User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
159 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Akü almadan önce okuyunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen büyük ihtimalle çok fazla beton üzerinde beklemiş bayat akü almışsın. Optima öyle kolay dağılacak bir akü değil. Ama arabanıda kontrol etmek gerek. Araba çalışırken bişey fazla akım çekiyor bence.
    optimada zaten 5 gözü var biri çökse hepsi çöker diğerlerindeki gibi değil sistem. Kapalı suluda kurşun plaka çöktüğü zaman su yine elektron taşıyor plakalar arasında optimada su yok. cam elyafı var kurşun plakalar arasında Göz çökerse diğer gözler arasında bağlantı kalmıyor komple sistem çöküyor. Bi de saf kurşun var. Sende deep cycle ömrünü yemiş akü kapasitesi kalmamış. Bende de optimalar nylonlu duruyo çünkü çok satılıo açıp şarj etmeme gerek kalmıo. Veriim odyssey ama ihtiyacın o değil ki. İhtiyacından fazlasını neden sana satmaya çalışiim. Normal eli ayağı düzgün kapalı sulu bi akü alırsın derdin tasan kalmaz. Yoksa odyssey ya da optima tabii ki al.
    Konu kelalper tarafından (25-03-2018 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar güncelleyelim... Alper abi vasıtasıyla, optimayı çıkarıp Odyyssey marka akü aldım, optimanın plakalarının çökmüş olduğunu anladık. Zaten son zamanlarda arabayı bile çalıştırmıyordu. Odyyssey akü için görüşlerimi belirteyim, gerçekten de söylenildiği gibi aküde son nokta. Dünyada bundan üstün bir akü bulamazsınız. Benim gibi enerji ihtiyacı çok olanlara birebir. Ayrıca optimadan da bir gömlek daha üstün olduğunu gördüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kağıttan aküde var. bundan sonra kucaama düştün odyssey yapıştırmalı Povver akü vericem sana. Ayaaan alıştı
    Tekneni birinde senin aldığının büyüğünü baş pervaneye verdim herif küfür ediyo senin akü yüzünden alabanda yanaşırken teknenin bordayı iskeleye çaktım bu ne biçim akü olm. Baş pervane kullanmaya korkar oldum diyo.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kağıttan aküde var. bundan sonra kucaama düştün odyssey yapıştırmalı Povver akü vericem sana. Ayaaan alıştı
    Tekneni birinde senin aldığının büyüğünü baş pervaneye verdim herif küfür ediyo senin akü yüzünden alabanda yanaşırken teknenin bordayı iskeleye çaktım bu ne biçim akü olm. Baş pervane kullanmaya korkar oldum diyo.
    Sen biraz zor verirsin povver aküyü. Benim daha 9yıl + 10ay sürem var akünün bitmesi için...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olm o zamana kadar dünya kalmaz lan
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makale için çok teşekkürler. gerçekten çok faydalı oldu. aküm bitti bitecek herkes bişeyler söyleyip duruyordu.

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar akıllı akü şarj cihazı almayı düşünüyorum. Şöyle pratik taşınabilir bişi olsun. Ben şu ürünler arasında kaldım. Konuya hakim olan arkadaşlar teknik verilerine bakarak seçim yapmama yardımcı olabilirse çok sevinirim. Hatta bu fiyat çerçevesinde daha iyi bir ürün yada daha uygun fiyata başka bir ürün tavsiyelerine de açığım. Son üç ürünü aliexpressten seçtim ama bunlara ne kadar güvenilir orasını bilemiyorum tabi

Noco Genius G3500 6V/12V 120A Ultrasafe Akıllı Aku Şarj Ve Aku Bakım

Black&Decker BDSBC10A 10Ah Aku Şarj Cihazı

Bosch C3 Aku Şarj Cihazı

FOXSUR 12V 2A 4A 8A 7 stage smart Battery Charger, GEL WET AGM Battery type & Charge current selectable, Car battery charger-in Chargers from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

FOXSUR 12V 10A 7 stage smart Lead Acid Battery Charger, Car battery charger, MCU controll, pulse charge Maintainer & Desulfator-in Chargers from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

https://www.aliexpress.com/item/12V-...0aee2ef2f6cc31

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer araba aküsü şarj edecekseniz alacağınız akü şarj cihazının en az 6 amper tercihen 10 amper olmasını öneririm. 6 amper bir şarj cihazıyla boş bir 60 Ah aküyü kabaca 10 saatte doldurursunuz.
    Sizin sorduğunıuz cihazlardan ilki olan Noco Genius G3500 3.5 amper ve zayıf bir cihaz. Eğer hep motosiklet aküsü dolduracaksanız işinizi görür. İkinci cihaz olan Blach & Decker 10 amper ve oto aküsü şarj etmek için işinizi fazlasıyla görür. Üçüncü cihaz olan Bosch C3'ün çıkışı 3 amper ve zayıf.

