User Tag List

Sayfa 60/173 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
3280 sonuçtan 1.122 ile 1.140 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halk gününde piste giren 2 milyonluk araçlar var. Mesajınız adaletli fakat uygulanabilirliği son derece düşük bana sorarsanız.
    Dedim ya proseduru bilmiyorum, kaldi ki uygulamasi zor, herkesten kiralama sirketleri gibi para bloke edilmesi gerekir yoksa ugras dur, o da pek mumkun degil...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polocu ve Lotuscu arkadaşlar yazsınlar. Onlara çarpanlarla nasıl bir anlaşma yaptılar?
    Soner hocam lotus konusunda orada hrlalleştik, geçtik tarzında yazmıştı.

Bu olgunluğu göstermek gerçekten zor ama, pist işlerinin bu şekilde olması en doğrusu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varsayalim ki yolda gidiyorsun, trafik kurallarina uygun bir sekilde. Bir anda isiklandirma diregi kendi kendine belediyenin yda her kimin sorumlulugu dahilindeyse, bakimlari kontrolleri vs yapilmamasi sebebiyle tepene duser ve esini cocuklarini kaybedersen, sorumlulardan herhangi bir beklentin (para olarak dusunme maddi manevi..) beklentin olusur mu olusmaz mi?

Pistteki ornek olmamis. Ben butun pist kurallarina uygun sekilde giderken pistteki alakasiz bir bariyer gelip benim camdan girerse ve bu bariyer beni oldururse pistin bir yukumlulugu yokmu???

Pistte yapilan kaza, surtusme vs nedir bilmeyen biri degilim. Sigorta kapsami disinda olmasini da anlayabiliyorum. Fakat hicbir sucun yokken (burda hatali kim onu belirleyecek merci de kim ayri bir soru isareti ama) birinin gelip sana carpmasoni kabul edecekmisin? Oldu ozaman herkes yikik bi araba alsin, sahsi meselelerini pistte kistirip gerceklestirsin.. adil olmak bu mu? Bu bir pist yarisi degil sonucta. O yuzden bu konudaki kural net nedir merak ediyorum ve Bugra arkadasimizin bizi en iyi aydinlatabilcegini bildigimden ona sormak istedim
    Ben kendi kendine uçarak yolda giden arabaya saplanan bariyer görmedim sen gördüysen söyle. Normal yolda giderkende ışıklarda beklerken kimse dokunmadan direk tepene düşüyorsa onunda sorumlusu karayollarıdır. Dava edersin sigortan kapsamında alacağını alırsın. Sen gidip o bariyere vuruyorsan ve bariyer arabana saplanıyorsa bunun suçlusu sen olursun. Aynı şekilde trafik direğine vurup bi zarar görürsen o direğin parasını devlete ödersin ya da trafik sigortandan ödenir.
    IN BOOST WE TRUST

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam iste demekki sucsuz oldugun bir durumda hatali olandan bir beklenti olusuyor. Pistte tabiki bariyer ucup girmez. Yda coook dusuk bir ihtimaldir. Bende zaten bu kazada piste veya yonetime herhangi bir hata bulmuyorum ki ellerinden gelenin fazlasini zaten yapiyorlar. Pistte kendi hatanla gidip bariyere de vuruyorsan, odiyceksin onu da pasa pasa onda da hemfikiriz. Fakat hatayi yapan surucu elini kolunu sallayarak cikarsa ve hicbir yaptirimi yoksa, bizim ulkemizde bu acik olarak gorulur ve sirf ego tatmini icin millet gelir vurur. Sahsen yaptirim varmi yokmu merakim bu

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar işin kısa açıklaması şudur. Kişiler kendi aralarında anlaşabilyor ise anlaşır, anlaşamıyor ise birbirlerine karşı dava açabilirler. Hukuk devletiyiz doğrusuna mahkemeler karar verecektir.
    Bizden mahkemenin isteyeceği tüm yasal görüntü talepleri de tarafımızdan sağlanmaktadır.

Yani o işler öle kolay değil. Bu arada bunca yıldır 2 otomobilin birbirine temas ettiği hiçbir organizasyon gerçekleşmemiştir.
    Açık ve net bugüne kadar pist günlerine katılan onbinlerce otomobilden sadece 4 adedinde birbine temas sebebi ile maddi hasar oluşmuştur.
    Bu oran sizin televizyon izlerken kalp krizi geçirip ölmeniz yada bu satırları okurken duran otomobilinize başka bir otomobilin çarpma riskinden bile kat be kat daha azdır..
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkurler Bugra aydinlattin yine bizi bekledigim gibiymis durum tam da.. umarim hic yasanmaz boyle olaylar bi daha..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonra adaletten bahsedelim dimi.. sigortanin ne sucu var? O arabaya binebilcekmisin sonrasinda gonul rahatligiyla boyle bir durum yaparsan?
    Ayriyetten, sans isi ya, hasara bakan ekper veya herhangi birisi de istanbulparkta izledi sizi. Sonrasinda bir de sigorta dolandiriciligindan ceza alin tam olsun...
    normal yolda kaza yaşandığında bile bazen yapılan durumlardan biri çarpanın sigortası olmuyor veya zaman olmuyor. tekrar buluşulup benzer şekilde durup fotoğraflar çekilip işleme sokuluyor.

O kadar sigorta sigorta dendi çözüm olarak bunu sundum. ben şimdiye kadar yapmadım ama.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kazalar için bir sigorta şirketi ile anlaşılması mümkün mü? piste girenlerden belli bir prim alınıp araçlar sigortalanabilir mi?
    bu seferde nasılsa sigortalı diye millet birbirene bam küt pat dalar mı yoksa
    Konu sinisa tarafından (19-04-2018 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: türkçe karakter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kazalar için bir sigorta şirketi ile anlaşılması mümkün mü? piste girenlerden belli bir prim alınıp araçlar sigortalanabilir mi?
    öyle bir durumda kan gövdeyi götürür millet madmax e bağlar ilk turda Kırmızı Bayrak çıkar seans iptal olur.
    IN BOOST WE TRUST

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle bir durumda kan gövdeyi götürür millet madmax e bağlar ilk turda Kırmızı Bayrak çıkar seans iptal olur.
    Ben "var ama çok pahalı" olarak duymuştum lakin araştırmadım ne derece doğrudur bilmiyorum.
    123d

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Isle of Man gibi yol yarışlarında özel sigortalar yaptırılabiliyor, keşke bizdede olsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süredir bakamadım şimdi kısaca yazayım. Camaro'nun sahibi arkadaşla oturduk konuştuk, durumu gözden geçirdik ve sonunda anlaşmaya vardık. Kendisi sağ olsun masrafı karşılıyor. Buğra abinin yazdığı gibi yani, aramızda anlaştık ve kendisi sorumluluğu kabul etti; büyükük gösterdi, kendisine teşekkür edeyim buradan da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim kendisini.. hepimiz hata yapabiliriz. Ayni durumda da olabiliriz. Onemli olan kimseyi magdur birakmamak. Gercekten ornek bi davranis olmus. Tebrikler tekrar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam kasko olmaz. Ama örnek 5-10k tl ye kadar karşılayabilir. Veya aracın değerinin yüzdesel oranında. Clio cuplar gibi.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumartesi var mı katılacak ?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi var mı katılacak ?
    Ben geliyorum abi bir aksilik olmaz ise Polo ile.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cumartesi bende geliyorum 2 seans aldım. Lastikleri yemezsek inşallah
    Tufan has no limits.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geliyorum abi bir aksilik olmaz ise Polo ile.
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumartesi bende geliyorum 2 seans aldım. Lastikleri yemezsek inşallah

e güzel orda görüşelim o zaman bende sword polo ile ordayım benimki gezinti amaçlı süre zor

hangi seans çıkacagımız ne zaman beli oluyor ?

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e güzel orda görüşelim o zaman bende sword polo ile ordayım benimki gezinti amaçlı süre zor

hangi seans çıkacagımız ne zaman beli oluyor ?
    Olur haberleşiriz. Bende Megane rs ile çıkarım. Girişte form doldurulurken hangi seans olduğunu söylüyorlar.
    Tufan has no limits.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler