User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2017 Istanbul Park Dilekler Öneriler

Parabolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2017 Istanbul Park Dilekler Öneriler

Sanırım Mart sonuna doğru pist/yarış sezonu başlar. Umarım bu sene geçtiğimiz seneye gore daha kalabalık, daha heyecanlı çekişmelerin olduğu pist günleriyle dolu olur. Katılımın artırılması ve seyirci/sürücülerin daha keyifli pist günleri geçirebilmesi için nacizane bazı önerilerim olacak.

- Şu araç beygirine göre fiyatlandırmayı bu sene kaldıralım. Hem dünyada bir örneği yok hemde gerçekten kuvvetli arabası olanlara büyük haksızlık oluyor. Şunu kabul etmek lazımki oraya gelen onlarca kişi sürücü veya seyirci yüksek beygirli arabaları, supersport araçlarıda hem paddockda hemde pistte gazlarken görmek istiyor.

- Bence şu 20dk seans sisteminide kaldıralım. Her pist gününde sadece 2 seans olsun. 3-4 er saatlik. İsteyen tek seansa girsin isteyen ikisinide. Isteyen istediği saatte gelip her hangi bir seansa istediği zaman girip çıkabilmeli. 20dk seanslar hem orda çalışan arkadaşlar için yorucu, hemde katılımcılar için gereksiz bir sürü formaliteyle dolu. Sıraya girmeler, teknik kontroller, servis yolunda bir daha sıraya girme, vb. Seans içindeki sürücüler istediği zaman piste girip çıkabilmeli, mola verip, arabasına bakım yapabilmeli, lastik havalarını rahatça istediği sıklıkta yapabilmeli.

Böylelikle piste bir anda 30 küsur arabanın aynı anda çıkmasıyla yaşanan kaoslar, hatalı ve riskli geçişler ortadan kalkar. İşin acemileri daha az stresli arabalarını deneme fırsatı bulur. Zamana kasan arkadaşlarda çok daha boş daha rahat turlar atabilir ve yol verdin vermedin kavgalarıda biter. Özetle çok daha emniyetli, keyifli ve katılımı daha fazla bir yöntem olur.

- Supersporlar için ya Cumartesi, yada Pazar günü ayrı bir yarım günlük seans olur. Fiyatı farklı olur.

- VIP Lounge sistemi fikri güzeldi, ancak yemek dahil 3-5 kişilik bir aile için bana gore fiyat biraz pahalıydı. Lounge kullanımı ayrı, içecek, yiyecek ayrı fiyatlandrılabilir. Sonuçta her Lounge çıkmak isteyen yemek yemek istemeyebilir.

- Paddock alanı Lounge kullanmak istemeyenler için biraz daha konforlu bir hale getirilebilir. Biraz daha fazla güneşten veya rüzgardan koruyabilecek çadır, tente ve biraz daha fazla oturabilecek bank, koltuk bence lazım.

- Ayrıca Paddockda bence büyük bir monitörden kamera görüntüleri ve tur zamanlarınıda yayınlamak, hem katılımcılar hemde misafirleri için çok iyi olacaktır.

- Bir çok yurtdışı pistinde arabaların çıktığı max. süratleride kaydetmek mümkün. Çok büyük bir yatırım olduğunu sanmıyorum. Tur zamanları ekranına bu bilgiyide eklemek bence güzel olacaktır.

- Son olarak bence transponder fiyatıda oldukça yüksek. Maliyetini ve giderlerini tabiki bilemem, ama bu paranın karşılığında bunu kiralayan insanlarda artık şu pist derecelerinin 4-5 ayda bir güncelenmesini haketmiyor bence. Ara bir yazılımla transponderdan gelen bilgiyi anında pist dereceleri listesine aktarmak çokta zor olmamalı. Hem otomatik olur herşey, hemde sonrasında bu işle kimse uğraşmak zorunda kalmaz

Biliyorum çok şey istedim, ama kendim içinse namerdim

Bunların yönetim tarafından uygun bulunup bulunmayacağını, bulunursa, ne zaman nasıl yapılacağını bilemem. Ama ben şahsen hem Istanbul Park hemde katılımcılar için iyi olacağını düşünüyorum.
    Benim aklıma gelen mantıklı öneriler bunlar, sizlerde konuyu saptırmadan, yok ben gelirim ama hiç para vermeyeyim hatta üstüne parada isterim seviyesine getirmeden önerilerinizi burada paylaşırsanız, belki daha güzelde fikirler üretebiliriz.

Selamlar, Saygılar

AlpEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Imzami atarim yazinizin altina..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keske olsa boyle ama yine hayaller hayatlar olcak gibi

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pıst ısletmesının ana kuralları ve musterı odaklı yapılması gerekenler ana hatlarıyla bellı.
    Amerıka'yı yenıden kesfetmeye gerek yok. Spa ring hockenheım vs nasıl kurallarla ısletılıyorsa,burayada onu uygula. Ana hatlar bu olsun. Dunya'da yıllardır kullanıyorsa vardır bıldıklerı.... Bazı seylerı ısletmeye gore egıp bukersınız.
    Ayrıca subat ortası oldu,ses yok programdan
    Benım tek ıstegım,ılla su seans ısınde ısrarlı ısenız,track day yapın. Yanı 1 saatlık seanlar. Kı zor degıl mılletın kac tur attıgını hesaplamak....
    Mılletı toplayıp sadece 7-8 tur hakkı oldugu zaman dılımı "hem tehlıkelı hem zevksız hemde cagdısı"
    Bırde sureklı gelen,pıste sadık olanlara farklı klup kart vs olmalı...
    Dıger kuralları cokda onemsemıyoruz,pist bızım ıcın onemlı,yeterkı ulasılabılır ve keyıflı olsun...

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir yazı olmuş. Yazılanların çoğunu bir anda gerçekleştirmek kolay değil elbet ama en azından fiyatlar için bu yıl umutluyum. Gelecek yıllarda da yazılanlar yapılabilir, güzel bir pist var ve gördüğüm kadarıyla bizzat tanışmasam da başta Buğra Bey ve bizim görmediğimiz arka plandaki kişiler bu konuda yeterli bilgiye sahip. Sonuç olarak gereken her şey var, geriye bunları gerçekleştirmek kalıyor. Bunun için de bir engel yok bence

Caner B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekleyecek birsey kalmamis elinize saglik.
    Audi S3 2.31.83 @İstanbul Park
    Peugeot 308 ehdi 2.45.00 @İstanbulPark
    Ds3 Racing 2.37.267 @İstanbulPark
    Megane RS 250 Cup 2.27.00 @İstanbulPark

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beygir gucune gore gruplandirma yapiliyorsa o gruplar ayri piste cikmali benceki gruplandirmanin bi anlami olsun. adam 2000 lira verip 70 hp arabayla ayni anda piste cikiyor. 2000 lira veriyosan pistteki herkes senin klasmaninda olacakki bi anlami olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir düzenleme ile Ankara'dan kalkıp gelecek başta ben olmak üzere çok arkadaşım var.Ama seans süresi ve fiyatlar bizi engelliyor.Kendi arabam için 150 lira 20 dakikası(geçen sezon).Hani saatlik olsun fiyatı daha fazla olsun diye söylemeden edemiyor insan.20 dk dan 3 seans alsan bile saatliğin verdiği mental rahatlık daha iyi olur arabayla daha rahat ilgilenilir hatalar düzeltilir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istekleri kisisellestirmeden yazarsak yararli olur. Ben dunya genelinde nasil uygulama yapiliyorsa ona raziyim... Fazlasinda gozum yok...

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mükemmel konu 4 4lük fikirler birde keşke herşey Buğranın elinde olsa

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de söyledim. Tamtam şart. Bu işe seans ,kategori lazım değil. Koy bariyeri, ver kartı. Girerken okut çıkarken okut. Ne kadar kullandı ise kredi kartından çek bitti gitti.

Şu hali hem pistte çalışana , hem katılımcıya maddi manevi zulüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada kı amac pıste sureklı gelenlerı odullendırmek.
    Bunu patron dahıl orada kı yetkılerle 3 sene once konusmustum,zaten Bugra'nın da yapmak ıstedıgı bır proje.
    Genel ısteklerı gozardı edıceklerını sanmıyorum.(temennım)

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada kı amac pıste sureklı gelenlerı odullendırmek.
    Bunu patron dahıl orada kı yetkılerle 3 sene once konusmustum,zaten Bugra'nın da yapmak ıstedıgı bır proje.
    Genel ısteklerı gozardı edıceklerını sanmıyorum.(temennım)

Bizde uzaktan geliyoruz işte.daha cok masraf yapiyoruz.sizin 3 kez pistte girmek icin harcadiginiz parayı biz 1 kerede harciyoruz.

Ben bu konuda bisey istersem buda kişiselleştirme olur.

Ne olacaksa herkese eşit olmali bence.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde uzaktan geliyoruz işte.daha cok masraf yapiyoruz.sizin 3 kez pistte girmek icin harcadiginiz parayı biz 1 kerede harciyoruz.

Ben bu konuda bisey istersem buda kişiselleştirme olur.

Ne olacaksa herkese eşit olmali bence.
    arabasını yürütüp gelenler için ya da pistte lastik değiştirmek isteyenler için lastik değiştirme ve pist süresince lastiklerin emanette kalması hizmeti bence kişisel bir istek olmaz, 50 lira fiyat olsa 20 araba bu hizmeti kullansa günlüğünü rahat çıkartır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik konusu aklimda olan ama basta yazmayi unuttugum bir konuydu. Iyiki yazmissiniz. Gercektende buda buyuk bir ihtiyac. Lastik servisi ve hatta satisida olsa bence harika olur.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.) klüp kurulmalı
    ....

daha çok şey aklımda ama şimdilik bunlar...
    Aslında Intercity klubü de var, hatta offroad ve pist lisansımda klubün adı yazıyor. Clio Cup'a katıldım. İndirim yaparlar diye Cupta gözümü kapatıp kapatıp gazladım, podyumdan inmedim. Arabada Intercity pist çıkartması var. Yarış videoları, pist videoları derken soyadımı Intercity yapacaktım nerdeyse ama yok arkadaş indirim yapmadılar.

Sanırım Buğra beni sevmiyor, sebep bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir araç 20 dakikalık seans içerisinde ortalama 3 dakikadan 6-7 tur atabiliyorsa ben tur başına 30-40 TL verip 6-7 tur atmayı tercih ederim. Sürücüler için aynı paraya gelir ama daha fazla tatmin olurlar. Hatta tur başına fiyatlandırma olsa kesinlikle daha fazla tur satın alırdım.

Tur üzerinden hesaplama, farklı bir organizasyon şeması gerektirsede piste girecek arkadaşların bir çoğununda doya doya o turu atıp, gerekli ayarları, bakımları ve sürüş hatalarını tahlil ettikten sonra daha fazla konsantrasyon ile tur atacaklarını düşünüyorum. Muhtemelen ardı sıra çıkmamak için pist trafiğide doğal olarak rahatlayacaktır.

Organizatörlerin yükü artar mı azalır mı o konuda bir fikrim yok ama gelecek senelerde düşünülebilir bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aylardır süren , hatta geçen seneden başlayan görüşmeler sonucunda vardığımız nokta gerçektende çok iyi oldu. Ilk katılımlardanda görüldüğü üzere sanırım pist meraklılarının büyük çoğunluğu tatmin olmuştur. Gayretleri için başta Sadi ve Buğra'ya ve tabiki Istanbul Park yönetimine teşekkür ederim. Umarım katılım ve heyecan dahada artarak devam eder.

Iyinin iyisi muhakkak vardır diyerek, yakın gelecekte diğer konularıda halledebilirlerse tadından yenmez bir aktivite ve mekan haline gelmesi işten bile değil bence. Tekrarlamak gerekirse....

- Lastik servisi ve satışı (Pirelli'ninde orda olması bence güzel olur) Sadece hava kontrolü değilde takma sökme işlemleride olmalı
    - Speed Trap ve tur sürelerininin daha kapsamlı ve güncel hale gelmesi
    - Bazı arkadaşlarımızın diğer başlıklar altında yazdığı yemek çeşidi ve kalitesi eleştilerine bende katılıyorum. Eğer orda pist günlerinde daha büyük kalabalıklar bekliyorsak ve ailelerde olsun istiyorsak yemek çeşidi biraz daha fazla ve kaliteli olmalı derim
    - Son olarak umarım talep olurda şu Open Pit pist günleri sayısı artar. Yoksa bu sene sadece 2 tanesini görebileceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 için güncelleme;
    - Hafta içi en azından 1 gün halk günü olsun.
    - Ringdeki gibi tur başına organizasyon yapılabilirse süreler düşer, trafik rahatlar.
    (belki bu sadece hafta içi gün için denenebilir.)

Bunun dışında her şey süper. Emeğinize sağlık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler