User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
92 sonuçtan 77 ile 92 arası

Konu: 2014 Tosfed Oto Drag Kupası Kuralları

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typerali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum yazılanları herkesin kendine göre haklı sebepleri var; fakat bir gerçek varki oda şu durki drag için araç hazırlayan arkadaşların %75 -80 i sponsoru olmadan kendi kısıtlı imkanları ile araç toplayabilmekte olması setup için gerekli parçaların yurtdışı teminin maddi durumu rahat olmayan arkadaşlar için büyük sorun herkes en iyi olanı muhakkak yapmak ister fakat madiyat ta önemli etkendir. bunları göz önünde bulundurmak durumundayız. Eş deger güce sahip önden çeker bir araçla arkadan iter araçlarında birbirleriyle yarışmalarında bence sorun yoktur .ayrıca yarışmada renk oluştururlar.kanaatindeyim.Başka bir olay daha varki örnek 1000kg bir aracınız var bu aracınız agırlık kriterlerine uymuyor ve 1050 kg olması gerekiyor 50 kg lık farkı telefi edebilmeniz için gereken beygir gücü minimum 20-25 bygir daha güçlendirmeniz gerekir ki bu tamamen yeni bir setup demektir. özelikle sınırda olan araçlar için,büyük sorun teşkil eder.diyebilirsiniz ki turbo sunu küçültsün hepimiz bu işe gönül vermiş insanlarız ,araç yapanlar olarak çok iyi biliriz ki özellikle 400 hp üstü araçlarda barı ne kadar sıkarsanız sıkın 3 vitesin sonları 4 vites te o yüksek barlı turbo o motoru beslemeye yetişemez ve araç güç kaybeymeye başlar bu şu demektir agırlıgıda artırsan rakibin senden iyi turboyu da küçültsen rakibin senden iyi sonuç o arada kalmış araç sahipleri için hüsran : şimdi harcadıgı emege ve paraya mı üzülsün elindeki makina bi işe yaramaz duruma düşmüş çöpe mi atsın ne yapsın?
    Şimdi elimizi taşın altına koyalım ve bu kuralları daha ülkemize uygun hale getirmek için herkes fikrini yazılı olarak yapıcı bir şekilde kaleme alsın 2015 için güzel ve bir daha degiştirlmeyecek bir yönetmelik hazırlayalım kalıcı olsun herkes de aracını bu yönetmelige göre hazırlasın.
    Kaldı ki bu açıklanan yönetmelik hiç uygun olmayan zamanda, yarışmacılara hazırlık için süre tanımayan bir zaman diliminde açıklandıgı için uygulabilirligi mümkün olmayan bir süreye denk gelmiştir.
    bu yönetmeligin daha geliştirilmesi iyileştirilmesi ve adil bir hale gelmesi için,özellikle de bu sporun burjuva sporu haline gelmemesi için ben ve kulübüm elimizden gelen her türlü fedakarlıgı yapmaya hazırız.(bir yarışta katılım var,sonrakilerde ne katılımcı ne yarışmacı kimse yok, biz herkesin yarışmasını istiyoruz)
    Ülkemizin gelir seviyesini ve imkanlarını göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.Hiç bir ülkenin kurallarına göre kural hazırlamaya gerek yoktur. kendi kurallarımızı kendimiz yazabilecek kadar da muktediriz. bizi bizden daha iyi anlayabilecek kimse yoktur.emeklerimiz ve paralarımız heba edilemez kaatindeyim.
    Kaldı ki fedrasyon kupası kararı alınırken de bir ulusal'a geçiş yarışları olarak düşünülmüştür.
    bu durumu göz önünde bulundurularak 27 NİSAN FEDERASYON KUPASI 1. AYAK KONYA YARIŞLARI ÖNCEKİ YÖNETMELİK VE KONTROLLÜ AGIRLIK UYGULAMASI İLE DÜZENLECEMİZİ BU AGIRLIGINDA ARACIN ORJİNAL AGIRLIGINDAN %20 HAFİFLETİLEBİLMESİNE İZİN VERİLECEGİNİ HAFİF KALAN ARAÇLARA SAFRA UYGULAMASI İLE YAPILACAGINI BİLDİRİRİM. SAYGILARIMLA

KDSK. KULÜP BŞK.
    ALİ KOLAY
    Ali abi bu %20 olayını bi tam açıklarmısın ? Tosfed'in bu sene belirlediği kurallar var orda ağırlık ve sınıflar belliyken %20 dediğin zaman baya bi karışıklık olur..
    http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/20...DRAGKUPASI.pdf

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali abicim yaşına hürmeten sorum sualimi kardeşin gibi gör .
    Öncelikle 3 ayrı A.Ş de Yöetim kurulu üyesiyim zaman zaman aradın açamadım sen eşşeklik de ben kusurabakma deyim sana iş hayat gerçekten burada çok yoğun .

Sonrasında yarışlara gelelim ben senin yazdığı fikirlere zerre katılmıyorum .
    Senelerdir böyle yarışıyoruz ne kazanıyoruz ne değişiyor?

Zaman ile kimse hızlanmaz herkez yavaşar ispatları ortadadır dillendirip kalp kırmak istemem ama canım abim bu işler böyle olmaz .

Drag yarışı yaparken sponsorun Bu ulkede tektir katılan arkadan eş dost da bilsin . Camiamızda Bu işe para veren 1 adam vardır oda Jantmax Cem abidir . Konyaya sponsor olduğunu bilmiyor Bana sponsor oldugunu biliyor ki ben o sponsorumu kabul edip o gelen meblayı ali abime yarış yapabilsin diye göndereceğim .
    Ona göre aışverişinizin yerini blin derim bizden olan adam ile olmayanı ayırın dostlar

Şimdi gelelim konuya

Ali abim bak kaç yıldır bu iş dünyada yapılmnmakta en basiti konyadaki harika pistin 402 metre olması neden ? bunları bilmek lazım .

Amerikanın icad ettiği metre ile yarış yaparken biz daha iyi kural koyarız demek 70 yıllık tecrübeye ihanettir . Bu adamlar arabanızın üzerindeki bujiyi , hatta bazı arkadaşlar için yakıtı üretenlerdir .
    Ülke ileriye gitmelidir yerinde sayan geçen seneki kurallar önceki kurallar ile iş yapmak eğlence günüdür Konyada pist olmadan 8 sene önce biz burada izmitte 105 kapı numarası ile start vermekteydik . ve halen bu yarışı icad edenleri ciddiye almadıkm sonuç ne mi oldu ne yarış kaldı ne ulusal . 1 sene sıkıntı çeken 20 kişi olur katılıyorum ama 1 sene sonra 20 kişi 30 katılımcı olur . kuralları hazırlayan benim aksini idda ettiğiniz konuları 1 2 3 şeklinde sıralayın size bir organizasyonda kurallar neden böyle o maddeler ile açıklayayım .

Bu ülkede Drag Opet zamanındayken start vermiş bir adam olarak size çok net söylemek isterim eski kurallar Hasan abiylede kmonuştuğum gibi o dönem için iyiydi . Şimdi organizasyonu yapan için maliyetli ama Doğrusu bu . Biz Türküz en doğrusunu biz yaparız yazacaksan abi saugılar Ben Türkün torununun torununun torunu Türküm ama kolaya kaçmıyor zor ama bendensonraki insanları düşünerek hesap kitap yapıyorum . Şuanki kuralları biz yenileriz değişiriz dersen 3 sene sonra o pistte 1 arabayla kendin kalkarsın şimdiden söyleyeyim .
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugra merhaba öncelikle yogun iş temponda başarılar dilerim .eşekklik konusuna gelince estagfurullah. biz insanları insan oldukları ve yaradandan ötürü sevmek ve hoş görmek durumundayız.
    ha kızgın diilmiyim kızgınım ve kırgınım ama sorun olurmu olmaz ALLAH 'ın izniyle.
    Şimdi benim fikrime katılmaya bilirsin bilesinki bende senin bu fikrine zerre kadar kadar katılmıyorum zamanlama hatası birinci kusur herkes aracını hazırlamış yada parça siparişi vermiş bu böyle damdan düşer gibi olmaz bunun bir hazırlık ve fikir alışverişi olarak vede drag kurulunda hazırlanır ve onaylanır,tamam
    biz bu kurula ne amaçla katıldık görev aldık ve bu karar kuruldan çıktı da benim mi haberim yok.
    gelelim amerika meselesine kaç tane sdantralara uygun pistimiz varki onların kuralları ile yarışalım adamların maddi imkanları müsait parça müsait pistleri sınırsız şimdi bir atasözü var bu noktada bizde buna (oturdugu ahar sekisi söylediği istanbul türküsü) kaç kişi varki evine götüreceği ekmek parasından kesmeden aracına para ayırabilen bu yeni kurallar ile draglar ancak zengin sporu olur yani burjuvalaşır. ayrıca sezonun başında sezonun galipleri belli olur önden çekeri ayır, turbo palleri ile ilgili ayır, bazı sınıflarda yıgılma bazı sınıflarda yarışacak araç yok bu iş böyle olmaz hele hele yarışlara 2-3 aya kala yeni kural açıklanmaz hiç kimse hazırlanamaz gerçek olmak istedigi yada hak ettigi yerde olmaz olamaz ya agırlıgı tutmaz ya turbosu bu işin başka bir sakıncası daha varki en önemlilerinden biri insanları (gizli noslar) gibi hileli yolla teşvik eder. bu kurallar tartışılır düzenlemeler yapılabilir ama bu ben bunlara karşı degilim benimde istemedigim haksız olan eksik olan bir sürü problem var ama yine söylüyorum damdan düşer gibi olmaz katkılar saglanır hazırlıklar yapılır sezon sonunda yarışmacılara duyurulur ve yürülüge girer demek istedigim bu dur. 2015 için hazırlık yapılsın bazı sorun olan yada ilave edilmesi geren değişiklikler yapılarak 2015 e hazırlanalım yine söylüyorum amerikan kurallarına ihtiyacımız yok ama 402 illa amerikancı dyosan 403 yaparız olur biter biliyosun akhisar yıllarca 380 mt yapıldı sorun olmaz.
    SEVDİĞİNİ BULAMIYORSAN, BULDUĞUNU SEVECEKSİN;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chiefkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali abi bu %20 olayını bi tam açıklarmısın ? Tosfed'in bu sene belirlediği kurallar var orda ağırlık ve sınıflar belliyken %20 dediğin zaman baya bi karışıklık olur..
    http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/20...DRAGKUPASI.pdf
    şef merhaba demek istedigim şudur ki ben çok detaylı yazmamıştım ama detayı şöyle açıklayabilirim
    1. SWAP ARAÇLAR % 10
    2. DOHC MOTORLAR % 15
    3. SOCH MOTORLAR % 20

FABRİKA VERİLERİNDEN SÜRÜCÜ DAHİL AGIRLIK HAFİFTELEBİLİRLER DÜ
    ŞÜNCEM BU DUR

Erol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

ben hem bugra nın hemde ali abini söylediklerinin bir kısmına katılıyorum.

bu iş tutarsa tabiki tosfed gereken ilgiyi gösterirse, gerçekden dünya standartlarını yakalarız.

tutmassa 2-3 sene dahada geriye düşmüş oluruz.

Öncelikle yarışmacılar önemli kimisi aracını halaa hazırlayamadı kimisi parça bekliyor kimisi katılmayacak bunlarda ilk yarışlar için katılımı etkileyici olabilir.Ama şu bir gerçek ki maddiyat ciddi anlamda ön plana çıkacak buda sanırsam zamanla usa da oldugu gibi garaj yarışlarına dönecektir yada dönebilir.

diger kalanlarda gece yarışına

mesela usa dan örnek verelim adamlar sadece zamanlarını görmek için piste 14$(yanlış hatılamıyorsam) verip çıkıp sürelerini görebiliyorlar bizde usa kuralları dogrultusunda ilerleyen zamanlarda bunları görebilecekmiyiz?

Mesela aklıma takılanlar fedarasyon bütün illerdeki pistlerde iyileştirme yapabilecekmi? yoksa bu şekilde devam mı edecek eger devam edecekse ALİ abiye katılıyorum,boşa kürek der geçerim.neden? kurallar dünya standartlarında olsun ama pistler olmasın yazık olur.

Tüm pistlerimize iyileştirme yapılır eksikler giderilir vht her pistde düzgün şekilde uygulanırsa sanırsam iyi bir teşvikde olur.

Kısaca zorluk çekecegiz hepimiz belli ama öyle ama böyle zaman herşeyi gösterecek

ama yukarda dedigim pist onarım,bakım vs.. işleri bu sene yapılacak olan yarışlar için geç kalındı gibi..
    BOOSTPROJECTS
    EKK24 0-402 m. N/A Fwd TR Rekoru 11.9 sn.
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RpmTurk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

ben hem bugra nın hemde ali abini söylediklerinin bir kısmına katılıyorum.

bu iş tutarsa tabiki tosfed gereken ilgiyi gösterirse, gerçekden dünya standartlarını yakalarız.

tutmassa 2-3 sene dahada geriye düşmüş oluruz.

Öncelikle yarışmacılar önemli kimisi aracını halaa hazırlayamadı kimisi parça bekliyor kimisi katılmayacak bunlarda ilk yarışlar için katılımı etkileyici olabilir.Ama şu bir gerçek ki maddiyat ciddi anlamda ön plana çıkacak buda sanırsam zamanla usa da oldugu gibi garaj yarışlarına dönecektir yada dönebilir.

diger kalanlarda gece yarışına

mesela usa dan örnek verelim adamlar sadece zamanlarını görmek için piste 14$(yanlış hatılamıyorsam) verip çıkıp sürelerini görebiliyorlar bizde usa kuralları dogrultusunda ilerleyen zamanlarda bunları görebilecekmiyiz?

Mesela aklıma takılanlar fedarasyon bütün illerdeki pistlerde iyileştirme yapabilecekmi? yoksa bu şekilde devam mı edecek eger devam edecekse ALİ abiye katılıyorum,boşa kürek der geçerim.neden? kurallar dünya standartlarında olsun ama pistler olmasın yazık olur.

Tüm pistlerimize iyileştirme yapılır eksikler giderilir vht her pistde düzgün şekilde uygulanırsa sanırsam iyi bir teşvikde olur.

Kısaca zorluk çekecegiz hepimiz belli ama öyle ama böyle zaman herşeyi gösterecek

ama yukarda dedigim pist onarım,bakım vs.. işleri bu sene yapılacak olan yarışlar için geç kalındı gibi..
    Önemli ama eksik bir konuya deginmişsin erol kardeşim ülkede kaç tane standart pist varki eksilikler giderilsin bizde var sizinki yakın zaman standartlara yaklaştı servis yolu ve padok gibi halledilebilicek sorunlar var istanbulda formula pistini dragda kullanıyoruz ki özellikle durma mesafesi noktasında sorun var tek konya pisti şu an için 81 vilayeti olan ülkenin 1 tanecik pisti var . şimdi bu nokta da hangi dünya standartlarından bahsedebiliriz.
    2. konu 2-3 yıl geri gidebiliriz dogru sölüyosun bana gelen telefonların % 90 ı bu kurallarla türkiye de dragı bitirmek mi istiyorsunuz , ben katılmıcam diyen bir çok insan var ben şahsım adına agırlıkta kontrolun mutlaka saglamasından yanayım ama saniyeli sürelerde adam aracını nasıl doldurursa doldursun ne olura olsun (önden yada arkadan çeker) noslu nossuz turbolu turbosuz 1600cc 4000cc fark etmez ayrımcılıga da gerek yoktur. alır seeding i yarış esnasında toleransını kullanabilirse kullanır toleransı geçerse müeyyidesi belli uygularsınız olur biter.

katılımcısı olmayan yarışların kuralı olsa ne olur olmasa ne olur, şahsım kulübüm adına bu sistemin en güzel ve adil bir şekilde devam etmesi için gereken ne ise yapmaya devam edecegiz. gerekirse sezondan bile çekilebiliriz.mahalli bile degil sadece spor il müdürlügünden izinli etkinlikler yapar yarışmacı hemşehrilerimi piste tutarım sorun yok.
    başkanım ne güzel yazmışsın bende bunu söylüyorum zenginler yarışı olur ve araç sayısı 10-15 ARACI GEÇMEZ SIRAYLADA 1. 2. 3. OLURLAR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali abi işte tutmaması ülkemiz adına çok kötü,dedigin gibi standartlarda pist yok neredeyse... (geçen gün geldim konya ya songür garaj saolsun piste götürdüler gezmek için sizin pist gerçekden türkiyenin en iyi pisti,bizde wc bile yok.)

eee ben aracıma onca para harcamışım çıkıcam piste yarım yamalak vht yada çatpat ışıklarlamı yarışıcaz orasıda var.

kurallara bişey demicem ama en önceligimiz bence pistlerimizi yarışabilinir hala getirmek inşallah güzel bir adım atılır daha fazla geç kalınmadan yoksa otobanımız güzel beleş de
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali abi işte tutmaması ülkemiz adına çok kötü,dedigin gibi standartlarda pist yok neredeyse... (geçen gün geldim konya ya songür garaj saolsun piste götürdüler gezmek için sizin pist gerçekden türkiyenin en iyi pisti,bizde wc bile yok.)

eee ben aracıma onca para harcamışım çıkıcam piste yarım yamalak vht yada çatpat ışıklarlamı yarışıcaz orasıda var.

kurallara bişey demicem ama en önceligimiz bence pistlerimizi yarışabilinir hala getirmek inşallah güzel bir adım atılır daha fazla geç kalınmadan yoksa otobanımız güzel beleş de
    SAYIN BAŞKANIM YENİ KURALLAR UYGULANINCA bizim pistlerimizde hiç bir şey değişmiş olmuyacak sizin tabirinizle yarım yamalak vht yada çata pat ışıklar bunlar değişmiyor yine aynı pistler yine aynı ışıklar ayrıca bu kurallar hile düzenini de zorluyacak bir yapıyı da hortlatacak.
    bu arada geldigini sonradan duydum insan bir çay içmeye ugramazmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öncelikle özür haklısın geldim araç aldım hemen döndüm telafisini yaparız.

Ali abi muhakkak düşünülmüştür fedarasyon tarafından,degişim pistlerden başlanmalıki teşvik olsun.
    Türkiyedeki araçlara bakıyorum yurt dışından eksik kalan bişeyleri yok hatta kimileriini fazlalıgı bile var.Adamlar pist sayesinde süre yapıyorlar 1+1 daha 2
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öncelikle özür haklısın geldim araç aldım hemen döndüm telafisini yaparız.

Ali abi muhakkak düşünülmüştür fedarasyon tarafından,degişim pistlerden başlanmalıki teşvik olsun.
    Türkiyedeki araçlara bakıyorum yurt dışından eksik kalan bişeyleri yok hatta kimileriini fazlalıgı bile var.Adamlar pist sayesinde süre yapıyorlar 1+1 daha 2
    ben burada vht dilenciligi yapmak istemiyorum ama çok para gerekiyor vht için sagolsunlar adana ekibi bu nokta da maddi yardımda bulunmayı teklif etti bizim çocuklarda hayli hevesliler bir iki şehirdende takviye alabilrsem en az 200 mt tam kapalı duvardan duvara vht inşallah yapacagım tabii herşey iyi giderse

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşallah abi 200 m. vht işi götürür rekor kırdırır.

elimizden ne gelirse seve seve yaparız biliyorsun
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşallah abi 200 m. vht işi götürür rekor kırdırır.
    biz şansnlıyız pistimiz cidden 1 numara ışık sorunumzda yok yenilenen sistem tıkır tıkır çalışıyor .tek problemimiz seyirci bedava olması bizim için sıkıntı yaratıyor birde tel örgüler yetersiz kalıyor içeri atlıyorlar padokla bir dertleri var çözüyoruz ama yavaş yavaş daha iyi olucak ama dediğim gibi bu kurallarla olmaz bu kuralların avantajlı olan bir maddesini açıklasınlar yeter. askiye göre tabii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet abi pistiniz güzel gerçekden kimi yerlere tel örgü çekerek içeriye girişi engelleyebilirsiniz..

Bugra federasyona yakınsın lütfen pist yenilemeyi gündeme getir.federasyonun sadece gerekli mercilerle görüşmesi bile fayda saglar.
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaman daralıyor!!! araçlarımızı ona göre hazırlayalım.

güncel
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaman daralıyor!!! araçlarımızı ona göre hazırlayalım.

güncel
    federasyonla görüşmelerim devam ediyor bir toplantı istiyoruz drag kurulu olarak çok kısa bir sürede net açıklama yaparım inşallah ama görüş müsbet iyi olacak .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunlarımızı en iyi dilde ifade
    Edeceğini biliyorum Ali abi

Hayırlısı inşAllah
    BOOSTPROJECTS
    100-200 - 8.5sn.
    N/A is the best..
    Civic Hatchback

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)