User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Fren King BT CooperS 2.36.xx Lap @ 12.04.2015 Istanbul Park

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking Fren King BT CooperS 2.36.xx Lap @ 12.04.2015 Istanbul Park

Öbür konu farklı boyuta ulaştığı için yeni konu açmayı daha doğru buldum.

Araç motoru dışında fabrikasyon sayılabilecek R53. Güne 2.30.xx altı süre hedefiyle 2 seans alarak geldim. Frenler hakkında kafamdaki soru işaretini gidermek için balata değişimi artı 200km yol rodajı yaparak piste çıktım fakat anlamsız şekilde 2. tur itibariyle fren performansı ciddi düştü. Aşağıda videosunu göreceğiniz HepKem Kemal arkadaşımızla temas yaşamak üzereyken mümkün olduğunca sakin şekilde yavaşlamaya çalıştım. O an basiretim bağlanıp motor freni kullanamadım neyseki problem olmadı.

Videosu :

https://www.youtube.com/watch?v=o7ztS4Z8cK4

Şoku üstümden atınca ve biraz pedalında fren hissiyatı bulunca seansın geri kalanında mümkün olduğunca risksiz ve süratli gidebilmeyi hedefledim.

Nitekim Gopro çekiminde S/F düzlüğündeki köprünün tavanla birleştiği noktadan baz aldığım sürelerde 2.36 ve 2.41 aralığında 5 lap geçtiğimi gördüm.

Seans bitti fren hissiyatı 0 , dumanlar tütüyor ne oldu derken 2. seansa çıkamadan çekiciyle servis yolunu tutmak zorunda kaldım.

Balata ve diskin ilk seans sonundaki durumu :

Meğerse et ete değiyormuş

K24 Typer la 4. turumuzda iyi bir trafiksiz tur yakalayınca mümkün olduğunca fren noktalarını güvenli seviyede tutarak hızlı bir tur atabilmişim. 7 de yine fren yine yok oluyor , geri kalan tüm noktalarda da gerçekten çok erken fren yaptım.

Ve kayıttaki best lap :

https://www.youtube.com/watch?v=8dzwD4a52OE - ( Çekimde pist detayları görünmediği için üzgünüm, açı kötü bir tecrübe oldu )

Fren setupını biraz daha değiştirip lastik hususunu çözdüğüm takdirde hazır Hothatch süre rekabetleri bu kadar kızışmışken 2 Mayısta hedef tabiki daha iyisi olacak.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görky maşallah kamera açısını çok beğendim bulutlar arasında giden uçak gibisin
    Team PAŞAOĞLU

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balatalar ne idi? Aynısı bana brembo balatalar ile olmuştu. 2 seans sonunda metale indiler.

Ben de disk ve balata değiştirmiştim. Üstüne rodajını yaptım. Pistte 2. turda birden gittiler. Sonra geri geldi ama 2 seans sonunda balata bitmişti.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Görkem frenler yolda bırakmasa bence çok keyifli olacakmış direksiyonuna sağlık bro

Yekta'nın eski videolardaki gibi sağ arka kelebekten yada ufak bir aparat ile yolcu koltuğu kafalığından çekim yapabilirsin sonraki etkinliklerde kullanmak için
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kamera çok geride maalesef. ön koltukların hemen arkasına ortadan bağlarsanız güzel olur. Ayrıca içerisi çok net dışarısı çok parlak gözükmüyor. Spot metreyi açmamışsınız sık yapılan hata. Onun dışında pistte frenlerin gitmesi çok tehlike bir durum sıkıntısız atlamışsınız geçmiş olsun.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin durum üzerinden biraz beyin fırtınası yapmakta fayda görüyorum .
    Freni konuşalım biraz tecrübe ettiklerinizi marka model ve yaşadıklarınız ile yazıverin bakalım balata disk hidrolik kombinasyonuyla ve bu konbinasyonlarla çıkan zamanlar ile ...
    Videodada göründüğü üzere HP direksiyon ortadaki pedala kadar önemli mevzu pistte ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana r53 aldıran cooper s dir kendisi şimdi konu dışı olucak ama aklıma geldi çok güzel araç hala maşallah yine kıymetini bilen ilgilenen birinde. Yekta abiyede burdan selam olsun
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görky maşallah kamera açısını çok beğendim bulutlar arasında giden uçak gibisin
    Uzman kamera Emirhan'a ait. Kendi kurdu telefondan da baktim cok iyi cok guzel oldu dedi yalnizca beni cekmis

Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balatalar ne idi? Aynısı bana brembo balatalar ile olmuştu. 2 seans sonunda metale indiler.

Ben de disk ve balata değiştirmiştim. Üstüne rodajını yaptım. Pistte 2. turda birden gittiler. Sonra geri geldi ama 2 seans sonunda balata bitmişti.
    Fren kombinasyonu biraz ilginc. R53 fren konusunda hep zayiftir. Arabada iyi tutsun diye daha buyuk boya sahip R56 kaliper fakat oem balata ve disk vardi. Piste gelirken de hatali bakis acim sebebiyle standart balata pistte biter sonra iyi balatayla devam ederim mantigiyla 200km sehir ici rodaj yaparak piste gelmistim. 205.km de isiyi gorup hakkin rahmetine kavustular ..

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görkem frenler yolda bırakmasa bence çok keyifli olacakmış direksiyonuna sağlık bro

Yekta'nın eski videolardaki gibi sağ arka kelebekten yada ufak bir aparat ile yolcu koltuğu kafalığından çekim yapabilirsin sonraki etkinliklerde kullanmak için
    Levent cidden iyi sure yapabilecegini hissettiren bir araba ben de de tepkilerine aliskanlik olunca iyi arkadas olduk

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamera çok geride maalesef. ön koltukların hemen arkasına ortadan bağlarsanız güzel olur. Ayrıca içerisi çok net dışarısı çok parlak gözükmüyor. Spot metreyi açmamışsınız sık yapılan hata. Onun dışında pistte frenlerin gitmesi çok tehlike bir durum sıkıntısız atlamışsınız geçmiş olsun.
    Acikcasi kameraya hakim degilim ama bir sonraki icin iyi bir tecrube oldu diyelim

Frenlerin gitmesi ise dusmanizin basina gelmesini temenni etmeyeceginiz cinsten bir husus ..

Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin durum üzerinden biraz beyin fırtınası yapmakta fayda görüyorum .
    Freni konuşalım biraz tecrübe ettiklerinizi marka model ve yaşadıklarınız ile yazıverin bakalım balata disk hidrolik kombinasyonuyla ve bu konbinasyonlarla çıkan zamanlar ile ...
    Videodada göründüğü üzere HP direksiyon ortadaki pedala kadar önemli mevzu pistte ...
    Eger herhangi bir risk hissetmis olsaydim cidden ilk firsatta Pit e girmeyi beklemeden musait alana araci cekip seansin bitmesini beklerdim.

Kombinasyona gelince oem setupta bu is olmadi. Araabada celik hortum ve Castrol Srf Dot4.1 hidrolik vardi. Balata var oldugu surece herhangi bir sisme yada kayip yoktu.

Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana r53 aldıran cooper s dir kendisi şimdi konu dışı olucak ama aklıma geldi çok güzel araç hala maşallah yine kıymetini bilen ilgilenen birinde. Yekta abiyede burdan selam olsun
    Aracin sahibi Alper, cok ozenle bakiyor. Nadir kalan temiz R53 lerden olmasi cok baska tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncel olsun. 2 Mayısta süre çıkmayan turlardan derlediğimiz video ...

Daha stabil, daha agresif ve en azından frenlerimin olduğunu düşündüğüm 3 turda gördüğüm en iyi süre 2.39.xx

Lastik değişimi mi , pistin yüzeyi mi , iki kişi mi , o günkü yakıt mı sorun ne bilmiyorum açıkçası bir türlü hedeflediğim 2.30.xx lu süreler gelmedi.

Özetle bir önceki turdan özellikle takip ettiğim iki noktadan yola çıkarak

8 de stabil tutabildiğim 135-140 km arası süratim 125-135 aralığında kaldı. Arka düzlükte 200 + gördüğüm sürat bu kez 190 da kaldı.

Son olarak hala 7.viraj özürlüyüm

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hay downshiftine kurban
    sanki bir önceki günden dolayı bi fren korkusu var gibi daha temkinli, erken fren yapıyosun gibi geldi bana. Gerçi alışmak için tur bile atamadık ilk seansta zaten
    Bir de 2. vitese sf haricinde inmeye gerek yok bence arabayı boş yere yoruyor. Nazik davran ulan
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hay downshiftine kurban
    sanki bir önceki günden dolayı bi fren korkusu var gibi daha temkinli, erken fren yapıyosun gibi geldi bana. Gerçi alışmak için tur bile atamadık ilk seansta zaten
    Bir de 2. vitese sf haricinde inmeye gerek yok bence arabayı boş yere yoruyor. Nazik davran ulan
    Aynen tam ısınıyorduk ki dalımızı kırdılar elma şekerimizi çaldılar
    Bana nazik ol diyenin power shiftlerini de gördük
    Downshift ? O bende

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yekta yaslandınmı lan

nazik ol diyecegini 40 yıl dusunsem aklıma gelmezdiki kendisi zaten tam kadife spectir ya vites atarken
    1881 - 193

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrikler
    31'inde görüşmek üzere
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)