User Tag List

Sayfa 12/19 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
357 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Methanol nedir , nasıl güç verir ? Methanol/Su enjeksiyonu nasıl çalışır?(Video+Text)

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 susturculu olan araç nedir abi
    Audi A4 B5 2.8 V6 , komple çift egzoz geliyor..

Alıntı suprolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    metil yanınca form aldehit çıkıyormuş gaz olarak...%85lik karışımla katsız orta susturucusuz ve free flow egzozla emisyona sokucam bakalım geçicek mi testten...bu arada metil yanınca baya su çıkıyor....metilin kokusuda çok keskin katsız ortasız çıkan dumanı kokladığımda burnumda yanma oluyor içinde sanki yumruk yemişim gibi
    Metil alkol yarım yanarsa formaldehit çıkar arabalarda formaldehit oranı çok çok düşük, metanol yandığı zaman karbonmonoksit bile çıkmıyor..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metil alkol yarım yanarsa formaldehit çıkar arabalarda formaldehit oranı çok çok düşük, metanol yandığı zaman karbonmonoksit bile çıkmıyor..
    tam yandığında neticenin baya bi su oldğunu beraber test ettik ya

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gine sallama cevaplar var o kadar yazdım hala sorular geliyor, yanlış cevaplar geliyor neyse

metil alkol veya diğer bütün alkoller yandığında su+carbondioksit+enerji açığa çıkar

formaldehit niye çıksınki, karbonmonoksit çıkmaz, fosil yakıtlardan karbonmonoksit çıkar

methanol inj kit ile ne kdr egt düşüyorsa %10 karışımdada o kadar egt düşer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben demiyorum birileri araştırmış yazmış bende okudum ve kendi deneyimlerimce yazdım olum adamı hasta etme ayrıca çıkıcağını yavuzda söledi zaten

Metanol gazının yanması sonucu oluşan, bazı egsoz gazları emisyonları benzinle aynı olmaktadır. Metanolün yanması conucu CO, CO2 ve NOx gazları oluşmaktadır. Ayrıca metanolün benzine göre daha düşük alev sıcaklığının olması, yanmanın iyileşmesini, yanma ürünleri içindeki azot oksitlerin NOx ve CO’nin azalmasını sağlamaktadır. Sera etkisini önemli ölçüde etkileyen CO2 emisyonlarında %7-15 azalma olmaktadır. Doğal gazdan üretilen metanol yandığında, benzine göre %10 daha az CO2 emisyonu verir. Kömürden üretildiğinde ise bu değer benzinin yaklaşık iki misli olur. Geniş kömür yataklarının varlığına rağmen kömürden metanol elde etmek fikri anlamsız gözükmektedir. Zira proses sırasında ortaya çıkan CO2 emisyonu egsoz gazlarından oluşan emisyonlardan çok daha fazla olacaktır. Metanol benzinin aksine yanmamış hidrokarbonlar üretmez. Metanolün motorda yanması tam olarak gerçekleşmekte , parçacık oluşmamaktadır. NOx motor silindiri içinde yüksek sıcaklık ve basınç altında, havadaki azot ve oksijenin birleşmesi ile oluşur. Metanolün yanması ile oluşan ısı azdır; dolayısıyla çok fazla miktarda NOx meydan gelmesi için gerekli koşul olaşmaz. Diğer taraftan metanol yandığında benzine göre iki kat daha fazla formaldehit üretilir. Bu madde daha önceleri biyolojik maddeleri korumak, saklamak için kullanılıyordu; ancak kanserojen madde olduğu anlaşıldı. Bazı araştırmacılar, formaldehit emisyonu olayının metanolün kullanılmasının yaygınlaşmasına engel olacağını söylerken, bazılar da bunların kontrol altına alınarak azaltılabileceğini iddia ediyorlar. Araştırmacılar formaldehit emisyonunun motorun çalışmaya başlaması ile ilk iki dakika içerisinde oluştuğunu ve katalitik konvertörle azaltılabileceğini belirtmekteler. Fakat katalitik konvertörlerin ısıtılması gereklidir. Isıtma işlemi aküden alınacak elektrik enerjisi ile mümkün olabililir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim... Gerçi sizin denemeniz Atmosferik motorda oluyordur...
    hayır, 206HDi için izleme sistemi kurmaya çalışıyorum. motor turbo dizel. ancak bu altyapı her cins & tip içten yanmalı motorun parametrelerini izlemeye yönelik, arabadan bağımsız.

