User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
114 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Wankel (Rotary) motorlar

ReD_JaZZ
    Misafir
    bu arada istanbulda war rx8,bi merserin sahibinde war,kızı turluo paso bide bi futbolcu almıs gecen sene full navigasyonlu,onuda gördm besiktas civarında...bunlara nasıl bakım yapılıo acaba?gerci herif sahibi sonucta ne malzeme istiosa getirtir ama ustada getirebilir mi
    bide bu arabalar sonucta bi tanesi nerdeyse 1 bucuk senedir yollarda dieride yaklasık 1 senedir..illaki birilerine egitim vermesi gerek mazda türkiyenin...
    ben bu senenin başından beri bakıodm rx8e devamlı gidiodm mazdaya..showroomda wardı bi tane,ilk baş haziranda gelicek dediler ve 47bin yuro olcak fiyatı diolardı..sonna kasıma attılar,şimdide sene başında gelcek diolar..biraz arap sacına dondu kısacası..şu an nasyonelde war bi tane 83 milyar istiolar,navigasyonlu fln...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RPS13 Nickli Üyeden Alıntı
    mazdanin yag uretmesi yada urettirmesi lazim bu ish icin baska turlu olmaz pahali olsun uzun gitsin 2000km'de bi yagmi degistirilir isininca incelmicek ve soguyunca kalinlasmiycak dusuk toleransli ve uzun omurlu bi yaga ihtiyac var...

yağlar standarttır be abi, sonuçta petrolün türevi.. motoru yağa göre tasarlıyolar yani..

Guven Bircan
    Misafir
    Leventim bende bugün netten araştırdım bunu bide Evo 9 u ama sen harbiden ihtisas yapmışsın konu üzerinde üni diploması alacak gibi.

ReD_JaZZ
    Misafir
    abi ilk bunu düşünüodm ben zaten ama sonna yurt dışı forumlarında baya msjlaştım rx8 sahipleriyle fln hepsi aynı şeyleri sölüolar...bide 47bin yuro,o fiyata s2000 daha mantıklı,iki kşilik olması dezavantaj tabi almayı duşunenlerin gözunde...veya evo 8de o fiyatlara daha makul gözüküo...

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne diyim adamlar yapmış bikere ama tr de herşeyde yaşandığı gibi bundada sorun yaşamak çok garip değil ne yazıkki ...
    Orgin servis bile mazda konusunda bu motorda nekadar deneyimli olabilirki ???
    kaçkez görmüşlerir ama yinede mazdayı taktir etmek lazım böle bi makinayı hemde efsane olabilicek bi şekilde standart üretimde dünyaya sundular ) bu bile bence yeterli. Tabi eminim ki herkez bi rx7 si olsun ister ben isterim açıkcası hehheehheheh
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Guven Bircan
    Misafir
    Bende Evo 9 u gerçekten çok beyendim Type R dan sonra bunu almayı düşünüyorum nasip olursa ama bu sefer renk kırmızı olmaz dediğin gibi S2000 fiyatlarıyla aynı neredeyse ama 4 kişilik bir sedan artısı var

mitac
    Misafir
    bildiğim kadarıyla rx7 lere motor yapılamıyor henkel olduğu için sadece bıçak denen bi tabirle ömrü kısada olsa uzatılıyo bi ara bende bu araçtan kullandım fakat rx8 çok daha yeni bi teknoloji acaba rx7 deki motor bittimi yenisini tak sistemi deiştimi yoksa ne anlamı kaldı motoru yapamadıktan sonra ( bişi olsa ) o fiata ne araçlar var TERCİH tabiikide bilen varsa yazarsa sevinirim

ReD_JaZZ
    Misafir
    yesilkoyde gördüm bugun gene kırmızı apr plaka...

MUGENPOWE® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ewet bende gordum yenı cıktı pıyasaya

