User Tag List

Sayfa 57/173 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
3278 sonuçtan 1.065 ile 1.083 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yoğunluktan okuyup yazamamıştım okudum bu işi yeni öğrenen kardeşlerimiz baya bir yazmışlar.
    Öncelikle fikir üretmek kolay, birşeyi var edebilmek zordur. Ürettiğiniz fikirlerin her biri için geçtiğimiz 10 küsür yıllık tecrübelerimde mantıklı bir yanıt var emin olun.

Bir kez konuya doğru yerden bakarak başlanmalı. Pisr günleri halka açık keyifli günlerdir. Pistte herkes kendi otomobili ile çıkıp turlayabilir. Biz otobüs ile ziyaretçi de gezdirebiliriz bu seanslar içinde. Anlamanız gereken pistin bu günlerdeki kullanım amacının yarışmak olmadığıdır.
    Kategorize etmek başlı başına bu işi rakip oluşturarak yarışa çevirmek olur. Seansları ben kendi ellerim ile hazırlıyorum ve kimin kaç beygir olduğunu da biliyorum.

Kazalara gelince bizim yıllardır yaşamadığımız bir husustur bu ki her an kaza olması durumunda karşı en yüksek güvenlik tedbirlerimiz ile hazır beklemekteyiz.
    3 kaza gerçekleşti. 2 tanesi (ki 2 otomobilde bol beygirli yeni spor otomobiller ) Frenlerinin boşalması, ısınması (bizim kaza sonrası gözlemlediğimiz hali ile)sebebi ile pistten çıktı yada kazaya karıştı. Bir diğeri ise gene mekanik bir problemden dolayı hakimiyetini kaybetti ve temas yaşadı.
    Bu arada bahsedilen Fiorino keyifle evine sürerek döndü ...

Arada yurtdışı falan kelimeleri okudum detaya girmeyeceğim de bari interneti doğru kullanın bir bakın bakalım yurtdışında 1 seansta kaç otomobil ve hangi ''araçlar'' piste çıkabiliyor.

Bu arada 20 otomobille sınırlı Open pit pist günleri var eğer şikayeti olan var ise gelir orda daha az otomobille pisti kullanır. Yani alternatif seçenek de mevcut.
    Biz 2 farklı seçenek ile pist günlerini sizlere sunuyoruz.

Sonrasında görüyorum ki hem halk günü olsun, ucuz olsun, hem pistte şu araba olmasın, bu duman çıkmasın, benim arabam ne ise o beygire sınıf olsun, sabah erken geldik sonra kuyruk vardı bekledik konuşuluyor.

Konuya bir ata sözü ekleyeyim herkes kendi üzerine alınıversin.
    ''Lahanaya gelince kırt kırt, pırasaya gelince mee''

İyi akşamlar.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu olan kazaları ayrı tutuyorum. Çünkü 2 kazada fren boşalmış anladığım kadarı ile, 3. kazanın detayını ise bilmiyorum.

ama BMW 3.25 sahibi arkadaşın videoda da görüldüğü üzere, duman atan araç pist yönetimince tespit edilip, hemen dışarı alınmıyor ise (ki geçmişte benzer araçlar pistten atıldığı olmuş), duman dolayısıyla olmuş olan bir kazada sürücüler kadar pist yönetimi de sorumlu olur. Çünkü, katılımcıların azami güvenlik koşullarını sağladığının güvencesi organizatörlerdir. ama duman atan araç, başkasının görüşünü kapadığından dolayı azami gereklilikleri sağlamıyordur.

Bu kural, sorumluluk vs. nerde yazıyor ?
    Boş zamanlarınızda yazdığınız başka sorunluluklar ve kurallar da var ise bizlerle paylaşabilir misiniz ? Şu azami gereklilikler nedir mesela nekadar hakimsiniz konuya merak ediyorum, azami gereklilikler nelerdir, açıklayabilir misiniz acaba ?

Dizel otomobillerde modifiye edilmesi ile birlikte çıkan duman bildiğimiz tanıdığımız bir konu. Sizlerin pisti nekdar kullanma hakkı var ise o otomobil sahiplerinin de var. Görüşü kapatacak yapıda bir durum olsa zaten gereken müdahaleyi yapardık.
    Burda anlamanız gereken eğer önünüzde geçemediğiniz, sizle yakın hplerde giden bir araç yada dumanı ile sizi rahatsız eden bir araç var ise arka tamponuna yapışmak yerine ayağınızı 30 saniye gazdan çekmektir.
    20 dakikalık pist seansında aynı güçlerde (düzlükte geçemediğiniz mantığı ile ilerliyorum) 30 saniye uzağınızdaki bir otomobile yaklaşmak pek mümkün olmayacak. Bu şekilde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Alıntı SKSafir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, iş yoğunluğundan çok fazla bakamıyorum ancak genel şekilde cevap vermek isterim,

