User Tag List

Sayfa 59/173 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
3278 sonuçtan 1.103 ile 1.121 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste dahil oluyorsanız başınıza gelecek bütün kaza ve doğacak sonuçları kabul ediyorsunuz demektir. Tek başınıza kaza yapıp kenardaki bariyer yırtılıp arabanızı delse size zarar verse pisti mi suçlayacaksınız?
    IN BOOST WE TRUST

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nurburgring saadece turist gunlerinde yol kurallarinin gecerli oldugu bir Yaris Pisti’dir.
    Evet , pistin halka açık olduğu günler için yazdım zaten.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı keremdeveci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef kameramız daha ısınma turunda sunrooftan intihar edip arka bardaklığımızın içine düşmüş elde olanları derleyip toplayıp upload etmeye çalışacağız. Ama Youtube'daki hemen hemen tüm 7 Nisan A seansı videolarında biz de belli kısımlarda beraber gitmişiz video yükleyen arkadaşlarla
    Aksilik olmuş bir dahakine daha sağlam sabitlersiniz
    Bende önümüzdeki seneye stock motor feh yazılımlı 106 ya yürüyen ve fren geliştirip girmeyi planlıyorum

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kaza durumu benim icin de onemli. İzleyici olarak katıldım, honda civic lotus'a carptı bildigim kadarı ile bu baya uzucu bir durum. Ben e30 ile geleceğim diyelim, allah göstermesin bir porsche ye çarpsam sahibi bu riski almıştım sorun yok deyip devam mı edecek yani? Böyle bir durumda maddi yükümlülük altında kalmamak için aracımı pist spec hazırlamaktan vazgeçtim diyebilirim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kılıfına uydurmak isterseniz ve yaralanmalı kaza değilse çekicilerle iki aracı normal yola koyar fotoğraflarını çeker beyanda bulunur sigortadan karşılarsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şu an İstanbul Park yönetiminden tek istediğim ayda bir yerine iki haftada bir yapmalı bu pist günlerini, seanslar eskiye nazaran çok kalabalık, ben dışardan bakan biri olarak talebin yüksek arzın yetersiz olduğunu düşünüyorum, açıkçası bu yoğun ortamda arabamla piste girmekten çekiniyorum. Eskiden 20-25 ara girerdik iyi olurdu, şimdi 35-40 araç ciddi keyif oranını azaltıyor yüksek trafik sebebi ile. Pist gününün olduğu hafta sonu işin çıksa 1 ay beklemek gözümde büyüyor, bilmiyorum ben böyle düşünüyorum herkes böyle mi düşünür bilemem.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piste dahil oluyorsanız başınıza gelecek bütün kaza ve doğacak sonuçları kabul ediyorsunuz demektir. Tek başınıza kaza yapıp kenardaki bariyer yırtılıp arabanızı delse size zarar verse pisti mi suçlayacaksınız?
    Ya yazılanlara baktım da kimse pisti veya yönetimi herhangi bir kaza durumunda suçlayıcı veya işin içine katıcı bir yorumda bulunmamış. Nerden böyle bir çıkarım yaptınız da sivri bir dille yazıyorsunuz

Yorumlarınızda bilmeyen gelmesin arkadaşım bu piste tarzı düşünceler hissediliyor. Ben ve benim gibi arkadaşlar bu konuları burada konuşmadan tartışmadan neyi nasıl öğrenebilir?

Pratikte nasıl oluyor bilmiyorum ama kazaya sebep olan araç bariz hatalı ise bence hasarı karşılamalı. Yine de umarım kimsenin başına gelmez böyle bir durum.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ring de track day de kurallar farklı,halk gununde farklı.(carpma,gecme,malı sorumluluk,mudahale vs vs)
    Ikısı de halka acık gunler.
    Halk gunlerınde ıse kaza yapılınca sadece hasarı odemezsınız,pıste pıstın kapalı oldugu her dakıka ıcın para odersınız. Her olaya polıs de gelmez. Barıyerın parasını da pıst yonetımı belırler...
    Hatta farklı masraflarda cıkabılır....
    en guzeli kaza yapmamak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yazılanlara baktım da kimse pisti veya yönetimi herhangi bir kaza durumunda suçlayıcı veya işin içine katıcı bir yorumda bulunmamış. Nerden böyle bir çıkarım yaptınız da sivri bir dille yazıyorsunuz

Yorumlarınızda bilmeyen gelmesin arkadaşım bu piste tarzı düşünceler hissediliyor. Ben ve benim gibi arkadaşlar bu konuları burada konuşmadan tartışmadan neyi nasıl öğrenebilir?

Pratikte nasıl oluyor bilmiyorum ama kazaya sebep olan araç bariz hatalı ise bence hasarı karşılamalı. Yine de umarım kimsenin başına gelmez böyle bir durum.
    Doğal olarak, ortada hiç suç günahınız yokken sırf 20 dk pistte gazlamak için gelip aracın pertini çekici ile götürmek ve hiç bir zaiyatı maddi olarak karşılayamamak kulağa çok can sıkıcı geliyor. Hemfikirim sizinle. Fakat burada pist yönetiminin yapabileceği pek bir şey Yok. Nihayetinde bizlere kiraya verdikleri süre içerisinde kullandığımız pist zaten dünya standardında, hatta mükemmel kondisyonda bir pist. Her hangi bir yerinde çukur, yama , ne bileyim ihmalden kaynaklı sürüşü bozacak bir arıza-hata , çukur vs olup kazaya neden olunsa bu durumda belki pist yönetimi için cümle kurmak mümkün olurdu fakat dediğim gibi pistin durumu mükemmel. Değişken diğer katılımcılar ve araçların vize durumuna bakılıyor. Belirli standartları var kontrol eriyorlar girişte. Fakat bunu da aşırı derecede irdelemek çok güç. İrdelense dahi ,,,

Önceki yazılarda bahsedildiği üzere kazalardan ikisi çok yeni araçların , neredeyse sıfır km spor araçların fren sorunundan dolayı gerçekleşti. Dolayısıyla bu kazalar ilk değil , son da olmayacak. Pistte mümkün mertebe aracınızı iyi tanımak , riskten kaçınmak , temkinli olmak şart. Fizibiliteyi yaparken de , kaza riskini göz önünde bulundurmak gerekiyor maalesef.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varsayalim ki yolda gidiyorsun, trafik kurallarina uygun bir sekilde. Bir anda isiklandirma diregi kendi kendine belediyenin yda her kimin sorumlulugu dahilindeyse, bakimlari kontrolleri vs yapilmamasi sebebiyle tepene duser ve esini cocuklarini kaybedersen, sorumlulardan herhangi bir beklentin (para olarak dusunme maddi manevi..) beklentin olusur mu olusmaz mi?

Pistteki ornek olmamis. Ben butun pist kurallarina uygun sekilde giderken pistteki alakasiz bir bariyer gelip benim camdan girerse ve bu bariyer beni oldururse pistin bir yukumlulugu yokmu???

Pistte yapilan kaza, surtusme vs nedir bilmeyen biri degilim. Sigorta kapsami disinda olmasini da anlayabiliyorum. Fakat hicbir sucun yokken (burda hatali kim onu belirleyecek merci de kim ayri bir soru isareti ama) birinin gelip sana carpmasoni kabul edecekmisin? Oldu ozaman herkes yikik bi araba alsin, sahsi meselelerini pistte kistirip gerceklestirsin.. adil olmak bu mu? Bu bir pist yarisi degil sonucta. O yuzden bu konudaki kural net nedir merak ediyorum ve Bugra arkadasimizin bizi en iyi aydinlatabilcegini bildigimden ona sormak istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bu kazada herhangi bir can kaybi yasanmadi sukur. Varsayalim ysansaydi, savci iddianamesinde bu kisi piste girmis ve zaten herseyi kabul etmis mi dicekti? Yoksa konu dahilinde ihmali olanlar ve hatasi olnlari arastiracakmiydi? Herseye maddiyat olarak bakmayin. Camaro kapidan girseydi o arkadasimiz aramizda olmayabilirdi.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sizin videonuz galiba massallah ibretlik olmus

YouTube
    İzlerken aklıma Klavye üzerindeki yön okları ile yarış oyunu oynamak geldi.

- Direksiyon yönlendirmesi ya tam sağ ya tam sol, ve tuşa basar hızda sertlikte,
    - Gaz pedalı konumu ya 1 ya 0, aralık yok.

Kesin klavye diyorum
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kılıfına uydurmak isterseniz ve yaralanmalı kaza değilse çekicilerle iki aracı normal yola koyar fotoğraflarını çeker beyanda bulunur sigortadan karşılarsınız.
    Sonra adaletten bahsedelim dimi.. sigortanin ne sucu var? O arabaya binebilcekmisin sonrasinda gonul rahatligiyla boyle bir durum yaparsan?
    Ayriyetten, sans isi ya, hasara bakan ekper veya herhangi birisi de istanbulparkta izledi sizi. Sonrasinda bir de sigorta dolandiriciligindan ceza alin tam olsun...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pistte bir çukur olur, yönetim bunu tamir etmez, bile bile bir de halka açar ise sorumluluk pisttedir, K.Sofuoğlu'nun abisi de o çok sevdiğimiz Körfezde çukura girip kontrol kaybedip vefat etmedi mi? yolda yağ vardır, yönetim durdurmamıştır gelenler kaza yapmıştır yine sorumluluk yönetimde, seansa 100 kişi almıştır çok kazanalım diye kargaşa çıkmıştır vs... liste uzar gider ama camaronun viraj içine dalıp da kazaya karışmasında yönetimin ne kusuru olabilir düşünüyorum, önceki virajlarda temas yaşamıştır, tehlikeli kullanıyordur, drift yapıyordur kırmızı bayrak yemeden devam ederken kaza yapmışsa yine yüklenelim yönetime... ben start finish de donut yapan porsche de gördüm, kırmızı kartı yedi ama Buğra da 'person of interest' değil ki kimin ne yapacağını önceden bilsin... Allah korusun ölüm yaralanma vs olursa elbette ki savcılık gereğini yapacaktır o ayrı...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yonetime bir suc bulmuyorum ki yanlis anlasiliyor galiba? Vuranin sucu yokmu arkadaslar?? Ben mi yanlis goruyorum?? Gec frenaj desem ayip olur gec frenaj yapana.. kamikaze gibi dalmis.. elbette o da kaza yapmak istemezdi tabiki ama herkes yaptigi hatanin sorumluluguna sahip degil mi? Nasil ki pistten kendi hatamizla cikip bariyere vurdugumuzda veya piste zarar verdigimizde bunun ceremesini cekmemiz gerekiyorsa, bence bu sebepten de kisiler sorumlu tutulmali..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yonetime bir suc bulmuyorum ki yanlis anlasiliyor galiba? Vuranin sucu yokmu arkadaslar?? Ben mi yanlis goruyorum?? Gec frenaj desem ayip olur gec frenaj yapana.. kamikaze gibi dalmis.. elbette o da kaza yapmak istemezdi tabiki ama herkes yaptigi hatanin sorumluluguna sahip degil mi? Nasil ki pistten kendi hatamizla cikip bariyere vurdugumuzda veya piste zarar verdigimizde bunun ceremesini cekmemiz gerekiyorsa, bence bu sebepten de kisiler sorumlu tutulmali..
    kazaya sebebiyet veren en azından pist masraflarını ve de pistte oluşan zararı karşılamalı ama prosedür nedir bilmiyorum...
    ...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazaya sebebiyet veren en azından pist masraflarını ve de pistte oluşan zararı karşılamalı ama prosedür nedir bilmiyorum...
    ...
    tam olarak merak ettigim de bu zaten..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polocu ve Lotuscu arkadaşlar yazsınlar. Onlara çarpanlarla nasıl bir anlaşma yaptılar?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Halk gününde piste giren 2 milyonluk araçlar var. Mesajınız adaletli fakat uygulanabilirliği son derece düşük bana sorarsanız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler