User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
131 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 2016 Macaristan GP (Hungaroring)

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ros konusunda bencede ceza almalıydı, çift sarı bayrakların bi anlamı olmalı. Diğer kural değişikleriyle ilgili olarakta şu veya bu yüzden belirli bir süre lider giden takımın önünü kesmeyi planlıyorlar sürekli. Bizler çocukken Ferrari hegomanyası vardı, sonra Redbull oldu şimdide Mercedes.

Onun dışında Formula 1 artık eski formula1 gibi değil 'maliyet düşürme' adı altında ciddi anlamda ısrarla wec'e kayıyor. Bende sevmiyorum bunu gerekirse her yarış komple güç ünitesini değiştirsinler şanzuman değiştirsinler ama heyecanlı yarışlar izleyeyim istiyorum bende..
    %107 belki 25 senelik bir kural ve hala yazılı olmasına rağmen uygulanmıyorsa, yarışta neyin yasak neyin serbest olduğuna keyfi karar veriliyor demektir, sonra da kimse çıkıp da adil yarışılıyor demesin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca şunu da inceleyin, bu kadar karmaşa cidden F1 in maliyetini düşürüp tabana mı yaymış? bütçelere dikkat, hangi seviyelerde görün...

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %107 belki 25 senelik bir kural ve hala yazılı olmasına rağmen uygulanmıyorsa, yarışta neyin yasak neyin serbest olduğuna keyfi karar veriliyor demektir, sonra da kimse çıkıp da adil yarışılıyor demesin...
    Ben maliyet düşürüyorlar demedim, 'maliyet düşürme' adı altında dedim. Maliyet düşürcez diyip wec'e kayıyorlar, ama maliyetler daha çok yükseliyor. Q1'de %107'ye giremeyenlerin yarışa girememesi kuralı bu yıl hiçbir takıma uygulanmadı. Sıralamaya devam etme konusunun bu yarışta olduğu gibi sorun olduğunu sanmıyorum daha önce.. 22 aracın 11'i hava şartları nedeniyle %107ye giremedi

Her birisi p1 p2 p3'te 20şer sn daha hızlı zamanlar yapmışken 11 pilota birden izin verilmesemiydi yani?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben maliyet düşürüyorlar demedim, 'maliyet düşürme' adı altında dedim. Maliyet düşürcez diyip wec'e kayıyorlar, ama maliyetler daha çok yükseliyor. Q1'de %107'ye giremeyenlerin yarışa girememesi kuralı bu yıl hiçbir takıma uygulanmadı. Sıralamaya devam etme konusunun bu yarışta olduğu gibi sorun olduğunu sanmıyorum daha önce.. 22 aracın 11'i hava şartları nedeniyle %107ye giremedi

Her birisi p1 p2 p3'te 20şer sn daha hızlı zamanlar yapmışken 11 pilota birden izin verilmesemiydi yani?
    5 araç motor 3 araç şanzıman sorunu yaşasaydı grid cezası gelmeyecek miydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıralama turlarını blutv den izleyen oldumu aramızda?

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzledim ben dün cepten .sıkıntı yoktu

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sunu ayiralim artik,ferrari F1 fan'i olarak da yazmiyorum...
    Bir cok kural ardi ardina Ferrari'nin hegomonyasini kirip,sozum ona F1'e heyecan getirmek icin yapildi.
    Hatta redbull'a ortulu ve gizli isler yapmasina bile goz yumuldu. Ferrari bazilarina itiraz etti bazilarina anlasarak sus denildi...
    Bakmayin son yillar fazla izlemiyorum,2010 yilina kadar icerden bilgi aldigim,yurtdisinda bir cok kisiyle maillesip konular hakkinda tartisiyorduk. Malesef biraktim 6-7 yildir profesyonelce takip etmeyi,yuzeysel takip iste...
    Suan olanlar gecis sureci diyelim,tipki hukumetin kendi elleriyle yarattigini oldurme cabasi. 2-3 senede planlananlar olursa biraz renk gelir....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir cok kural ardi ardina Ferrari'nin hegomonyasini kirip,sozum ona F1'e heyecan getirmek icin yapildi.
    Hatta redbull'a ortulu ve gizli isler yapmasina bile goz yumuldu. Ferrari bazilarina itiraz etti bazilarina anlasarak sus denildi...
    Bakmayin son yillar fazla izlemiyorum,2010 yilina kadar icerden bilgi aldigim,yurtdisinda bir cok kisiyle maillesip konular hakkinda tartisiyorduk. Malesef biraktim 6-7 yildir profesyonelce takip etmeyi,yuzeysel takip iste...
    Suan olanlar gecis sureci diyelim,tipki hukumetin kendi elleriyle yarattigini oldurme cabasi. 2-3 senede planlananlar olursa biraz renk gelir....
    bunu yeni nesillere anlatmak çok zor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçeriden aldığınız bilgi Ferrari'den de soğuttu mu? Ferrari'ye anlaştı ve sus denildi büyük itham... . Herkes sırası geldikçe çıkacak piyasaya götürecek bir kaç yıl parsayı toplauacak, diğerleri gıkını çıkartmayacak zaten gerekte yok Ferrari her koşulda deli gibi para alıyor. Diğerlerinin de bir fiyatı vardır herhalde. İçeriden bilgiler filan çok heyecanlandım hayranı olduğumuz takımlar ve spor olunca. Başkası yazsa inanamazdım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçeriden aldığınız bilgi Ferrari'den de soğuttu mu? Ferrari'ye anlaştı ve sus denildi büyük itham... . Herkes sırası geldikçe çıkacak piyasaya götürecek bir kaç yıl parsayı toplauacak, diğerleri gıkını çıkartmayacak zaten gerekte yok Ferrari her koşulda deli gibi para alıyor. Diğerlerinin de bir fiyatı vardır herhalde. İçeriden bilgiler filan çok heyecanlandım hayranı olduğumuz takımlar ve spor olunca. Başkası yazsa inanamazdım...
    McLaren Mercedes'in casusluk olayı, sonrasında ise 2011 den beri gizli lastik testleri yapması, RedBull'un bir tasarım, yenilik vs yapıp itiraz geldikten aylar sonra sıkıntı yok denilerek diğer takımların engellenmesi, motor kuralları, lastik kuralları yakıt vs derken, sonuçta 4 teker bir motordan oluşan bu motor sporlarının en üst seviyesi şimdi saçma sapan tartışmalara konu oluyor... kural var fakat çok araç grid değiştirecek diye işlem yapılmıyor... ilginç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    McLaren Mercedes'in casusluk olayı, sonrasında ise 2011 den beri gizli lastik testleri yapması, RedBull'un bir tasarım, yenilik vs yapıp itiraz geldikten aylar sonra sıkıntı yok denilerek diğer takımların engellenmesi, motor kuralları, lastik kuralları yakıt vs derken, sonuçta 4 teker bir motordan oluşan bu motor sporlarının en üst seviyesi şimdi saçma sapan tartışmalara konu oluyor... kural var fakat çok araç grid değiştirecek diye işlem yapılmıyor... ilginç...
    Yalnız hakemlerin açıklaması da yayınlandı, gayet mantıklı hareket edilmiş ve yönergelerde açık zaten. Bu motor kuralı gibi bir şey değil ki. Yağmur yağdı elbette zaman turları çok geriledi. Ferrari'nin önü açılacak diyede bu kadar kasmaya gerek yok bence... Vettel kovalasın Redbulları işte seyir zevki olsun, Vettel önde olsa sanki geçebilecek Mercedesleri de zafer mücadelesi izleyeceğiz. Anca birbirlerine çarparlarsa bir şans doğar ama bunlar ince hesaplar. Takılmayın izleyin... Hem bu kadar bozuldu bu spor diyipte bu kadar hırs neyin nesi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazıyı erken gönderdik iyi mi... @Ghibli abi o casusluk olayı demek daha doğru çünkü suçlanma yapıldı ve dava sonuçlandı ama diğerleri hala birer rivayet kimliğinde. Ferrari'yi de bu yüzden sevmiyorum sende yap arkadaş biraz yenilikçi ol bu gri alan denilen yerlere sende gir korkma koskoca ferrarisin. her sene geleneksel sade bir araç sonra geliştirmeye çalış ama olmasın risk en az beklenen en yüksek olmuyor işte yılardır... Ferrarinin mantaliteyi değiştirmesi lazım F1 'in kendi istediği gibi değişmesini beklerse old school olmasını beklerse daha çok şampiyonluk kaybeder...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bason Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız hakemlerin açıklaması da yayınlandı, gayet mantıklı hareket edilmiş ve yönergelerde açık zaten. Bu motor kuralı gibi bir şey değil ki. Yağmur yağdı elbette zaman turları çok geriledi. Ferrari'nin önü açılacak diyede bu kadar kasmaya gerek yok bence... Vettel kovalasın Redbulları işte seyir zevki olsun, Vettel önde olsa sanki geçebilecek Mercedesleri de zafer mücadelesi izleyeceğiz. Anca birbirlerine çarparlarsa bir şans doğar ama bunlar ince hesaplar. Takılmayın izleyin... Hem bu kadar bozuldu bu spor diyipte bu kadar hırs neyin nesi...
    eski heyecanlardan en az bir tanesini canlı izleseydin gerçekten anlardın neden bu kadar hırs yaptığımızı

hakemler de FIA da Bernie de hep haklı zaten, haksız bulduğun herhangi bir kararı var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında formül çok basit; yakıt ikmali geri gelecek , ikinci bir lastik üreticisi olacak ve şu defans yaparken bir kere yön değiştirme saçmalığı kalkacak . Unutmadan, elektrik süpürgesinden hallice çıkan motor sesine bir çözüm bulunacak .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında formül çok basit; yakıt ikmali geri gelecek , ikinci bir lastik üreticisi olacak ve şu defans yaparken bir kere yön değiştirme saçmalığı kalkacak . Unutmadan, elektrik süpürgesinden hallice çıkan motor sesine bir çözüm bulunacak .
    onun çözümü belli, V10-12 en kötü V8 ler geri gelecek... küçük takımlardan kendi motorunu yapan mı var? Renault, Ferrari ve Mercedes motor satıyor takımlara, o zaman satın almayı da yasaklasınlar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıldım artık bu Ferrari ile yaşanan hayal kırıklıklarından. Ayrıcalıkları koyuyorum kenara karşında 49 da 46 pole oranı olan bir takım var belli ki yanlış birşeyler, değişmesi lazım bu sistemin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bülent abi yapmak isteyene hepsi çok kolay aslında. 2005 senesinden ilk F1 Türkiye yarışını ana tribünde izlemiştim, offf ne sesti be onlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ric çok kolay geri verdi sırayı

Bring Out Gimp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçit töreni şeklinde geçecek gibi.
    Dünkü yağmur bugün yağsaydı keşke.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)