istersen bitince resim gönderebilirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben demiyorum birileri araştırmış yazmış bende okudum ve kendi deneyimlerimce yazdım olum adamı hasta etme ayrıca çıkıcağını yavuzda söledi zaten
    ufuk türkçe kaynak okumayı bırak

kimya bilgin nasıl bilmiyorum ama basit lise kimyası yeterli bunun için, ch3oh ı oksijenle yakıp formülden ne çıkacağını bulabilirsin

CH3OH + 3/2 O2 → CO2 + 2 H2O gibi

Methanol - Wikipedia, the free encyclopedia

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ufuk türkçe kaynak okumayı bırak

kimya bilgin nasıl bilmiyorum ama basit lise kimyası yeterli bunun için, ch3oh ı oksijenle yakıp formülden ne çıkacağını bulabilirsin

CH3OH + 3/2 O2 → CO2 + 2 H2O gibi

Methanol - Wikipedia, the free encyclopedia
    bebeğim eğer ta yanmazsa ve bi karbon atomu H20 ya katılırsa miis gibi çıkar

Formaldehit - Vikipedi

Formaldehyde - Wikipedia, the free encyclopedia

ben demiyorum zaten lisede kimyam sıfırdı wiki diyor inglizce kaynağında da var

2 CH3OH + O2 → 2 CH2O + 2 H2O gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bebeğim eğer ta yanmazsa ve bi karbon atomu H20 ya katılırsa miis gibi çıkar

Formaldehit - Vikipedi

Formaldehyde - Wikipedia, the free encyclopedia

ben demiyorum zaten lisede kimyam sıfırdı wiki diyor inglizce kaynağında da var

2 CH3OH + O2 → 2 CH2O + 2 H2O gibi
    tmm dönüşüyorda katalizör gerekiyor demiş... tam yanmama fln yazmıyor 650 derecede katalizörle fln yazmış

wikinin ingilizcesinde kaç kat daha fazla bilgi var bir tutma 2sini şimdi sende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tmm dönüşüyorda katalizör gerekiyor demiş... tam yanmama fln yazmıyor 650 derecede katalizörle fln yazmış

wikinin ingilizcesinde kaç kat daha fazla bilgi var bir tutma 2sini şimdi sende
    katalizör olarak demir oksit demiş e pistoların hareketi sonucu aşınmalardan gelen tozlar o görevi yapar belki yada çok fazla çık çıkıyor buda zamanla egzoz borusunu paslandırır yanmadan silindir odasından çıkan metil burdaki demir oksitle yada vanadyum oksitle birleşirse sorun olur(o borularda vanadyum var mı bilmiyorum)...tam yanmama nasıl olur zengin karışımda olur diye düşünüyorum belli kısmı yanmadan çıkarsa....ayrıca silindir içindeki sıcaklığın gerekli sıcaklık değerini karışılayacağı kesin....neticede garanti edemezsin çıkmicağını....güzel yanları kadar bunları sölemekte fayda var atıyorum biri tuttu kapalı garajda aracı çalışır halde bırakıp cila attı yada ne bileyim başka bişilerle uğraştı falan 1 saat sonra bakıosun adamdan ses yok ölmüş

