User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
80 sonuçtan 77 ile 80 arası

Konu: ABS nin önemi

Jem89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C elysee'nin 15-16 km hız ile çarpışma tesi aşağıdaki videoda..

BORKED
    Geçen akşamüstü güneşli bir günden sonra 50 km hız ile giderken hafif rampada önümdeki çöp kamyonunu geç fark ettim.. Asfalt kaymak asfalt diye tabir ettiğimiz bir yoldu.. Frene bastım ama baktım gidiyorum kamyona doğru.. Abs devreye girdi anında ama araç durmuyor.. tırtt tırrtt yapa yapa gidiyorum.. Bir anlık refleksle karşıdan araba gelmediğini görünce sıyırıp geçtim.. Abs olmasaydı muhtemelen ön taraf paramparça olacaktı..

Aslında bakarsanız çoğu kişinin doğru bildiği bir yanlış var.. Abs aracı daha kısa mesafede durdurması için yapılmış bir olay değildir. Bazı yerlerde geç bile durduruyor. Abs'nin amacı kazık fren anında ön tekerleri kontrol edebiliyor olmasıdır. Abs'siz bir araçta kazık frenle mümkün değil arabayı bi tarafa çekemezsiniz. Kendi bildiği gibi gider. Önce bunu bilmek lazım..

BORKED

Abs tabiki gerekli bir şey arabada.. Fakat sıcak asfaltta düşük km hızda seyir ederken bazen geç duruyor.. Bu da insanları yanlış bilgiye sevk ediyor. Ben abs'den daha çabuk dururum gibi..

speedy34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abs Frens Sistemi ve Abs fren sisteminin avantajları ABS, kullanıldığı taşıtın kararlılığını, manevra ve durma yeteneğini artırabilen bir fren sistemidir. Dört-tekerlek ABS, tekerlek kilitlenmesini önleyerek, sürücülere acil frenleme durumlarında kararlılık ve yön kontrolü sağlamaktadır.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speedy34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abs Frens Sistemi ve Abs fren sisteminin avantajları ABS, kullanıldığı taşıtın kararlılığını, manevra ve durma yeteneğini artırabilen bir fren sistemidir. Dört-tekerlek ABS, tekerlek kilitlenmesini önleyerek, sürücülere acil frenleme durumlarında kararlılık ve yön kontrolü sağlamaktadır.
    Abs fren sistemi nedir,abs fren sistemi,abs fren sisteminin ozelliği - Aydın Sarı Surucu Kursu

sürücü kursu bilgisine de sahibiz çok şükür...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort ve başlığa katkısı süpermiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)