User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: dizel araç (otomobil) kullanmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmediğimden soruyorum, Sırf merak için kadranda 5.000' e gelsem ne olur diye düşündüm 4.800 lerde sıkıntı yoktu ama 5.000 civarında o kükreyen ses gitti yerine çığlık sesini aldı o sesi çözemedim bir türlü kesici dicem hiç benzemiyordu kesici sesine. Bu arada kadran sonu 5.000 gösteriyor

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tayfun boş döndükten sonra üstlerde çevirmenin mantığı yok.. Duyduğun ıslık, turbonun çığlıkları olabilir.. Artık basamıyorum boşa devir çeviriyorsun dercesine, tabi bunda araç km si turbonun durumu önemli.

Benim araba mesela 5200 devirde limitöre giriyor, yani kesici yok ama hııııı diye kalıyor kaba tabirle. 4400-4500 den geç vites değiştirmem roll de bile, çünkü üstlerde gereksiz..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun boş döndükten sonra üstlerde çevirmenin mantığı yok.. Duyduğun ıslık, turbonun çığlıkları olabilir.. Artık basamıyorum boşa devir çeviriyorsun dercesine, tabi bunda araç km si turbonun durumu önemli.

Benim araba mesela 5200 devirde limitöre giriyor, yani kesici yok ama hııııı diye kalıyor kaba tabirle. 4400-4500 den geç vites değiştirmem roll de bile, çünkü üstlerde gereksiz..
    Yok abi turbo değildi motor sesi değişti bildiğin birden çığlık attı. Dediğin gibi limitör heralde ama bir daha yapmicam Bir şey olur kabak benim başıma patlar eksik olsun. Genelde 3500 ü geçmiyorum

baskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault'un 1.6Dci motoru hakkında bilgisi olan varmı acaba? Aracım otomatik, sport moda alıp gazladığımda 5500d/d bir üst vites yapıyor ve kanlı canlı gidiyor 5500'e kadar.
    + =

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, bu aralar corsa c dti lara çok fazla merak sardım. İşin ehli ve bilgili abimlerime sormak istediğim şey şu, dti sonuçta sportif amaçlara hizmet etsin diye üretilmiş bir araç değil fakat ben dti stock haliyle yada çıtır değişikliklerle ( iptaller ve soft yazılım ile) hangi devirlerde kullanmam yeterli 3 sayfa yazıda okudugum kadarıyla benzinli araçlardaki gibi redline görmemize gerek yok. sırft dti için soruyorum. hep şuana kadar bütün derdim vti dı fakat euro dan hızlı yükselmesi nedeniyle arayışlarım değişti. şimdiden teşekkürler.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault'un 1.6Dci motoru hakkında bilgisi olan varmı acaba? Aracım otomatik, sport moda alıp gazladığımda 5500d/d bir üst vites yapıyor ve kanlı canlı gidiyor 5500'e kadar.
    Arac nedir? 1.6 dci auto yok reno da.

akucukdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtechno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bu aralar corsa c dti lara çok fazla merak sardım. İşin ehli ve bilgili abimlerime sormak istediğim şey şu, dti sonuçta sportif amaçlara hizmet etsin diye üretilmiş bir araç değil fakat ben dti stock haliyle yada çıtır değişikliklerle ( iptaller ve soft yazılım ile) hangi devirlerde kullanmam yeterli 3 sayfa yazıda okudugum kadarıyla benzinli araçlardaki gibi redline görmemize gerek yok. sırft dti için soruyorum. hep şuana kadar bütün derdim vti dı fakat euro dan hızlı yükselmesi nedeniyle arayışlarım değişti. şimdiden teşekkürler.
    Rollde kullanırken 4200-4300 gibi değiştirmek yeterlidir. Ben hep öyle yapıyorum sonrası boş dönüyor. O birazda yazılımına bağlı aslında. Basınç hangi devire doğru düşüyor yada yetersiz gelmeye başlıyor bunu bilmek gerekir. Sakin kullanımdada 2200 dd yeterlidir diye düşünüyorum. Araba kendini gayet güzel toparlıyor.

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akucukdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rollde kullanırken 4200-4300 gibi değiştirmek yeterlidir. Ben hep öyle yapıyorum sonrası boş dönüyor. O birazda yazılımına bağlı aslında. Basınç hangi devire doğru düşüyor yada yetersiz gelmeye başlıyor bunu bilmek gerekir. Sakin kullanımdada 2200 dd yeterlidir diye düşünüyorum. Araba kendini gayet güzel toparlıyor.
    cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. hazır sizi bulmuşken bir iki soru daha sorabilirmiyim?
    mazot pompa beyni yukarı alınıyormuş arıza vermemesi için bu sizde mevcutmu? yaptırması meşakkatlimidir?
    Birde yukarıda bahsettiğim gibi biraz hevesli sürüşte roll olsun ışıklarda biraz seri kullanmak olsun yakıtı nasıldır?
    Arkadaşımda 1.6GSI vardı ve tüpte basabasa gitmemize rağmen çok gülmseten rakamlarda yakıyordu. DTI içinde yakıt cimriliği geçerlimidir?

şimdiden teşekkürler.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac nedir? 1.6 dci auto yok reno da.
    Nissan jiplerde var abi sanırım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)