User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kwp2000, galetto gibi cihazlar nedir? Ne değildir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kiseye bana anlatsin demedim, yazilanlari okuyorum... allaha sükür herkez senin gibi düsünmüyor. bildiklerini hayrina paylasanlarda var. örnek: senin bi üstündeki meseja bak. (37)

cemal arslan
    Misafir
    forumda sana bu işi öğretecek işin püf noktalarını anlatacak meslek sırlarını söyleyecek birileri var...daha ne istiyon

sanki insanlar burada pasta börek tarifi soruyorlar...

unutma ki bu işten para kazanan ekmeğini çıkartanlar var...herşeyi burada konuşmak anlatmak sanırım biraz tuhaf olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda sana bu işi öğretecek işin püf noktalarını anlatacak meslek sırlarını söyleyecek birileri var...daha ne istiyon

unutma ki bu işten para kazanan ekmeğini çıkartanlar var...herşeyi burada konuşmak anlatmak sanırım biraz tuhaf olur...
    benim tek istedigim sey bilgi almak. onuda burda buluyorum , o yüzden burdayim.

bu isten ekmek yigenlere saygim oldugu icin zaten, devirkesicinin nasil bulundugunu , nasil hesaplandigini @Maxi nin ilk postunun altina yazmadim. benim su ana kadar yazdiklarim, kabaca nasil olacagi.

peki para vermeden sen nerden, sen nasil ögrendin dige sorabilirsin. yabanci forumlari da arastirarak. özellikle alman forumlarini.

Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

alın size bir örnek daha

şu anda alfa 155Q4 turbonun devir kesici datasına bakıyorsunuz,
    (resimde işareti olan 4 sayı)
    bunu bulabilirmiydiniz? hadi buldunuz,
    sizce kayıtlı olan kesici bilgisi kaç bin devirdir ?

cemal arslan
    Misafir
    Alıntı semihx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu isten ekmek yigenlere saygim oldugu icin zaten, devirkesicinin nasil bulundugunu , nasil hesaplandigini @Maxi nin ilk postunun altina yazmadim. benim su ana kadar yazdiklarim, kabaca nasil olacagi.

peki para vermeden sen nerden, sen nasil ögrendin dige sorabilirsin. yabanci forumlari da arastirarak. özellikle alman forumlarini.

güzel kardeşim,sen önce kendine bir editör edin...böyle hex le falan bu iş olmaz...

cem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat/performans acısından mpps i tavsiye ederim. hem update veya yıılık odeme yok hemde kwp vs gibi clone degil.

chare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel kardeşim,sen önce kendine bir editör edin...böyle hex le falan bu iş olmaz...
    edit.......

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galletto bu aracı okur yazar checksumm da hesaplar bi sorun yok

yazım işlemi bittikten sonra kontak kapalı 5 dk beklemelisin..beklediğin halde yinede enjektor kodları ucarsa bi orj test cihazı olan yerde kodlatırsın.
    uçup uçmama oranı ne kadar üstad?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uçup uçmama oranı ne kadar üstad?

iyi çakılmışsa 50 de 1 derim (çevre donanımlar bu oranı değiştirir..Altın kaplama usb kablo bile bu oranı düşürür)

kotu bi kopya ise 10 da 1
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler benim de bir sorum var. Fordlara erişim için hangi alet ya da kablo lazım önerebileceğiniz birşey var mı? Çoğu listede yok ford araçlar.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation

kardeş illa açık açık detaylı ca uzun uzun yazmak mı lazım ?

burası chip tuning öğrenme öğretme yeri değil

ben kısaca üstü kapalı yazıyorum artık kim nasıl anlarsa anlar...

amd işlemciler Kess ve Cmd cihazlarda tavsiye edilmiyor...denedim sorun çıkartıyor
    galetto olsun başkası olsun netbookda sorun çıkarma ihtimali çok kuvvetli hatta ihtimal değil kesin...
    netbooklarda bazı beyinleri bırak yazmayı okumamakta ısrara ediyor...

2008-2009 dan sonrası bir çok aracı okuyamazsın...
    ayrıca eski de olsa bir çok araç bu cihazların listesinde mevcut değil
    o cihazla genelde eski tip dizel araçları okursun...

amatör olarak işini görür...ama prof olarak asla yetmez...
    bu muhabbet bi yere varmaz, cünkü ayri telden caliyoruz sizinle.

ben burda ve baska yerlerde chip isini ögrenmeye calismaya devam edicem.

kolay gelsin...
    ne yani biri çıkıpda bu işi hayrına sana anlatması mı lazım ???

öğrenmek istiyorsan parasını ödersin...gidersin kursa öğrenirsin..
    .
    ben kiseye bana anlatsin demedim, yazilanlari okuyorum... allaha sükür herkez senin gibi düsünmüyor. bildiklerini hayrina paylasanlarda var. örnek: senin bi üstündeki meseja bak. (37)

Bagzi seyler knowhow dir ve aciklamamakta hakli olursunuz .Ancak genel olarak herturlu teknik bilgi paylasilabilir bu forumda.
    Burasi teknik paylasim uzerine kurulu bir forumdur o nedenle sorulan sorularin tam yeridir .Ayrica buranin ne yeri oldugu cok acik ve net bellidir.
    kisisel fikirleriniz sizi baglar bilgi vermek istemiyorsaniz bilgi vermezsiniz olur biter buraya yukarda bold gorunen yazilari yazmak ne size nede foruma birsey katmiyacaktir ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

cemal arslan
    Misafir
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler benim de bir sorum var. Fordlara erişim için hangi alet ya da kablo lazım önerebileceğiniz birşey var mı? Çoğu listede yok ford araçlar.
    galetto
    kwp
    gibi cihazlar miyadını doldurdu

günümüzde genelde %90-95 aracı yapabilen tek cihaz Alientech firmasının cihazı KESS V2...

bir çok cihazın özellikle 2007 model öncesi FORD grubunda okuyamadığı dizel benzinli araçları daha önceden aynı firmanın PowerGate cihazı ile okunabilen araç grubunu KESS V2 çok rahat okuyor

cemal arslan
    Misafir
    almanyada bir arkadaş daha önce galetto kullanan biri eski bir dizel BMW ye yazarken ...5ci aracında beyni uçurdu

300 euroya düzeltti....

şimdi eski bir orijinal master cihaz kullanıyor

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    netbook kullansam bişey olurmu peki üstad 1.66 ghz L2 512kb 1 gb ddr3 ram
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

cemal arslan
    Misafir
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    netbook kullansam bişey olurmu peki üstad 1.66 ghz L2 512kb 1 gb ddr3 ram

amd yi önermiyorlar...bu kesin...
    ama cihaz üreticileri netbookla olmaz demiyor...

ancak tavsiye ettikleri bir sistem var

intel işlemci olacak
    en az core duo yada centrino olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

powergate R bütün EEC serisini halleder..
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki bu herifle aynı kefedeymişim gibi hissediyorum bu konuya mesaj atarken..

bundan sonra bişey yazmayacağım..

msn imi biliyorsunuz gelin anlatayım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ecm2001 programını bende alabilirmiyim, merak işte

clio_williams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yazdıklarım sadece şahsi düşüncelerim olup kimsenin üstüne alınmamasını isterim:

Profesyonel bir cihaz (cmd-kess-evc bdm-galletto) elde olduğu takdirde bu işi herkes yapabilir. bütün mesele konuya 3-4 ay tecrübe eklemek ve birazda bilgisayar,yazılım olaylarını bilmek...
    birazda teknik olarak otomobillleri tanımak... profesyonel bir cihaz alırsanız zaten o firma gerekli kullanım ve teknik desteği size sağlıyor

sistem şu:Önce aracı test et görünürde arıza varmı diye, 2001 model + araçlar için,dosyayı oku(obd veya bdm veya boot yaparak (tricore)), yurt dışına gönder,haritalar modlansın gelsin araca tekrar yükle, çalıştır gazla... yapılan tek iş cihazı kullanmak ve ne yaptığını bilmekten öteye gidemiyor...

