User Tag List

Sayfa 7/113 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
2139 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik flan hikaye olay soforlukte biter. Pist olayi tr de yeni başladı. Su an sure yapanlar ya otomobillerin kabiliyetinden yada lastiklerin iyiliginden sure yapabiliyor. Ilerleyen yillarda bu surelerin cok daha iyi olacagina eminim. Surus kabiliyeti arttikca frenlere ve lastiklere binen gereksiz yukler azalacak bence. Tabi bu soyledigim ayni sureleri yapmak icin. Yoksa tecrube arttikca limitler iyice zorlanacak o zaman cok iyi lastik ve frenlere gerek duyulacak.Su an bence kimse lastige o kadar para baglamasin.illa rekor kiracam en hizli ben olacam diye kasmaya gerek yok. Onemli olan bence ayni sartlarda kendi rekorunu kirabilmek.

Ornegin tek marka kupalarinda herkes ayni sartta yarisacak. O zaman benim anlatmak istedigim daha net anlasilir.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İbo genelde semi slick lastik almanin amaci normal gunluk iyi lastikler 1 pist gununde cop olabiliyor agrasif kullanimda ben bir bakimada o yuzden aliyorum semi slick daha uzun gidiyor
    Team PAŞAOĞLU

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik flan hikaye olay soforlukte biter. Pist olayi tr de yeni başladı. Su an sure yapanlar ya otomobillerin kabiliyetinden yada lastiklerin iyiliginden sure yapabiliyor. Ilerleyen yillarda bu surelerin cok daha iyi olacagina eminim. Surus kabiliyeti arttikca frenlere ve lastiklere binen gereksiz yukler azalacak bence. Tabi bu soyledigim ayni sureleri yapmak icin. Yoksa tecrube arttikca limitler iyice zorlanacak o zaman cok iyi lastik ve frenlere gerek duyulacak.Su an bence kimse lastige o kadar para baglamasin.illa rekor kiracam en hizli ben olacam diye kasmaya gerek yok. Onemli olan bence ayni sartlarda kendi rekorunu kirabilmek.

Ornegin tek marka kupalarinda herkes ayni sartta yarisacak. O zaman benim anlatmak istedigim daha net anlasilir.

yol lastiği ısınınca tamamen sıkıntı , dunlop sportmaxx ile çıktım , lastik yüzünden hep korktum bazı yerlerde ısınınca karakteri değişiyor , onceden pzero ile çıkmıştım mesela çok farklıydı tepkileri

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya tabi cadde lastigi ile girin demiyorumda 4 lastik icin 5-6 bin lira para verilmez bence.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastikle çok alakası var. Önemli olan kullanıcısının araba ve lastik fren kombinasyonunun limitine gelebilmesi. Pist işleri 3 yıldır var hatta körfezi sayarsak daha da eski. Şu an oldukça güzel süreler çıkmaya başladı araçların limitleriyle kıyaslarsak mesela Onurun polo gti ile yaptığı 2.31,5 bunlara güzel bir örnek bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol lastiği ile piste çıkmak sahil turundan öte bir hedef varsa sadece maddi zarar risk ve hayal kırıklığı ile sonlanır. Re050 iyidir mesela ama ömrü pistte birkaç hotlapten öteye geçemez. Aynısı p zero conti sport vs türevi lastikler içinde geçerli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastikle çok alakası var. Önemli olan kullanıcısının araba ve lastik fren kombinasyonunun limitine gelebilmesi. Pist işleri 3 yıldır var hatta körfezi sayarsak daha da eski. Şu an oldukça güzel süreler çıkmaya başladı araçların limitleriyle kıyaslarsak mesela Onurun polo gti ile yaptığı 2.31,5 bunlara güzel bir örnek bence.
    Bende o limite gelme surecinden bahsediyorum.

Avrupa ile kiyaslarsak bizde pist isi flan yok.Yeni yeni gelisiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir lastiği eğer bir kaç hotlapte bitiriyorsan kullanım olarak hataların var demektir. O zaman yarıştığın zamanda 5 turda bir slick değiştirmen gerek. Mutlucupta yarışmacılar fiat sienna ile körfezde lassa lastiklerle 20 tur dönüyordu. Yarış sonunda anca bitiyordu lastikler ki yarış çizgisi hot lap çizgisine göre çok kötüdür lastik ömrü açısından.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi o hataları yapmadan conti sport 5 ile iyi süre çıkartıp 10 hızlı turda lastiği bitirmeyecek kaç kişi vardır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana iyi süreyi yumuşak frenle lastiğin tabanını uzatmadan (istanbul parkta) yapabilen bir video örnek izletebilirmisiniz? Bahsettiğimiz yol lastikleri istanbul parka uygun dayanıklılıkta değil 2x2 = 4

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iboya katiliyorum bende.. Cok iddia etmiyorum. Ilk kez semi slick kullaniyorum. 225 40 18 120 tw nankang lastiklerim. Izmirde canina okudum lastiklerin, frenlerimde problem vardi ve bu yuzden lastikleri asiri zorladim.. Surekli yolu taradim vs.. Ki izmir ulku pisti istanbulparka gore lastikleri nerdeyse rendeliyo.. Istanbulparka da ciktim. 2 seans hic ayagimi gazdan cekmedim. Hic sogutmadim arabayi bir tur bile. Hatta ikinci seansin sonunda fren balatalarim bitti dot 5.1 hidroligim kaynadi ve 220 le giderken frene bastim ve fren gitmisti direk pistten ciktim kumda yavaslayabildim.. Bu kadar zorlamama ragmen, ikinci seansta onumdeki aracla bildiginiz kedi fare kovalamacasi yaparak yaris cizgisini hicbir sekilde gozetmeyerek kullandigimda bile 7. Turdan itibaren sadece lastigin bir miktar kendini saldigini hissettim. Tecrubeme gore iki uc hot lap te nankanglarin biraktigi konusuna bu yuzden katilmiyorum. Elbette daha iyi lastikler var, elbette cok daha iyi sureler verir. Ama ben bahsedildigi kadar kotu oldugunu dusunmuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nankangın sağlamlığına laf eden taş olur. Ama tutunması için aynı şeyleri söylemek araca göre değişiyor. Hafif ve torksuz araçlarda çok iyi. Tur süresi için doğru seçim değil 1300+kg ve 300nm + araçlarda. Farklı bir sürü araçta denediğimiz için bunu söyleyebiliyorum. Yol lastiği dayanmaz benim söylemek istediğim, nankang bir semi slick zaten.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iboya katiliyorum bende.. Cok iddia etmiyorum. Ilk kez semi slick kullaniyorum. 225 40 18 120 tw nankang lastiklerim. Izmirde canina okudum lastiklerin, frenlerimde problem vardi ve bu yuzden lastikleri asiri zorladim.. Surekli yolu taradim vs.. Ki izmir ulku pisti istanbulparka gore lastikleri nerdeyse rendeliyo.. Istanbulparka da ciktim. 2 seans hic ayagimi gazdan cekmedim. Hic sogutmadim arabayi bir tur bile. Hatta ikinci seansin sonunda fren balatalarim bitti dot 5.1 hidroligim kaynadi ve 220 le giderken frene bastim ve fren gitmisti direk pistten ciktim kumda yavaslayabildim.. Bu kadar zorlamama ragmen, ikinci seansta onumdeki aracla bildiginiz kedi fare kovalamacasi yaparak yaris cizgisini hicbir sekilde gozetmeyerek kullandigimda bile 7. Turdan itibaren sadece lastigin bir miktar kendini saldigini hissettim. Tecrubeme gore iki uc hot lap te nankanglarin biraktigi konusuna bu yuzden katilmiyorum. Elbette daha iyi lastikler var, elbette cok daha iyi sureler verir. Ama ben bahsedildigi kadar kotu oldugunu dusunmuyorum.
    İkinizde aynı şeyi söylediğiniz için birlikte alıntıladım.
    Piste belli ki ikinizde pek çok gelmemişsiniz, lastikler ile olsun pist koşulları hakkında olsun henüz bir şeyler tam oturmamış.
    Biz bir lastiği tek arabada deneyip, tek tur dönüp gelip bir şey demiyoruz burada. O lastiği tam 4 farklı arabada denedik mesela. Her çıkan araba için telemetri aldık. Türkiye'de geriden geldiğine katılıyorum ama sürüş kabiliyeti geliştikçe frene ve lastiğe binen yük azalacak ne demek? Tam tersi daha çok baskıya ve strese maruz kalacaklar. Bazı konulara yanlış baktığınızı düşünüyorum
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana iyi süreyi yumuşak frenle lastiğin tabanını uzatmadan (istanbul parkta) yapabilen bir video örnek izletebilirmisiniz? Bahsettiğimiz yol lastikleri istanbul parka uygun dayanıklılıkta değil 2x2 = 4
    Zeki yumuşak frenle zaten süre yapamasın ama fren yapmanın dışında lastiğe etki eden şeyler direksiyon tepkilerin ve üzerine bindirdiğin kuvvet Utku type r ile taksi yaptı kaç tane adam gezdirdi tamam best time kasmadı ama yavaşta kullanmamıştır heralde. kaç tane lastik değiştirmişlerdir sorarsın. Ferrari track daylerde sabahtan akşama kadar sadece 1 takım lastik değiştirioduk arabalarda ki slick lastik kullanılmıodu. Hatırlarsan sana eğitimden bahsetmiştim. Eğitim sadece nasıl hızlı gideceğin ile alakalı olan bişey değil bütün bunlarla alakalı olarak verilen bir eğitim. Lastik ve freni optimumda kullanmakla alakalı. Top gear ın celebrity videolarını izle fastest lap yapan JK ile formulacıların çizgilerine bak o zaman ne demek istediğimi anlayacaksın ki aralarında süre olarak dünya fark yok. Arabaların kapasiteleri belli sonuçta.
    IN BOOST WE TRUST

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi o hataları yapmadan conti sport 5 ile iyi süre çıkartıp 10 hızlı turda lastiği bitirmeyecek kaç kişi vardır ?
    Conti 5 değil 10 hızlı tur, ancak yarısı kadar dayanır istanbulparkta. Hepimizin conti5 çöp etmişliği vardır
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nankangın sağlamlığına laf eden taş olur. Ama tutunması için aynı şeyleri söylemek araca göre değişiyor. Hafif ve torksuz araçlarda çok iyi. Tur süresi için doğru seçim değil 1300+kg ve 300nm + araçlarda. Farklı bir sürü araçta denediğimiz için bunu söyleyebiliyorum. Yol lastiği dayanmaz benim söylemek istediğim, nankang bir semi slick zaten.
    Tabi aractan araca fark olur elbette.. Bende ciddi patinaj cekiyorum nerdeyse her virajda ama suspansiyon ayarlarim da sikinti var hepsini tamamlayip, yoldaki kilidi de takinca net biseyler soyleyebilirim sanirim.. Baska bi lastikle piste cikmadim ama deniycem onu da seneye..

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeki yumuşak frenle zaten süre yapamasın ama fren yapmanın dışında lastiğe etki eden şeyler direksiyon tepkilerin ve üzerine bindirdiğin kuvvet Utku type r ile taksi yaptı kaç tane adam gezdirdi tamam best time kasmadı ama yavaşta kullanmamıştır heralde. kaç tane lastik değiştirmişlerdir sorarsın. Ferrari track daylerde sabahtan akşama kadar sadece 1 takım lastik değiştirioduk arabalarda ki slick lastik kullanılmıodu. Hatırlarsan sana eğitimden bahsetmiştim. Eğitim sadece nasıl hızlı gideceğin ile alakalı olan bişey değil bütün bunlarla alakalı olarak verilen bir eğitim. Lastik ve freni optimumda kullanmakla alakalı. Top gear ın celebrity videolarını izle fastest lap yapan JK ile formulacıların çizgilerine bak o zaman ne demek istediğimi anlayacaksın ki aralarında süre olarak dünya fark yok. Arabaların kapasiteleri belli sonuçta.
    Kel abi emin ol Ukku'ya da süreye çık dediğinde onun da ruh hali değişiyor. Aramızda arabayı kollayıp iyi süre yapabilen en iyi adam Ukku.
    Ama çık referans süre yap dendiğinde nasıl gidebildiğini de biliyorum. Best time kasıyorsan lastiği kollayamazsın,o düpe düz yalan
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence siz okuduğunuz anlamata zorlaniyosunuz yada okumuyosunuz.

Ben tecrube arttikca anyi sureyi yapmak icin lastiklerdeki ve frendeki yuk azalacak diyorum.

Yani piste ilk ciktiginda arabanin frenin ve lastigin irzina gecerek yaptigin sureyi 100 tur sonra cok daha rahat yapacaksin.

Ve devaminda yazdim yeterli tecrubeyo edindikten sonra kendi limitlerini zorlamaya basladiginda daha iyi fren ve lastige ihtiyacin olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinizde aynı şeyi söylediğiniz için birlikte alıntıladım.
    Piste belli ki ikinizde pek çok gelmemişsiniz, lastikler ile olsun pist koşulları hakkında olsun henüz bir şeyler tam oturmamış.
    Biz bir lastiği tek arabada deneyip, tek tur dönüp gelip bir şey demiyoruz burada. O lastiği tam 4 farklı arabada denedik mesela. Her çıkan araba için telemetri aldık. Türkiye'de geriden geldiğine katılıyorum ama sürüş kabiliyeti geliştikçe frene ve lastiğe binen yük azalacak ne demek? Tam tersi daha çok baskıya ve strese maruz kalacaklar. Bazı konulara yanlış baktığınızı düşünüyorum
    Bence ibonun yazdiklarini tekrar okumalisin.. Cunku ne demek istedigini anladigini dusunmuyorum. Cunku, surus kabiliyeti gelistiginde arac daha az zorlanir ve butun ekipmanlar daha uzun omurlu olur sen daha hizli olsan bile.. Ondan bahsetmis o da..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)