User Tag List

Sayfa 8/113 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
2139 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence siz okuduğunuz anlamata zorlaniyosunuz yada okumuyosunuz.

Ben tecrube arttikca anyi sureyi yapmak icin lastiklerdeki ve frendeki yuk azalacak diyorum.

Yani piste ilk ciktiginda arabanin frenin ve lastigin irzina gecerek yaptigin sureyi 100 tur sonra cok daha rahat yapacaksin.

Ve devaminda yazdim yeterli tecrubeyo edindikten sonra kendi limitlerini zorlamaya basladiginda daha iyi fren ve lastige ihtiyacin olacak.
    tamam böyle deniyorsa sorun yok
    İlk çıkacak kişinin advan'lara falan ihtiyacı zaten yok. Arabadan önce kendini geliştirmek lazım, bunu ben de defalarca buraya yazdım..
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi de yarışlarda lastiğini kollamakla iyi gitmek arası dengeyi kurmak zorundasın sen o ferrari track daylerdeki pilotlara tek tur best time a gidin de bakalım kaç tur dayanıyor lastik? Sürüş kabiliyetin geliştiğinde arabanın fren ve lastiklerini daha limitinde kullanacağın için değişebilen ekipmanlar (özellikle lastik ve fren) daha uzun ömürlü olmaz daha kısa ömürlü olur. Süre yaptığını düşünürken lastiğini sapasağlam kollayarak geldiysen aracının limitinin daha çok altındasın demektir. Taxi atarken attıkları süreler ile süre kasarken attıkları süreleri sor bide bakalım Utkuya ne cevap alacaksın. Birde burda şahısları konuşmak yanlış sadece pist günlerine katılma imkanı olupta en iyi süreleri çıkartmak isteyen ve çıkartanların lastikleri gün sonunda attıkları keyfi tura göre ne kadar aşınmış her org.da süreyi geliştirmiş herkese tek tek sorun bakalım.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim paylaştığım videoyu izleyen varsa , bayağı yavaş donuyorum , fren erken yapıyorum daha yumuşak vs

kafadan kaymıyım diye çizgime çok dikkat ederek kullandım gazıda frenide

başka turlu lastikleri koruyamazdım hatta çıkışta lastiklere baktığımda kendim bile şaşırdım durumuna

1-2 geç ve sert fren denedim durmayıp uzayıp gitti araba sonra vazgeçtim bu lastikler ile olmaz diye yolda tutmayı başaramayınca koruma yoluna gittim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir lastiği eğer bir kaç hotlapte bitiriyorsan kullanım olarak hataların var demektir. O zaman yarıştığın zamanda 5 turda bir slick değiştirmen gerek. Mutlucupta yarışmacılar fiat sienna ile körfezde lassa lastiklerle 20 tur dönüyordu. Yarış sonunda anca bitiyordu lastikler ki yarış çizgisi hot lap çizgisine göre çok kötüdür lastik ömrü açısından.
    Mutlu Cup'ta Lassa'nın Impetus pist yarış lastikleri kullanılıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben lastik konusunda kendimden örnek vereyim. Pistte 4-5 gün amatör olarak Formula 3000, Atom, M3 GTS, Jaguar LeMans, 911, Caterham vs. kullanmışlığım var.

İstanbul Park'a bu sene kendi aracımla çıktım, "ulan ben neler kullandım nerelerde döndüm ben" diye kendimi gazladım; araca asıldım ve neticede bildiğin ilkokul 1'e geri döndüm. Pilotaj ve teknik olarak bildiğim herşeyi unutup, ilklerde başa gelecek tecrübeleri tekrar yaşadım.

İlk 2 İstanbul Park pist günümde yanalda kaydım da kaydım, her viraj çıkışında patinaja kaldım, şikanda patinajda lastiği parçaladım. 3ncü çıkışımda lastiği daha az taradım, ama hala gaza gereğinden fazla asılıyorum. Pisti ve arabayı öğrendikçe, fren noktaları; giriş çıkış hızlarını ezberledikçe lastik ömrü artıyor orası kesin. Nankang değil de, Trofeo taksaydım sanmıyorum süremde bir değişiklik olsun. Slick taksam yine parçalayacaktım, lastiğin hakkını veremeyecektim. Muhtemelen daha 1-2 pist gününde de iyi lastiğin hakkını veremem.

Şahsi fikrim ilk pist günlerinde bence yanağı kuvvetli, yatmayan; kendini arabanın altına almayan lastik yeterli. Memlekette Kumho ve Nankang ucuz; pisti öğrendikçe daha iyi lastiğe geçilmesi cüzdana daha faydalı. İlk seferlerde yol lastiğiyle gelinip, 2 hotlap atayım dedin mi; o lastiğin ömründen ömür gider; o daha pahalı bir öğrenme süreci.

Nankang konusuna gelince, omuz sert güzel ama, hamur kötü. Bence tutuş baya kötü. Isınma konusuna gelince, 85 dereceye çıktı pistte. Isınınca fazla bırakmıyor ama yanalda tararsan kanalların kenarlarını 1-2 mm kaldırıyor. Beceriksizliğimi tahmin ettiğimden 2 set almıştım, toplam 5-6 pist gününde de 2 set bitecek gibi de duruyor.

Özetle, lastik önemli ama ilk günlerde gidip en iyisini almaya gerek yok. Piste aşinalık olmadan gereksiz bütçe kaybı.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Quattro bir aracta arka koltugu iptal edip stress bar almayi dusunuyorum duz bir stress bar yeterli olurmu yoksa x brace mi alsam daha iyi olur ?onden ceker olsa direk x brace ama quattro da gerek varmi bir o kadar daha verip x brace almaya bilemedi fikirlerinizi alayim
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi'nin burulması fena olmasa gerek. Düz yeterli gelir herhalde ama x de baya seksi durur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Audi'nin burulması fena olmasa gerek. Düz yeterli gelir herhalde ama x de baya seksi durur
    Yani diff falan var arka bos deil koltuk gorevi gorcek duz bar yetrli gibide x evet seksi ama pahali sex
    Team PAŞAOĞLU

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani diff falan var arka bos deil koltuk gorevi gorcek duz bar yetrli gibide x evet seksi ama pahali sex
    Bence koltugu iptal edip stress bar yerine alt tarafa sasi guclendirme daha iyi olur. Sizin araciniz icin komple alt tarafa guzel bi kit var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence koltugu iptal edip stress bar yerine alt tarafa sasi guclendirme daha iyi olur. Sizin araciniz icin komple alt tarafa guzel bi kit var.
    Tabiki var biliyorum ama tam track car yapma dusuncem yok madem hizlanamiorum biraz sokeyim hemde rijitlik artsin istiyorum
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bu konuya araçların sökülebilen parça ağırlıklarını yazsak güzel olur. Misal arka koltuk, stepne, ön koltukla yarış koltuk ağırlık farkı vb. gibi.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadan itişli araçta stepneyi çıkararak arkayı hafifletmek mantıklı mıdır? Arka taraf iyice bağımsızlığını ilan etmez dimi? Yoksa bırakalım downforce görevi mi yapsın. (Karda araba patinaj çekmesin diye kaputa oturanlar aklıma geldi)
    "life is too short to drive boring cars"

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane 2 Rs arka koltuklar + stepne 55 kilogram.
    Eski olunca alet parçalar da ağır oluyor. Ön koltukların tanesi de sanırım yaklaşık 35-40 kilogram.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik konusuna şöyle bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Süsp. geometrisi, jantları veya gücü tamamen aynı CooperS R53 üzerinde bitmeye çok yakın Trofeo R ile aynı ebatta az yol yapmış Kumho V700 Semislick arasında farklı gün ve seanslarda ciddi tutunma ve limit farkı vardı. Bu yüzden Trofeo sınıfının zirvesinde bir lastik. Cup2 tecrübem olmadığı için yorum yada kıyaslama yapamıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastiğe en çok ne zaman abanılır yarışlarda pole position için di mi? Orada lastik ömrü falan düşünülmez allah ne verdiyse basılır.
    Buyrun istanbul park 2005 pole position süresi 1:26.7 Yarışta beklenen lastikleri korumaktır süreler daha yavaştır diye düşünülür . Buyrun best lap süresi: 1:24,3

Zeki ben sana eğitimini alsan anlayacaksın diyorum sen hala eğitimle ne alakası var tek doğru tek çizgidir diosun. Yaw bunun en büyük örneği formula. Sizin mantığa göre en hızlı yarışan adamın lastiğinin en çabuk bitmesi gerekir. Ama bakıosun 1. ile her tur kendisinden 2 sn daha yavaş adamın pite giriş turları aynı değil. Daha yavaş giden tecrübesiz adamlar daha erken lastikleri bitiriyor.
    IN BOOST WE TRUST

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sana halk günü diyorum f1 diyorsun lastik biter diyorum eğitim diyorsun. Anlaşma şansımız yine 0 landı senin görüş bildirim açın yüzünden.

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bu pistte turlamak istiyorum aracımla ama pistin zımpara gibi olup lastikleri eritmesi ve kasko dışı olduğunu öğrendikten sonra vazgeçmiştim

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastiğe en çok ne zaman abanılır yarışlarda pole position için di mi? Orada lastik ömrü falan düşünülmez allah ne verdiyse basılır.
    Buyrun istanbul park 2005 pole position süresi 1:26.7 Yarışta beklenen lastikleri korumaktır süreler daha yavaştır diye düşünülür . Buyrun best lap süresi: 1:24,3

Zeki ben sana eğitimini alsan anlayacaksın diyorum sen hala eğitimle ne alakası var tek doğru tek çizgidir diosun. Yaw bunun en büyük örneği formula. Sizin mantığa göre en hızlı yarışan adamın lastiğinin en çabuk bitmesi gerekir. Ama bakıosun 1. ile her tur kendisinden 2 sn daha yavaş adamın pite giriş turları aynı değil. Daha yavaş giden tecrübesiz adamlar daha erken lastikleri bitiriyor.
    Dolu yakıt tankı ile boş yakıt tankı arasındaki farkı lastik farkı olarak yorumlamışsınız.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim paylaştığım videoyu izleyen varsa , bayağı yavaş donuyorum , fren erken yapıyorum daha yumuşak vs

kafadan kaymıyım diye çizgime çok dikkat ederek kullandım gazıda frenide

başka turlu lastikleri koruyamazdım hatta çıkışta lastiklere baktığımda kendim bile şaşırdım durumuna

1-2 geç ve sert fren denedim durmayıp uzayıp gitti araba sonra vazgeçtim bu lastikler ile olmaz diye yolda tutmayı başaramayınca koruma yoluna gittim
    Ben sport maxx ler ile 3 defa piste çıktım
    Hiç bir çıkışımda lastiklerim biter diye iplemedim sadece arabadan gelen acayip kokulardan korktum o kadar
    Yinede bir çok turda bi hayli zorladım
    Ama lastikler bitmedi hiçte bişey olmadı
    Evet pist için güzel bi lastik değil günlük içinde çok iyi değil ama kötü denemez anlattığın gibi bi tedirginlik yaşatma durumu söz konusu bile değil bu ebatlarda p zero nero gt var o bi tık daha iyi başkada pek bi lastik yok zaten ebat cinsliğinden..
    Lakin gel gelelim pist odaklı düşünüyorsan günlük odağından biraz uzaklaşman lazım günlük olarak aldığın en iyi lastikle yine sorun yaşayabilirsin
    Fakat öncelik sıralamanda süre kasmak istiyorsan lastikten önce atman gereken başka adımlar var..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)