User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Soğutma suyunun değiştirilmesi

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de aynı işlemi yapmam lazım, liqui moly den yana kullanacağım tercihimi.
    Antifriz de shell castrol falan koyun. İyi marka olsun.
    Geri kalanı sistemin içini çamur yapıyor

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antifriz de shell castrol falan koyun. İyi marka olsun.
    Geri kalanı sistemin içini çamur yapıyor
    motul ya da total glacelf almayı planlıyorum, en son arabamda glacelf vardı hararet sorunu hiç yaşamadım.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de aynı işlemi yapmam lazım, liqui moly den yana kullanacağım tercihimi.
    50 TL ye 5 TL kuponum vr işinize yararsa vereyim Not :N11de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 TL ye 5 TL kuponum vr işinize yararsa vereyim Not :N11de
    Teşekkürler, kart dönümünü bekliyorum, bu ara fazla yüklendim 40 gün vade kazanalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda ChrisFix'in mükemmel bir videosu var. Herkese tavsiye ederim. Adam harfiyen adımları anlatıyor ve ancak 4. de sistem temizleniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ChrisFix'in mükemmel bir videosu var. Herkese tavsiye ederim. Adam harfiyen adımları anlatıyor ve ancak 4. de sistem temizleniyor.

En az üç kere izledim ustayla yapsak uğraşmaz, kendim yapmayı denemek istesemde termostatı sökmeyi gözüm yemiyor. Divortexin temizleyicisini aldım haftasonu operasyona başlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En az üç kere izledim ustayla yapsak uğraşmaz, kendim yapmayı denemek istesemde termostatı sökmeyi gözüm yemiyor. Divortexin temizleyicisini aldım haftasonu operasyona başlıyorum
    Adamın her videosu böyle inanılmaz detaylı ve öğretici. 1 ayı sürüyor bir video çıkarması. Ama 4 milyon abonesi olması boşuna değil. Son videoları YouTube da trending oluyor bu aralar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben her iste elimden geliyorsa doityourself ciyimde. Simdi sanayideyim malzeme bana nasip degilmis termostati bozuk araba icin kullandık iş görüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben her iste elimden geliyorsa doityourself ciyimde. Simdi sanayideyim malzeme bana nasip degilmis termostati bozuk araba icin kullandık iş görüyor

verdim siparişi divortex soğutma sıvısı ve liqui moly radyatör temizleyici, yaparken foto video çekeceğim atarım buraya da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende divortexin antifirizini aldım içinden cam suyu ile quick wax çıktı. Hediyeler yerine keşke bi 3 litre daha antifriz gönderselerdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende divortexin antifirizini aldım içinden cam suyu ile quick wax çıktı. Hediyeler yerine keşke bi 3 litre daha antifriz gönderselerdi
    Firma baya ilgili, fatura içine özel broşür bastırmışlar yorum yapar mısınız diye,

soğutma sıvısı ve radyatör temizleyici aldım, 2 tane cam suyu ve araç kokusu ekstra göndermişler, güzel bir esnaflık örneği.

Benim taşırma kabının rengi buydu değişimden önce.

Temizleyiciyi döktüm 15 dk çalıştırdım ( sıcakken döktüm orada hata mı ettim bilmiyorum açıkçası)

Alttan hortumu söktüm ve çıkan sıvıdan örnek aldım, renk bu, çamur ya da bir tortu göremedim.
    Aracı yeni aldım geçmişini bilmiyorum ama bakımlı bir araç sadece su ile binilmediği için sistemde tortu ya da çamur olmamış olabilir, fikrim yok açıkçası.

Benim aracım 6.6 LT soğutma suyu alıyor (netten birkaç farklı kaynaktan teyit ettim)

6 lt soğutma suyu 0.5 lt de çeşme suyu ilave ettim.

Gelen ürün üzerinde 1:1 oranında karıştırılabilir diyordu ama ben yine de 2 tane aldım.

Bu işlemi yaptıktan sonra aracı sıkıştırdım biraz, sıkışık trafiğe girdim çıktım eğer yanlış görmüyorsam hararet ibresi çok az da olsa sola doğru duruyor (soğuk alana yakın)

Biraz daha tecrübe edeyim yine paylaşırım durumu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Once bi suyla sistemi temizleyip sonra ilaci atsaydınız. 150 ml sine 5 litre diyor böylece iki sefer uygulayabilirdiniz. Ben kabi sokup elimin fircanin girdigi yerleri temizledim. Antifrizde ufak ufak tas gibi parcalar vardi. Arabanin ilk sahibiyiz ve 2 bakimda bir antifrizi değişir eksilirse icme suyu koyuyorduk. Bir ara radyatoru degismis ben son iki senedir kendim kullaniyorum suyun rengi ve kokusundan suphelendim ustamda sadece antifriz sakincali dedi gozumde korkmadi degil bakalim liqui moly aldim, gelsin onu atip sanayiye giderim

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende burada gördükten sonra izledim elemanın videolarını.baya uğraşmak gerekiyor bu tüm işlemler için ve kullanılan malzeme çoğaldıkça maliyette artıyor tabi..ama cidden bunu bu kadar ince eleyip sık dokuyacak usta bulmakta nerdeyse imkansız bencede.kendimizin yapması için el yatkınlığı gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Once bi suyla sistemi temizleyip sonra ilaci atsaydınız. 150 ml sine 5 litre diyor böylece iki sefer uygulayabilirdiniz. Ben kabi sokup elimin fircanin girdigi yerleri temizledim. Antifrizde ufak ufak tas gibi parcalar vardi. Arabanin ilk sahibiyiz ve 2 bakimda bir antifrizi değişir eksilirse icme suyu koyuyorduk. Bir ara radyatoru degismis ben son iki senedir kendim kullaniyorum suyun rengi ve kokusundan suphelendim ustamda sadece antifriz sakincali dedi gozumde korkmadi degil bakalim liqui moly aldim, gelsin onu atip sanayiye giderim
    ben hepsini boşalttım açıkçası. Sadece antf. olarak düşünemdim, çünkü kabında 1 e 1 sulandırılabilir, sulandırılırsa donma derecesi şuraya kadar düşüyor diye yazıyordu.

Yani tamamen bu ürün de kullanılabilir olarak yorumladım.

temizleyici sonrası boşalttıktan sonra 1 tur daha temiz su ile devir daim yaptırdım.

Akşam rengi kontrol edeceğim yine bakalım farklılık olacak mı.

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu chrisfixin videosunu izlemiştim bi kaç ay önce, araç alınca ilk yapmak istediğim şeydi. Şansıma benim aracım su ile de kullanılmış, antifriz ölçtürdük -12 çıkıyor ama soğutma suyum çok pis, paslı. Komple yapmak istiyorum ama borular termostattan ziyade kalorifer peteğini açabilirsin dediler ki onun da sökümü torpidodan oluyor çok zahmetli. Canımı sıktı aracı biraz kullanayım yapmak istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu chrisfixin videosunu izlemiştim bi kaç ay önce, araç alınca ilk yapmak istediğim şeydi. Şansıma benim aracım su ile de kullanılmış, antifriz ölçtürdük -12 çıkıyor ama soğutma suyum çok pis, paslı. Komple yapmak istiyorum ama borular termostattan ziyade kalorifer peteğini açabilirsin dediler ki onun da sökümü torpidodan oluyor çok zahmetli. Canımı sıktı aracı biraz kullanayım yapmak istiyorum.
    Çok mantıklı gelmedi bana kalorifer peteği. Ben şahsen aracın altından radyatörlere giden bir hortumu söküp boşalttım.

Ben sadece bu videodan sadece sıcak havalandırmayı açmam gerektiğini gördüm.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığım aracın benden önceki sahibi anladığım kadarıyla antifiriz yerine su kullanmış evveliyatını tam olarak bilmiyorum. Şimdi antifiriz koymadan önce bu radyatör temizleyicilerden kullansam peteğe ya da borulara zarar verir mi zamanla korozyona uğradıysa bi yerlerden sızdırma ihtimali var mıdır? Kullanan arkadaşlar tam olarak nasıl kullandı bu ürünü?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığım aracın benden önceki sahibi anladığım kadarıyla antifiriz yerine su kullanmış evveliyatını tam olarak bilmiyorum. Şimdi antifiriz koymadan önce bu radyatör temizleyicilerden kullansam peteğe ya da borulara zarar verir mi zamanla korozyona uğradıysa bi yerlerden sızdırma ihtimali var mıdır? Kullanan arkadaşlar tam olarak nasıl kullandı bu ürünü?
    Bir tanıdığımın başına geldi, sırf suyla kullanılmış araca antf. koydular, 3 gün kaçak aradılar nerde diye,

Kalorifer petek bağlantısından sızdırdığını anladılar, baya uğraşmışlardı.

Dikkat etmekte fayda var, araç susuz kalır falan iş almayın başınıza.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tanıdığımın başına geldi, sırf suyla kullanılmış araca antf. koydular, 3 gün kaçak aradılar nerde diye,

Kalorifer petek bağlantısından sızdırdığını anladılar, baya uğraşmışlardı.

Dikkat etmekte fayda var, araç susuz kalır falan iş almayın başınıza.
    aynısı unoda yaşamıştık.

adamlar hiç antfiriz koymamış.biz koyunca afallamıştı sistem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)