User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
232 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Türkiye de tercih edilebilecek Drift Otomobilleri

bosphorus34
    Misafir
    Alıntı seckin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cressida (GX81) Laurel'e göre güclü bir şaseye sahip mk3 supranın neredeyse tüm yürüyen parçaları uyumlu. Cressidaların Türkiyede 1-2 istista hariç tamamı 1G-FE i6 2.000cc motor barındırıyor ve motorların genel durumu çok kötü, swap yapılmadığı sürece bu aracı drift için hazırlamayı düşünmeyin bile.

Cressida için birçok motor swap yapılabilir fakat 1JZ ve 2JZ swap kolay, hazır kitleri var.

Şu an bu şekilde bir araç hazırlanmakta 1-2 ay gibi bir sürede antremanlara çıkacak, ilk kez deneyeceğiz bakalım neler olacak
    ben burda bitiyom işte türkiyede hor kullanılmasından dolayımı çok kötü yoksa 1g-fe motor bloğumu kötü bir motor.aslında çok mantıklı geliyor 6 silindir atmosferik güçlendirmelere çok uygun geliyor.8 valve fazlalığı var ödür 2000cc lere göre.yani pro olmasına gerek yok başlangıç seviyesinde yeterli olacak güçte bir motor olsa yeter.????

1JZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu arabadanda var.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bro benimde aklima Manta geldi , bunun hakkindaki dusuncelerini merak ettim.

Zamaninda bi tanidigim OpelDostlar Yalcin abi de 150 Hp ligi vardi eski pusku ama gaza basinca arkayi oynatirdi , bakimli motora biraz takviye yapilse is gorurmu ? Eski olmasindan fiyati uygun , cok yardirici olmasa ilk adim olarak dusunsek is yaparmi ?

+

Bro supersport larla Ferrari , Lambo gibi araclarla bu is nasil oluyor ? Hep merak etmisimdir bilgilerini ve tecrubelerini paylasirsan sevinirim
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolaşırken denk geldim belki ilgilenen olur Nissan Laurel'le de sanırım drift yapılabilir.. Hem japon hem arkadan itişli..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54430307/detay

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı kickbuttowski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolaşırken denk geldim belki ilgilenen olur Nissan Laurel'le de sanırım drift yapılabilir.. Hem japon hem arkadan itişli..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54430307/detay
    şase bağlantı noktaları ciddi güçlendirme istiyor diye biliyorum, şase bakımından zayıf bir araç deniliyor genelde
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parça varsa ''coil,açı kiti , swaybar '' vs vs ne varsa artık bulmasıda çok zordur ..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genellikle günlük kullanım da, arada bir trafiğe kapalı alanlarda drift "yapmaya çalışmak" için amatör bir şekilde hangi kasa hangi model bmw seçilmelidir?
    Şöyle diyim sizlere abiler %70 günlük kullanım %30 amatör şekilde drift öğrenmek maksadıyla.
    1992-1994 Bmw 3.20i m50b motor
    1995-1996 Bmw 3.20i m52b motor. Turbo v.b işlemlerde m52 m50 ye bakarak daha nazikmiş doğru mudur?
    1997 model tercih etmememin sebebi çoğu motor fabrika çıkış hatası barındırmaktaymış. Bu varsayım sizlerce doğru mu? Bu arada 3.20i seçmemin nedeni 3.25 modeline bakarak daha ucuz ve iler de 60 70hp daha yükseltmeyi düşünüyorum sizlerinde yardımıyla şimdilik 130 140hp bir araç bana yetecektir. Saygılar...

Edit: Coilover kesinlikle takılacaktır ve difflerde kitlenecektir

oZaFaCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genellikle günlük kullanım da, arada bir trafiğe kapalı alanlarda drift "yapmaya çalışmak" için amatör bir şekilde hangi kasa hangi model bmw seçilmelidir?
    Şöyle diyim sizlere abiler %70 günlük kullanım %30 amatör şekilde drift öğrenmek maksadıyla.
    1992-1994 Bmw 3.20i m50b motor
    1995-1996 Bmw 3.20i m52b motor. Turbo v.b işlemlerde m52 m50 ye bakarak daha nazikmiş doğru mudur?
    1997 model tercih etmememin sebebi çoğu motor fabrika çıkış hatası barındırmaktaymış. Bu varsayım sizlerce doğru mu? Bu arada 3.20i seçmemin nedeni 3.25 modeline bakarak daha ucuz ve iler de 60 70hp daha yükseltmeyi düşünüyorum sizlerinde yardımıyla şimdilik 130 140hp bir araç bana yetecektir. Saygılar...