ingilizcesinde daha fazla bilgi var bunu inkar etmem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katalizör olarak demir oksit demiş e pistoların hareketi sonucu aşınmalardan gelen tozlar o görevi yapar belki yada çok fazla çık çıkıyor buda zamanla egzoz borusunu paslandırır yanmadan silindir odasından çıkan metil burdaki demir oksitle yada vanadyum oksitle birleşirse sorun olur(o borularda vanadyum var mı bilmiyorum)...tam yanmama nasıl olur zengin karışımda olur diye düşünüyorum belli kısmı yanmadan çıkarsa....ayrıca silindir içindeki sıcaklığın gerekli sıcaklık değerini karışılayacağı kesin....neticede garanti edemezsin çıkmicağını....güzel yanları kadar bunları sölemekte fayda var atıyorum biri tuttu kapalı garajda aracı çalışır halde bırakıp cila attı yada ne bileyim başka bişilerle uğraştı falan 1 saat sonra bakıosun adamdan ses yok ölmüş

ingilizcesinde daha fazla bilgi var bunu inkar etmem
    bi laf vardır halamın ...... olsaydı amcam olurdu diye bilrisin ahauhaa

yavuzla konuştum arabada çıkmaz kesinlikle ufuk yanlış anlamış diyor

10.0:1 afr nin üzeri yanamaz karışımdır 10-20 arası hertürlü yanar, 20 den fazlasıda yanmaz

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapalı garajda benzinli motoru da bıraksan zortlama ihtimalin var. Hidrojen ile çalışmadıkça bu risk hep var. Alkol yakıtlarında benzine göre daha az.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yau bu maddenin egzozdan çıkmama ihtimali var kesinlikle çıkmaz bilimsel olarak imkanı yok diyebilirmiyiz?bence hayır.....

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o madde sigarada zaten var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olm ben ne zaman çıkar dedim sadece formaldehit çıkması için yarım yanma olması lazım dedim ancak yarım yanma senin düşündüğün gibi birşey değil, öyle fakir yanma v.b. değil.. Çok farklı bi olay, havasız ortamlarda veya yüksek sıcaklıklarda elde edilir.. Öyle basit birşey değil, formaldehit üretimine bakarsan anlaşılıyor zaten..
    Kısaca arabada çıkması imkansız ayrıca çıksaydı formaldehiti bu şekilde de üretirlerdi, formaldehit üretimi kolay veya ucuz birşey değil, kesinlikle aşırı tehlikeli bi madde ama bizde olmadığı için sorun yok
    yau bu maddenin egzozdan çıkmama ihtimali var kesinlikle çıkmaz bilimsel olarak imkanı yok diyebilirmiyiz?bence hayır.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olum neden imkasız?yüksek basınç yok mu?gerekli sıcaklık yok mu?yanmadan önce sıkışırken oluşur belki?havasız ortamda nasıl olcak zaten oluşması için metil ve oksijen lazım....denemeden bilinmez...yau ayrıca çıkıyosa nolcak kullanmaktan vazmı geççem?yada kullanan var mı geççek?hem daha iyi böcekli mekanlara gidip 2 kesici yaparım içersi ilaçlanır ahahh

crank
    Misafir
    Paylaşım için teşekkürler...

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mesela 50 lıralık benzın aldım var sayım ... 10 litre etti buna ne kadar metanol koya bılırım ben dırek depoya koymaktan bahseıyorum .. bunun bana zararı olur mu ?
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart arabada 2 litreye kadar koyabilirsiniz.. Arabada yazılım flan varsa , yani AFR değerleri zengin flan değilse 1 litre koyabilirsin..
    Alıntı bLackModeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela 50 lıralık benzın aldım var sayım ... 10 litre etti buna ne kadar metanol koya bılırım ben dırek depoya koymaktan bahseıyorum .. bunun bana zararı olur mu ?

bLackModeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yazılım olacak arabada tsk ederım abi
    facebook: hasan serdar şengül
    instagram: hasan_serdar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)