^^ANIL^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    apr plaka onurcanın bahsettiği arkı işte onurcan izlenimleri ver koçum şuraya gelde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wankel veya rotary bu makinanın icadi alman sapığın teki olan Dr. Felix Wankel'dir. Motorun nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler aşşağıdaki linki kullana bilriler.
    http://auto.howstuffworks.com/rotary-engine.htm
    Foruma çok nadir girebiliyorum bu aralar o yüzden topiğide baştan okumadım sadece bildiklerimi yazıcam kise darılmasın kırlmasın...
    Aramızdan birisi rotary makina için zayıf demiş.. pardon neya göre zayıf, kime göre zayıf. Zayıf dediğiniz makinanın kırılması İMKANSIZ... Çünkii valf, lifter, retainer, cam shaft, connecting rod bunlar yok.Klasik motorlar we devir için ne diosunus ?? Makina şu kadar dönüyooo diimi hangi makina dönüyo? Piston we kolla yarattığınız düzlemsel momenti kranka bağşayıp dairesel momente çeviriyosunuz bumu mantıklı olan bumu dönüyo dediğiniz makina ? Neresi döznüyo krank dönüyo bitek.. Rotary makinada subap vs gib şeyler olmadı için kırılma riskiniz yok, onun dışında makina tur ve dönme olark bahsettiğiniz şey burda gerçek çünki normalde piston olark adlandırrığınız şey burda gerçekten dönüyo.... Dolayısı ile kırılacak parça olmadığı gibi dairesel momentide direk dairesel olarak sağladığı için we yapısı itibari ilede boost'a çok ama çok müsati we dayanıklı bi makinadır. Bildiğiniz otto-cycle yani 4 zaman mantığı ile diil 12 çevrizm zamanı mantığı ile çalışır bu makina.
    Gelelim acı ve gerçek tarafına için linke girin we inceleyin segmanların yerleşimini göreceksiniz. Bu makinanın tek problemi de bu segmanlar zaten, çünki yerleşimi nedeni ile normal makinalrdaki segmanlar kadar mukavim olmaz çünki burdaki sürtünme we yük çok daha yüksek! Dolayısı ile segman ömür düşük.
    Gelelim iii tarfalrına makina kompartmanında kapladığı yer makinasal ağırlık ve boost'a olan dayanıklılık. Kırılma riskinin olmaması .
    Kimse mükemmel değildir. Boost için hacmine göre en iilerden biri kabul edilen 4g63 yani evo makinasının ağırlık olark yarısıdır, kapladığı yer olark yarısıdır, we stock hali ile boosta çok daha dayanıklıdır we çok daha ii cvp verir.
    Konvansiyonel makinalar gibi 3000 de ayrı 5000 de ayrı davranmaz tork eğrisi çok daha yumuşaktır ( tabiki turb0nun görevini tam yapmaya başladığı yerde iş değşiyor) . Kısaca üstün bir makinadır.
    Gelelim rektifiye konusuna yurdumda bir çok iş daha yeni yeni düzgün yapılmaya başladı bunu hepimiz biliyoruz eeee o zaman bu makinanın rektifiyesininde yurdum ustasınun düzgün yapmasını beklemeyin....
    Paranız warmı kardeşim TR'de rx-7 veya rx-8 yürütecek kadar rahatmısınız. $4800 USA fiyatı bayaa bridge port edilmiş port polish'i yapılmış su kanlları genişletilmiş yarış için hazılnamış cadede problemsizce 600 beygire kadar çekip kullanacağınız 13b makina war. Alırsınız koyarsınız we ışınlanırsınız. FD3S yani son kasa rx-7 çoğu yerinin aluminyum olmasında dolayı 1150kg da bitiyo.Sunuç 1150kg 600hp eeeee almadan wermek olmaz bi makina ile 30000km gittiğinizi warsayalım, 600hp çektiğiniz bi 4g63 ile kaç km yapabilceksiniz ???

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600hp rwd esp asr v.s. olmayan arabayı caddede kaç kişi kullanabilir peki ?

ben de bunu sorayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha arkada$in arabaya binmek kIsmet olmadi. Fakat Rx8 de turbo bulunmadigi icin torku biraz az. Ama arabanin ici falan cok $Ik gercekten.

Miata; soyledigin her$ey cok dogru. Bu motora bildigim kadariyla sadece TR da degil hic bir yerde rektifiye i$lemi yapilmiyor? yada yapiliyor mu Wankel bi race engine gercekten cok ayrI bir dunya. Veilside in hazirladigi bir Turbo Rx8 i falan izlemi$tim gercekten inanilmaz. Devirlenmesi zaten bo$ta ufaktan bi gaza dokundugunuzda ne kadar inanilmaz oldugunu gosteriyor : ) Turbo suz wankel pek ho$uma gitmedi aslinda, torku cok du$uk.. Araca daha binemedim ama havalar duzelince daha net ve kesin bilgiler aktaririm ; )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @sleeperCorsaC
    Kimse sana illede 600hp yapta öle bin demiyo !!! istesen 600 isteser 400hp yapar öle binersin kullanamıyosanda binmezsin, binemyede tenezzül etmesin. Sen 600hp EVO olsa kullanabilceklermi zannediyosun ???

@DjHellfireS
    Makinanın rektfiyesi war normalde piston olark tabir edilen malzeme bu makinada rotor olarak geçer. USA, Ingiltere, Avusturalya ... daha bi çok ülkede bu makinanın rektifyesi war. Rektifye olanda zaten Rotor'ların housing'leri, bide segmanlar değişiyor. Bu makinanın bi çok yedrde rektifyesinin olma sebebide bu teknolojinin hala uçak endüstrisinde kullanılıyo olması.Rx-8'in turbo olmamasına gelince maalesef çok sıkı olan egzoz emisyon ölçümleri nedeni ile fabrika üretimi olark turbo üretilmedi o araba ama bir çok cidddi tuning firmasında Turbo kiti mevcut.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Miata Nickli Üyeden Alıntı
    @sleeperCorsaC
    Kimse sana illede 600hp yapta öle bin demiyo !!! istesen 600 isteser 400hp yapar öle binersin kullanamıyosanda binmezsin, binemyede tenezzül etmesin. Sen 600hp EVO olsa kullanabilceklermi zannediyosun ???

Rx8 im olsa ya standart yada klasik filtre egzoz şeklinde biner power slidelar yaparım TR yollarında o kadar güçlü ve güvenlikten yoksun araçlar gereksiz. 600hp bi evo kullanmak rwd bi araç kullanmaktan daha kolaydır (aklı başında biri için) her ışıkta kalkış yapıcam şeklinde bir insan değilim.

PS : neden güvenlikten yoksun çünkü ne o kadar kaliteli lastiğe kimse para verir ne kimse boş alanda gösterisini yapar ne de kimse 200km/h altında seyreder ve sonuçları istenmeyen son olur.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerilim yaratmayın

Tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki Mazda RX-8 paramızda var aşağa yukarı $20-30k malzeme aldık ama onun modifiyesini yapıcak kim var Türkiye'de.

Özgün yardımcı olurmusun lütfen. Biraz ciddiyeti var.
    Samsa

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisedeyken Ataköy'de hergün gördüğümüz siyah bir RX 7 vardı. Şaka gibi gidiyordu. Sonra birden kayboldu ortalıktan. Hiç unutmuyorum hayatımda arka koltuğu iptal edip komple anfi benzeri bişeyler koyulduğunu gördüğüm ilk araçtır.

^^ANIL^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahhh o rx-7 ilk çıktığı zamanlar hayallerimizi süslerdi be tayfuncum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)