User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Aydın Tırmanma yarışı 1 Haziran 2014

kutaskullar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aydın Tırmanma yarışı 1 Haziran 2014

Merhabalar 1 Haziran 2014 de yapılan Türkiye Tırmanma Şampıyonası 3. Etabı olan Aydın Paşa Yaylası yarışı ilk defa koşuldu, Aydın Tırmanma Yarışı 6 ayrı kategoride 26 sporcunun katılması ile gerçekleştirildi. Yılmazköy ile Karaköy arasında yer alan 6,2 kilometre uzunluğundaki pist yağan aşırı yağmur ve kısmı yerlerde dolu atıştırması ile iyice tehlikeli hal aldı.
    İyi bir noktadan izlemek için yukarıya doğru bizde tırmandık, araba kullandığım yolda birazdan yarış otomobillerinin geçeceğini bilmek beni daha da heyecanlandırdı.

Kategori 6’da Skoda Fabia Kit Car ile Ülkü Motorsport takımdan Ümit Ülkü birinciliğin sahibi olurken, Atlantis Racing Team’den Opel Corsa S1600 ile Kamil Karakaş ikinciliği ve yine aynı takımdan Onur Karataş da üçüncülüğü elde etti. Volkswagen Polo TDI ile yarışan Onur Karakaş, aynı zamanda yarışın Kadın Pilotlar Birinciliği’ni de kazandı.

Kategori 5’te, Honda Civic Type-R ile Ülkü Motorsport pilotu İsmet Toktaş günün en hızlısı oldu. Pegasus Racing adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile mücadeleye dahil olan Kuvvet Erim ikinci sırada yer alırken, üçüncülük Renault Sport Clio ile Loft Oil T-Max Racing’den Ayhan Germirli’nin oldu. Germirli aynı zamanda ikinci çıkışta kaydettiği 04:33,461 ile ‘günün en iyi zamanı’nı kaydetti.

Benim pist sürem: 08:15,756 (stock golf 1.6fsı) süreyi kendim tuttum

Kategori 4’ te bir kez daha zirve değişmedi ve Atlantis Racing Team’den Opel Corsa S1600 ile Taner Şengezener birincilik kupasına uzanan isim oldu. İlk çıkışta yoldan çıkarak zaman kaybeden Pegasus Racing pilotu İsa Karol, Fiat Punto S1600 ile kategori 4’te ikinci sırada yer aldı.

Kategori 3’te Ford Fiesta ST ile Ülkü Motorsport adına yarışan Taner Canbolat ilk sırada yer alırken, Opel Astra GSI ile ile Loft Oil T-Max Racing’den Cem Şit ikinciliği ve yine Opel Astra GSI ile Ülkü Motorsport’tan Berna Şensoy üçüncülüğü kazanan sporcular oldular.

Kategori 2’de Atlantis Racing Team’den Citroen Saxo VTS ile Egemen Çivicioğlu bir kez daha ilk sırada yer aldı ve 3’te 3 yaparak şampiyona liderliğini sürdürdü. Ülkü Motorsport’un iki Peugeot 106 GTI pilotu Okan Tanrıverdi ikinci ve Mehmet Yeğen de üçüncü olarak Kategori 2 podyumunu oluşturdular.

Kategori 1’de ise Atlantis Racing Team’den Peugeot 106 GTI ile İzmirli genç pilot Ali Can Topak birincilik kupasının sahibi olurken, Fiat Palio ile takım arkadaşı Alper Akgün ikinci ve yine Fiat Palio ile ferdi yarışan İsmail Cabacı üçüncü oldular.

Yarış ardından Aydın Kent Meydanı'nda düzenlenen özül töreninde yarışmacılar ödüllerini aldılar. Atlantis takımından Kamil Karakaş ile ufak bir sohbetim oldu ve çektiğim bazı videoları kendisine gösterdim, benden bir viedo hazılamamı rica etti ve bu video hazırladım...
    Atlantis Racing Team - YouTube&fs=1" width="644" height="390">Atlantis Racing Team - YouTube&fs=1" />BORKED

Youtube kullanmayanlar için

http://www.dailymotion.com/video/x1x...ing-team_sport

http://vimeo.com/m/97071553

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sa Abicim Ben Rally pilotu Olmak Istıyorum Napmam Lazım

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi karting arabası alıp her gün gidip antrenman yap.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    profesyonal olarak yetısmek ıstıyorum

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karting işin temelidir. Ehliyetin olmadan ralli pilotu olamazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki onun için bi kurs filen warmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki onun için bi kurs filen warmı
    Petrol ofisinin yarış okulu vardı sanırım artık yok. Olsa bile 13 yaş kartinge başlamak için geç bir yaş. Normalde 4-5 yaşlarında başlanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi işi isteyerek yapıyorsak o ısı basarabılırız ama ıste bunun ıcın bı kurs varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi işi isteyerek yapıyorsak o ısı basarabılırız ama ıste bunun ıcın bı kurs varmı
    Elinin altında internet var hala bize kurs soruyorsun. Bana pek isteyerek yapıyormuşsun gibi gelmedi.

Sana bunun yolunu söylüyorum; çok istiyorsan bir şekilde bir karting arabası edinip elinden geliyorsa 24 saatin 24ünü onun üzerinde geçirmen gerekiyor.
    Kursta sana senin kendi kendine öğrenemeyeceğin hiç bir şey göstermeyecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zten internetten yeterlı verı alamadıgım ıcın burayaa geldım
    bıde ben rally orenmek ıstıyorum demıyorum rallcı olmam ıcın napmam lazım araba surmeyı fılen zten bılıyorum

kutaskullar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ralli pilotu olmak için öncelikle bir takıma girmen lazım onun içinde kendini kanıtlaman lazım go kartta çok iyi süreler yaparak mesela bunun içinde çalışman lazım.
    İkinci seçenek olarak çok iyi bir bütçe lazım kendi otomobilini yapacaksın TOSFED'den yarışma izni ve takımın için onay alacaksın... Kısacası iyi araba kullanıp kanıtlaman lazım kendini go kart eğitimi alarak başlamalısın sonra karting şampıyonalarına katılırsın ardından şanslı isen seni görürler tabi bunlar küçük ihtimaller diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki abi karting şampiyonaları nerde ve ne zmn bıde kendımı nerde kanıtlıcam istanbul parkta fılenmı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)