User Tag List

Sayfa 90/173 İlkİlk ... 40808889909192100140 ... SonSon
3280 sonuçtan 1.692 ile 1.710 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 1 senedir aktif olarak katılmaya çalışıyorum, umarım devam eder bu sene de...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Etmeli,bence Vural abi halkın yanında olucaktır,Halk Gunlerı yani pist gunleri devam etmeli...
    Pist günleri kolay gelmedı bugunlere.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tahincioğlundan bu yana federasyonla ilgili yazılacak çok şey varda dursun.
    Bizde federasyonlar, odalar ülke menfaati için çalışmak değil, çeşmenin başını tutup kendi menfaatine çalışmaya yarar.
    Kayak federasyonundan mühendisler odasına kadar hepsi aynı kokuşmuş çeteler.

Benim tahminim yine çıkar çatışmaları var. Geçen aylarda Gürsel Tekin pisti basmıştı. Bence kira sözleşmesini feshetmeye uğraşıyorlar. Muhtemelen istanbul ticaret odası orayı patates deposu yapmak istiyordur çünkü pistin bu denli güzel işletilmesi Türkiye gerçeklerine ters bir durum.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil federasyonu kadar otomobil dusmani bir kurum yok sanirim.. otomobilcileri polislerden fazla cezalandiriyorlar. Bence bizim bu isle ilgili biseyler yapmamiz en azindan calismamiz lazim..

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş spor olayından çıkıp güç savaşına dönmüş biraz. ama sıkıntıyı yine katılımcılar yada bu işe gönül vermiş kişiler çekecek. orası ayrı.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu problemlerin aşılabilmesi için Vural Ak'ın federasyon başkanı olması lazım herhalde, çok uzun zamandır sıkıntılar vrdı zaten ara ara paylaşılıyordu sosyal medya'da. Üzücü gerçekten camia için.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cuneyt.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen istanbul ticaret odası orayı patates deposu yapmak istiyordur çünkü pistin bu denli güzel işletilmesi Türkiye gerçeklerine ters bir durum.
    Bu nereden çıktı İTO yaptığı "kira" sözleşmesi ile dünyanın parasını aldı zaten, daha dokunmazlar. Aralarda saçmalayan, abidik gubidik taleplerle gelmeye çalışan oluyor ama yönetim zaten sallamıyor Vural Ak'ın İTO ile sorunu olduğunu sanmıyorum, ki kendisi de zaten nere ile sorunu olduğunu yazmış açık açık.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk günlerinden başlayayım..
    çok bilen, siyasetten futbola, magazinden otomobile, her konuda bilgisi olan gazeteci bey ne yapıp edip zamanının Cumhurbaşkanına böyle bir pist yapılsa çok para kazanır diye başladı. ilk hata ise hayatında hiç bir otomobil sporu etkinliğine iştirak etmemiş hatta orada bile bulunmamış gazeteci engin bilgileri ile ikna turlarına çıktı. ve kimsenin bilmediği bir konuda popüler gazeteciyi bu işi biliyor zannederek ciddiye aldılar ve sonunda iş adamlarını kandırarak bu projeyi başlattı. zamanının federasyon başkanı oğlunu formula 1 pilotu yapma çabalarında iken bu pist onun için inanılmaz bir fırsattı. Pist yapıldı hesaplanan bedellerin çok üzerine çıktı. çaresiz bu bedeller ödendi. hep dediğim gibi otomobil ile ilgili bir organizasyon eş dost akraba arasında geçer ve ingilize kiralanır. daha sonra cep telefonu satıcısı bile pisti kiralamaya çalıştı. hatırlayan var mı bilmem ama mecidiyeköy de bir han odası adresi olan biri. daha sonra motosiklet federasyonuna pisti kiralayın diyerek sözleşme verildi ve imzalayın geri getirin dendi. o sözleşmede her yıl otomobil federasyonuna bedelsiz iki yada üç yarış hakkı vardı. her ne oldu ise gazetelerden pistin şimdiki işletmecisine kiralandığını öğrendik. Türkiyede motorsporları ile ilgili tüm federasyonlara yapılan her organizasyon bildirilmek zorunda. orada kimse kendi başına bir etkinlik veya yarışma düzenleyemez. cezai yaptırımları vardır. pist konusu hep sorun. avrupa motosiklet federasyonu yetkilileri bile Türkiyede asfalt pist sorunu devam ediyor mu diye soruyorlar. daha geçtiğimiz pazar geçen konuşma. Bu arada kulaklarım ile duyduğum bir cümleyi de söyleyeyim. en yetkililerin olduğu bir ortamda gene pistten ve piste herkesin alınmamasından söz edilirken birisi kalktı ve '' nasıl verdilerse öyle de alırlar merak etmeyin '' dedi. bu arada ilgili federasyonlara yüklenmeyin derim. onların amacı sadece spor üzerine. oralardaki çalışanlarda, durumun farkında bu sene itibarı ile festival ve gezi düzenlemelerine hem destek hemde organizasyonları yapmak üzere bir program var.
    körfez yada yarımca pisti ise ilk asfalt yapılıp toprak kros yarışlarına son verildikten sonra tanıdıklarına piste çık gazla derlerdi. Mangal eşliğinde çok gazlamalar olmuştur. yani değişen bir şey yok. eğer tanıyorsanız isyankarları yada isyankar arkadaşı. federasyonlara iki yarış versin bedelsiz. bedelsiz deme sebebim ise federasyon yarışçılarına destek olduğu için diyorum.herkes elini taşın altına koyacak. hem bağır çağır hem o giremez bu giremez de sonra neden bana bunu yapıyorlar de.
    iyi gazlamalar dilerim
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu federasyonun sadece spor icin bu isi yaptigini sanmiyorum. Ciddi paralar harcanan ama ortaya hicbisey koymayan bi federasyon bu.. yeni baskan neler yapcak gorcez...