Edit: Coilover kesinlikle takılacaktır ve difflerde kitlenecektir
    ılk sayfayı okursan 320 nın guclendırmeden drıft ıcın cok fazla tatmınkar olmayacagını anlarsın, ama ıslak zemınde ıyı olabılır . arkadan ıtıslı olarak sadece e36 320 ve 328 kullandıgım ıcın soyluyorum.
    Bakım zamanı gidip de parçacıya "abi ordan 4 tane bosch buji versene" demeye utanırım, Allah düşmanımın başına vermesin

oZaFaCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar e36 cabrıo ma assagıdakı aır rıde kıtlerden takmayı dusunuyorum, aracı %40 drıft %60 gunluk kullanım ıcın kullanıcam sızce uygunmudur takılabılır mı, drıft ıcın takmıyorum sevdıgım ıcın takıyorum ama drıft yapmaya engel olur mu? yada nekadar saglıklı olur.
    kısmetse bu hafta bu ıslemı halledıp haftaya yada sonrakı hafta drıft acedemy ye yazılıcam.

AIR RIDE KITS - BMW - 3 SERIES - E36 - BAG RIDERS
    Bakım zamanı gidip de parçacıya "abi ordan 4 tane bosch buji versene" demeye utanırım, Allah düşmanımın başına vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatmak olacak bu ama olsun suan aklımda Black Smoke Racing (youtubea yazın cıkar) gibi birşeyler düşünüyorum. dizel motorlarda tork cok yuksek turbo ve pompası ıyı ayarlandıgında guzelk gucler verıyor ve dızel motorların dayanıklılıgı da cabası dızel motorlar sureklı lean(fakir) calısan motorlar olduklarıiçin ecu sıkıntısı minimal. Birazdan yazacagım plan kaynak yapabilen eli alet tutabilen arabadan anlayan kişiler için geçerli.plan su motoru kırık bir bmw e30 alınır;(3-4bintl). Ağır kaza yapmış bir dizel bmw veya mercedes bulunur (kazalı araçlar %95 sağlam motorlara sahiptir kaza yapmak için mototrun çalışması lazım.) işte sıkıntı şimdi başlıyor yeni parçaların üretilmesi tavsiyem imkanınız varsa blok alüminyumdan cnc işletmeniz ama bu imkanınız yoksa çelik plakaları kaynatarak size lazım olan bağlantı elemanlarını üretebilirsiniz rollcage için internette mühendisliği yapılmış çizimler var kaynak yeteneğinize güveniyorsanız yapın yoksa ciddi bir kaynakçıya götürün e30 coiloverları almanyada cok ucuz tanıdığınız var ise getirin yok ise shipping biraz tutabilir. mükemmel olmaz ama bence başlangıç için yeterli olacaktır.

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika daki 240sx ler ka24de motorlular, nasıldır tavsiye edermisiniz ?
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Ahmet Bby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce soruldumu bilmiyorum ama GT86 bu konuda nasıl bir araç? S2000 gibi geri plandamı kalıyor?
    SKODA SIMPLY CLEVER

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Bby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce soruldumu bilmiyorum ama GT86 bu konuda nasıl bir araç? S2000 gibi geri plandamı kalıyor?
    Gt86 40 km/h hızda bile drift yapabilen bir araba bir begeselde drift için tasarlandığını duymuştum zaten belki fiyatı için geri planda kalmış olabilir ama

HardCore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 km çok mu hızlı drift için?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dusuk suratte dahi yapabiliyor demis arkadas

HardCore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusuk suratte dahi yapabiliyor demis arkadas
    Yani arkası tutunamıyor mu anlamadım

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En iyi Drift aracı S2000... Fabrikası tarafından yolda tutunamasın diye yapılmış tek araçtır... Allah kullananların yardımcısı olsun..

Bestsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Agbi katılmıyorum sana tutunamaması iyi drift yapacagı anlamına gelmez güzel 0 çizer
    [SIGPIC]http://i1106.hizliresim.com/2011/6/24/7826.png[/SIGPIC]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    s2000 doğru sürücüde çok iyi tutunan bir araba gidip birinci viteste dip gaz yaparsan aracın tutunamaması çok normal

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)