User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F1 2014 British GP

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Arrow F1 2014 British GP

BORKED

British GP geldi çattı. Pazar günü saat 3' te yarış başlıyor.. Tahminleriniz nelerdir? Gene mercedes' ler kendi aralarında malı götürürler gibi.. Arkasından williamslar yada redbullar gelebilir.. Ferrari' ler ise tahminim alonso 5-4. sıralar, Rai ise 7-13. arası gelir.

Geçen sene ilk 6 sıralama şu şekilde idi;

1 Nico Rosberg Mercedes 52 1:32:59.456
    2 Mark Webber Red Bull Racing-Renault 52 +0.7 secs 4
    3 Fernando Alonso Ferrari 52 +7.1 secs 9
    4 Lewis Hamilton Mercedes 52 +7.7 secs 1
    5 Kimi Räikkönen Lotus-Renault 52 +11.2 secs
    6 Felipe Massa Ferrari 52 +14.5 secs

Geçen seneden kısa kısa özet görüntüler;

BORKED

Pist hakkında kısa bilgi;

BORKED

Yarış haftası eğlence had safhada Traktör şöförü kimi mi dersiniz, aşçı massa mı dersiniz pilotların f1 öncesi karting keyfi

BORKED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ayrıca Bugün Susie Wolff Silverstone'daki ilk antrenmanda,1992'den beri bir GP hafta sonuna katılan ilk kadın pilot olacak!

eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hamilton bu hafta her ne kadar saçma sapan açıklamalar yapsa da bu yılın en büyük şampiyon adayı diyebilirim. Baskı altına yarışamıyor saçmalıyor. Nico daha soğuk kanlı mekanik tarafı pistteki en iyi pilot da denilebilir. Bu ona büyük avantaj sağlıyor. Dolayısıyla Mercedesler de tekrar bi sorun olursa nico yola devam edip finish görebilir ama Hamilton göremez. Sorun yaşanmaz ise Hamilton bu pistte daha hızlı nico ya oranla. geçen sene 4 pilot lastik patlattı. heycanlıydı yarış. Bakalım bu sefer nasıl olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hamilton ciddi hzılı olacaktır. Hem puan hem de kendi seyircisi önünde galibiyet için. Mercedesler kendi aralarında mücadele eder zaten bu sezonun sonuna kadar böyle gidecek gibi. Redbullar burada daha yakın olacaklardır. Williamslar aslında hızlı ancak aracın potansiyelini ortaya çıkaramıyorlardı. Bundan sonra redbull'un en büyük rakibi olurlar. Tabi ki düzlükleri bol yarışlarda avantajlılar, arada sürpriz yaparlar. Force indialarda keza öyle. Lastikleri bitmiş olduğu halde geçemiyorsun adamları. Mercedesler ile diğer araçlar arasında ki fark biraz kapandı ama daha hızlı gelişmeleri lazım diğer takımların. Ferrari ise Alonso ilk 5-6 ya girer Raikkonen için konuşmak oldukça zor. Araca bir türlü alışamadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynen force india' larda belli etmeden ufak ufak geliyorlar vallahi. Süpriz at olabilirler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Force indialar az pit yapıyorlar ve düzlük hızları yüksek. Hulkenberg iyi pilot, Perez arıza bir tip ondan da korkuyorlar. Yarışı da baltalıyorlar biraz ancak bu onların suçu değil tabi ki.

Mercedes aslında zor zamanlar geçiriyor. Araç iyi olunca pilotların egolarda ortaya çıktı. Rosberg'in avantajı bu takımda ezelden beri olması. MS varken bile Rosberg birinci pilottu. MS'in rolü farklıydı. Tecrübe, gelişim ve ismini kullanarak taraftar topladı Mercedes. Bence Hamilton hamlesi uzun vadede başlarını ağrıtır. Çatlak sesler başladı bile. Mesela Ferrari'nin durumu iyi olsa Alonso ve Raikkonen'i düşünebiliyor musunuz? Araç iyi olmayınca, zafer mücadelesi vermedikçe bu ego bastırılıyor haliyle. Alonso'da yaşadı daha önce Mclaren'de, benzer şeyleri Hamilton'da yaşıyor. Zaten bu sene şampiyon olamaz ise bırakır Mercedes'i Hamilton.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aynen hamilton çok kırılgan çocuk gibi. Demekki geçen sezon weber' in yerinde hamilton olsaydı vettel' in yaptıklarından sonra küsüp sezonu yarıda bırakırdı heralde F1' de her zaman pilot egosu olacaktır. Sonuçta aynı takımda olsanızda, takım arkadaşı olsanızda neden sen kazanmayasın? Mercedes' in hoşuma giden yanı rekabet kendi içlerinde de olsa rekabete izin veriyorlar.. Bahreyn yarışında neredeyse nico ve hamilton arasında en ufak bir hata olsa 2 araçda finish göremeyecekti. Bakalım inşallah bu yarışta seyir zevki açısından güzel olur. Bol bol atak izleriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes'in durumu şu anda biraz daha farklı. Elbette serbest bırakıyor ya da bu konuda çok hassas davranmıyor çünkü ciddi bir hız üstünlüğü var ve bu sezonun genelini kapsayacak şekilde. Mercedes fabrikayı kapatsa gitse bu araç geri kalan yarışların hepsinde podyuma çıkar. Arkadan başka bir takım ciddi anlamda tehdit etse Mercedes bu kadar rahat olamazdı diye düşünüyorum. Tabi ki bir takım tercihi ve politikasıdır bu ama şartlarda biraz etkiledi bunu. Ayrıca Rosberg'in Hamilton'ı bu kadar zorlayacağı düşünülmüyordu. İlk antrenmanları izledim Rosberg hızlı başladı yine, geçen senede kazandı yarışı. Hamilton'un üstünde ki baskı giderek artıyor. Hamilton'un olgunlaştığını düşünüyordum ancak açıklamaları hırsının kurbanı olacağının işaretleri. Yarış içinde yapacağı bazı davranışlar huzursuzluğu giderek arttıracaktır.

eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes'in durumu şu anda biraz daha farklı. Elbette serbest bırakıyor ya da bu konuda çok hassas davranmıyor çünkü ciddi bir hız üstünlüğü var ve bu sezonun genelini kapsayacak şekilde. Mercedes fabrikayı kapatsa gitse bu araç geri kalan yarışların hepsinde podyuma çıkar. Arkadan başka bir takım ciddi anlamda tehdit etse Mercedes bu kadar rahat olamazdı diye düşünüyorum. Tabi ki bir takım tercihi ve politikasıdır bu ama şartlarda biraz etkiledi bunu. Ayrıca Rosberg'in Hamilton'ı bu kadar zorlayacağı düşünülmüyordu. İlk antrenmanları izledim Rosberg hızlı başladı yine, geçen senede kazandı yarışı. Hamilton'un üstünde ki baskı giderek artıyor. Hamilton'un olgunlaştığını düşünüyordum ancak açıklamaları hırsının kurbanı olacağının işaretleri. Yarış içinde yapacağı bazı davranışlar huzursuzluğu giderek arttıracaktır.
    Bence şuan mercedesin dışında FIA nın da istediği durum bu. İki pilot arasında savaş çıksın izlenme oranları tekrar yükselsin vs. Dediğin gibi Hamilton sadece yarış kazanırken olgun. Yenilirken değil. Açıklamaları okudum ya çeviri hatası var ya abartı durumu var yada gerçekten yaptığı açıklamalar doğru. Mercedes bu günü Brown amcaya borçlu. Ferrariye gitme ihtimali söz konusu. Eğer giderse çok güzel olur. çünkü bu oyunda şasi ile motoru aynı fabrikada üreten her zaman avantajlı. Seneye daha zevkli olacak bence. Ron amca,Mclaren,honda 3 lüsü bi yanda. Mercedes, wolf ve mekanik feedback leri çok iyi veren nico. diğer yandan Brown ile Ferrari ve iki kaliteli sürücüsü ve son olarak 4 yılın şampionu redbull iki sağlam sürücü ve adrian amca.Bence 2015 çok daha zevkli çok daha güzel olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FİA nın böyle düşüneceğini sanmıyorum ben. FİA heyecanı arttırmak için kural değiştirir. Bunu Bernie ister. Zaten alakası olmadan ortalığı karıştırmayı seven biri. Bazen içinden geldiği gibi konuşuyor Hamilton. Suçluyor ya da ima ediyor vs. Nicole ile de barıştılar ama hala düzelemedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    FIA varsa yoksa heyecan arttırıcam diye Formula 1 e salak salak kurallar getirsin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silverstone bence yeni araçlara çok uygun bir pist, bolca atak görebiliriz, kırılan çok olur, SC en az 2 kere diyorum...

ama aynı pistte gocart yarışı yapılsa şöyle 60 HP lik bir araçla yorumlar farklı olur muydu emin değilim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Susie Wolff Bottas'ın yerine mi geldi ben anlamadım. As kadroyla yarışıyor anladığım kadarıyla, deneme pilotu olarak değil?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silverstone bence yeni araçlara çok uygun bir pist, bolca atak görebiliriz, kırılan çok olur, SC en az 2 kere diyorum...

ama aynı pistte gocart yarışı yapılsa şöyle 60 HP lik bir araçla yorumlar farklı olur muydu emin değilim
    Yeni araçların aero paketleri daha zayıf. Hızlı virajlarda takip etmek oldukça zor. Mercedes motorlu araçlar düzlükte atak yapar onun harici zor bence. He düzlükte bol bol atak izleyebiliriz tabi ki. Ben ilk 10 turu hariç durgun bir yarış bekliyorum. Ferrari antrenmanlar da fena gözükmedi. Redbull da 2 yarış önceki yerine dönecektir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni araçların aero paketleri daha zayıf. Hızlı virajlarda takip etmek oldukça zor. Mercedes motorlu araçlar düzlükte atak yapar onun harici zor bence. He düzlükte bol bol atak izleyebiliriz tabi ki. Ben ilk 10 turu hariç durgun bir yarış bekliyorum. Ferrari antrenmanlar da fena gözükmedi. Redbull da 2 yarış önceki yerine dönecektir.
    yağmur yağacağını düşünüyorum, pist değil de bölge yeni araçlara daha fazla yarışma imkanı verebilir
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

rahmi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferro, Willams lar ilk bölümde elendiler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Vettel sıralamada iyiydi bakalım bu başarıyı yarıştada gösterebilecek mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıralama turları biraz garipti. Gerçeği yansıtmıyor. Yalnız çok eleştirsek de Vettel bence iyi iş çıkarıyor. Bitirdiği yarışlara bakıldığında belki Ricciardo'nun arkasında kaldı ancak yaptığı geçişler, savunmalar vs. Hele Kanada GP de bence kaliteli bir pilot olduğunu gösterdi. Raikkonen ve Vettel'in yeni araçlarına uyum konusunda sıkıntı yaşadığı aşikar. Yarın ki yarışta Hamilton ne yapacak o ilginç gerçekten de. Kendi seyircisi önünde ve haftasonu genelinde de hızlıydı baya, yarın yarışta yapacağı hamleler çok konuşulacaktır. Rosberg'i yakalama konusunda farkı çok açmadan önünde ki araçları geçmek isteyecektir. Buda seyir zevki yüksek bir yarış sunacaktır bize inşallah.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siralamari izliyemedim ama Serhan Acar da belirtmis . Hamilton Rosberg i engellemeye calismis ?

https://twitter.com/serhanacar/statu...12906922954752

2011 deki halina geri donmeden aklini basina almali kendini harciyor sadece.Iyi bir start alirsa bence Lewis yarin iyi is yapicak yeterki kafasini toplasin.Rosberg ede sapka cikarmaya devam
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)