User Tag List

Sayfa 89/113 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon
2139 sonuçtan 1.673 ile 1.691 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rolling muhabbetine çevirmeyin dememin sebebi; sidik yarışına dönmesindi. Pist babamın değil, son 3 organizasyona da katılmadım bu arada.

Kendimizi geliştirelim, başkası ile uğraşmayalım demek için yazdım, ki birini hedef gösterip de yazmadım. Bu konuya daha önce uzun bir yazı yazmıştım, pistte hepimizin canı birbirine emanet diye. 11. virajdaki hareket için gerekli olanları Buğra yazmış zaten, bana bir şey demek düşmez.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s3 senin geldiğinden habersiz muhtemelen . Aynalarına bakmıyor yoksa kimse bilinçli olarak 200 le gelen aracın önüne atmaz kendini yada senin fikrin ne kaza yapmak için mi böle davranmış ?
    Bence bu kasti bir durum değil böle görüyorum ben .
    Bizde birşey demedik zatende konu açılınca paylaştım Yani demekki bu tarz şeyler olabiliyor dikkatli olmak lazım.
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bu videoyu ben koydum ama beni konuya dahil etmeye calisiyorsun,amacin nedir senin?
    Ben hataliyim,bak bunlarda hatali diyerek kendini korumaya mi calisiyorsun?
    Ha illa aciklama bekliyorsan buyur; Alfa virajin saginda kalarak yol veriyor,tipki Volvo gibi,neden? Daha yeni cikmisiz pitten,millet alistiriyor aracini,sagdan yumusak yuruyorlar.
    Gelelim 8'e;senin gibi yapsaydim M3'u gecmem gerekirdi,ki adam beni goruyorum ama ben ne yapiyorum? Kurala ve saygiya uyarak bekliyorum adamin 8'i bitirmesini. Hatta frene basiyor cikista,yine bekliyorum sonra geciyorum. Carrera ise solda frene basiyor,onu gorur gormez cizgimi degistirip erkenden 11'i aliyorum....
    Gereksiz bir caba.
    Bak arkadan 200+ gelirken,"ideal cizgi" uzerinde sag sol yapiyordun sanki kimse pist ustunde yokmis gibi. 1 kez yazistik ve konuyu kapattik. Once kendi onunu temizle,sonra baskalarina baslariz. Yaptigin cok yanlis... Eminim benimde yanlislarim olmustur,ist parkda yuzlerce turum var,kabul edip bir dahakine dikkatli olmaya calisirim... Bunun 3. sinif yada 5. sinifla alakasi yok... Bunun insan olup,birbirimize saygi ile alakasi var... Hakaret yada asagilama olmadan.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Amazing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde birşey demedik zatende konu açılınca paylaştım Yani demekki bu tarz şeyler olabiliyor dikkatli olmak lazım.
    40 otomobilin pistte olduğu her an dikkatli olmak lazım.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rolling muhabbetine çevirmeyin dememin sebebi; sidik yarışına dönmesindi. Pist babamın değil, son 3 organizasyona da katılmadım bu arada.

Kendimizi geliştirelim, başkası ile uğraşmayalım demek için yazdım, ki birini hedef gösterip de yazmadım. Bu konuya daha önce uzun bir yazı yazmıştım, pistte hepimizin canı birbirine emanet diye. 11. virajdaki hareket için gerekli olanları Buğra yazmış zaten, bana bir şey demek düşmez.
    Kardesım hala aynı yolda gıdıyosun. Rollıng yapıca ne oluyor cıdden bı anlat ya.Ayıpmı rollıng yapmak.

Ben sana rollıng yapanı nıye 3. sınıf ınsan olarak goruyosun dıyorum. Sen bana cırkeflık yapma,pıste sure yapmaya gelmıssın yapamamıssın dıyosun. İçindekileri kusmak ıcın fırsatmı kolluyosun.Hatamı gorduysen soylersın konusuruz , hatalıysak kabul ederız.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte viraj içi kullanım kurallarına ve trafikte aynaya baktıgımız sıklıktan çok daha sık ve dikkatli şekilde (kör nokta kontrolleriyle ) bakarak hareket etmek lazım..

Örnek : Arka düzlükte hafif sağa eğimli viraja girdim, 170 gibi bir hızda ilerliyorum, tam viraj öncesi kendimi sağa yaslayıp frenleyecegim, 200 'lü hızlarda bir porsche yanımdan vınladı gitti.( sağımdan ) Eğer ki ben, ayna kontrolü yapmadan o an kendimi ideal çizgime alacagım diye sağa çeksem, ikimizde feci bir kazaya karışacagız..
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

gp74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İstanbul park s3 fail - YouTube

Buda bizim araç içinden bir görüntü S3 cü arkadaşın önümüze geçmesine ne demeli. Ve briefing de anlattıgınız sarı bayraklarda yavaşlama olayına astralar yol kenarındayken kimse takmadı.
    S3 kullanan benim, ve payladtigin goruntude ben bir yanlis yaptigimi dusunmuyorum. Arkadan geliyorsun seni gordugun an cizgin bozulmasin die sola acilip yol veriyorum. Daha ne yapabilirim ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gp74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S3 kullanan benim, ve payladtigin goruntude ben bir yanlis yaptigimi dusunmuyorum. Arkadan geliyorsun seni gordugun an cizgin bozulmasin die sola acilip yol veriyorum. Daha ne yapabilirim ???
    Yani ortaya video atmışım hala yanlış birşey yok diyorsanız yapıcak yorum yok. size iyi günler
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani ortaya video atmışım hala yanlış birşey yok diyorsanız yapıcak yorum yok. size iyi günler
    Yanlış bişey göremedim ben.
    "life is too short to drive boring cars"

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gördüm, video da yanlış olan, s3'ün hotlap atmamasına rağmen o viraja hızlıların çizgisinden girmesi , tabi arkasından akan trafigi aksatmamak için iyi niyetli yaptıgı bu hamleyi yanlış zamanda ve yerde yapması.. Yavaş bir tur yada soğutma yapıyorsa,daha geniş girip, çizgi takip etmeyebilirdi. Ama kötü niyetli bir hamle değil,tamamen zamanlama hatası.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bişey göremedim ben.
    Frene basmasak vururduk Ok birşey göremediniz ok
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz durumlar çok yaşanıyor malesef. Yani önündekinin yol verip vermeyeceği, ne taraftan geçsem daha iyi olur, vs. baya karışık. O yüzden bu tip durumlarda arkadan gelenin yavaşlaması lazım. Zaten şu durumda 11.virajın içerisinde geçmek yasak değil mi? Yasak. Öndeki yol verirse geçilebilir o ayrı. Ama yol vermek zorunda değil. Yol vermek zorunda olmadığı içinde yol verecekmiş gibi düşünmemek lazım
    "life is too short to drive boring cars"

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Frene basmasak vururduk Ok birşey göremediniz ok
    Bir şey söylemek istiyorum; hızlı geliyorsunuz arkadan doğal olarak, öndekinin hatası 4'lülerini yakmamış olması ona da okeyim. Ama yine de adamı viraj içinde geçmiş olacaktınız öyle değil mi? Bu tarz sorunların önüne geçmek için viraj içinde adam geçmeyiniz diyor Buğra. Hatırlatmak istedim.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam uzatmayın müdahil olmayın ! Konuyu kapattık. Buğra beyle konuştuk zaten, dışardan yorum yapmayı ne cok seviyorsunuz be
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Sol yerine ki sizin virajdan çıkış noktanızın gerisi s3 ün konumu yani ideal çizgiyi kurtarıyor gibi görünüyor videodan, sağa geçmesinden daha az tehlikeli. O hızla ayak frendeyken sert sol yapsanız orada direk pist dışında kalırdınız.

Ama S3 ün olayı Mehmet ve Orçun'un da dediği gibi, yanlış zamanlama, uyarısız hareket hali.

Geçmiş olsun, ortalık gerildi biraz ancak takılmayın o kalabalıkta olası şeyler bunlar. Daha temkinli olmakta fayda var daima
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuru olursa ibrede 217 220 lerle girmekte herhangi bir sorun olmuyor hatta sola açılmadan neredeyse ortadan bile dönebiliyorsunuz (stok yürüyen ve cup2 ile elde edilen tecrübe).
    Bu iste bir yanlışlık olmalı. Hangi araba ile çok merak ettim. Ben Speciale ile 2:11 yaptığım bir turda 11e yaklaşma süratım max. 218kmh (GPSden alınan veri) Biraz lift off ile apeks süratım 211-211kmh ve ilahaki sola açılmak zorundayım. Hadi diyelimki arabayı tam limitlerinde kullanamadım ve çok iyi bür sürüş ile 9-10dan daha iyi çıktım ve süratım olsa olsa en fazla 225 olur ve bu arabanın bu haliyle 11i sola iyice açılarak ve soğuk terler dökerek döneceği limit TrofeoR lastiklerle 215-218kmh geçemez.

Hal böyleyken, hangi stok araba 10dan çıkıp 11e 220 üstü ile gelebiliyor, apeksi 220 ile alıp birde çıkışını rahatça yolun ortasından yapıyor gerçekten bilmek isterim. demekki solada açılıp iyice zorlansa 11i 225 ile geçmekte mümkün ki bence bu standart bir arabada imkansız.

Ya göstergede ciddi bir hata var yada araba slick lastikli bir 488GT3 veya benzeri klasta bir araba. Zaten bu dediğiniz yapılabiliyor olsa genel pist rekoruda kırılmış olması gerekirdi. Gerçekten çok merak ettim.

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Parabolica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iste bir yanlışlık olmalı. Hangi araba ile çok merak ettim. Ben Speciale ile 2:11 yaptığım bir turda 11e yaklaşma süratım max. 218kmh (GPSden alınan veri) Biraz lift off ile apeks süratım 211-211kmh ve ilahaki sola açılmak zorundayım. Hadi diyelimki arabayı tam limitlerinde kullanamadım ve çok iyi bür sürüş ile 9-10dan daha iyi çıktım ve süratım olsa olsa en fazla 225 olur ve bu arabanın bu haliyle 11i sola iyice açılarak ve soğuk terler dökerek döneceği limit TrofeoR lastiklerle 215-218kmh geçemez.

Hal böyleyken, hangi stok araba 10dan çıkıp 11e 220 üstü ile gelebiliyor, apeksi 220 ile alıp birde çıkışını rahatça yolun ortasından yapıyor gerçekten bilmek isterim. demekki solada açılıp iyice zorlansa 11i 225 ile geçmekte mümkün ki bence bu standart bir arabada imkansız.

Ya göstergede ciddi bir hata var yada araba slick lastikli bir 488GT3 veya benzeri klasta bir araba. Zaten bu dediğiniz yapılabiliyor olsa genel pist rekoruda kırılmış olması gerekirdi. Gerçekten çok merak ettim.
    Bahsedilen araç Leon Cupra
    Elleme Sekelesin...

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman, göstergeyle gerçek sürat arasında bayağı fark olmalı

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abı forum bılgılensın dıye yazıyorum,(konu muhattabı Zekı yazıcaktır)bıraz once telde konustugumuz gıbı,Zekı burada "kadran" suratını yazmıs,sız "gps" verılerını.Yanı cupranın kadranı 10-12km fazla gosterıyor
    Buarad bu yenı nesıl hothatch ler fena abı,ıkı tanesı var bende,apexlerde SS darlıyorlar
    GT3 ve 458 ıle apex hızlarıma bakıyorum,Megane cup ve Leon ıle olanlar ınsanı sasırtıyor. Allah bu araclar 160 lardan sonra yavaslıyorda SS surelerını yakalıyamıyorlar,yoksa 400.000euro verıp alınan aracın suresını yakalaması fena ....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)