User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: BW EFR serisi turbo ile Garrett GTX serisi turbo karşılaştırma test.

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_guler88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef hali hazırda gt spec single t3 manifold var :s gerçi elimde spec c ts de var ki spec c nin orj manifoldunun birçok aftermarket manifolddan daha verimli olduğunu okumuştum ama o da t4 değil tabi aslında 2.5 hacim ve spec c kapak olduğundan (2.0) ve 9.5 sıkıştırma pistonlarım olduğundan dolumun çok geç olmayacağını düşünüyorum ama gt x30 un hali hazırda elimde olması ve setup ımın eksiksiz olması bana daha yakın geliyor birde emeklemeden koşmama düşüncesindeyim şu an 20 g li aracım x30 a alışıp daha büyük turbolu setup lara öyle geçeyim diye düşünüyorum alt yapım herşeye hazır şu anda.. Ama şeytan daha güçlü araba için oldukça dürtüyo herşeyim hazırken 7670 e meyilleniyorum.. bilemedim hangisi en mantıklısı..

aslında spec c nin özellikleri uyuyorsa çapını vs bilmiyorum ne kadar verimli çalışır yada çalışmaz incelemedim ama t4 ts up pipe yapıp kullanılabilir aslında
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya aslında tek manifold ile bitse namussuz benim gt spec ve x30 u satarım bi efr 7670 ve tomei twin scroll alırım ama işte cooler borularım oynanacak efr daha uzun bi tuurbo çünkü, sonra up pipe yapılacak ki şu an hali hazırda rotated var, bide ikinci wastegate alınacak falan filan çok iş gibi geliyor ama değeceğini bilsem üşenmem bir de dediğim gibi 20 g 1.2 bar falan alıştım şimdi 350 hp lerden bi anda bu güçler nasıl olur bilemedim.. Altlar nasıl oluyor acaba bu turboda mesela uzun yolda 6 dan 5 e çok sık düşmek istemiyorum yani bana 4000 civarları arabanın boostu nun otrması lazım en geç.. gerçi şu an 2.0 aracım. 2.5 e geçtiğimde ve spec c kapakla kullandığımda torkum illaki artar bir de şanzımanımı spec c ile değiştireceğim onlarda 5 6 daha kısa o viteslerde arabam çok kösülmez heralde.. Benim bildiğim 2.5 blok 2.0 kapakla 9.5 sıkıştıma kaplamalı pistonlarla sıkıştırma 10.5 çıkıomuş bu da altları canlandırır heralde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spec cye yaparsın up pipe tek w/g ilede çalıştırırsın belki briaz volumetrik verim etkilenir ama güzel yaptıktan sonra çok sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum aslıdna bence güzel olur bırak lag olsun biraz

sen şanzımanını değiştir şu an 5 ileri var sanırım sti şanzımanla bence ciddi zevkli makine olur kaç dönüyor motor?
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok arabam altı ileri sti yok abi aman dedim standart sti şanzımanlarında 6 baya uzun 5 de uzun. 6 8000 dd de 324 yapio spec c 310 olması lazım. yani daha kısa 5 ve 6 da baya bi kösülme oluyo 1 2 3 4 çok güzel 5 at araba baya kalıyo mesela 6 da ılgaz dağını tırmanmak bi hayal şu an 20 g ile 7500 dönüorum da tamamen yeni setup motor hazırladım şu an standarda yakın kol piston meth ve mitsubishi 20 g tial wastegate var. ama yeni setup ım da als li simtech precision cooler id 1000 enjektör hks twin plate pauter kol cp kaplamalı upgraded pinli piston l19 kol ve kapak saplamaları, 2.5 blok dartonlar, spec c kapak emme 272 cosy egzantrik oversize valves falan filan 2 yıldır kendi bütçemle parça topladım o yüzden olacak en iyi malzemeleri gücüm yettğince almaya çalıştım.. şu an sıfır bobin sensör lerime kadar filtreme kadar hazır ama işte turbo konusunda emin olmadığım şeylervar. dediğim gibi x30 küçük gibi kapağım hacmim manifoldum egzantriğim vb düşününce. ama günlük için iyi dedim üstüne yarışacak olursam 100-150 shot basarım dedim ama nos yerine efr 7670 daha mantıklı gekio tabi.. ama sabır sabır bi yere kadar fena halde merak ediyorum acele edesim de var tabi eğer efr ye geçme kararı alırsam önce turbo ve manifoldumu satmam gerek.. bilemedşm valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah güzel kardeşim maşallah baya uğraşmışsın helal olsun

bence güzel manifoldla efr kullanabilirsin ama ben spec c ile merak ediyorum efryi, up pipe yapabilirsin ona ilk etapta nasıl sonuç verir acaba

kolları falan aldınmı yapıldımı motorun yoksa daha almadınmı yazdığna göre almışssın sanırım güzel setup olmuş bence bu setupla 7670 lag falan pek yapmaz hatta ben olsam 83mm exducer olanını alırım t4 ts
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi dileklerin için teşekkürler abim sağol aldım abi bütün malzemelerim balkonumda kutusunun üzerinde streç üzerinde iki kat naylonlanıp bantla komple sarılmış vaziyette paletin üzerinde köpük konteynırların içinde yapılmayı bekliyor spec c sti manifolddan daha az kıvrımlı daha verimli ama ne kadar olur denemek lazım tabi.. Nasılsa spec c manifold var bende eğer efr alırsam spec c takarım ilk etapta döküm iyidir kaynak gibi ısın soğu patla çatla sıkıntısı yok.. olmadı tomei alırdım ama kesinlikle çift 38mm yapardım sesi yeter abi t4 bana çok doğru seçim gibi gelmiyo çünkü 2.5 ile yüksek devir dönülmüyor 7600-8000 arası dönerim zaten x35 ayarı olan bi turbo bu devirlerde üflemeye devam eder bu hacimde yani t3 de yeterli olur diye düşünüyorum.. aslında biraz cesaretli olsam destroke 2.5 yapardım ama cesaret edemedim o zaman t4 cuk olurdu diye düşünüyorum motorum kararsızlıklarım yüzünden toplanmayı rektefiyeyi bekliyor daha ama inşallah toplatacağım iat den mapa egz krank açıma kadar eksiksiz oil catch a kadar kutularında duruyor ateş beni çağırıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)