User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
114 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Wankel (Rotary) motorlar

MUGENPOWE® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sleeperCorsaC Nickli Üyeden Alıntı
    600hp rwd esp asr v.s. olmayan arabayı caddede kaç kişi kullanabilir peki ?

ben de bunu sorayım
    galıba ben ole bırını tanıyorum hatta 2kısı fln tanıyorum yok 3 kısı tanıyorum ahahahaha

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mugenpower Nickli Üyeden Alıntı
    galıba ben ole bırını tanıyorum hatta 2kısı fln tanıyorum yok 3 kısı tanıyorum ahahahaha
    istisnalar onlar

MUGENPOWE® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaaa demekkı warmıs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mugenpower Nickli Üyeden Alıntı
    yaaa demekkı warmıs
    kaç kişi var dedim hiç kimse var mı demedim

PP_222
    Misafir
    slm arkadaşlar bu güzel çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederim burdan yazışmaya devam artık herkase iyi forumlar

tolgaa
    Misafir
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı
    Lisedeyken Ataköy'de hergün gördüğümüz siyah bir RX 7 vardı. Şaka gibi gidiyordu. Sonra birden kayboldu ortalıktan. Hiç unutmuyorum hayatımda arka koltuğu iptal edip komple anfi benzeri bişeyler koyulduğunu gördüğüm ilk araçtır.

tayfuncum senin ozamanlarda gördüğün araç büyük ihtimalle selah diye birinindi.bizim okuldaydı ve arabası çok güzeldi,bende ilk onun arabasını görünce sevdim rx7 yi rx8 ide bi arkadaş almışş biraz kullasında özgün yazar onun yorumlarını buraya

tolga900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bindim rx 8 e
    adanada da 2 tane var dizayn olarak çokı güzel,özellikle egzos sisteminin arabayı çok sıktığını diyebilirim devirleniş çok güzel sadece son devirlerde biraz gücü kısılıyor.saygılar

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel video te$ekkür ederim

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu rx8 guzel bı araba cok rahat. muzık sıstemı guzel. kalıtesı guzel. gıdısı 3.30ci ile aynı. ama egzost ypılırsa ses cok guzel. fılıtre olmuo ama
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

halilcakir
    Misafir
    Yanlış hatırlamıyorsam istanbulda supercharger uygulanmaya çalışılan 1 tane vardı.

ALG
    Misafir
    Araca binenlerden biriyim..APR plaka bizim muhitten arkadaşımız..Al ve yanla, düz gitmeyi unut...çok keyifli makina..Allah kaza bela vermesin..S2k le kafa kafaya yürüyo diyebilirim..üzerindeki Borla eksozla tadından yenmiyor. Epey bir zaman oldu şu an bir sorun yok.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    S2000 geçio RX8 i
    Duyumlara göre aşırı benzin yakıomuş
    "Wagen"thusiast

ALG
    Misafir
    benzin yakışından şikayetçi arkadaş, doğrudur..

ThE_aHMeT
    Misafir
    valla almak isteyen varsa adanada bi rx7 eski kasaa var yeni valiliğin ilerisinde honda servisinde tabi hala oradaysa ilk orada görüp bakmıştım ve internete gelip motor sistemi hakkında bilgiye bakmıştım pp222 ahmet abimizin koydogu sayfaya aynen bakmıştım farklı olması ve 200 bg üstünde olması hoşuma gitmişti ama çok yakması ve parça sorunu gerçekten varolan birşey

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde turbosu var onu geçsin
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Manimillion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3L ile bu kadar guc uretebilselerdi, her sene en iyi motor olarak Mazda ya odul verilirdir.
    Rx-8 cıkar cıkmaz (2004) BEST ENGİNE ödülü aldı.Rx-7 de zamanında sürekli BEST MOTORİNG ödülü alıyordu.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

s13ozgur
    Misafir
    kuyu cikrigida olur rotaryde olur rwd 600hp verin esp abs felanda olmasin ben binerim bi kac tane kupa werin yanniz bana kupa dayanmiyo

borarx7
    Misafir
    RX8'lerde rotor dişli çapı büyütülmüştür RX7'lere göre. RX7 lerin sahip olduğu 13b'nin rotorlarının her ikisi de tam bir tur döndüğünde krank 2.7tur döner bu nedenle torkları fazladır. RX8'de rotorların dönüş turu dişlinin çapı ile oynanılarak düşürülmüştür , dolayısı ile torku da düşüktür. side housing , housing , apex ve side seal gibi parçalar seramik kapmala yöntemi ile aşınmaya dayanıklı hale getirilmiştir. RX8'in makinesinin yegane farkı budur.

Wankelin aşınma sorunu ; diğer 4zamanlı makinelerde mevcut olan sipop ve sipop milleri , piston kolları vs... gibi parçalar olmadığından açığa çıkan enerjinin dağılacağı yer yoktur. bu nedenle yağlama yağının özelliğini çok çabuk bozabilmektedir. malumunuz TR şartlarında insanlarımızın 10.000km 15.000km gibi diğer araçlar için normal olan peryodlarda yağ değiştirme alışkanlıkları bu araçlarda da uygulanmıştır. Bu araçların katalog verisi yağ değişimini her 3000km'de bir vermektedir. Fakat nasılsa yağ eksiltiyor diye insanların yağlama yağının üzerine ilave yaptıkça yağ yenileniyor sanıyor ve 10.000km'de dahi yağı atmıyor nasılsa üzerine ilave yapıyorum diye. Sonuç ; eski yağ yeni yağın özelliğini bozar ve tortulaşmaya neden olur bu tortular rotorlar , ve ön - arka dişlilerin burçların üzerinde bulunan yağlama kanallarına giden krank üzerindeki ince yağlama deliklerini tıkar , ayrıca 4adet yağ enjektörlerini de. sonuçta gerekli yağlama yapılamaz ve makine ömrünün sonuna gelir. 97yılında 3.gen. RX7 Mobil 1 tarafından 1.000.000km değişken dirençli bant testine tabi tutuldu ( normal yol koşullarının yaratıldığı bir test) ve bu testten başarılı bir şekilde çıktı. Ben bu nedenle Mobil 1 0-40 kullanıyorum kendi aracımda. RX7 6lt yağ kapasitesine sahip bu nedenle 2x 4lt 'lik yağ almam gerekiyor ve buradaki fiyatlara göre 8lt Mobil 1 200ytl civarına geliyor. fakat şunu biliyorum ki yüksek hararetlerde test edilmiş ve başarılı sonuçlar vermiş bir marka. Kısacası eğer siz maliyetten kaçar da bakmazsanız wankel de sizin gözünüzün yaşına bakmaz son bir bilgi sağlıklı çalışan bir wankel 500km'de 350ml yağ tüketmelidir (bu kullanım karakteristliğine göre değişebilir) saygılarımla...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)