User Tag List

Sayfa 33/173 İlkİlk ... 2331323334354383133 ... SonSon
3280 sonuçtan 609 ile 627 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumartesi günü M2 ile 1 seans çıktık keyifliydi,bir yerde m4 çok yakınımızda spin attı orda inceden bir korkutmadı değil ,kazasız belasız bir pist günü oldu.Güzel güzel eğlendik
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EwReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa turladım bende. Bir iki yorum yazayım. Pistte çok sert virajlar var. Hatta bir tanesinde dümdüz gazladıktan sonra önüne çıkıyor ve seviye farkından dolayı hiç görünmüyor. Orayı kavrayamayan biri dümdüz girer karşıya. Zaten tecrübeli arkadaşlar orayı bildikleri için sorun olmuyordur onlar için. Çok sert virajlar pek hoşuma gitmedi açıkçası. Ama genel olarak bakınca keyifli idi tabi. Tabi burada hava da çok önemli bir etken. Soğuk kuru hava da çok daha keyifli olabilir.

Onun dışında arabanın anası belleniyor diyebilirim. Şöyle 3 seanstan sonra falan ne lastik kalır ne balata. En az 10 bin lira masraf çıkar. Yani ben benim araba için konuşuyorum. Başka araçlar+ olur - olur onu bilemem. Tabi motor, şanzıman gibi parçalarda sorun çıkmaz ise.
    Dusun birde surekli piste cikan benim gibi adamlarin izdirabini
    Arkadaslara bazen anlatamiyoruz ama senin bu yazin cok iyi ornek.
    Pist cok keyifli ama ist park da aracda eksik olmamali. Hem pilit hem otomobil hazir olmali. Ve iyi sure icinde biraz butce gerekli....
    Bu keyifden sakin mahrum kalmayin. Otoban da surucu farki yok,beygiri cok olan geciyor ve en fazla 30 saniye suruyor roll.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul parka ilk defa ciktim Gercekten aracin dinamikleri yola oranla cok degisiyor. Araci fazla zorlamadim lastik ve frenler zarar gormesin diye ona ragmen oldukca eglenceliydi. Asfalt kalitesinin bu kadar fark edecegini baskasi anlatsa inanmazdim

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusun birde surekli piste cikan benim gibi adamlarin izdirabini
    Arkadaslara bazen anlatamiyoruz ama senin bu yazin cok iyi ornek.
    Pist cok keyifli ama ist park da aracda eksik olmamali. Hem pilit hem otomobil hazir olmali. Ve iyi sure icinde biraz butce gerekli....
    Bu keyifden sakin mahrum kalmayin. Otoban da surucu farki yok,beygiri cok olan geciyor ve en fazla 30 saniye suruyor roll.
    Aynen abi seni şimdi daha iyi anlıyorum.
    Daha farklı pistleri bilmediğim için pist hakkında tam yorum yapamıyorum ama biraz zor bir pist gibi geldi bana. Bu iş için ayrı bir bütçe lazım ve ona bağlı olarakta emek. O zaman tam anlamı ile keyif alınabilir.
    Süre kasmak için arabanın tam hazır olması lazım dediğin gibi. Buna bağlı olarak pilotta hazır olmalı ve pisti iyi tanımalı tabi. Otobana göre daha keyifli ve pilotaj çok önemli.
    Tam olarak vazgeçmedim tabi ama öyle her etkinlikte çıkmam herhalde.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen abi seni şimdi daha iyi anlıyorum.
    Daha farklı pistleri bilmediğim için pist hakkında tam yorum yapamıyorum ama biraz zor bir pist gibi geldi bana. Bu iş için ayrı bir bütçe lazım ve ona bağlı olarakta emek. O zaman tam anlamı ile keyif alınabilir.
    Süre kasmak için arabanın tam hazır olması lazım dediğin gibi. Buna bağlı olarak pilotta hazır olmalı ve pisti iyi tanımalı tabi. Otobana göre daha keyifli ve pilotaj çok önemli.
    Tam olarak vazgeçmedim tabi ama öyle her etkinlikte çıkmam herhalde.
    F1 pilotlarının yorumları dünyadaki en zor pistlerden biri olduğu.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlkler unutulmaz hesabı, 16 Eylül benim için bir ömür hatırlayacağım bir gün oldu.

Sabah 06:00'da izmirden mito ile yola çıktık. Sağolsun tüm yol boyumca bana eşlik eden arkadaşım tam bir sağ koltuk ustasıydı. Adam 10 saat boyunca susmadı kendisi trakyalı olduğundan, alkollü geçen hard gecelerin sonrası yaşadığı hangover anılarını allandıra ballandıra tüm yol boyunca anlattı. Tabi o hikayeler, bu forumun konusu değil ama, bir günde 10 saat direksiyon sallayıp yorulmamamın sebebi heralde onlardır.

Hafif basarak saat 10:30 gibi istanbula geldik. Depo fulleme, lastik havası ayarı, ihtiyaç molası derken 11 gibi pistteydik.

İlk olarak A seansında @snrk nin bmw m2'sinin sağ koltuğuna konuk oldum. Hayatımda hiç 200hp üstü araca binmediğimden, 370hp'lik m2 resmen aklımı aldı. O virajlardaki kıvraklığı, gazlaması, hele ki frenlemesi!!! Beni en çok frenleri etkiledi sanırım. Çünkü arkadan itiş kıvraklığı ve ivmelenmeyi insan az çok tahayyül edebiliyor. Ama o frenler, resmem başka evrenden...

Bu deneyimi yaşattığı için Soner hocama buradan da teşekkürü bir borç bilirim.

C seansında ise sıra artık minnak Mito'daydı. Tüm seanslar gibi C seansı da ciddi kalabalıktı ve özellikle C seansına, o gün birden fazla seans alan hardcore araçlar kalmıştı. Ben resmen 155hp'lik mito ile şampiyonlar ligine es kaza katılan kazakistanlı futbol takımı gibi ortada kalmıştım.

Seansın ilk yarısı zaten virajları ve özellikle fren noktalarını öğrenmekle geçti. Son 2 tur biraz daha gazlayabildim ve ancak 2:55lik bir süre çıkarabildim.

Tabi trafik + araçta iki kişi olmak + benim deneyimsizliğimi falan göz önüne alırsak, mito ile 2:45 rahat çıkarılabilir bence. Ama bu kadar kalabalık bir seansta süre çıkarmak hiç bir araba için kolay değil. Çünkü hızlıysanız trafiğe takılırsınız, yavaşsanız bolcana yol vermek zorundasınız. Zaman kasmak ancak open pit günlerinde mümkün olur diye tahmin ediyorum.

Tabi sonuçta istanbul park'tasınız. Her şey zaman kasmaktan ibaret değil. O ilk virajı balkondan düşer gibi dönüp hemen viraj çıkışında vitesi yükselttiğinizde, 8. virajı olması gerektiği gibi sabit gazla bağladığınızda, 11. virajı dip gaz geçmeyi başardığınızda aldığınız haz, bir otomobil sever için tarif edilemez.

Gün sonunda, bu sefer sakin giderekten 5 saatte, sağ koltuktaki arkadaşımın efsane hikayeleri eşliğinde eve vardık.

Köpek gibi yorgundum ama, aklıma ilk gelen, bir daha ne zaman istanbul park'a tekrar giderim sorusuydu.

Hayat sevdiğin şeylerle yorulunca güzel...

Video çok uzun, o sebeple başlıca anları paylaşalım:
    02:00 itibari ile M2 gazlıyor.
    10:55'te M2 DSC'yi tamamen kapatıyor.
    16:50 itibari ile Mito piste çıkıyor.
    20:50 itibari ile Mito'yla piste az da olsa alışıyorum ve hızlı turlarımı atıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F1 pilotlarının yorumları dünyadaki en zor pistlerden biri olduğu.
    Demek ki doğru tahmin etmişim. Benim gibi ilk kez deneyen birisi için gerçekten zor bir pist idi.

C!N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bu organizasyonda emeği geçen, öncesinde burada sorduğum sorulara verdiği yanıtlarla bana yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ediyorum.
    Ben ömrümde otomobil kullanmaktan bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum Piste gelmeden önce opette lastik havalarını önler 32, arkalar 30 olacak şekilde ayarladım. Pazar günü saat 12 gibi piste geldiğimde görevli arkadaşların kusursuz yönlendirmeleri sayesinde park alanına kadar gelip aracımı bırakıp heyecanla seans saatini beklemeye başladım. Gönül isterdi ki daha çok bizzat tanıdığım arkadaşlar o ortamda olsun, sohbet muhabbet ortamı oluşsun. Tahmin ediyorum ki, piste giren ilk 67 plakalı araç benim sanırım Piste girdiğimde heyecanım doruklardaydı, turlamaya başladığımda yavaş yavaş alışmaya başladım, tabi tecrübesiz olduğum için aracın verdiği hangi tepkinin normal hangisinin anormal olduğunu kestirmek çok zor idi. Ömrümde ilk defa aracımın virajlardaki lastik sesini duydum bu tecrübemde Şunu fark ettim ki, pistin asfaltı aracı çok tutuyor, sanki bir şeyler aracı yavaşlatıyor gibi geldi bana, start-finish düzlüğünde ulaşabildiğim maksimum hızım 160 civarındaydı. Bu satırları yazarken bile hala heyecanlanıyorum Tekrar tekrar teşekkürler.
    Bu arada bizler pistteyken araçlarımızın fotoları-videoları çekilmiş midir, eğer çekilmiş ise bunları nereden temin edebiliriz?

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak A seansında @snrk nin bmw m2'sinin sağ koltuğuna konuk oldum. Hayatımda hiç 200hp üstü araca binmediğimden, 370hp'lik m2 resmen aklımı aldı. O virajlardaki kıvraklığı, gazlaması, hele ki frenlemesi!!! Beni en çok frenleri etkiledi sanırım. Çünkü arkadan itiş kıvraklığı ve ivmelenmeyi insan az çok tahayyül edebiliyor. Ama o frenler, resmem başka evrenden...
    .
    Rica ederim Rahmi hocam, ne demek. Benim için de büyük keyifti.
    "life is too short to drive boring cars"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlkler unutulmaz hesabı, 16 Eylül benim için bir ömür hatırlayacağım bir gün oldu.

Sabah 06:00'da izmirden mito ile yola çıktık. Sağolsun tüm yol boyumca bana eşlik eden arkadaşım tam bir sağ koltuk ustasıydı. Adam 10 saat boyunca susmadı kendisi trakyalı olduğundan, alkollü geçen hard gecelerin sonrası yaşadığı hangover anılarını allandıra ballandıra tüm yol boyunca anlattı. Tabi o hikayeler, bu forumun konusu değil ama, bir günde 10 saat direksiyon sallayıp yorulmamamın sebebi heralde onlardır.

Hafif basarak saat 10:30 gibi istanbula geldik. Depo fulleme, lastik havası ayarı, ihtiyaç molası derken 11 gibi pistteydik.

C seansında ise sıra artık minnak Mito'daydı. Tüm seanslar gibi C seansı da ciddi kalabalıktı ve özellikle C seansına, o gün birden fazla seans alan hardcore araçlar kalmıştı. Ben resmen 155hp'lik mito ile şampiyonlar ligine es kaza katılan kazakistanlı futbol takımı gibi ortada kalmıştım.

Seansın ilk yarısı zaten virajları ve özellikle fren noktalarını öğrenmekle geçti. Son 2 tur biraz daha gazlayabildim ve ancak 2:55lik bir süre çıkarabildim.

Tabi trafik + araçta iki kişi olmak + benim deneyimsizliğimi falan göz önüne alırsak, mito ile 2:45 rahat çıkarılabilir bence. Ama bu kadar kalabalık bir seansta süre çıkarmak hiç bir araba için kolay değil. Çünkü hızlıysanız trafiğe takılırsınız, yavaşsanız bolcana yol vermek zorundasınız. Zaman kasmak ancak open pit günlerinde mümkün olur diye tahmin ediyorum.

Tabi sonuçta istanbul park'tasınız. Her şey zaman kasmaktan ibaret değil. O ilk virajı balkondan düşer gibi dönüp hemen viraj çıkışında vitesi yükselttiğinizde, 8. virajı olması gerektiği gibi sabit gazla bağladığınızda, 11. virajı dip gaz geçmeyi başardığınızda aldığınız haz, bir otomobil sever için tarif edilemez.

Gün sonunda, bu sefer sakin giderekten 5 saatte, sağ koltuktaki arkadaşımın efsane hikayeleri eşliğinde eve vardık.

Köpek gibi yorgundum ama, aklıma ilk gelen, bir daha ne zaman istanbul park'a tekrar giderim sorusuydu.

Hayat sevdiğin şeylerle yorulunca güzel...

Video çok uzun, o sebeple başlıca anları paylaşalım:
    02:00 itibari ile M2 gazlıyor.
    10:55'te M2 DSC'yi tamamen kapatıyor.
    16:50 itibari ile Mito piste çıkıyor.
    20:50 itibari ile Mito'yla piste az da olsa alışıyorum ve hızlı turlarımı atıyorum.
    Ne güzel anlatmışsınız ballandıra ballandıra.

Sabah izmirden istanbula gelip piste çıkmak ve daha sonra yeniden izmire dönmek kolay olmasa gerek.
    Bence bir gün önceden gelip istanbulda konaklamak çok daha iyi olur. Hem dinç olarak piste çıkarsınız hem de fazla yorulmamış olursunuz. Sadece bir tavsiye.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne güzel anlatmışsınız ballandıra ballandıra.

Sabah izmirden istanbula gelip piste çıkmak ve daha sonra yeniden izmire dönmek kolay olmasa gerek.
    Bence bir gün önceden gelip istanbulda konaklamak çok daha iyi olur. Hem dinç olarak piste çıkarsınız hem de fazla yorulmamış olursunuz. Sadece bir tavsiye.
    Çok sağolasın hocam

Aynı gün gidip gelmek illa ki yorucu oluyor. O sebeple sağ koltukta adamı dinç tutacak bir yol arkadaşı olmazsa, kesinlikle senin de dediğin gibi bir gece kalmalı gelmek. Ama sağ koltuğun konuşma performansı yüksekse, sıkıntı olmuyor. Yorgunluğu araba kullanırken hissetmedim ama gece yatağa yatıp, gözlerimi kapadığımda hala kendimi direksiyon başında gibi görüyordum

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pist günlerinde slolom etkinliği oluyormu yine önceki sene geldiğimde vardı. piste girmeyenler için vakit geçiyordu. ve var ise fiyatı ne oldu?

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İyi haftasonları
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotolarda gördüm de ne kadar çok STİ gelmiş piste. Ayrıca ilk defa istanbul parka çıkan bir subarucu 2.20 yapmış helal olsun valla bir subaru sever olarak mutlu oldum.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.20 yapan subaru nun video su var mi acaba.
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Bilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.20 yapan subaru nun video su var mi acaba.
    Ben ekran görüntüsünü gördüm insagramda sadece 2.2019 derecesi. Suriyeli biriymiş

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın düz vites olduğu ve sürücünün tek kolu olduğu gibi bir efsane duydum ama gerçek mi bilmiyorum. Gerçek olsa da olmasa da takdire şayan bir süre çıkarmış ilk kez girdiği pistte. . Tebrikler.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın set up'ı nedır? Subarudan pek anlamam ama guclu bırseye benzıyordu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç 6 ileri sti şanzımanlı. . Suriyeli bir arkadaş, ankara da garaj işletiyor. video var fakat kameralar araçta henüz. yarın elinde olacakmış.
    Konu Dayı tarafından (09-10-2017 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler