User Tag List

Sayfa 10/15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
279 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: İzmir Ülkü ve İzmit Körfez (GENEL)

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol lastikleriyle polo cup'lara yetişmişsin valla çok iyi süre. Video gelecek mi?
    Bu arada polo'lardaki lastikler nedir tam olarak?
    Video gelecek Soner hocam, hatta kısa bir yazı da yazacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sefere göre katılım azdı ama ortam her zamanki gibi güzeldi, maalesef erken ayrılmak zorunda kaldık. Anlamadığım şey ise o kadar insan ''pist yok, olan pistler çok pahalı, halka indirmeleri lazım" diye söylenip duruyor ama tüm gün 200tl olan pist gününe katılmıyor. Daha bu adamlar ne yapsın?

@STP Selçuk abi benim Egea efsunluymuş benim anladığım bu Haftaiçi götürücem Muhammed abi de bi kullanacak hatta belkide Egea Cup gelecek Poloların yerine
    Konu mertkaya tarafından (26-02-2017 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.
    '98 Peugeot 106 XS

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçların güncellenmesi gerekmez mi ? Ben trafikte Siena görmüyorum. Bir kaç güncel araç olabilir. Tabi maliyet meselesi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60'ın altına ınen arac varmıydı?

O.Ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @STP abi tebrik ederim epey yakın dönmüşüz, ikinci seansa çıktığında 08.xx döneceğini tahmin etmiştim

Fazla kalamasak da benim açımdan epey keyifli bir gündü. Bir sonrakinde biraz daha hızlanmak istiyorum, bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60'ın altına ınen arac varmıydı?
    Yoktu hocam. En iyi zaman M2 ve Corvette ile 1:04 olarak geldi. Tüm zamanlar aşağıdaki linktedir:
    Time Trial Vol.2 26 Şubat 2017

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ciddi bir araba ve pilotaj olmadan 60 altı izmir ülküde imkansız. sadece araba veya şöför yetmiyor ikisi birden olmalı.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel sure cikmis tebrikler, pololar 180 hp yazilmis ama alakasi yok stok pd130 dan farkli degiller hiz olarak, eskiden bizdeki caddepolo cup daha hizliydi.lastikler kullanilmis nankang slickti disli
    Bende şüpheliyim 180 hp olduklarından ama keyifliydi yinede

Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sefere göre katılım azdı ama ortam her zamanki gibi güzeldi, maalesef erken ayrılmak zorunda kaldık. Anlamadığım şey ise o kadar insan ''pist yok, olan pistler çok pahalı, halka indirmeleri lazım" diye söylenip duruyor ama tüm gün 200tl olan pist gününe katılmıyor. Daha bu adamlar ne yapsın?

@STP Selçuk abi benim Egea efsunluymuş benim anladığım bu Haftaiçi götürücem Muhammed abi de bi kullanacak hatta belkide Egea Cup gelecek Poloların yerine
    Büyük konuşmayalım ama bundan sonra her etkinliğe gideriz sanırım İzmir'e
    son time trial autodromda son pist deneyimi 2008 yada 09 da körfezde drag olmuştu paslanmışız
    pisti ve araçları tanıyıp tek kişi çıkınca süre biraz daha düşer
    genel olarak gelişi gidişi pisti süper zevkli eğlenceliydi zaman nasıl geçti anlamadım.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 den sonra ılk defa pıste cıktım gazında etkısıyle understeer oldugum kaydıgım yerler oldu bı dahakınde gazımızı atmıs oldugumuzdan daha cızgıye donuk bı surus yapıcam kısmetse ama nasıl ozlemısım anlatamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polo mu kiraladın selçuk?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi bir araba ve pilotaj olmadan 60 altı izmir ülküde imkansız. sadece araba veya şöför yetmiyor ikisi birden olmalı.
    Ben standart lastıkle,36 derece havada 59,0 ve 58,8 yapmıstım benım gt3 ıle. 2015 de gıtmıstık,kendı aramızda yaptıgımız track day de.
    Trofeo vs olsaydı cok daha altı mumkun tabı yada daha ıyı bır aracla. Muhammed de kullanmıstı ama dereceler ınmeyınce ustuste buna karar vermıstık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polo mu kiraladın selçuk?
    aynen poloyla cıktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demek istediğim o ben sizin gt3'ü alsam 60 altına inemem hem pilotaj hem araba lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bellı bır sureden sonra ınılmıyor malesef,mılı sanıye ancak oynuyor ama bellı bır cıtaya hemen ındırmek mumkun.(teorı ve pratıgı bırlestırıp)
    Muhammed de cok denedı ama o bıraz daha uzak kaldı. Bızde o sıcakta ve bu lastıkle lımıt bu dıye dusunduk.

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    Listedeki 230hp lik Polo GTI benim aracım, araçla ilgili saçmasapan problemler yaşadığım için hedeflediğim sürelere inemedim. Birincisi 5500 devirden itibaren başlayan missfire/fuel cut/boost cut veya ne olduğu bilmediğim bir kesinti oluyordu araçta. İstanbuldan yola çıkmadan önce yağ su buji değiştirdim, benzin pompam bobinlerim daha 5k km yapmıştı yani parçasal bi sorun olduğunu düşünmüyorum şuan veya öyleyse bile çok farklı bi parçadan dolayı oluşan bir sorun heralde. 5500 devirde bu patırtılar başlıyor ve hafif hafif duman atıyor arkadan, istanbuldan gelirken yoldada yaşadım, pitte izleyen arkadaşlarda görmüş ve duymuş zaten patırtıları. Bende araç içinde bi devire bakıyorum bi basınca bakıyorum bu arkama bakıyorum duman varmı diye birde 5500den önce vites atmaya çalışıyorum (6700 devire kadar peak gücü var aracın 5500'de daha yeni başlıyor) yani saçmasapan bir hal aldı durum, o şekilde de anca bu geldi ben 1:05-1:06 gibi birşey hedefliyordum potenza lastiklerle. Aracım sorunsuz bir durumda olursa ve semi slick olursa 1:03-1:04 görür diye düşünüyorum kendi aracım.
    Listedeki M2 süreside benim, araç arkadaşımın. İlk defa o gün orada sürdüm aracı yani daha önce yolda bile sürmedim Sanırım 3 hotlap attım, aslında aracı merak ettiğim için süre kasmadan bi geziyim kafasıyla çıkmıştım ama araç ciddi gaza getirdi beni ve bikaç tur safe olarak süre denedim ve sonunda 1:04,5xx gelmiş. Araç üzerinde Pilot Super Sport lastikler var ve tamamen stock, araca iyi alışmış ve pisti bilen biri süreyi çok daha aşağıya taşıyabilir bence yani benim yaptığım süre normal hayatında fwd araç süren, hayatında ilk defa m2'nin direksiyonuna oturmuş, ilk defa ülkü pistine gelmiş birinin emanet araçla limit zorlamadan yaptığı bir süre. Böyle düşünürsek o sürenin bence çok ineri var.
    Konu Shendelzare tarafından (27-02-2017 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Mito ile 1:08:671 yapmak için baya sert kullandım arabayı ve ikinci seans sonunda benim Mchelin PS4 (sağ ön lastik) durumu aşağıdaki gibi oldu.

Yani benim aracın yol lastiği ile yapabileceği bu kadar olduğunu anladım. Daha da zorlamak ancak daha büyük zarara sebebiyet verir.

Tabi hemen düşünmeye başladım, bu işi nasıl çözerim diye, ön iki tekerlek için sac jant + 16'lık semi slick alsam, sizce mantıklı olur mu? Piste giderken önler semi slick 16, arkalar ise 17 michelin PS4 olsa, sizce sağlıklı olur mu?

Bir de tahmini olarak 2 adet semi slick + jant ne kadara mal olur, tecrübeli abilerimiz bir aydınlatırsa, sevinirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 semı slıck alman lazım kardesım o bahsettıgın sekılde sadece onlerde dengesızlık olur. semı slıck ıcın nankang olarak sana guzel rakam alabılırım ıstersen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahan da bu da 1:08:671 çıkarıp sağ ön lastiği bitirdiğim seansın videosudur:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senın cızgınle benımkını kıyaslayınca ben delı danalar gıbı donmusum bır dahakıne cızgı odaklı devam edıcem tam zamana oynamak lazım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)