çıkarı yoksa bu işi yapan kimse size bu işi öğretmez ve herşeyi anlatmaz.. anlatacakta bişey yoktur aslında çünkü cihaz sizi yönetiyor bir şekilde. bu işin piyasasında kimse birbirini çekemez ve yardımcıda olmaz.Arkanızda yeterli sermaye yoksa, kendinize güvenmiyor ve çok anlamıyorsanız denemeye kalkmayın. beyin bloke olduğunda yardımcı olurum diyen arkadaşlar 1000 liradan aşağı ağzını açmazlar sıkışmışlık ve panik halinizden en iyi şekilde faydalanırlar...

ama bu gidişle bu işi bence herkes kendi aracına kendi yapacak hale gelecek tıpkı avrupa gibi. rekabet bir anda patladı ve fiyatlar korkunç resesyon durumunda... ayrıca 2011 yılında hatasız klonlar çıkacakki oda prof. cihazların fiyatını aşağı çekecek...

geçenlerde elime bir klon geçti bnm prof cihazların okuyamadığı ecu ları okudu hayret ettim , adamlar prof cihazı klonlamışlar üstünede ecu family eklemişler

herneyse çenem düştü:
    sonuç:
    herşeyde olduğu gibi bu dünyanın ahlakı şans ve paradır... ikiside adam seçmez iyi veya kötü olsanda:=)

cemal arslan
    Misafir
    Alıntı clio_williams Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazdıklarım sadece şahsi düşüncelerim olup kimsenin üstüne alınmamasını isterim:

Profesyonel bir cihaz (cmd-kess-evc bdm-galletto) elde olduğu takdirde bu işi herkes yapabilir. bütün mesele konuya 3-4 ay tecrübe eklemek ve birazda bilgisayar,yazılım olaylarını bilmek...
    birazda teknik olarak otomobillleri tanımak... profesyonel bir cihaz alırsanız zaten o firma gerekli kullanım ve teknik desteği size sağlıyor

sistem şu:Önce aracı test et görünürde arıza varmı diye, 2001 model + araçlar için,dosyayı oku(obd veya bdm veya boot yaparak (tricore)), yurt dışına gönder,haritalar modlansın gelsin araca tekrar yükle, çalıştır gazla... yapılan tek iş cihazı kullanmak ve ne yaptığını bilmekten öteye gidemiyor...

çıkarı yoksa bu işi yapan kimse size bu işi öğretmez ve herşeyi anlatmaz.. anlatacakta bişey yoktur aslında çünkü cihaz sizi yönetiyor bir şekilde. bu işin piyasasında kimse birbirini çekemez ve yardımcıda olmaz.Arkanızda yeterli sermaye yoksa, kendinize güvenmiyor ve çok anlamıyorsanız denemeye kalkmayın. beyin bloke olduğunda yardımcı olurum diyen arkadaşlar 1000 liradan aşağı ağzını açmazlar sıkışmışlık ve panik halinizden en iyi şekilde faydalanırlar...

ama bu gidişle bu işi bence herkes kendi aracına kendi yapacak hale gelecek tıpkı avrupa gibi. rekabet bir anda patladı ve fiyatlar korkunç resesyon durumunda... ayrıca 2011 yılında hatasız klonlar çıkacakki oda prof. cihazların fiyatını aşağı çekecek...

geçenlerde elime bir klon geçti bnm prof cihazların okuyamadığı ecu ları okudu hayret ettim , adamlar prof cihazı klonlamışlar üstünede ecu family eklemişler

herneyse çenem düştü:
    sonuç:
    herşeyde olduğu gibi bu dünyanın ahlakı şans ve paradır... ikiside adam seçmez iyi veya kötü olsanda:=)
    clone cihazı merak ettim ??

hangi cihazmış bu ...özelden yazarmısın ???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)