Ben size şu cihazı tavsiye ederim: Powermaster C-9304 12V - 10A Aku Şarj Cihazı Fiyatı

Sizin sorduklarınız gereksiz pahalı, hepsi sabit akım cihaz sonuçta. Size tavsiye ettiklerimde akü dolduğunda şarjı otomatik olarak keser ve sizin sorduklarınızdan bir farkı yok cihaz olarak.
    Konu mbulur tarafından (28-01-2019 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer araba aküsü şarj edecekseniz alacağınız akü şarj cihazının en az 6 amper tercihen 10 amper olmasını öneririm. 6 amper bir şarj cihazıyla boş bir 60 Ah aküyü kabaca 10 saatte doldurursunuz.
    Sizin sorduğunıuz cihazlardan ilki olan Noco Genius G3500 3.5 amper ve zayıf bir cihaz. Eğer hep motosiklet aküsü dolduracaksanız işinizi görür. İkinci cihaz olan Blach & Decker 10 amper ve oto aküsü şarj etmek için işinizi fazlasıyla görür. Üçüncü cihaz olan Bosch C3'ün çıkışı 3 amper ve zayıf.

Ben size şu cihazı tavsiye ederim: Powermaster C-9304 12V - 10A Aku Şarj Cihazı Fiyatı

Sizin sorduklarınız gereksiz pahalı, hepsi sabit akım cihaz sonuçta. Size tavsiye ettiklerimde akü dolduğunda şarjı otomatik olarak keser ve sizin sorduklarınızdan bir farkı yok cihaz olarak.
    Teşekkürler, 6-10 amper aralığında bir cihaz bakacağım.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60 amper akum 380 yada 400 cca var ısıklar ekran camlar vs calısıyor olctum 12.2 volt verıyor.Kontak acık mars denedıgımde 10 volta dusuyor ve mars motoru cıt edıp kalıyor.Sizce sorun aku demıdır yoksa mars motorundamı ama mars motorumda 1 yıllık felan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sabah marşa basiyom tık yok iki saniye far açınca düzeliyor güzelce marş basıyor ne arızası bu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu var düzgün işini yapıyor.
    Bu üzerindeki antene benzeyen şey nedir? Ben bir açıklama bulamadım.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sasuta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu üzerindeki antene benzeyen şey nedir? Ben bir açıklama bulamadım.
    sıcaklık sensörü, ortamın sıcaklığını ölçüyor aynı zamanda.
    şarj esnasında sıcaklık bazı şeylere etki eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabah marşa basiyom tık yok iki saniye far açınca düzeliyor güzelce marş basıyor ne arızası bu ?
    Lütfen cevap bilen varsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıcaklık sensörü, ortamın sıcaklığını ölçüyor aynı zamanda.
    şarj esnasında sıcaklık bazı şeylere etki eder.
    Ben de sipariş ettim bakalım gelsin deneyelim. Elimde 4 adet de UPS aküsü var eğer hayata döndürürse bedavaya gelmiş olacak

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen cevap bilen varsa

Kuvvetle ihtimal aküdür bu sorunun kaynağı.Başka bir akü ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar ali amcada gezerken şöyle bir devre kartı gördüm. Sanırım şarj dinamosu aküyü şarj ederken kontrollü şarja imkan sağlıyor. Böyle bir şeye gerek var mı artısı eksisi nedir ?

1PCS 6 60v lead acid Battery Charging Controller Protection Board switch 12v 24v-in Integrated Circuits from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 venga crdi aracımın 4 ay önce aküsü bitti.üzerinde varta 74ah akü vardı.uygun fiyatlı inci sulu 75ah akü aldım.

arabam genelde yatar.yani 4 ayda 400-500km yol yapmışım.

fakat son 1 aydır.seyir halindeyken devir-yakıt-hız göstergesi anlık dip yapıyor,abs-hararet -el freni ışıkları yanıyor ve 1sn sonra herşey normale dönüyor.aracın giderinde,iç-dış ışıklandırmada,teyp,rezistans,direksiyonda bir sıkıntım yok.

mesela c.tesi gecesi 170km uzun yol yaptım 8-10kere bu durumu yaptı.neyin tetiklediğini bir türlü çözemedim bu yüzden göstergenin foto.sunuda çekemiyorum.aynı km. dönüş yolumda herşey normaldi.göstergede hiçbir sıkıntı yaşamadım.

servis getir makinaya bağlıyalım diyor.biraz araştırdım sağolsun bu işlerden anlıyan bir dostum aküdür diyor.şuan araba yatıyor ve binmiyorum.sizcede sıkıntım akümüdür???

yanlış akü kurbanımıyım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)