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuplar olmadıktan sonra sadece pist günleri için o kadar personeli tutarlarmı bilmiyorum.Sonuçta Cup günleri halk günleri arada kaynıyordu zaten para getiren ve masrafı hesaplanmış bir yarış masrafı vardı.Devam etsede fiyatlar yine fahiş olabilir onunda faydası olmaz sanırım.

Neyse bakalım ne olacak alımları durdurduk kararı bekleyelim
    Team PAŞAOĞLU

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nereden çıktı İTO yaptığı "kira" sözleşmesi ile dünyanın parasını aldı zaten, daha dokunmazlar. Aralarda saçmalayan, abidik gubidik taleplerle gelmeye çalışan oluyor ama yönetim zaten sallamıyor Vural Ak'ın İTO ile sorunu olduğunu sanmıyorum, ki kendisi de zaten nere ile sorunu olduğunu yazmış açık açık.
    adamlar çok değişik kafadalar

o donem yazılan habere bak

İstanbul Park, 'Otopark'a donuştu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk günlerinden başlayayım..
    çok bilen, siyasetten futbola, magazinden otomobile, her konuda bilgisi olan gazeteci bey ne yapıp edip zamanının Cumhurbaşkanına böyle bir pist yapılsa çok para kazanır diye başladı. ilk hata ise hayatında hiç bir otomobil sporu etkinliğine iştirak etmemiş hatta orada bile bulunmamış gazeteci engin bilgileri ile ikna turlarına çıktı. ve kimsenin bilmediği bir konuda popüler gazeteciyi bu işi biliyor zannederek ciddiye aldılar ve sonunda iş adamlarını kandırarak bu projeyi başlattı. zamanının federasyon başkanı oğlunu formula 1 pilotu yapma çabalarında iken bu pist onun için inanılmaz bir fırsattı. Pist yapıldı hesaplanan bedellerin çok üzerine çıktı. çaresiz bu bedeller ödendi. hep dediğim gibi otomobil ile ilgili bir organizasyon eş dost akraba arasında geçer ve ingilize kiralanır. daha sonra cep telefonu satıcısı bile pisti kiralamaya çalıştı. hatırlayan var mı bilmem ama mecidiyeköy de bir han odası adresi olan biri. daha sonra motosiklet federasyonuna pisti kiralayın diyerek sözleşme verildi ve imzalayın geri getirin dendi. o sözleşmede her yıl otomobil federasyonuna bedelsiz iki yada üç yarış hakkı vardı. her ne oldu ise gazetelerden pistin şimdiki işletmecisine kiralandığını öğrendik. Türkiyede motorsporları ile ilgili tüm federasyonlara yapılan her organizasyon bildirilmek zorunda. orada kimse kendi başına bir etkinlik veya yarışma düzenleyemez. cezai yaptırımları vardır. pist konusu hep sorun. avrupa motosiklet federasyonu yetkilileri bile Türkiyede asfalt pist sorunu devam ediyor mu diye soruyorlar. daha geçtiğimiz pazar geçen konuşma. Bu arada kulaklarım ile duyduğum bir cümleyi de söyleyeyim. en yetkililerin olduğu bir ortamda gene pistten ve piste herkesin alınmamasından söz edilirken birisi kalktı ve '' nasıl verdilerse öyle de alırlar merak etmeyin '' dedi. bu arada ilgili federasyonlara yüklenmeyin derim. onların amacı sadece spor üzerine. oralardaki çalışanlarda, durumun farkında bu sene itibarı ile festival ve gezi düzenlemelerine hem destek hemde organizasyonları yapmak üzere bir program var.
    körfez yada yarımca pisti ise ilk asfalt yapılıp toprak kros yarışlarına son verildikten sonra tanıdıklarına piste çık gazla derlerdi. Mangal eşliğinde çok gazlamalar olmuştur. yani değişen bir şey yok. eğer tanıyorsanız isyankarları yada isyankar arkadaşı. federasyonlara iki yarış versin bedelsiz. bedelsiz deme sebebim ise federasyon yarışçılarına destek olduğu için diyorum.herkes elini taşın altına koyacak. hem bağır çağır hem o giremez bu giremez de sonra neden bana bunu yapıyorlar de.
    iyi gazlamalar dilerim
    Vural Ak'ın federasyona vaad ettiği ya da edilmesi gereken bir kaç bedelsiz etkinliği bedelsiz vermediği için mi böyle köstek olunuyor diyorsunuz özetle ?
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar çok değişik kafadalar

o donem yazılan habere bak

İstanbul Park, 'Otopark'a donuştu
    Yarışların düzenlenip düzenlenmemesine İTO karar vermiyor ki İTO sadece ev sahiplerinden biri. Evet almak istese belki geri alır ama öyle bi niyetleri yok, Vural Ak ile problemleri de yok bildiğim kadarıyla.

F1 yarışlarının düzenlenmemesinin sebebi yanlış bilmiyor ve hatırlamıyorsam Bernie efendinin diğer ülkelerden istediği rakamı Türkiye'den 2 katı şeklinde istemesi idi, eğer yalan yanlış lanse edilmediyse. Bizimkiler de hayır dedi. Hayır diyen İTO değil, tekrar hatırlatayım Ya Federasyon, ya hükümet, ya da ikisi birden bilemiyorum onu tam. İTO sadece ortaklardan biri. Herhangi bi değişik kafa yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk olarak bireyler kurumlara vaatlerde bulunursa bile yazılı olarak bildirirse bu işlevsel olur. yoksa sen gel ben yaparım ile olmaz. ortada istanbul park ın motorsporları ile ilgli kurumlara bir vaadi yok. ayrıca kiracı vaad etmek yerine zamanında anlaşmayı yapan bu maddeleri içerisine koysa iyi olurdu. o zaman konmamış ve şimdi de yapılması gerekenler arasında bir pist yarışı varsa pistin sahibi de 1 se 2 istiyorsa ne kadar çözümcü olduğunu da düşünmek gerekir. hazır 1 se 2 istenmesini söylerken bernie amca da Türkiyeden fazla istemişti. burada da zihniyet tanıdık geldi. Niyetli olan yapar. Dünya Motokros şampiyonası Türkiyede yapılıyor. yer yurt yoktu. şampiyonanın alınma ihtimali ortaya çıkınca her şey yapıldı. ayrıca bu sene de tekrarı olacak. bu iş anlayış meselesi sen bileti portekizle bir tutarsan olmaz. bu durumu da organizasyona açıklayabilirsen 1 yerine 2 istemektense destek olma yolunu ararlar.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak bireyler kurumlara vaatlerde bulunursa bile yazılı olarak bildirirse bu işlevsel olur. yoksa sen gel ben yaparım ile olmaz. ortada istanbul park ın motorsporları ile ilgli kurumlara bir vaadi yok. ayrıca kiracı vaad etmek yerine zamanında anlaşmayı yapan bu maddeleri içerisine koysa iyi olurdu. o zaman konmamış ve şimdi de yapılması gerekenler arasında bir pist yarışı varsa pistin sahibi de 1 se 2 istiyorsa ne kadar çözümcü olduğunu da düşünmek gerekir. hazır 1 se 2 istenmesini söylerken bernie amca da Türkiyeden fazla istemişti. burada da zihniyet tanıdık geldi. Niyetli olan yapar. Dünya Motokros şampiyonası Türkiyede yapılıyor. yer yurt yoktu. şampiyonanın alınma ihtimali ortaya çıkınca her şey yapıldı. ayrıca bu sene de tekrarı olacak. bu iş anlayış meselesi sen bileti portekizle bir tutarsan olmaz. bu durumu da organizasyona açıklayabilirsen 1 yerine 2 istemektense destek olma yolunu ararlar.
    çok üstü kapalı yazıyorsunuz, sizin bildiginiz arka plana biz hakim olmadığımız için tam anlaşılmıyor malesef, az buçuk anlayıp üstünü kendimiz tamamlıyoruz. Paylaşmaktan mı çekiniyorsunuz fikirlerinizi anlayamadım ? Siz forumun merak ettigi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz diye soruyorum, yanlış anlamayın
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok üstü kapalı yazıyorsunuz, sizin bildiginiz arka plana biz hakim olmadığımız için tam anlaşılmıyor malesef, az buçuk anlayıp üstünü kendimiz tamamlıyoruz. Paylaşmaktan mı çekiniyorsunuz fikirlerinizi anlayamadım ? Siz forumun merak ettigi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz diye soruyorum, yanlış anlamayın
    o zaman daha farklı söyleyeyim.
    üç gün evvel FIM yani Uluslararası Motosiklet Federasyonunun teknik eğitimlerine katıldım. 2019 yarış ve teknik kurallar ile ilgili eğitimler aldık. bunları alırken FIM dekiler pisti (istanbul park) sordular. orada yarış yapılması herkesin işine gelir. o yüzden soruyor, adam işin başı orada yapılan yarışa mutlaka gelecek. bu da demek oluyor ki para kazanacak. neden yarış yapılmasına engel olsun yada fazla para istesin. fazla para isteyen de aslında sadece kendine istemiyor olabilir bunu da göz önüne almalı. gelelim otomobil tarafına, bizim sınıfımızda yani uluslararası yarışlarda teknik kontrol yapan bir Türk yok. WRC yapılıyor ya. adamlar geliyor her şey kendilerinden sana elletmiyorlar. bizimkiler (hemen hemen hepsi arkadaşım ) dışarıdan bakıyor. biz özellikle kendi ülkemizdeki uluslararası yarışlarda tam yetkili olarak görevimizi yapıyoruz. otomobildekiler elde defter bakıyor. bu işleri yapmak zor değil. yeter ki yapmak istesinler. FIA semineri de var. 3 yarışa git seyret çalış öğren. sonra semineri dinle ve sınava gir al lisansı. bunu finanse edemeyecekler mi yoksa bana ne mi diyorlar.
    kontrat işine gelince o zamanki spor bakanı göz göre göre kendine göre bir kararla istanbul parkı kiraya verdi. burası lunapark gibi bir yer değil ki kapıdan gelene bilet kes sonra içeri al. bağlı olduğun kurumlar var. o kurumların onayı olmazsa sen o parkta ancak fayton yarışı yaparsın ona da TJK karışana kadar. bir tek isimler yok. onu da zamanları kontrol ederek isimleri bulun

sasuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzelim pist heba ediliyor. Yazık...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul park ıhale ıle kıraya verılmeden once kac kez cıktınız?
    Kıraya verıldıkten sonra kac kez cıktınız?
    Yanı 2013 e kadar kac kez cıktınız,2013 den sonra kac kez...?
    Baska sorum yok.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu güne kadar fuar katılımcısı, Antrenman, trailer test ve pist günleri izleyicisi olarak katıldım.
    Her katıldığımda farklı bir keyif aldım... Yarışa veya pist gününe çıkmak nasip olmadı daha..
    Bu piste çıkabilmek için arabasına on binler, hatta yüz binler harcayanlar var..
    Umuyorum yakın zamanda tekrar aktif hale getirilebilir Park.

Ama benim duyumum aslında Intercity tarafıyla ilgili. Piste para ödenmiyor şeklinde bir sıkıntı. Bu da gayet olabilir bir şey.
    Gecikme, ödenememe gibi sıkıntı olması bu dönem çok normal.. Çünkü kimse kimseye para ödemiyor...
    Ekonomik sıkıntı da olabilir yani sebep olarak.... (Tabii ki dedikodu da olabilir.. Ama konuşuluyor...)

Bundan ötürü de pistin hizmetlerinin hiçe sayılıp, sadece Kiralama tarafının otoparkıymış gibi kullanılma algısının yaratılması da bu krizi çıkartmış olabilir.

Keza seçim öncesi, herkes boş bulduğu yerden vuruyor..

Bence yakın zamanda çözülecek.
    Sonra da "Aha bakın biz çözdük!" "Hadi gençler bize gelin, burası çok keyifli" diye oy isteyecekler

Nası komplo, fav'la
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler