User Tag List

Sayfa 91/113 İlkİlk ... 41818990919293101 ... SonSon
2139 sonuçtan 1.711 ile 1.729 arası

Konu: Intercity İstanbul Park (GENEL)

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaldı ki aslında alınti muhatabının dahil olması gereken bir konuyken siz balıklama atladınız diye söylüyorum, beyfendi madem sizin dediğiniz kadar hakim olaya (yani pist odaklı biri), bu durumda kadran ve gps farkını bilmemesi çok doğal, bu güne kadar tüm süreleri gps odaklı aldıysa.. ancak burada doğan soru da şu; size ne oluyor?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu neden bu kadar gerildi anlamıyorum. Önceden gelen kişiler arasında oluşan negatif elektrik burada benzini alevlendirmiş. Yapmayın lütfen başka şeyler konuşalım.

Misale tam slick ile çıkmayı düşünen var mı FWD araçlarda? Semi slick ile 2:15 yapılır mı. 400 hp lerde stabil yürüyen FWD bir araç ile slick ile 2:10 zorlamak isteyen var mı ?
    Çünkü çok düşük güce sahip Alfa 156 yarış aracı cage süspansiyon full slick ve profesyonel yarış pilotu ile uyması gereken kurallara rağmen 2.04 yaptı. Daha özgür ve çok daha hızlı otomobiller ile 2:10 lara yaklaşılabilinir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @OrcunInce

Bu rollcu pistci olayini veya sikintini ben cozemedim. Sen diyosun ya su kadar piste ciktim sole yaptim bole yaptim diye.. boyle bi sayginlik mi kazanmaya calisiyosun anlamadim.. kraldan cok kralciligi birak bence. Cunku soylemeye calistigin sey dogru bile olsa bu tavirla Malesef itici oluyor soylediklerin. Konuyla alakali degilim ama bu da izleyen ve rahatsiz olan bir goz olarak burda dursun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu neden bu kadar gerildi anlamıyorum. Önceden gelen kişiler arasında oluşan negatif elektrik burada benzini alevlendirmiş. Yapmayın lütfen başka şeyler konuşalım.

Misale tam slick ile çıkmayı düşünen var mı FWD araçlarda? Semi slick ile 2:15 yapılır mı. 400 hp lerde stabil yürüyen FWD bir araç ile slick ile 2:10 zorlamak isteyen var mı ?
    Çünkü çok düşük güce sahip Alfa 156 yarış aracı cage süspansiyon full slick ve profesyonel yarış pilotu ile uyması gereken kurallara rağmen 2.04 yaptı. Daha özgür ve çok daha hızlı otomobiller ile 2:10 lara yaklaşılabilinir.
    Kesinlikle cok haklisin.. simdilik bi sezon daha yol araci olarak sonrasinda da tam slick ile girmeyi dusunuyorum ben..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üslup sıkıntısı var bazı insanların. Oradan çıkıyor herşey. Özünde ve birebirde çok iyiler anladığım kadarıyla ama bunu yani kafadaki düşünceleri doğru düzgün klavyeye yansıtabilen kişi sayısı çok az.
    Bi de buna orada burada gıcık kapılacak olaylar ya da durumlar eklenince başlıyor mevzu

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle cok haklisin.. simdilik bi sezon daha yol araci olarak sonrasinda da tam slick ile girmeyi dusunuyorum ben..
    Bu arada 400 hp demişim ama aslında o 500 hp olucaktı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @OrcunInce

Bu rollcu pistci olayini veya sikintini ben cozemedim. Sen diyosun ya su kadar piste ciktim sole yaptim bole yaptim diye.. boyle bi sayginlik mi kazanmaya calisiyosun anlamadim.. kraldan cok kralciligi birak bence. Cunku soylemeye calistigin sey dogru bile olsa bu tavirla Malesef itici oluyor soylediklerin. Konuyla alakali degilim ama bu da izleyen ve rahatsiz olan bir goz olarak burda dursun
    1) Rollingci ve pistçi olarak ikiye ayırmıyorum burada bir anlaşalım. Ben de rolling yaptım, gerektiğinde de yapıyorum. Olay rolling yapmak değil, sonrasında dönen dedikodu ve kava - gürültü. Bu yüzden bu örneği veriyorum ve bu noktaya gelmeyelim diyorum.

2) kralcılık? murat abiyi falan mı koruduğumu düşünüyorsun? kendisinin yüzü burada, daha dün tartıştık. ayrıca forumda pist ile ilgili en büyük kavgayı da kendisi ile verdim, sen o dönem pistte değildin ama konusu var bulabilirsin.

3) bu forumda hepinizden çok pist konusunda yardımım dokunmuştur insanlara. hepsinin de yüzleri burada. gerek parça bulmak için, gerek çizgisine yardım etmek için, gerek motivasyon için.

4) son olarak; burada hiç bir zaman ben şöyle süre yaptım, bunun içinden şöyle geçtim demedim. hatta çizgi öğrenmek isteyenler için sunum hazırladım, 4 sayfa uzun uzun anlattım. pisti sahiplenmek için kralcı olmana da çok hızlı araban olmasına da gerek yok, kültüre bir şey katman yeterli.

umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bosuna havanda su dovuyorsunuz beyler. Baskasinin yazdiklarina ve yapacaklarina cahillik de ne demek. Cahil dediginiz adam gecen aya kadar pist rekoruna sahipti stock frenlerle. Yariscilarda cahil zaten o yuzden surekli olarak daha hizli donmeye calisiyorlar. Beyler bi b.k ureteniyorsunuz bari uretmeye calisanlarin yapmak istedikleri icin cahilce yorum yapmayin.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Rollingci ve pistçi olarak ikiye ayırmıyorum burada bir anlaşalım. Ben de rolling yaptım, gerektiğinde de yapıyorum. Olay rolling yapmak değil, sonrasında dönen dedikodu ve kava - gürültü. Bu yüzden bu örneği veriyorum ve bu noktaya gelmeyelim diyorum.

2) kralcılık? murat abiyi falan mı koruduğumu düşünüyorsun? kendisinin yüzü burada, daha dün tartıştık. ayrıca forumda pist ile ilgili en büyük kavgayı da kendisi ile verdim, sen o dönem pistte değildin ama konusu var bulabilirsin.

3) bu forumda hepinizden çok pist konusunda yardımım dokunmuştur insanlara. hepsinin de yüzleri burada. gerek parça bulmak için, gerek çizgisine yardım etmek için, gerek motivasyon için.

4) son olarak; burada hiç bir zaman ben şöyle süre yaptım, bunun içinden şöyle geçtim demedim. hatta çizgi öğrenmek isteyenler için sunum hazırladım, 4 sayfa uzun uzun anlattım. pisti sahiplenmek için kralcı olmana da çok hızlı araban olmasına da gerek yok, kültüre bir şey katman yeterli.

umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir.
    Seviyeli oldugu taktirde tartismanin kimseye zarar verecegini dusunmuyorum hatta tam tersine herkese katki saglayacagini dusunuyorum. Bu yuzden istersen rollde istersen pistte farketmez yeterli seviye dusmesin..

Hayir ben murat enginle ilgili bisey soylemedim. Sadece herkesin yerine konulara baliklama atlayip ukala uslubunla yazdigin yazilardan bahsettim. Ayriyetten hala ayni seyi yapiorsun sen yoktun fln gibi sozler sen yokken ben forumlarda vardim o zamanlardan bilirim forumlarda nasil konusulmasini rahat ol sene 2002 de draglara araba hazirlardim pistlerde de vardim da track kosmuyordum napcaz simdi? Kim daha eskiyse o mu bildi herseyi kazandi? Anlatmak istedigimi anlayabildin.umarim.. uslup farkli bisey ve insanlara nasil hitap edecegini bilmek en buyuk erdem..

Tamam en cok sen yardimci oldun herkese.. iyi guzel tebrik ederim hatta tesekkur ederim.. sunumlarindan da yararlanan herkese de ne mutlu.. ama bu seni insanlari boyle yazarak siniflandirmaya veya kendince assagilamana hak taniyor mu ? Ben cok yardim ettim ben bole yazarim mi demek bu ? Farkettiysen tek yazdigim sey uslubun ve hitap seklin. Yazdiklarinin dogru yanlis olduguyla ilgili hicbisey soylemiyorum cunku senin fikirlerin. Hakli oldugunda bile bu hitabetle baskasindan boyle bir tepki aliyorsun.. sana kime nasil davranacagini soylemek haddime degil ama burasi hepimize acik ve hepimize yonelik bir yazi yaziyorsan bende ayni sekilde rahatsiz oldugum seyi soyleme hakkina sahip goruyorum kendimi.

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sn. KVNC

Cahillik konusunda beni hedef almadığınızı sanıyorum. Eğer öyleysede bunu bilmemek cahillik değil. Çoğu arabanın reel hızıyla kadran hızı arasında makul farklılıklar olacaktır, buda gayet normal ama bu hiç zaman 10-15kmh farklı olmaması gerekir. Arabayı standart donanımından çıkarıp, farklı çap lastikler vb işlemler ile veya kalibrasyonu yanlış hız göstergeleri bu farkın kabul edilebilir sapmalarında dışına çıkması ve bu süratlerin buralarda yazılması normal değildir. Çünkü bu değişkenlik her arabada her setupta başka hızlar verebilir. Bir arabada reel sürat kadrana göre -15kmh iken başkasının arabasında -5kmh olabilir veya tam tersi belkide reeel sürat kadrana göre dahada fazla çıkabilir. Limite yakın sürüşlerde viraj içi hızlarda 3-5kmh fark bile arabayı yoldan çıkarmaya, spin veya çok ciddi kazalara yol açabilir. Bu yüzden kişilerin kadran sürelerini doğruymuş gibi paylaşması yanlıştır diyorum.

Benim uyarım bu işe yeni başlayanlara idi veya arabasının ve kendinin limitlerini tam olarak bilmeyenler içindi ki bir çoğumuz öyleyiz. Aynı futbolda olduğu gibi futbolu ve hakemliği en iyi biz biliriz ama uluslararası platforma çıkıncada boyumuzun ölçüsünü hep alırız. Motorsporlarındada durum hiç farklı değil, caddede herkesten iyi biz gazlarız, pistte bizden iyi pilot yoktur, teknik konuları, araba setuplarını en kıralına öğretiriz, ama yurtdışında ciddi başarı varmı dersen ???
    Ben %100 emimiki bu forumu izleyen bu işe yeni başlayan veya kendini geliştirmek isteyen bir çok kişi buraya yüklenen videoları ve paylaşılan verileri yanlış yorumlayabilir veya bilemiyebilir. Örneğin bir kişi yahu ben 11i 200 ile fena dönmüyorum, bak, adamın teki 220 ile rahat dönüyormuş hemde çıkışta ortada bile kalıyormuş, dur şimdi bir dahaki track dayde 210 ile gireyim dese ve bu arkadaşın kadranıda reel sürate çok yakın gösteriyorsa, Ne olacak?? Sonuç belkide facia. Bunun ismine ister cahillik ister eğitimsizlik değin fark etmez. Trafik, iş vb kazalarında dünya rekorları kırılan ülkemizde, bu çok bilmişlik, bize bir şey olmaz saplantısı ve cahillik her yerde her faaliyette mevcut. Bu yüzden bunları pisttede beklememiz ve yanlış sonuçlara az bir ihtimalde yol açabilecek paylaşımlardan uzak durmamız lazım derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seviyeli oldugu taktirde tartismanin kimseye zarar verecegini dusunmuyorum hatta tam tersine herkese katki saglayacagini dusunuyorum. Bu yuzden istersen rollde istersen pistte farketmez yeterli seviye dusmesin..

Hayir ben murat enginle ilgili bisey soylemedim. Sadece herkesin yerine konulara baliklama atlayip ukala uslubunla yazdigin yazilardan bahsettim. Ayriyetten hala ayni seyi yapiorsun sen yoktun fln gibi sozler sen yokken ben forumlarda vardim o zamanlardan bilirim forumlarda nasil konusulmasini rahat ol sene 2002 de draglara araba hazirlardim pistlerde de vardim da track kosmuyordum napcaz simdi? Kim daha eskiyse o mu bildi herseyi kazandi? Anlatmak istedigimi anlayabildin.umarim.. uslup farkli bisey ve insanlara nasil hitap edecegini bilmek en buyuk erdem..

Tamam en cok sen yardimci oldun herkese.. iyi guzel tebrik ederim hatta tesekkur ederim.. sunumlarindan da yararlanan herkese de ne mutlu.. ama bu seni insanlari boyle yazarak siniflandirmaya veya kendince assagilamana hak taniyor mu ? Ben cok yardim ettim ben bole yazarim mi demek bu ? Farkettiysen tek yazdigim sey uslubun ve hitap seklin. Yazdiklarinin dogru yanlis olduguyla ilgili hicbisey soylemiyorum cunku senin fikirlerin. Hakli oldugunda bile bu hitabetle baskasindan boyle bir tepki aliyorsun.. sana kime nasil davranacagini soylemek haddime degil ama burasi hepimize acik ve hepimize yonelik bir yazi yaziyorsan bende ayni sekilde rahatsiz oldugum seyi soyleme hakkina sahip goruyorum kendimi.
    Tek bir şey söyleyeceğim, sen yoktun derken sana laf soktuğumu sanacak kadar alıngansınız. Görmemiş olabilirsin, açıp okuyabilirsin diyorum. Hitap şeklimle ilgili bir problemin olabilir, bunu bir dahaki pist gününde yüz yüze de konuşabiliriz, oldukça medeni bir insanımdır.

Bu arada bundan önceki tüm videolarına 'emeklerin için helal olsun' yazan da benim, hatırlatmak istedim sadece.

Son olarak drag'lara hiç girmedim, bu konuda da ben senden bir şeyler öğrenebilirim ve bundan da hiç gocunmam.

Sevgiler.

Dem-Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bu tip tartışmalar kısır çekişmeler ve hakaretler yüzünden gerçekten bilgili saygılı feyz alabileceğimiz arkadaşlar artık hiç yazmıyorlar.
    Belki de okuyup gülüp geçiyorlardır şu anda bu yazılanlara.Şu sidik yarışları bir bitse de bilgi yarışları başlasa bizde bilmediklerimizi
    öğrensek.Unutmayın ki kimse herşeyi bilemez.Hepimizin bir diğerinden öğreneceği çok şey vardır.
    Team PAŞAOĞLU
    MAGIC Performance

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi pistin fwd rekoru kimde?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek bir şey söyleyeceğim, sen yoktun derken sana laf soktuğumu sanacak kadar alıngansınız. Görmemiş olabilirsin, açıp okuyabilirsin diyorum. Hitap şeklimle ilgili bir problemin olabilir, bunu bir dahaki pist gününde yüz yüze de konuşabiliriz, oldukça medeni bir insanımdır.

Bu arada bundan önceki tüm videolarına 'emeklerin için helal olsun' yazan da benim, hatırlatmak istedim sadece.

Son olarak drag'lara hiç girmedim, bu konuda da ben senden bir şeyler öğrenebilirim ve bundan da hiç gocunmam.

Sevgiler.
    Haklisiniz belkide ben alinganlik yaptim.. belkide yazilarda mimik anlasilamadigi icin boyle yanlis anlayabiliyoruz birbirimizi.bir sonraki pist gununde yuzyuze tanismak uzere..

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orcun madem bu kadar yardimsever ve paylasimci birisin.Benim koydugum videoyu izledigin halde neden yorum yapip hatalarımi yada eksiklerimi soylemek yerine cirkeflikle sucladin beni merak ettim. ayrica sure kastigimi ve o sureye ulasamadigimi nerden cikardin ogrenebilirmiyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orcun madem bu kadar yardimsever ve paylasimci birisin.Benim koydugum videoyu izledigin halde neden yorum yapip hatalarımi yada eksiklerimi soylemek yerine cirkeflikle sucladin beni merak ettim. ayrica sure kastigimi ve o sureye ulasamadigimi nerden cikardin ogrenebilirmiyim
    Bir rolling - pist konusunda daha bana 'elit' dediğin için olabilir mi ? Dediklerim yanlış anlaşılmayacak ise seve seve de yorumlarım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklisiniz belkide ben alinganlik yaptim.. belkide yazilarda mimik anlasilamadigi icin boyle yanlis anlayabiliyoruz birbirimizi.bir sonraki pist gununde yuzyuze tanismak uzere..
    Böyle düşünmene çok sevindim, ben de yazdıklarıma daha çok smiley koymaya çalışırım. Görüşmek üzere

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir rolling - pist konusunda daha bana 'elit' dediğin için olabilir mi ? Dediklerim yanlış anlaşılmayacak ise seve seve de yorumlarım..
    ya kardesim elit demisim hakaretmi bu. sen yine rolling yapanlari 3. sinif insan muamelesi yapmistin. konu orda kapandi gitti.

Simdi alakasiz yere beni suclamanin sebebi o zamanki tartismamiz yani. Bumudur bu ise verdigin emek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya kardesim elit demisim hakaretmi bu. sen yine rolling yapanlari 3. sinif insan muamelesi yapmistin. konu orda kapandi gitti.

Simdi alakasiz yere beni suclamanin sebebi o zamanki tartismamiz yani. Bumudur bu ise verdigin emek.
    Yahu ben gerçekten bir şeyleri anlamıyorum. Bak kronolojik olarak sıralıyorum, anlaması daha kolay olacak.

- Yiğit'in arabası ile ilgili bir tartışma çıkıyor.
    - Ben orta yolu bulmak için 'rolling geyiği yapmayalım, konuyu kapatalım' yazıyorum.
    - sen üstüne bana

aynen rolling yapan 3. sinif insanlar gibi kavga etmeye gerek yok.

Bu arada röpteşambırımı pistte dusurmusum goren oldumu.
    diyorsun.

Konunun seninle ne alakası var? Kimse sana tek kelime bir şey dedi mi? 'Rolling' denen bir şahsiyet ise ve bu senin bir yakınınsa senden özür dilerim.

Uzatmayalım derim.

Sevgiler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)