User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
114 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Wankel (Rotary) motorlar

sulhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kırıLması kolay gibi görünen bi yapıya sahıp gibi..

borarx7
    Misafir
    makinenin blok kısmı 5parçadan oluştuğu için tüm parçaların gerilimi dağıtılmış durumda olduğundan yüksek basınçları kaldırabiliyor , ayrıca side housinglerin yanısıra housinglerin içi çelik dikişlemedir. abd'de bir çok örneği var. tr'de sadece bu araçlar için modifiye parça sıkıntısı var. blok modifiyesi gerektirmeden yüksek basınçlara dayanabilen sayılı makinelerden. tabi standart olarak modlamaya çalışıldığında problemler başgösteriyor.
    bunun en büyük sebebi portların genişletilmemesi... mesela şuan bendeki seramik kaplamalı stage 2 Monster Ported blok 1.5bar için 80.000mil garantiye sahip ve bu benim için yeterli . fakat rotorlardan apexlere kadar herşeyi seramik ile güçlendirilmiş bir makine. kısacası eğer makine ile oynamak istiyorsan paraya kıyıp yarış için üretilmiş blok almak gerekiyor...

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fazla mesaj..
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel eline saglık

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu rx8 guzel bı araba cok rahat. muzık sıstemı guzel. kalıtesı guzel. gıdısı 3.30ci ile aynı. ama egzost ypılırsa ses cok guzel. fılıtre olmuo ama
    sahibinden de gezerken gördüm bi araçta hava filtresi takılmıştı ama bi yanlışlık olabilir mi?

CrKN
    Misafir
    wankel'in üretim hakkının sadece mazda'ya ait olduguna dair birşey duymuştum. doğru mudur aceba ?

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zannetmiyorum , Suzukininde Wankel bir motorsikleti vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CrKN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wankel'in üretim hakkının sadece mazda'ya ait olduguna dair birşey duymuştum. doğru mudur aceba ?
    Evet benim bildiğim kadarı ile hakları su an mazda'da.

CrKN
    Misafir
    şunu da şuraya ekliyim de forumda kalabalık olmasın güzel yapmışlar güldüm baya

http://www.metacafe.com/watch/207768...g_engine_test/

edit: videonun ortalarından sonra anlatım (sürekli konuşma vs..) var.

Berent.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rx8 i kullanma fırsatım oldu baya ankaradan kuzenim aldı..yaklaşık 1 senedir kullanıyo..şu ana kadarda hiç bi sorun yaşamadık...motor gerçekten sarsıntısız ve çok sessiz..performans olarak tatmin edici yinede..açıkçası ben keyif aldım aletten..ayrıca çokta şık bir tasarımı var hem iç olsun hem dış olsun..ama tercihim olmaz...

Sixinc.unbuffed
    Misafir
    Alıntı DjHellfireS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yag kaybini gectim zaten, onun olacagi kesin ; ) bi arkada$im sipari$ etti de bu hafta biraz bilgi toplamak istedim..
    Yağ kaybı değil, motor yağıda benzinle beraber karıştırrak eksiltiyor normal bir motor gibi dusunmeyelim bunu, 2 depo benzin aldıktan sonra biraz ekliyorsun okadar. Bu arada cok bakımı yapılcak bişey, yağ değişimi dışında yok, motor uzerinde 200 bin kmde artık bitme noktasına gelirse veya performans kaybı yaşanırsa 12.000 ytl ye komple 0 sandık motor alabiliyorsunuz araca, bi noktadan mantıklı bi noktadan mantıksız bi araç ama bence arabası ile ugrasmayı seven birinin pişman olmayacagı bir araç. Nasıl bakıldıgına gore performansıda cok değişebilir diye dusunuyorum...

OnurS
    Misafir
    Alıntı Sixinc.unbuffed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ kaybı değil, motor yağıda benzinle beraber karıştırrak eksiltiyor normal bir motor gibi dusunmeyelim bunu, 2 depo benzin aldıktan sonra biraz ekliyorsun okadar. Bu arada cok bakımı yapılcak bişey, yağ değişimi dışında yok, motor uzerinde 200 bin kmde artık bitme noktasına gelirse veya performans kaybı yaşanırsa 12.000 ytl ye komple 0 sandık motor alabiliyorsunuz araca, bi noktadan mantıklı bi noktadan mantıksız bi araç ama bence arabası ile ugrasmayı seven birinin pişman olmayacagı bir araç. Nasıl bakıldıgına gore performansıda cok değişebilir diye dusunuyorum...
    Ben 7k kmden fazladır kullanıyorum 500kmde bi servise gidip yağ eksiltmiş mi diya kont ediyorum fakat öyşe 9500leri çewirmedikçe normal bi arabadan fazla yağ eksiltmiyo misal 1.500km150gr eksiltmemiş bile yrn gidicem tekrar ama yrm litrede bile yoktur şuan bana göre

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sixinc.unbuffed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine de benzin kısmını ele alırsak TRde kullanılcak araba değil

^^ANIL^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine de benzin kısmını ele alırsak TRde kullanılcak araba değil
    m5 ede böle diodun kardeşim ama herşeyin bir bedeli var m5 i seven benzin koyar rx8 seven de koyar gül ve diken mevzusu kardeşim

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ^^ANIL^^ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    m5 ede böle diodun kardeşim ama herşeyin bir bedeli var m5 i seven benzin koyar rx8 seven de koyar gül ve diken mevzusu kardeşim
    m5 e öyle demedim abi , bizi fena a$ar demi$tim sadece Biliyorsun saygımı ve sevgimi e39 m5 e kar$ı Rx8 e değmez sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 7k kmden fazladır kullanıyorum 500kmde bi servise gidip yağ eksiltmiş mi diya kont ediyorum fakat öyşe 9500leri çewirmedikçe normal bi arabadan fazla yağ eksiltmiyo misal 1.500km150gr eksiltmemiş bile yrn gidicem tekrar ama yrm litrede bile yoktur şuan bana göre
    her 5000'de yag degiştiriyordum çok az eksiltiyordu şimdi araba kardeşimde hiç yag eksiltmiyor. servis yerine yag göstergesini takip etsen daha kolay

OnurS
    Misafir
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her 5000'de yag degiştiriyordum çok az eksiltiyordu şimdi araba kardeşimde hiç yag eksiltmiyor. servis yerine yag göstergesini takip etsen daha kolay

olsun yaw serwis ewime 3dk+yolumun üstüoyüzden egçerken uuruyorum hem içimde rahat ediyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olsun yaw serwis ewime 3dk+yolumun üstüoyüzden egçerken uuruyorum hem içimde rahat ediyo
    o da olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)