User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
105 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: EGR iptali ve faydaları

TegB20VTec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Getzde iptal ettik arıza ışığı yanık kalıyor fakat herhangi bir kasma yapmamıştı yalnız araç kaç modeldi hatırlamıyorum. Lamba yanmasıda sorun değil dediğim gibi euro normu yüksek araçlarda yığılma oluyor yoksa varsın arıza ışığı yansın çekiş artıp yakıt düştükten sonra bir sıkıntı yok. Tabii bazı insanlar yanan arıza ışığından rahatsız olabiliyor, kişiden kişiye değişir yani. yazılımla iptal ettirmek biraz daha pahalıya mal olabilir.

aspava983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende iptal ettirmek istiyorum ama servise gidiyorum zararlı deyip etmiyolar özel servisime gidiyorum sökün diyorum arabanın düzenini bozma diyor işin içinden çıkmadım

Ddrome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancı forumlarda takip ettiğim kadarıyla egr iptali epey övülüyor. hatta her araç için egr valfinin iptalinde yerine takılacak metal kapaklarda satılıyor. Tabi bu soruyu o forumlarda soramıyorum. egr valfinin iptali muayenelerde sorun yaşatıyormu??

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı Ddrome Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancı forumlarda takip ettiğim kadarıyla egr iptali epey övülüyor. hatta her araç için egr valfinin iptalinde yerine takılacak metal kapaklarda satılıyor. Tabi bu soruyu o forumlarda soramıyorum. egr valfinin iptali muayenelerde sorun yaşatıyormu??
    yazılımla o valf kapatılıyor. kör contaya gerek kalmıyor. Sadece mekanik iptal yapılırsa arıza ışığı yaktırabilir.

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford focus dizel aracım vardı forumda arkadaşlar azçok bilirler 1.8 TDCI idi araç orjinalde 115 hp olan aracım sadece EGR iptali ile 128.7 hp verdi paşaoğlunda. Daha sonrasında kat iptali düz bozu ve son susturucu iptali ile yazılımsız (!) 141.3 hp vermişti yine dynoda yakıt tüketimim kesin ve net %20 azalmıştı ve duman atma olayı ortadan kalkmıştı. benim EGR'yi yetkili servis iptal etmişti. 1 kat plastik bir parça kestiler bi süre sonrada onun üzerine metal bi parça daha koydular fiziksel olarak devrde olmasına imkan yoktu zaten.

DENON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılımla o valf kapatılıyor. kör contaya gerek kalmıyor. Sadece mekanik iptal yapılırsa arıza ışığı yaktırabilir.
    vtec2 aracımda kör contayla ıptal ettim gaz tepkısı arrttı artmasına ama gel gelelım arac arıza yakıyor, beyıne yazılım da yapılamadıgından egr degerıne düşürme söz konusuda değil ancak egr benım anladıgım kadarıyla 2000 ıle 2500 devir arasında devreye gırıyor bunu nereden cıkardıgıma gelınce takıp ettım arıza ısıgı sürekli o devırlerde yanıyor yanı aracı devırlı kullandıgınızda arıza ısıgını yakmıyor sadece komprasyona saldıgınızda 2000-2500 devır arasına gelınce arıza yakıyor, ama gıdışınde herhangı bır sorun teşkil etmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yazılımla kapatılamıyor diye biliyorum. Emin misin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanı bızım araclarda yazılım yapmak söz konusu olmadıgından dıger araclarınkını bılemıyorum tabıkı ancak opel ve ford araclarda turkıye için üretilenlerde egr iptal edilerek pıyasaya sürülüyor diye okumustum

CanBasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her araçta yazılımla kapatılamıyor ama birçok araçta kapatılabiliyor mesela vw 1.9tdi motorlarda..
    Can BAŞEL Elek-Elektronik Müh.
    0 rh +

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı VTEC® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford focus dizel aracım vardı forumda arkadaşlar azçok bilirler 1.8 TDCI idi araç orjinalde 115 hp olan aracım sadece EGR iptali ile 128.7 hp verdi paşaoğlunda. Daha sonrasında kat iptali düz bozu ve son susturucu iptali ile yazılımsız (!) 141.3 hp vermişti yine dynoda yakıt tüketimim kesin ve net %20 azalmıştı ve duman atma olayı ortadan kalkmıştı. benim EGR'yi yetkili servis iptal etmişti. 1 kat plastik bir parça kestiler bi süre sonrada onun üzerine metal bi parça daha koydular fiziksel olarak devrde olmasına imkan yoktu zaten.
    maşallah diyelim o zaman paşanın dynosunundan biraz kırpsak hiç olmadı 137 bg almışsın yazılımsız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egr gazi bir cok yuksek kompresyonlu benzinli araclarda vuruntuyu onlemeye yardimci olur, bundan hic bahsedilmemis

Çağrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtec 2 egr iptali için denon yardımcı olurmusun arıza ısıgı yanıyor sanırım.performas etkısı nasıl baya fark edeıyor mu?

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah diyelim o zaman paşanın dynosunundan biraz kırpsak hiç olmadı 137 bg almışsın yazılımsız
    2. ölçümde Bosch dizel servisinin dynosuna çıktım 103.6 kw çıktı aracım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Çağrı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vtec 2 egr iptali için denon yardımcı olurmusun arıza ısıgı yanıyor sanırım.performas etkısı nasıl baya fark edeıyor mu?
    arıza ısıgının nasılsöndürülebileceği konusunda teoriler üretip duruyorum fakat bı sonuca varamadım, bızım aracların ecu ları programlanabılır olmadıgından pekte yapılabılecek bişey yokmus gıbı gorunuyo ancak sunu anladım egr eger içinden gecen gazı cok küçük miktardada olsa algılayabılırse arıza ısıgını yakmayabılır bundan dolayıda yaptıgım kör contaya 1mm capında giriş ve cıkış deliği acmayı düşünüyorum en azından emmeye giden egsoz gazının mınımuma ınmesını saglayabılırım, buda arıza ısıgını yakarsa yapılabılecek bişey kalmıyo kanısındayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    performans etkısı ıle alakalı olarak ta gaz tepkısı artıyo benım gözlemledıgım kadarıyla hıssedılıyor resmen, ha egr den dolayı yanan arıza ısıgı aracında gıdışınde herhangı bır olumsuzluk teşkil etmiyor yanı safe moda falan gırmıyor arac, eger arıza ısıgım yansın benım gozum takılmaz dersen hemen yap derım, ben su contaya delıklerı actıktan sonra arıza ısıgını yakıp yakmadıgı ıle ılgılı paylasımda bulunurum kardeşim su anda beklemede kal, zaten bızım arabalar bızım elımızde lego oldu, arac keske honda fabrıkasında yedek parca olarak kalsaydım falan dıyodur artık heralde

Çağrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok o zaman senden haber beklıyorum.fazla yakma cokk etkılıyor mu depoda?50km daha az gider heralde depoda etkılıcegı en fazla budur diye dusunuyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar bıle etkılemıyor 25-30 km falan ama o gaz tepkısının keyfını alınca 25-30 km bişey değil

meLaNchoLic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit : sadece dizellere oluyomuş galiba sonradan öğrendim
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kızın memeleri anadoluda 9 çocuk doğurupta emzirememiş kadınlarınkine benziyor ama biri ünlü oluyor digerleri tarlada ugrasıyor

mtechh
    Misafir
    Arkadaşlar hyundai starex var bizde 2006 model crdi 140 hp buna egr iptali yapsak arıza ışığı yakarmı acaba?Bu euro kaç motor oluyo bilgisi olan varmıdır?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)