User Tag List

Sayfa 74/173 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
3280 sonuçtan 1.388 ile 1.406 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar duman hatta eskı AS600-900 araclar gıbı dumanın ızahı,ozuru yok.
    Benım onume polo ve corsa gelmıstı,ınanılmaz rısklı ve saglıksız bır durum. Zaten hıc bır yasal yanı yok. Heralde 20-30 aracın cıkardıgı zararlı atıgı tek basına cıkarıyorlar.
    Herkes pıste gırecek tabıkı ama bu kadar dumanlı aracın trafıge bıle cıkması sakıncalı. Dunyanın hıcbır yerınde yok,hele avrupa gıbı emısyonların cok sert oldugu yerlerde cezası cok buyuk...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wideband'ı olanlar önünde dumanlı dizel olunca AFR kontrol etsinler. O kadar ciddi oksijen kaybına ve performans düşüşüne sebep oluyorlar ki AFR saatine baksanız korkudan ayağınızı gazdan çekersiniz. KAT taksınlar DPF sökmesinler yada dumanı kessinler. En kötü NOS bassınlar. Dumanlı olarak kabul edilmemeleri lazım. Kaldı ki Mehmet'in dediği gibi dumansız da hızlı dizeller var.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende dumanlıların alınmaması taraftarıyım. Bir şekilde kontrolü sağlanmalı. Gerekirse daha girişte kontrolü yapılıp direk kapıdan geri çevrilmeli. Önceki seanslarda bende sıkıntısını çektim. 2-3 viraj geçmek için arkasından takip etsem aracın içine dolan zehirli gazımı solumak dersin, aşırı dumandan kapanan görüşü mü dersin gerçekten risk teşkil ediyorlar. Tamam hızlı gitmek herkes ister ama pisti ve katılımcıları riske atmamak gerekiyor. Yada ille pist ekibinden bir şeyler beklemeye de gerek yok. Giden arkadaşlar da zaten az çok kendilerini biliyorlar. En güzeli onların kendilerinin bu kararı alması.
    Tufan has no limits.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Görüş engelleyecek kadar duman atanlar alınmayabilir bence de ama sonuç olarak ben bile dizel kullanıcısı olarak rahatsız olduğum durumlar oldu, ama direk olarak dizel girmesin demek acımasızlık olur
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel girmesin denirse zaten 3 tane araba filan girer piste heralde

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüş engelleyecek kadar duman atanlar alınmayabilir bence de ama sonuç olarak ben bile dizel kullanıcısı olarak rahatsız olduğum durumlar oldu, ama direk olarak dizel girmesin demek acımasızlık olur
    Yok canım dizel niye girmesin. Konunun dizelle alakası yok görüşü engelleyecek şekilde duman çıkaran araçlar alınmasın. Dizel, benzin fark etmez.
    Tufan has no limits.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ruhsatında 90hp yazan buna göre ücret ödeyip giren araba,normalde duman atmadığı için bu kadar duman atması bir arıza olarak değerlendirilip pistte görüşü etkileyecek kadar duman atan araçlar içeri çekilebilir bence.
    Konu Low-Rider tarafından (25-09-2018 Saat 10:35 ) değiştirilmiştir.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duman olayinin tartisilmasi dahi sacma geliyor bana, normal trafikte dahi asiri tehlikeli ve sagliksiz olan bir durumun pist gibi sinirlarin zorlandigi bir ortamda sergilenmesi kat kat daha tehlikeli. Pist yetkileleri nasil tehlikeli durumlarda suruculeri uyariyor aynisini bu tarz araclar icinde yapmalilar. DPF iptali ne kadar buyuk bir hiz katiyor araclara merak ediyorum dogrusu.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımdan çok ta anlamam ama bildigim kadariyla sırf biraz daha hp almak için ne varsa yakıt açıp bilerek duman attıran kullanıcılar var. Bu şekilde çok fazla duman atan araçlar kesinlikle alınmamalı.

Bizzat arkadaşımda 230 hp nin üzerinde polo 1.6 tdi var yakıt kısık ayardayken video vs çektik öyle abartı bi duman yok ilk basmada bı tık bırakıp dumansız devam ediyo o kadar lık yüklü turbo benzinlilerde atıyo . Ve gayette hızlı. Şimdi aynı hatayı oda yaptı yakıt açtı az bi hp için dumanlı şuan.

