User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Motul Yağ Orjinal mi Sahte mi Anlamanın Yolu Videosu

viper22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile biraz alakasız ama 98 Şahin S aracım var yağ değişimi geldi 380 civarı castrol shell vs var biraz daha çıktığımda motul sitesinde "2100 POWER+ 10W-40 4L" 440tl sizce değer mi ? veya aşır pahalı olmayan daha iyi hangi yağı alabilirim ?
    Sözünü ettiğiniz Motul Yağ sizin araca fazla. Açıklamasında şöyle yazıyor çünkü "Benzinli veya dizel, turboşarjlı veya atmosferik, doğrudan veya dolaylı enjeksiyonlu yüksek hacimli motor tarafından çalıştırılan, güçlü ve yeni otomobiller için özel olarak tasarlanmış Technosynthese® motor yağı.
    Kurşunlu veya kurşunsuz benzin, etanol, LPG, dizel ve biyoyakıt olmak üzere tüm yakıt türleri ile kullanıma uygundur. Katalitik konvertör için uyumludur." Ben size Mobil 1 öneririm.
    Corsa D Tuned By viper22
    Opel Astra/Corsa/Meriva 1.3 dizele yazılım için dm atabilirsiniz.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı viper22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözünü ettiğiniz Motul Yağ sizin araca fazla. Açıklamasında şöyle yazıyor çünkü "Benzinli veya dizel, turboşarjlı veya atmosferik, doğrudan veya dolaylı enjeksiyonlu yüksek hacimli motor tarafından çalıştırılan, güçlü ve yeni otomobiller için özel olarak tasarlanmış Technosynthese® motor yağı.
    Kurşunlu veya kurşunsuz benzin, etanol, LPG, dizel ve biyoyakıt olmak üzere tüm yakıt türleri ile kullanıma uygundur. Katalitik konvertör için uyumludur." Ben size Mobil 1 öneririm.
    Aracımın yaşı ve km sinden dolayı koruyucu olabileceğini düşünmüştüm. Mobil 1 in hangi modeli uygundur güvenilir olarak alabileceğim site önerebilir misiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aracımın yaşı ve km sinden dolayı koruyucu olabileceğini düşünmüştüm. Mobil 1 in hangi modeli uygundur güvenilir olarak alabileceğim site önerebilir misiniz ?
    Mobil Super 1000 X1 Serisi 10W-40 sizin araca uyar.
    Corsa D Tuned By viper22

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sahtekarlar iş başında

Aman dikkat��
    Corsa D Tuned By viper22

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ilginç 6 yıldır motul aldığım yer ALTUNPETROL yetkili motul satıcısı. Daha hiç sorun yaşamadım yüzlerce satış yapmış sorunsuz. Yağımı hep koydurduğum yer de ayn yusuf ki o da motul satıcısı, kutuya hep bakar, sahte falan demedi. Eline aldığında anlar çünkü. Ben yine de bir mail atayım kıllandım şimdi bak. Diğer herşey tam yazı kalitesi, plastiğinin kalitesi, barcodu, kare kodu, ağız boyu (sahteler 4cm miş) herşey doğru bir tek yağ ölçe yeri kısa bunun. Edit: mail attım bakalım
    Var mı gelen cevap?
    Okumadan imzalamam.....

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile biraz alakasız ama 98 Şahin S aracım var yağ değişimi geldi 380 civarı castrol shell vs var biraz daha çıktığımda motul sitesinde "2100 POWER+ 10W-40 4L" 440tl sizce değer mi ? veya aşır pahalı olmayan daha iyi hangi yağı alabilirim ?
    uzun dönem unomda kullandım.bence kullanılabilir

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var mı gelen cevap?
    yok abi... ben kıllandım bir kere haftaya değiştiricem... molly kullanıcam bundan sonra. Allahtan arabayı günlük kullanan veya gazlayan biri değilim.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle lubex kullanabilirsinz. ayrıca şahin ve serisi için biz 20-50 kullanıyoruz genelde.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle lubex kullanabilirsinz. ayrıca şahin ve serisi için biz 20-50 kullanıyoruz genelde.
    Lubex daha önce duymamıştım bakacağım. Biz uzun yıllardır 10 40 kullanıyoruz düz motorlar gibi yakma yapmıyor ve motor rahat çalışıyor.
    Doill 10 60 duydum çok memnun kalan var onuda denemek istiyorum aslında kararsız kaldım biraz

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasada inanılmaz derecede sahte yağ mevcut. Özellikle antep tarafında çok fazla üretimi ve nakliyesi yapılıyor. 100-150bin e arıtma cihazı ve etiket cihazı alıp evlerinin bodrumunda dolum yapıp satan insanlar var. En ufak basit örneği girin facebookta arama kısmına madeni yağlar yazıp o gruplarda arama yapın. Hertürlü makina ve yağ yapımında kullanılan kimyasallar tonlarla satılıyor ve o kadar normalleşmişki kimse ses çıkarmıyor bişey yazmıyor. Yazanlarda grubtan atılıyor Aynı şekilde yağ kadar önemli olan diğer unsurda antifiriz. Antifirizinde çakması ve kalitesizi başınızı çok ağrıtır. Kalitesiz antifirizden kaynaklı motor için paslanmasında ya hararet yada devirdaim ve termostat bozulmasını er yada geç yaşarsınız. Bu pasın adam akıllı motordan temizlenmesi içinde motorda birçok parçanın değişmesi gerekir.

Sadece kaliteli antifiriz kulllanmakta tek başına yetersiz kalıyor. Safsu da kullanılmalı antifiriz değiştirilirken. Çeşme suyu kullanırsanız kireçten dolayı yine pas ve aliminyum aksamlarda radyatör devirdaim vs. oksitlenme sorunu yaşarsınız. Kendi dükkanımda yağ bakım ve ufak tefek mekanik işleri yapıyorum. Hergün kapıya beyaz doblo yada transitle ne idüğü belirsiz çakma yağ satan adamlar geliyor. Bayisinden 650 liraya bize gelen 5-30 LL yi adam 350 liraya satıyor Soruyorum nasıl bu kadar uygun bu kardeşim diye "abi orjinalinden daha kaliteli biz kendi servisimizde yıllardır kullanıyoruz" diyor. Bende diyorum kendi kendime benim nasıl 1500 liraya yaptığmız bakımı bu adamlar 800-900 liraya çıkartıyor diye. O yüzden kesinlikle bayiden yada 100-150 lira fazla verip yağı sitesinden alın. Yada benim gibi dükkan işleten birinden alacaksanızda yağın faturasını isteyin , piyasadaki düzenbazlığı anlatan yumuşak bi dille.

Castrol motul mobil markaları şuanda çakma yağ konusunda zirvede. Hem ekonomik hemde sahtesine çok çok az daha rastlayacağınız bir yağ tavsiyesi istiyorsanızda lubex tavsiye ederim. 20 senedir borusan ve tsk ya yağ üreten çok kaliteli türk malı bi markadır. Ama marka takıntınız varsada asla yetkili satıcı olmayan yada kendi orjinal internet sitesi olmayan yerlerden yağ almayın. Müşteri bana kendi yağını getirdiği zaman kesinlikle değişim yapmıyorum.. Çünkü internetten alıp getiriyor ve % 95 getirdiği yağ çakma. Adam nerden bilsin ki ülkede her sektörde olduğu gibi bu sektördede fırsatçı ve vicdansız insanımızın gözünün doymadığını. Neden risk alayım da hem adamın cebini yakayım hemde kendi başımı ağrıtayım.
    Konu RafetAraç tarafından (15-01-2023 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    "İstanbul'da 70 bin litre sahte motor yağı ele geçirildi"
    İstanbul'da sahte motor yağı operasyonu - Son Dakika Haberleri

Demek ki piyasada harbiden bi dünya kaçak yağ var. Acaba içlerine ne koyuyorlar. Yine motor yağıdır bence ama en ucuzundan.
    Corsa D Tuned By viper22

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Corsa D Tuned By viper22

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağı aracın yetkili servisinden almak en temizi değil mi bu durumda? (Standart kullanıcılar için)

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağı aracın yetkili servisinden almak en temizi değil mi bu durumda? (Standart kullanıcılar için)
    Her yağın yetkili satıcıları var internet sitelerinde listenen, oralardan almakta bir sorun yok. Veya direkt marka yönlendirdiği web sayfalarından da sipariş geçilebilir

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eneosun sahtesi yoktur umarım
    accord için bundan kullanıyorum.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her yağın yetkili satıcıları var internet sitelerinde listenen, oralardan almakta bir sorun yok. Veya direkt marka yönlendirdiği web sayfalarından da sipariş geçilebilir
    veya sitesinde bulunan dükkanlara gidip
    ben bunu tercih ediyorum ankarada varsa

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Petronas ve Liqui Moly'nin de pek sahtesi yok sanırım. Duymadım en azından

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liqui Moly için bostancı sanayi altında AutoCher i tavsiye ederim düzenli olarak oradan alırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorum biraz eski ama bizim araçların yetkili servisleri petrol ofisinden başka yağ satmıyor, ben bayisinden liqui moly alıyorum hep.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler