User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kwp2000, galetto gibi cihazlar nedir? Ne değildir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve ayrıyeten ecm2001 programı isteyen olursa internetten bulamayan olursa ücretsiz verebilirim. bildiklerimide paylaşırım. kolay gelsin saygılar...
    hangi versiyonu var elinizde? ben bu pm alabilirim mümkünse.

chare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semihx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi versiyonu var elinizde? ben bu pm alabilirim mümkünse.
    pm gönderdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pm gönderdim
    tesekürler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pm gönderdim
    teşekkürler ...

bu arada:
    "Stop wasting your time with emc2001 when you read out your ecu with galletto. The map drives that are included in the emc2001 package can only work with full ecu files. Galletto only reads out one specific part of the ecu. Example if your ecu originally has an flash size of 128kb galletto will only read out 16 kb!!!

If you realy want to use emc2001 try KWP2000+ (aka ecu killer ) or byteshooter to read out the full content of the ecu. When you have the full ecu content than emc2001 will work without fine with out error's.

In my opinion learning the hard way is the best way, there for i prefer using WinOls! EMC2001 doesn't find all maps instantanious. As a matter of fact it only manages to find 3-8 maps depending on the brand. Using Winols is not very easy in the begining but it has one big advantage!"

http://www.chiptuners.org/forums/vie...php?f=3&t=2177
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı polo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler ...

bu arada:
    "Stop wasting your time with emc2001 when you read out your ecu with galletto. The map drives that are included in the emc2001 package can only work with full ecu files. Galletto only reads out one specific part of the ecu. Example if your ecu originally has an flash size of 128kb galletto will only read out 16 kb!!!

If you realy want to use emc2001 try KWP2000+ (aka ecu killer ) or byteshooter to read out the full content of the ecu. When you have the full ecu content than emc2001 will work without fine with out error's.

In my opinion learning the hard way is the best way, there for i prefer using WinOls! EMC2001 doesn't find all maps instantanious. As a matter of fact it only manages to find 3-8 maps depending on the brand. Using Winols is not very easy in the begining but it has one big advantage!"

http://www.chiptuners.org/forums/vie...php?f=3&t=2177

winols un ecm2001 den daha ayrintili oldugu zaten biliniyor. ama kullanis acisindan ecm2001 in basitligi tartisilmaz bana göre. benim gibi acemiler icin birebir.

maps konusuna katilmiyorum. simdiye kadar lazim olan dosyalarin maplari ecm2001 de vardi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben alıntıyı galletto için yaptım, tüm ecu dosyasını kopyalayamıyormuş, bu sebepten ecm2001 ile çalıştıramamışlar, kwp2000+ ile ecu'nun tamamı kopyalanabiliyormuş...
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

cemal arslan
    Misafir
    bazı cihazlar okurken partial okur bazıları full okur...

bu özellik bir kaç cihazda var

işi yapacaksanız original cihazla yapın clone cihazlarla programlarla bu iş olmaz uzak durun

beyin kitlenince o zaman ne demek istediğimi anlarsınız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 tane aracima kendim chip yaptim , biri copya KWP2000+ ile OBD den diger 3 ü ecu yü acarak havya ile. epromuna kadar kendim yazdim .

hic sorun olmadimi ? oldu tabi. birinde a4 un beyni elimde kaldi. bi daha beyin aldim tekrar denedim. soketli ( PLCC) ve immo iptal dahil, herseyiyle bana ait ve canavar oldu.

cekinerek bu is olmaz. kendine güveniyorsan , gerekli beceri ve bilgiye sahip oldugununu düsünüyorsan deniceksin.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi netbukum var KWP 2000+ alıp 1.4 hdi üzerinde deneyim kazanmak istiyorum üstad insanlar.başarabilirmiyim? bide netbuk işlemci belleği yetmiyor (512 kb) sorun olurmu?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...28492759/detay

bide 1.4 hdi yazmıyor arkadaşlar kwp 2000 onun ecu'suna ulaşamzmı?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi netbukum var KWP 2000+ alıp 1.4 hdi üzerinde deneyim kazanmak istiyorum üstad insanlar.başarabilirmiyim? bide netbuk işlemci belleği yetmiyor (512 kb) sorun olurmu?

selam ,

kwp 2000 ile sadece ecu okunabilir yazma islemi icin kwp 2000+ gereklidir.

acik konusmak gerekirse netbuk konusunda bilgim yok. ben laptop kullaniyorum bu is icin . oda da cok ilginctir ki 3 laptop un 1. si ile sadece baglanti kurabiliyorum ( AMD 2000+) . 2. ile dosya okuma islemi yapabiliyorum ( P4 ) ( bazen yarida kesiliyor ). 3. laptop okuma ve yazma islemini sorunsuz yapti (AMD 3200+) sebebini bilmiyorum ama bu sekilde.

aracin ecu sunu bilmen gerekli ; örnek; Bosch EDC15C2 . ilanda da yazdigi gibi, eger bu ecu yu kullaniyorsan %90 olucaktir.

kendi aracima ( ford galaxy 2001 model 1.9 TDI ) baglanirken wv sharan 1.9 TDI olarak baglandim. sorun olmadi gerek beyin gerek motor olarak aynilar.

yerinde olsam , aleti ödünc bulmaya calisirdim. fiyat cokta ucuz degil. ve tuning dosyasini direk yazma islemine gecmeden önce mutlaka ve mutlaka orjinalini KWP 2000+ ile okutup, yedegini al. egerki okumada sorun oluyorsa hic yazmak icin ugrasma. yazma islemi sirasinda ( yaklasik 30 saniye) bi aksilik olucak olursa , islem yarida kesilirse ( baglanti kesilmesi , aku bitmesi vs. ) , araci calistiramassin. ( ayni bilgisayardaki bios update islemi gibi düsün ) bögle bi durumda ecu nun acilip eprom sökülerek eprom programlayici ile tekrar yazilmasi gerekir. buda bosuna masraf ve zaman kaybi olur.

hocam ben bunlari yaziyorum ama kimse yanlis anlamasin, ben uzman filan degilim, kendi capimda takiliyorum. sadece bildiklerimi paylasiyorum. heleki chiptuning isinden para kazanak gibi bi niyetim hic yok. benim icin sadace hoby.

kolay gelsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende hoby olarak takılmak istiyorum abi. peki hep böyle hex olarakmı geliyor ecu'dan alınan veriler?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bildigim evet. ilk mesajda @maxi anlatmis zaten, nasil oldugunu. hex kodlarina bakarak biseyler anlamak cok zor. bunun icin program ve ecu ya ugun olan map i gerekli.

cemal arslan
    Misafir
    bu işi ister hobby olarak yapın ister prof...

o cihazlarla kısıtlı imkanlara sahipsiniz...ayrıca ecu yu bozma ihtimali var. düzeltme şansınız sıfır...

yapacaksanız orijinal program kullanın orijinial cihaz kullanın...

netbookle bu iş olmaz
    ayrıca amd işlemci de olmaz

elinizdeki cracklı porgram ve cihazla ancak eski araçları okursunuz yazarsınız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal cihaz ve programin fiyati cok yüksek.

birde ben AMD islemcili laptopla yaptim diyorum, sen olmaz diyosun hocam. nasil olcak ?

eskiden kasit ne bilmiyorum ama vw sharan 2009 a kadar 1.9 PD TDI kullandi ve ecu su Bosch EDC15P. ayni ecu 2000 den beri kullaniliyor.

bu isi yapanlara saygiliyim, cok basit oldugunu söglemiyorum zaten ama kimse anasinin karninda ögrenmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işleri öğrenmek çok uzun bir süreç ve meşagatli bişey. Sabır,moral,maddi destek hepsi lazım.bi yerden ucundan didinmek istiyorum sadece. Yav netbook ile olmuyormu harbiden? miniks abiler ve pc ile derin geçmişi bilgisi olan insanlar sitede biz nelerle yükledik diyorlar ama?

cemal arslan
    Misafir
    orjinal cihaz ve programin fiyati cok yüksek.

birde ben AMD islemcili laptopla yaptim diyorum, sen olmaz diyosun hocam. nasil olcak ?

eskiden kasit ne bilmiyorum ama vw sharan 2009 a kadar 1.9 PD TDI kullandi ve ecu su Bosch EDC15P. ayni ecu 2000 den beri kullaniliyor.

bu isi yapanlara saygiliyim, cok basit oldugunu söglemiyorum zaten ama kimse anasinin karninda ögrenmiyor.
    kardeş illa açık açık detaylı ca uzun uzun yazmak mı lazım ?

burası chip tuning öğrenme öğretme yeri değil

ben kısaca üstü kapalı yazıyorum artık kim nasıl anlarsa anlar...

amd işlemciler Kess ve Cmd cihazlarda tavsiye edilmiyor...denedim sorun çıkartıyor
    galetto olsun başkası olsun netbookda sorun çıkarma ihtimali çok kuvvetli hatta ihtimal değil kesin...
    netbooklarda bazı beyinleri bırak yazmayı okumamakta ısrara ediyor...

2008-2009 dan sonrası bir çok aracı okuyamazsın...
    ayrıca eski de olsa bir çok araç bu cihazların listesinde mevcut değil
    o cihazla genelde eski tip dizel araçları okursun...

amatör olarak işini görür...ama prof olarak asla yetmez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş illa açık açık detaylı ca uzun uzun yazmak mı lazım ?

burası chip tuning öğrenme öğretme yeri değil

ben kısaca üstü kapalı yazıyorum artık kim nasıl anlarsa anlar...

amd işlemciler Kess ve Cmd cihazlarda tavsiye edilmiyor...denedim sorun çıkartıyor
    galetto olsun başkası olsun netbookda sorun çıkarma ihtimali çok kuvvetli hatta ihtimal değil kesin...
    netbooklarda bazı beyinleri bırak yazmayı okumamakta ısrara ediyor...

2008-2009 dan sonrası bir çok aracı okuyamazsın...
    ayrıca eski de olsa bir çok araç bu cihazların listesinde mevcut değil
    o cihazla genelde eski tip dizel araçları okursun...

amatör olarak işini görür...ama prof olarak asla yetmez...

bu muhabbet bi yere varmaz, cünkü ayri telden caliyoruz sizinle.

ben burda ve baska yerlerde chip isini ögrenmeye calismaya devam edicem.

kolay gelsin...

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

galletto bu aracı okur yazar checksumm da hesaplar bi sorun yok

yazım işlemi bittikten sonra kontak kapalı 5 dk beklemelisin..beklediğin halde yinede enjektor kodları ucarsa bi orj test cihazı olan yerde kodlatırsın.
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

cemal arslan
    Misafir
    bu muhabbet bi yere varmaz, cünkü ayri telden caliyoruz sizinle.

ben burda ve baska yerlerde chip isini ögrenmeye calismaya devam edicem.

kolay gelsin...

ne yani biri çıkıpda bu işi hayrına sana anlatması mı lazım ???

öğrenmek istiyorsan parasını ödersin...gidersin kursa öğrenirsin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)