bundan sonra Lassa Impetus dene sağlamlık olarak memnun kalacaksın. Ben 35 bin km kullandım 2 kış 1 yaz hala 5 mm diş derinliği vardı. Yol tutuş ve frenleme olarakta çok iyidir ama biraz serttir. Antalya iklimine göre iyi olacağını düşünüyorum.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ilkercom @ Havalarım sıcak 32-33, soğuk 29-30 kıvamında genelde, katalogta 32 diyor 4 ü içinde Kamber ayarımda sorun olduğunu sanmıyorum ki + kamber yok omuz kısmını öyle aşındırmalık, oem süspansiyon + spor yaylar var 2009 dan beri, -1 derece falandır önlerde kamberim, arkalarda biraz daha fazla aslında yarım derece kadar, rot - balansa girdiğimde ölçerim artık onu da. İçten yada dıştan fazla aşınma söz konusu değil abi gördüğüm kadarıyla. Onun haricinde ise rotasyondan önce önler 5.6mm arkalar 7.1mm idi genel derinlik olarak yanlış hatırlamıyorsam, sömestrda gittiğim zaman ölçerim tekrar ne durumdalar diye.

Michelinler varken istediğim gibi oynadığım arabayı bir defa koparabildim henüz bu süreçte Sanırım hayvanlık benden kaynaklı ki onurrolla neler yaptığımı en yakından bilen kişidir

metin @ Impetus arkadaşa aldıkta ben almam heralde ya, bana uzun yolda konforlu lastik lazım ki 1000 + km yolum var tek nefeste her yaz ***** Bir de sağlamlık bakımından bana 35 bin km yeter ki 3 yılda bir her koşulda lastikler değişir bizde adettir
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karar senin uygun kaliteli sağlam Senede yapacağın 1-2 uzun yola göre değerlendirmemelisin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben genel değerlendiriyorum zaten hacım, o yüzden bakalım belki ebat değiştiririm belli olmaz yani
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian v serisinde bende ayni sorunu yasadim 2 takim lastikte

Harika alstik ama yanak ile dis arasi catliyor zamanla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı EMG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian v serisinde bende ayni sorunu yasadim 2 takim lastikte

Harika alstik ama yanak ile dis arasi catliyor zamanla
    Bana özel bi durum olmaması kısmen sevindirdi Emre valla yalan yok, ama onu da aşsalar bi sonraki serilerde ben vazgeçmem Nokian'dan kesinlikle..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çivili ( studded ) siparişle geliyor. tanesi 800 lira üzerinde olması lazım. alıp stoğa koymaları mümkün değil. bayiler de direk yok deyip geçiyor.

hafif çatlamalar bende de var. bu öyle korkulacak bişey değil.

ebad ne bilmiyorum ama 29 30 psi ile lastik aşınması artması lazım.

walla ben çok memnunum. ben goodyear f1 assymetric hastası hastası bi insanım bu nokianlar kışın çok iyi yazın da f1 ayarında tutuyor.

Bir not : pirelli p7 ile arasında 0.5 kg veya 1 kg ağırlık farkı var. aynı ebadda. yakıtta direk şehir içi 1 litre fark ediyor. güvenlik için de gözümüz görmüyor tabii.

emirhan sph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian'ın ben V serisini kullanıyorum 1,5 yılı aşkın zamandır. Takalı takribi 16-17 bin km civarı oluyor.. Islak zemindeki yol tutuşu ciddi anlamda efsane, kış lastikleri daha da iyidir eminim Emirhan, tavsiye ederim

Ancak bende şöyle bir durum söz konusu, Rotasyonu yazın Alanya'da olmadığım için ancak geçen ay içerisinde yapabildim yaklaşık 15bin km de rotasyon yapmış oldum (düz hesap).

Ön lastiklerin (çekişin olduğu) dışta kalan diş kısımlarında bazı yerlerde ciddi yıpranma gördüm söktüğümüz zaman, fotoğraf çekmedim açıkçası oraları ancak altta eklediğim fotoğraftaki oluklar arasında bulunan yola yaklaşık 30derecelik açıyla paralel gelen küçük tahliye oluklarının yırtılmaya başladığını işaret ediyordu bu durum. Çok sıcak iklime sahip bölgeler için fazla yumuşak bir lastik sanırım (tabi genel olarak benim de hayvanlığım var çünkü bazı virajlı kısımlarda çok ciddi zorladım / zorluyorum diyebilirim), çok memnunum şuanki tepkilerinden ancak bir sonraki değişimde başka markalara yönelebilirim açıkçası bu sebepten dolayı. Ayrıca lastiklerin ömrünü 35bin km civarında sürdürebileceğinin sinyalini verdi bu durum gerek diş kalınlığı, gerek yıpranması ile. Ki bu menzil benim baştaki hedefimdi ve yeterli. (Bridgestone B390 lar 37 bin, Michelin Energy ler 39 bin km gitti)

Saolasin levo guzel aciklama olmus Su an wrg2 ile wrd3 arasindayim. Orjinal teneke ebatim 185 60 15.
    Bulabildigim lastikler:

WRG2--185 65 15
    WRD3--195 65 15

WRD3 almak istiyorum ama sknti olurmu bilemedim Fiyat olarak 2sinide ayni buldum. Biri ankarada biri maslakta. Maslakta montaj dahil 150 tl ankarada kargo dahil 145 tl

Edit: Suan aracimda civili hakapellita var arkadasimin lastikleri gecen kar yagdiginda sabah 5 e kadar disardaydim boyle bi lastik yok kafam rahat her yere girebiliorm. Ama kar kalktigi anda cok tedirgin ediyo insani asfalti tutusu frenaji ve verdigi hissiyat farkedilir derecede tehlike olusturuyor
    Mapped by DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çivili ( studded ) siparişle geliyor. tanesi 800 lira üzerinde olması lazim
    Ben 2007 kisinda 4 unu 650 tl ye taktirmistim tanesi 800 hangi olcu? 275 / 35 / 19 falan mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2007 kisinda 4 unu 650 tl ye taktirmistim tanesi 800 hangi olcu? 275 / 35 / 19 falan mi
    düz lastik geçen hafta 195/65/15 4 tanesi 500 e taktırdım wrd3

çivili lastik özel sipariş diyorum

NOKIAN 275/40 R20 106V XL Nokian WR G2 SUV Kış Lastiği - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

düz lastik fiyatıyla çiviliyi kıyaslamayın.

warsa hakka 8 studded ucuza satan bizde alalım :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düz lastik geçen hafta 195/65/15 4 tanesi 500 e taktırdım wrd3

çivili lastik özel sipariş diyorum

NOKIAN 275/40 R20 106V XL Nokian WR G2 SUV Kış Lastiği - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

düz lastik fiyatıyla çiviliyi kıyaslamayın.

warsa hakka 8 studded ucuza satan bizde alalım :P
    Eger bana soyluyorsan 7 sene once cogu kisi kis lastigi bilmezken ben hakkapelitta 2 taktirmistim zaten..

Ucuz lastik degildi tabi ama tane 800 tl ancak suv olculeridir, abartmaya gerek yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    çivili ( studded ) siparişle geliyor. tanesi 800 lira üzerinde olması lazım. alıp stoğa koymaları mümkün değil. bayiler de direk yok deyip geçiyor.

hafif çatlamalar bende de var. bu öyle korkulacak bişey değil.

ebad ne bilmiyorum ama 29 30 psi ile lastik aşınması artması lazım.

walla ben çok memnunum. ben goodyear f1 assymetric hastası hastası bi insanım bu nokianlar kışın çok iyi yazın da f1 ayarında tutuyor.

Bir not : pirelli p7 ile arasında 0.5 kg veya 1 kg ağırlık farkı var. aynı ebadda. yakıtta direk şehir içi 1 litre fark ediyor. güvenlik için de gözümüz görmüyor tabii.
    195 /60 R 15 ebat abi, fabrika o ebata göre benim araca 32psi değer biçmiş. Soğuk lastikte 29-30psi , sıcak lastikte 32-33psi olarak ölçüyorum basınçlarımı. Ki lastiğin soğuk kaldığı süreç ilk 10dk dır muhtemelen, yani pistteki kadar ısınmasa bile normal sıcaklık değerlerine ulaşmasından bahsediyorum burada

Yani fabrikasyon değere aykırı olan bir şey yok, varsa da benim kullanım tarzıdır sanıyorum
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger bana soyluyorsan 7 sene once cogu kisi kis lastigi bilmezken ben hakkapelitta 2 taktirmistim zaten..

Ucuz lastik degildi tabi ama tane 800 tl ancak suv olculeridir, abartmaya gerek yok
    ne kadar kullanırsın bilmiyorum ama binek araç için ( tahminen 225/45/17 olması lazım ) nokianın 800 liranın üzerinde lastiği var. ve senin kullandığın lastikten çok farklı. fabrika çıkışı çivili özel siparişle gelen lastikten bahsediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    195 /60 R 15 ebat abi, fabrika o ebata göre benim araca 32psi değer biçmiş. Soğuk lastikte 29-30psi , sıcak lastikte 32-33psi olarak ölçüyorum basınçlarımı. Ki lastiğin soğuk kaldığı süreç ilk 10dk dır muhtemelen, yani pistteki kadar ısınmasa bile normal sıcaklık değerlerine ulaşmasından bahsediyorum burada

Yani fabrikasyon değere aykırı olan bir şey yok, varsa da benim kullanım tarzıdır sanıyorum
    lastiğin extrem aşınması söz konusuysa dediğim gibi kamber ve lastik basıncından başka bişey aklıma gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar kullanırsın bilmiyorum ama binek araç için ( tahminen 225/45/17 olması lazım ) nokianın 800 liranın üzerinde lastiği var. ve senin kullandığın lastikten çok farklı. fabrika çıkışı çivili özel siparişle gelen lastikten bahsediyorum.
    "fabrika çıkışı özel siparişle gelen" derken hangi modelden bahsediyorsun tam anlayamıyorum açıkçası benim kullandığım hakkapelitta2 de, yeni sezon hakkapelitta 8 de kendinden çivili zaten, 7 kıştır en azından bir tane arabamıza taktık, fabrikada üretim sırasında takılan çivilerinin %95 ide duruyor hala üstünde..

zaten nokianın tek kendinden çivili serisi var oda hakkapelitta serisi..

daha bu akşam 3-4 bayiyi aradım geçen seneki gibi cevap aynı idi: hakkapelitta gelmiyor türkiyeye..

özel siparişle hangi bayi getireceğini söyledi sana, benden ondan 2 tane 185/65 15 sipariş vericem ciddiyim..

Ö.mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben audi a4 aracımda wr d3 kullanıyorum, 2 günde 1 de uludağ cıkarim birkere mağdur etmedi beni başarılı bir lastik goodyear filan hikaye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)