User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
92 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2014 Tosfed Oto Drag Kupası Kuralları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hilmi veya ahmet'in de soyledigi gibi burda profesyonel bir spor dali yaratiliyor nasil pist yarislarina girmek icin maddi imkan gerekiyorsa ulusal drag icinde maddi imkan gerekiyor.

Ama halk icin olani pist yarisi yerine time trail, drag icinde mahalli otodrag.

Yani bu isi maddi imkanda dahil profesyonel olarak yapanlar ulusal dragta yarisacak evet ayni arabalar ve ayni kisiler olucak zaten tum profesyonel spor dallarida boyle degil mi?

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk diyince siz nasil kavram görüyorsunuz bilemem ulusal adi uzerinde katılım bir şekilde her şehir den insanlara acik ama kuralların belli başlı duzenleme ihtiyaç var Herkesin kurallar a bir şekilde uymasi gerek Ücreti sonuçta istanbul park gibi bir yer icin maliyet olcaktir ondan bash etmiyorum Ama katılım bu kurallar la kısıtlı olacaktir ve Türkiye icin basi Uyarlamaları yapmak gerekir 2. Sayfada belirttigim nedenlerden süre sistemi değerlendirme dusunulse daha saglikli olur a grubu b grubu gibi herkes bir şekilde imkanlari ile yapmakta siz çıta yi yüksek tutarsaniz katilim kişi konumu ona göre az olacak diye dusunmekteyim burasi sonucta Turkiye siz 1 gunde amerika ya cevirmekten bash ediyor gibisiniz bu konuda bir cok kişi de bazi konular da durumu izah etmek isteyebilir 2. Sayfa da belirttigim durumlardan biraz uyarlama yapilmasi insanlari yarış a teşvik edip spor u ilerletir sonucta Superlig te de profosyonel klüp ler var ama 3 4 takim dan olusmamakta eger kurallar kati olsa idi super ligte de 3 4 takim olur ona göre de çekişme az olurdu yada basketbol lig in de bir sekilde uluslararası kurallar farkli yabanci oyuncu sinirlamasi var Türkiye de baska kac ülke de ne var sayi farki vs su bu durumu mevcut
    Ulusal ise adina yakisir sekilde katilim coklugu icin bizim ülkemizin imkanlari genel anlamda dusunulmesi gerekli yoksa sadece cok az kişi cikar ve bir cok kiside katilabilecekken katilamaz Amerika kendine uygun şekilde düşünerek ten kurallari geliştirme yapmakta bizde o şekilde yapmalıyız uyarlamaliyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emir güzel açıklamış, izleyip hep beraber görelim nasıl olacak..
    Crm performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halk ile demek istediğim amatör olarak uğraşanlardan bahsediyorum.

Sonuçta herkes ralli veya pist yarışlarına giremiyor katılım az oluyor diye kurallar değişmiyor. Artık ulusal dragta bunlar gibi profesyonel bir yarış dalı olucak.

Bende kuralların değişmesinden yanayım mesela akhisardaki gibi saniye usulü eşleşme taraftarıyım fakat bu iş gerçekten profesyonel bir yarış dalı olucaksa bu kurallara uymak zorundayım(z).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halk ile demek istediğim amatör olarak uğraşanlardan bahsediyorum.

Sonuçta herkes ralli veya pist yarışlarına giremiyor katılım az oluyor diye kurallar değişmiyor. Artık ulusal dragta bunlar gibi profesyonel bir yarış dalı olucak.

Bende kuralların değişmesinden yanayım mesela akhisardaki gibi saniye usulü eşleşme taraftarıyım fakat bu iş gerçekten profesyonel bir yarış dalı olucaksa bu kurallara uymak zorundayım(z).
    Burdaki profosyonel lik kavrami neye göre? Burdaki kurallar a bazi konumlar sebebiyle katilmayi düşünmeyen o kadar iyi sürücüler varki yada araci belli limit e gelmis ama imkanlari nedeniyle gt40 turbo takamayan veya 35 diyelim takamayan insanlar da var onlar gitsin mahalli yarisa demek insan ayirmaktir benim gozumde imkan sunmamaktir ben gidip x bir arac yapsam para doksem profosyonel mi olunuyoryada iyi hizli hazir arac alsam profosyonel mi olunuyor diceksiniz ki yatirim yapma konusu var cogu is para ile döner evet bunu zaten herkes bilmektedir ee ulusal drag adi üzerinde kurallar la kısıtlamalar la daha drag pistimiz yokken ciddi kurallarin biraz yumusatilmasi gerek 1000 hp supra 8 li 9 lu saniyeler gormesi gerekirken 11 li saniyelerde kaliyor yada ciddi civic turbo lar k20 li makinalar yurt disinda ne yapiyor burda ne yapiyor ben bu zamana kadar gördüğüm cok yaris ta oldu mahalli drag da duzenlettirdim her neyse siz insanlara profosyonel kulvar da şans verilmezse amatör olarak göreceksiniz ama cok emek döküp kurallar geregi takilan ve cok iyi sürücüler de mevcut sadece uyarlanmasi demek istedigim gruplar kendi içlerinde kategori seklinde olursa saniye baz alinip insanlar kendilerini gelistircek rekabet ortami olacak ve insanlar daha iyi yapmaliyim düşüncesi olup her sekilde kosturacak Ilk aynaya bakip gercekten elimizdrn geleni yapiyoruz yeterli düşüncesi degil daha fazlasi daha fazlasi diyip uyarlama vs konumu ulkemize gore yapmaliyiz 2. Sayfada yazdigim durumlar var bunlar varken su bu demeyin burda 100 milyar a arac aliyoruz yurtdisinda 30 milyar ayni arac gumruk bile yeni yeni oturmadi bile Amerika daki güvenlik kurallari gayet iyi e tamam yaparmiyiz yapariz seklinde olmali daha bazi seylerin Olabilecek olamaz ve söyle olsa daha iyi şeklinde dusunmek gerekli ülkemiz için

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada benim dataylı bir yazım olacak şuan bu yazıyı yazmak yerine günlerdir bu sezon olucak drag yarışlarını ve time trialleri organize etmekle uğraşmaktayım . kısaca AEAlmas Emrecim kısaca bişey yazmadan edemeyeceğim yarış,organizasyon ve drag yarışı konusunda eksik ve fazlası ile bilgisizsin yeni kurallarıda okumamışsın . detaylarını mesajlarından yarın 1 saat ayırıp yazacağım .

iyi forumlar.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bugra bey imkanlar dahilinde tecrübe edinilir Ve tanidik cevre bunun disinda imkanlar ben ve çevremdeki insanlar drag organize edilirken Antalya icin ve baska şehirler den gelecek insanlarin ortak fikri ile FIA DRAG racing adi ile ana sponsoru olmus quantum ve antok katkilari ile mahalli drag yaptirmistim ve kurallar herkese uygun sekilde idi ve sorunsuz bir şekilde bitmişti zaman dan bu zamana gelisim ve durumlar daha ilginc hal almakta benim gördüğüm merakla bekliyorum yarin ki yazinizi

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulusal demek HALK demek değil nerden uydurdunuz

Tosfed tarafından 3 farklı ilde düzenlen yarışa ULUSAL denir

Halka açık herkesin katılabildiği çok üstün araçlardan kimsenin ilk kalkışta elenmediği daha az maddiyat ile yapılan yarışlarada Mahalli denir

aslında kendin belirtmişsin bir yazında super lig den örnek vermişsin

Afyon spor çok yatırım yapıp iyi yabancı oyuncular alsa iki senede superlige çıkar

sen istiyorsun ki para harcamadan ezilmeden kupayı kaldırayım ozaman Ulusal yarışlar değil Mahalli yarışlara katılacaksın

bundan 7 sene önce son ulusal drag yarışında sanırsam 27 araç vardı

bunların içinde tube şase amerikanlar bile vardı

ayrıca

bugun bir drag jant lastigi alsan TR maliyeti 2000 $

yani para muhabbeti yapılcaksa en son konu Drag konusu olmalı
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AEAlmas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bugra bey imkanlar dahilinde tecrübe edinilir Ve tanidik cevre bunun disinda imkanlar ben ve çevremdeki insanlar drag organize edilirken Antalya icin ve baska şehirler den gelecek insanlarin ortak fikri ile FIA DRAG racing adi ile ana sponsoru olmus quantum ve antok katkilari ile mahalli drag yaptirmistim ve kurallar herkese uygun sekilde idi ve sorunsuz bir şekilde bitmişti zaman dan bu zamana gelisim ve durumlar daha ilginc hal almakta benim gördüğüm merakla bekliyorum yarin ki yazinizi
    Mahalli drag adı altında kuralların herkese uygun oldugu drag yarışından kastınız şumu ?

Heryeri fiber glass ile hafifletilmiş
    koltukları sallanan
    Kot tişört üstüne bir kask
    çatlak camlar
    sabitlenmemiş aküler
    yangın tüpsüz
    Araçlar
    bir araçtan ötekine aktarılan lastik jantlar
    gizli nosu belirliyebilicek kapasitesi olmayan teknik kontrol ekibi vs vs

Ulusal bir yarış ap ayrı birşeydir sene sonunda podyumda olabilmek falan bunları konuşmamıza bile gerek yok
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence geçen seneki kurallarda fena değildi bu senede aynı şekilde gidicekse gayet güzel olur arada uçurum farklar olmuyo hemde.tarihler ne zaman belli olucak ona göre hazırlık yapalım
    INFINITE PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulusal demek HALK demek değil nerden uydurdunuz

Tosfed tarafından 3 farklı ilde düzenlen yarışa ULUSAL denir

Halka açık herkesin katılabildiği çok üstün araçlardan kimsenin ilk kalkışta elenmediği daha az maddiyat ile yapılan yarışlarada Mahalli denir

aslında kendin belirtmişsin bir yazında super lig den örnek vermişsin

Afyon spor çok yatırım yapıp iyi yabancı oyuncular alsa iki senede superlige çıkar

sen istiyorsun ki para harcamadan ezilmeden kupayı kaldırayım ozaman Ulusal yarışlar değil Mahalli yarışlara katılacaksın

bundan 7 sene önce son ulusal drag yarışında sanırsam 27 araç vardı

bunların içinde tube şase amerikanlar bile vardı

ayrıca

bugun bir drag jant lastigi alsan TR maliyeti 2000 $

yani para muhabbeti yapılcaksa en son konu Drag konusu olmalı
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahalli drag adı altında kuralların herkese uygun oldugu drag yarışından kastınız şumu ?

Heryeri fiber glass ile hafifletilmiş
    koltukları sallanan
    Kot tişört üstüne bir kask
    çatlak camlar
    sabitlenmemiş aküler
    yangın tüpsüz
    Araçlar
    bir araçtan ötekine aktarılan lastik jantlar
    gizli nosu belirliyebilicek kapasitesi olmayan teknik kontrol ekibi vs vs

Ulusal bir yarış ap ayrı birşeydir sene sonunda podyumda olabilmek falan bunları konuşmamıza bile gerek yok
    Benim kastim para hersey de gerekli bunu bilmeyen yok birincisi kurallarin biraz sekillendirilmesi
    500 600 hp fwd asiri besleme arac karsina 300 350 400 hp aracin sansi nedir amerika da boyle su bu demeyin daha pistimiz yok rekor kiramiyoruz bunlari asalim hersey basamak basamak gitmeli en azindan bizim imkanlari goz onune almaliyiz ve tabii bizden tecrübeli plan ulke kuralları
    Ulusal adi en az 3 sehir evet ama bazi kurallar gozden gecirilip adina yakisir bir talep olmasi ve insanlar farkli cabalara girmesini tesvik etmek daha iyi olmaz mi
    Benim derdim yok emin olun kupa şu bu o ile amac keyif almak ki zaten cogu kişinin de amacı bu şekilde
    Mahalli yarislarda dediginiz benzer durum olur tosfed onayi genclik spor un onayi olmayan yarış olmaz zaten görevli hakemler var bir ton güvenlik koşulu vs mahalli yaris ta istenilirse kural geregi yukarda ki dedikleriniz olmayabilir
    7 sene once opet in araclari vardi tube sase amerikan lar pist o araclar icin yeterlimiydi bence Hayır peki güvenlik önlemi yeterli miydi hayir kaza oldu 3 kisi öldü araba zaten sariyordu ya hirs ugruna yenik düştü nos basti yada baska bir sebep sürücü bilebilir detay a girmeye gerek yok az bucuk olaylari sonrasini Antalya da yasayan arkadaslar bilir o zaman dan bu zamana tek tük yaris olmustur Drag olarak
    Bu da o zamanki kaza ani
    antalya drag crash - YouTube sizde vardiniz orda mustafa agbi ile beraberdiniz act forum vardi o zaman sende beni hatirlarsin bilirsin herneyse
    Gerci bilmeyen arkadaslarimiz vardir google da cikar zaten
    Cem yilmaz bile organizasyon a gelmisti keske bu kadar ciddi reklam olan organizasyon da birsz para harcanip guvenlik artsa yada ciddi anlamda guvenlik ekipmanlari ile start alsaydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kastim para hersey de gerekli bunu bilmeyen yok birincisi kurallarin biraz sekillendirilmesi
    500 600 hp fwd asiri besleme arac karsina 300 350 400 hp aracin sansi nedir amerika da boyle su bu demeyin daha pistimiz yok rekor kiramiyoruz bunlari asalim hersey basamak basamak gitmeli en azindan bizim imkanlari goz onune almaliyiz ve tabii bizden tecrübeli plan ulke kuralları
    Ulusal adi en az 3 sehir evet ama bazi kurallar gozden gecirilip adina yakisir bir talep olmasi ve insanlar farkli cabalara girmesini tesvik etmek daha iyi olmaz mi
    Benim derdim yok emin olun kupa şu bu o ile amac keyif almak ki zaten cogu kişinin de amacı bu şekilde
    Mahalli yarislarda dediginiz benzer durum olur tosfed onayi genclik spor un onayi olmayan yarış olmaz zaten görevli hakemler var bir ton güvenlik koşulu vs mahalli yaris ta istenilirse kural geregi yukarda ki dedikleriniz olmayabilir
    7 sene once opet in araclari vardi tube sase amerikan lar pist o araclar icin yeterlimiydi bence Hayır peki güvenlik önlemi yeterli miydi hayir kaza oldu 3 kisi öldü araba zaten sariyordu ya hirs ugruna yenik düştü nos basti yada baska bir sebep sürücü bilebilir detay a girmeye gerek yok az bucuk olaylari sonrasini Antalya da yasayan arkadaslar bilir o zaman dan bu zamana tek tük yaris olmustur Drag olarak
    Bu da o zamanki kaza ani
    antalya drag crash - YouTube sizde vardiniz orda mustafa agbi ile beraberdiniz act forum vardi o zaman sende beni hatirlarsin bilirsin herneyse
    Gerci bilmeyen arkadaslarimiz vardir google da cikar zaten
    Cem yilmaz bile organizasyon a gelmisti keske bu kadar ciddi reklam olan organizasyon da birsz para harcanip guvenlik artsa yada ciddi anlamda guvenlik ekipmanlari ile start alsaydi

Şunu hiç sorguladın mı acaba? o tüp şasi amerikan arabasını kullanan zat-ı muhteremler o aracı kullanabilecek kapasitede mi yoksa ahbap çavuş ilişkileriyle mi o arabalar kendilerine tahsis edilmiş? İlerleyen yıllarda o araçtan daha hızlı ve tehlikeli Msupra yapıldı fakat hiçbir kaza yaşanmadı buna ne diyeceğiz öldürmeyen ALLAH öldürmüyo mu?

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cosworth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu hiç sorguladın mı acaba? o tüp şasi amerikan arabasını kullanan zat-ı muhteremler o aracı kullanabilecek kapasitede mi yoksa ahbap çavuş ilişkileriyle mi o arabalar kendilerine tahsis edilmiş? İlerleyen yıllarda o araçtan daha hızlı ve tehlikeli Msupra yapıldı fakat hiçbir kaza yaşanmadı buna ne diyeceğiz öldürmeyen ALLAH öldürmüyo mu?
    Yada kaldığı yerden devam edelim. Şampiyonların kaza yaparak seyircilerin arasına dalması ile olan facialara ne demelı. O zaman bu kadar yayın aracı olmadığından kol kırılıp yen içinde kalırdı. Ahbap çavuşlar tarafından kullanılan arabalar facialar yaparken bu kadar duyulmadığından hepsi unutuldu. Son olan kaza ile takılp durmayın bu kazalar hep oluyordu zaten.
    Kurallara gelince onlar zaten hep değişiyor. İlla uygun bir kurallar bulunacaktır.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cosworth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Msupra ne alaka ki o zaman tahsis eden kişi kimdi neye görebelirlendi diye geriye dönük mü tartışmak lazım süren kişi kendine düşen görevi yapsa idi zaten gazdan ayagını cekerdi

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Msupra ne alaka ki o zaman tahsis eden kişi kimdi neye görebelirlendi diye geriye dönük mü tartışmak lazım süren kişi kendine düşen görevi yapsa idi zaten gazdan ayagını cekerdi
    söylemesi ne kadar kolay değil mi. GAZDAN AYAĞINI ÇEKERDİ. Anlatılmak istenen ahbap çavuş ilişkisi bu işte. Gaza basmaya devam etmesi. Yada kapasite meselesi.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüp şaseye fiberlere araçların içlerinin sökülmesinin yasaklanmasına kimsenin itirazı yok.

SN usülü sistemin daha iyi daha cok katılımlı oldugunu savunanlar var hepsi bu.izleyip görücez bnce ilk sezon çok kalabalık geçer ulusal drag geri geldi diye sonraki sezon boş geçer karavana

tunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kurallarda göremedim , dizellere yönelikte sohc lardakine benzer bi madde üstünde düşünülse güzel olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüp şaseye fiberlere araçların içlerinin sökülmesinin yasaklanmasına kimsenin itirazı yok.

SN usülü sistemin daha iyi daha cok katılımlı oldugunu savunanlar var hepsi bu.izleyip görücez bnce ilk sezon çok kalabalık geçer ulusal drag geri geldi diye sonraki sezon boş geçer karavana
    Bunların yasaklanmasını neden istiyosun açıklarmısın? Tüp şasi olmasının ne zararı var yada içinin sökük olmasının fiber olmasının vs ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuralına uygun olduktan sonra tüp şaseninde fiber malzemelerinde bir sakıncası yok

benim kastettiğim sallanan fiber kapı arka camı yada kapıları olmayan araçlarla

orjinaline birebir uygun fiber kapı yaparsın içini komple sökersin hafifletmeni yaparsın roll bar yada roll cage ini koyarsın bütün kurallara uyarsın sana kimse sorun çıkartmaz
    Call for prayer
    Instagram hesabımız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)