Mesala önceki sayfadaki beyaz poloda çok fazla var duman. Yanlış bence.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bol dumanlı araçların biraz yazılımı kısılsa bence sorun ortadan kalkar pist için

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duman olayinin tartisilmasi dahi sacma geliyor bana, normal trafikte dahi asiri tehlikeli ve sagliksiz olan bir durumun pist gibi sinirlarin zorlandigi bir ortamda sergilenmesi kat kat daha tehlikeli. Pist yetkileleri nasil tehlikeli durumlarda suruculeri uyariyor aynisini bu tarz araclar icinde yapmalilar. DPF iptali ne kadar buyuk bir hiz katiyor araclara merak ediyorum dogrusu.
    VAG 1.6 TDi için konuşursak yaklaşık 15-20hp ye kadar ekstra alınabilir realistik düşününce.

Mesela benim jtdm de taş çatlasa 10hp..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duman konusunun tartisicak yada tutar dali bile yok.
    Eminim "ne kadar duman o kadar randiman" arkadaslar,bir daha ki pist gununde 10hp yi evde birakip gelirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VAG 1.6 TDi için konuşursak yaklaşık 15-20hp ye kadar ekstra alınabilir realistik düşününce.

Mesela benim jtdm de taş çatlasa 10hp..
    Bilgi için teşekkürler. 15-20hp için gerçekten kimsenin canına sıkmaya gerek yok diye düşünüyorum, size pist rekoru getirmeyeceği aşikar. Bunun dışında tabi dizel otomobillerde piste çıkmalılar. düşünsenize 6.40d sahibisiniz ve piste çıkamıyorsunuz.

IVU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi düşüncemdir ama 6.40 dizel bir aracı piste çıkmak için alacak kişi bence piste çıkmasa ilk yaptığı mantıksızlığı mantıklı hareket ile absorbe ederek gönülleri kazabilir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IVU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi düşüncemdir ama 6.40 dizel bir aracı piste çıkmak için alacak kişi bence piste çıkmasa ilk yaptığı mantıksızlığı mantıklı hareket ile absorbe ederek gönülleri kazabilir.
    Hocam 11 kere okudum ancak hiç birşey anlamadım desem =

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IVU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum size, bende 6 serisi veya Panamera gibi araçların dize alınmasını pek mantıklı bulmuyorum fakat bu örneği ''dizel araçlar piste çıkmasın'' tezini savunanlara karşı vermek istemiştim. Sonuçta az da olsa performans odaklı dizellerde mevcut, mesela Panamera 4S dizel.

IVU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum size, bende 6 serisi veya Panamera gibi araçların dize alınmasını pek mantıklı bulmuyorum fakat bu örneği ''dizel araçlar piste çıkmasın'' tezini savunanlara karşı vermek istemiştim. Sonuçta az da olsa performans odaklı dizellerde mevcut, mesela Panamera 4S dizel.
    Tam ifade edemedim sanırım kendimi, üzgünüm. Ben dizel olarak değil aslında daha çok araçların pist odaklı olmadığını ifade etme amacı ile bu cümleyi kurmuştum. Keyif amaçlı elbette söz konusu araç ile de piste çıkmak mümkün ama piste çıkmak için araç alacağım diyen kişinin gidip 6.40d alması bana mantıklı gelmiyor zira bende A7 kullanıyorum ve şimdi pist için tike, tike konfordan prestijden vazgeçerek... Brz Mini 2.0 Cupra Focus Rs A45 gibi araçlara bakmaktayım.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 11 kere okudum ancak hiç birşey anlamadım desem =
    Sorma, sorma demin TDK'dan aradılar... Yılın devrik ödülünü vereceklermiş.

balcis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışmanın ortasına geldim velakin bilgi almak istiyorum. motoring weekend'de taksi seansından bahsedilmiş; diğer pistlerdeki gibi otomobillerde yolcu koltuğunda pist turu atmaktan mı bahsediyoruz, ücreti ne kadar, otomobiller neler, nasıl kayıt olabiliriz?

Buğra Bey'in nicki neydi yahu?
    @ef186
    Konu balcis tarafından (26-09-2018 Saat 08:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: motoring weekend konusunu şimdi gördüm.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımdan çok ta anlamam ama bildigim kadariyla sırf biraz daha hp almak için ne varsa yakıt açıp bilerek duman attıran kullanıcılar var. Bu şekilde çok fazla duman atan araçlar kesinlikle alınmamalı.

Bizzat arkadaşımda 230 hp nin üzerinde polo 1.6 tdi var yakıt kısık ayardayken video vs çektik öyle abartı bi duman yok ilk basmada bı tık bırakıp dumansız devam ediyo o kadar lık yüklü turbo benzinlilerde atıyo . Ve gayette hızlı. Şimdi aynı hatayı oda yaptı yakıt açtı az bi hp için dumanlı şuan.

Mesala önceki sayfadaki beyaz poloda çok fazla var duman. Yanlış bence.
    kafama takıldı da 230hp'ye çıkarmak için ne kadar harrcadı arkadaş? 2011 golf bluemotionları bu sebepten tercih edebilirim aslında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler