User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
105 sonuçtan 96 ile 105 arası

Konu: EGR iptali ve faydaları

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yaptırayım bari.

iptal etmekle temizletmek arasındayım. önce bi temizlik yapalm sonrasında iptale bağlarız bide öyle deneriz
    Ben temizlemeyi tercih ettim iptal etme işine pek yanaşmadım abi fırsatım bol bol oluyor temizlemek için Ama komple iptal etmekte mantıklı gelmiyor değil.. zamanla yine dolacak çünkü

Emme manifoldu temizliği çok yaradı arabaya.. Bir kurum attı araç dükkanda zehirlendik resmen

İlk dakikada attığımız kurumdan sonra duvarın hali

Gaz kelebeğinide temizledim iyice.

Tüketim harbi iyi oldu ya. Yol bilgisayarında bile fark ediyor

Önceden menzil 100 km veya 90 km'de iken lamba yanardı. 2 gündür 90 km'de geziyorum menzil 80'e düştü ve hala lamba yanmadı.

En kısa zamanda yakıt deposunu söküp onuda temizlemeyi düşünüyorum. Bayramda iş yok bari kendi aracımızla ilgilenelim
    - Bize Her Yer TRABZON

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bende depoyu temizletmek istiyorum doğru bir yer bulabilsem güvenebilicğeim egr depo temizliği hepsini çıkartıcam aradan.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende depoyu temizletmek istiyorum doğru bir yer bulabilsem güvenebilicğeim egr depo temizliği hepsini çıkartıcam aradan.
    Mümkünse 1 gününüzü ayırın ve o sırada aracın başında durun abim. Depoya katkı atıp arabayı tam gün yatırıp depoyu söktük temizledik diyenler oluyor. Gün içinde araç sahibi çat kapı gelirse iş vardı daha başlamadık diyip sıyrılıyorlar. Sanayinin içinde büyümüş biri olarak söylüyorum bunu
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Birkan Genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mümkünse 1 gününüzü ayırın ve o sırada aracın başında durun abim. Depoya katkı atıp arabayı tam gün yatırıp depoyu söktük temizledik diyenler oluyor. Gün içinde araç sahibi çat kapı gelirse iş vardı daha başlamadık diyip sıyrılıyorlar. Sanayinin içinde büyümüş biri olarak söylüyorum bunu
    evet depoyu temizlemeleri uzun sürer herhalde kesiyorlarmı depoyu yoksa komple söküp içinimi temizliyorlar bilgin varmı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet depoyu temizlemeleri uzun sürer herhalde kesiyorlarmı depoyu yoksa komple söküp içinimi temizliyorlar bilgin varmı..
    Eski araç sahiplerinden kestirener oluyor, işlem bittikten sonra güzelce kaynak ediliyor. Kaçak kontrolü yapılıyor ve tekrar yerine takılıyor..

Karterini kaynak ettirenler gibi

Fakat yinede pek tercih edilen bir yöntem değil.

Şahsen ben söktüğüm zaman içini tinerle doldurucam, bir güzel çalkalıyacam bi süre ve içine sokabilmek için çubuk gibi birşey yapıcam ucunda bez tarzı birşey olabilir buna karar vermedim.

Bu işlemi 2-3 kere yaptıktan sonra aynı işlemi su ile bir kaç kez yapıp içine hava tutup iyice kuruttuktan sonra olay tamamdır

Hatta tinerden sonra depoyu 3-5 litre mazot ile çalkalamak daha iyi olacaktır.

He birde unutmadan tiner yerine sıcak kaynar suda kullanılabilir.
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eski araç sahiplerinden kestirener oluyor, işlem bittikten sonra güzelce kaynak ediliyor. Kaçak kontrolü yapılıyor ve tekrar yerine takılıyor..

Karterini kaynak ettirenler gibi

Fakat yinede pek tercih edilen bir yöntem değil.

Şahsen ben söktüğüm zaman içini tinerle doldurucam, bir güzel çalkalıyacam bi süre ve içine sokabilmek için çubuk gibi birşey yapıcam ucunda bez tarzı birşey olabilir buna karar vermedim.

Bu işlemi 2-3 kere yaptıktan sonra aynı işlemi su ile bir kaç kez yapıp içine hava tutup iyice kuruttuktan sonra olay tamamdır

Hatta tinerden sonra depoyu 3-5 litre mazot ile çalkalamak daha iyi olacaktır.

He birde unutmadan tiner yerine sıcak kaynar suda kullanılabilir.
    meşakatli bir şeymiş tamam sağol

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben temizlemeyi tercih ettim iptal etme işine pek yanaşmadım abi fırsatım bol bol oluyor temizlemek için Ama komple iptal etmekte mantıklı gelmiyor değil.. zamanla yine dolacak çünkü

Emme manifoldu temizliği çok yaradı arabaya.. Bir kurum attı araç dükkanda zehirlendik resmen

[IMG]http://j1308.hizliresim.com/1d/2/r1mk2.jpg

İlk dakikada attığımız kurumdan sonra duvarın hali

[IMG]http://l1308.hizliresim.com/1d/2/r1mlp.jpg

Gaz kelebeğinide temizledim iyice.

[IMG]http://l1308.hizliresim.com/1d/2/r1mgv.jpg

Tüketim harbi iyi oldu ya. Yol bilgisayarında bile fark ediyor

Önceden menzil 100 km veya 90 km'de iken lamba yanardı. 2 gündür 90 km'de geziyorum menzil 80'e düştü ve hala lamba yanmadı.

En kısa zamanda yakıt deposunu söküp onuda temizlemeyi düşünüyorum. Bayramda iş yok bari kendi aracımızla ilgilenelim
    EGR nasıl temizleyebilirim bana da söyleyebilir misiniz tam olarak? Yoksa birine mi söktüreyim bir ustaya? Bir de benim arabada lamba 50 km de yanıyor 100-90 çok fazla :S
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EGR nasıl temizleyebilirim bana da söyleyebilir misiniz tam olarak? Yoksa birine mi söktüreyim bir ustaya? Bir de benim arabada lamba 50 km de yanıyor 100-90 çok fazla :S
    Usta birinin sökmesi daha hayırlı olur

Siz pek trafiğe girmiyorsunuz sanırım. Benim araba 70 km'ye indi menzil bi süre öyle kullandıktan sonra lamba yandı.

Sanırım genelde garajda arabayı rampada bırakmamdanda kaynaklanıyor olabilir. Şamandıra hizası mevzusu
    - Bize Her Yer TRABZON

akgnemre
    Misafir
    1.3 mtj eski kasa punto arabam 140 binde egr iptali düşünüyorum yaptıran varmı ? lamba yakma durumu ve iptal edilme şekli konusunda yardıma ihtiyacım var :/

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    depo temızlenicekse içine bildiğin agırbaş hayvan zinciri atın bi 2mt gayet yeterli gelir : )

biraz tiner biraz mazot
    bolbol calkalayın sonra : )
    - K -

________
    Dr.Ecu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)