Kemerimin takılmadığını iddia eden arkadaşlar var ama öyle bir şeyi mümkünatı yok biraz kilo fazlamız var kemeri koltuk altına alıyorum fazla rahatsız etmesinden ama asla takmamazlık yok zaten takılı olmasa virajlarda yan koltukta soluğu alırdık, videoda görünmemesi yanıltıyor tabi arkadaşları,

Bayrak konusuna gelince videoda yok ancak bayrak önceki turdan palionun bayrağı olduğunu biliyordum o yüzden kesmedim,

Zaten toplamda 2 tur süre kastım arkadaşlar o da keyfi şekilde fakat şunu belirtmek isterim aracım A’dan Z’ye yapılı yani Fren kiti, Amortisör, Yay, Lastik vs
    Merhaba,
    Kemeri günlük hayatında da pistte de o şekilde kullanma kaza anında sana çook fazla zarar verir.
    Piste bir sonraki gelişinde kemerini bu şekilde kullanmayı planlıyorsan da kayıt olma lütfen.
    Kendi can güvenliğin için bu konu herşeyden önemli .
    Konu ef186 tarafından (11-04-2018 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ef186 Buğra Abi tamamen merakımdan soruyorum, teknik kontrol esnasında frenlerin balataları kontrol ediliyor mu? Bizim araçta pek bakılmadı diye hatırlıyorum. Bir de brifinglerde normalde bahsedilen konudur fren ısınması, sence bu gibi talihsiz olayların yaşanmaması için güçlü araç sahipleri bu konuda ekstra bilgilendirilse önüne geçilebilir mi bu tür kazaların? (TT S ve Camaro için konuşuyorum)

Bir de geçiş durumlarının iyice üzerine basılması için bu hafta sonu yaşanan tüm kazaların brifinglerde izletilmesini öneriyorum - tıpkı beyaz çizgi mevzusundaki video gibi.

Teşekkürler.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kural, sorumluluk vs. nerde yazıyor ?
    Boş zamanlarınızda yazdığınız başka sorunluluklar ve kurallar da var ise bizlerle paylaşabilir misiniz ? Şu azami gereklilikler nedir mesela nekadar hakimsiniz konuya merak ediyorum, azami gereklilikler nelerdir, açıklayabilir misiniz acaba ?

Dizel otomobillerde modifiye edilmesi ile birlikte çıkan duman bildiğimiz tanıdığımız bir konu. Sizlerin pisti nekdar kullanma hakkı var ise o otomobil sahiplerinin de var. Görüşü kapatacak yapıda bir durum olsa zaten gereken müdahaleyi yapardık.
    Burda anlamanız gereken eğer önünüzde geçemediğiniz, sizle yakın hplerde giden bir araç yada dumanı ile sizi rahatsız eden bir araç var ise arka tamponuna yapışmak yerine ayağınızı 30 saniye gazdan çekmektir.
    20 dakikalık pist seansında aynı güçlerde (düzlükte geçemediğiniz mantığı ile ilerliyorum) 30 saniye uzağınızdaki bir otomobile yaklaşmak pek mümkün olmayacak. Bu şekilde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.
    Dizel araçlara gösterdiğiniz bu pozitif ayrımcılığı lpg'li araçlara göstermeniz dileğiyle.
    Lpg deposunu veya regülatörünü sökmel yerine, inş lpg deposundaki mekanik basınç saati ile deponun boş olduğunu kanıtlamamızın piste girmemiz için yeterli olacağı günleri de görürüz.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel araçlara gösterdiğiniz bu pozitif ayrımcılığı lpg'li araçlara göstermeniz dileğiyle.
    Lpg deposunu veya regülatörünü sökmel yerine, inş lpg deposundaki mekanik basınç saati ile deponun boş olduğunu kanıtlamamızın piste girmemiz için yeterli olacağı günleri de görürüz.
    İyi de abi bu aslında bir pozitif ayrımcılık değil ki, risk değerlendirmesi yapınca hangisinin daha çok soruna sebep olabileceği ortada değil mi Olayı şahsileştirmeye gerek yok bence.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de abi bu aslında bir pozitif ayrımcılık değil ki, risk değerlendirmesi yapınca hangisinin daha çok soruna sebep olabileceği ortada değil mi Olayı şahsileştirmeye gerek yok bence.
    Depoda lpg yoksa, lpg kaynaklı risk yoktur.

Araç duman atıyorsa, duman kaynaklı risk olup olmaöası görecelidir ama.

Pozitife pozitif olur inş...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle lpgli otomobilleri de dahil edebilmek için uğraştığımız için teşekkür beklerken bunları duymak ne güzel geliyor demek geldi içimden.
    Basınç ile ilgili biraz bilgi edinin sonra bunu konusalim. Ha birde o ibrelerin %50si doğru göstermiyor bilginiz olsun.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Depoda lpg yoksa, lpg kaynaklı risk yoktur.

Araç duman atıyorsa, duman kaynaklı risk olup olmaöası görecelidir ama.

Pozitife pozitif olur inş...
    Depoda lpg yoksa basınç yoktur. Benzin bidonunda benzin yok ise risk yoktur mantığı ile aynı mantık.

Birdaha yazıyım mi bir önceki soruma cevap veremeyip başka bir konuya da atlamayı planliyormusunuz ?
    Konu ef186 tarafından (11-04-2018 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mugen_jin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ef186 Buğra Abi tamamen merakımdan soruyorum, teknik kontrol esnasında frenlerin balataları kontrol ediliyor mu? Bizim araçta pek bakılmadı diye hatırlıyorum. Bir de brifinglerde normalde bahsedilen konudur fren ısınması, sence bu gibi talihsiz olayların yaşanmaması için güçlü araç sahipleri bu konuda ekstra bilgilendirilse önüne geçilebilir mi bu tür kazaların? (TT S ve Camaro için konuşuyorum)

Bir de geçiş durumlarının iyice üzerine basılması için bu hafta sonu yaşanan tüm kazaların brifinglerde izletilmesini öneriyorum - tıpkı beyaz çizgi mevzusundaki video gibi.

Teşekkürler.
    Fren baltasını teknikte neyazık ki anlamak imkansız. Baltaya baktin diyelim, yakmışsa, yada hidrolikte nem var ise gene sorun. Biz otomobil ekspertizi yapmıyoruz. Yaptığımız uygun lastik, sabır ali, akıntı olmayan, aracın içinde ucup size gelmeyecek malzeme kontrolü gibi dusunun.

Brifing ile ilgili başka bir planım var görürsünüz bir sonrakinde inşallah.
    Bitik balatadan değil fren kaynatıp gitti frenleri.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depoda lpg yoksa basınç yoktur. Benzin bidonunda benzin yok ise risk yoktur mantığı ile aynı mantık.

Birdaha yazıyım mi bir önceki soruma cevap veremeyip başka bir konuya da atlamayı planliyormusunuz ?
    Konuyu uzatmak istemediğim için cevap vermemeyi tercih etmiştim. Basınç vesaire gibi teknik konulardaki bilgi seviyemi merak ediyorsanız, nick im ile ismim soyismim aynı, google'dan cv mi bulup, eğitim düzeyimi ve mesleğimi görebilirsiniz.

Herşeye rağmen organizasyonlar için tekrardan teşekkür ederim Buğra abi, aynı bu konunun ilk açıldığı gün ilk sayfaya yazdığım gibi, aynı geçen sene eylül ayında istanbul pistine ilk kez geldiğimde sizleri bulup yüz yüze teşekkürümü sunduğum gibi.

Sağlıcakla.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg tankini tam boşaltmazsiniz.
    Istedigi kadar sifir gostersin. Gas free yapabilmek icin icinin suyla yikanmasi gerek.
    Ayrica tank dibinde ki gazi gostericek gosterge,tanka takilmaz. Bu hassas samandira ve gostergeler tankdan pahalidir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu uzatmak istemediğim için cevap vermemeyi tercih etmiştim. Basınç vesaire gibi teknik konulardaki bilgi seviyemi merak ediyorsanız, nick im ile ismim soyismim aynı, google'dan cv mi bulup, eğitim düzeyimi ve mesleğimi görebilirsiniz.

Herşeye rağmen organizasyonlar için tekrardan teşekkür ederim Buğra abi, aynı bu konunun ilk açıldığı gün ilk sayfaya yazdığım gibi, aynı geçen sene eylül ayında istanbul pistine ilk kez geldiğimde sizleri bulup yüz yüze teşekkürümü sunduğum gibi.

Sağlıcakla.
    Beni yüzyüze tanıyan herkes bilir ki, bu iş ile ilgili herkese elimden gelen faydayı sağlamaya çalışır hatta bazen bunun için kendimi paralarım. Forumdan bunları yazmadan önce bu gözünün önüne bir gelseydi keşke....
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buğra abi LPG'li araçlar için bu sezon içinde bir müjde gelir mi? @ef186

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene virajdaki lateral G yüzünden benzin çalkanlanmasını yaşadım bu sene onu hallettik derken bu sefer longutudinal G yüzünden yağ basıncını kaybettim.
    ECU'de bu tip durumlar için birkaç koruma stratejisi yazmıştım ama yazmaz olaydım son düzlükteki her seferinde korumaya girdi. Yağ basıncı 1 barın altına düşüyor o frende ve motor freni yapmadığım için araba limpmoda girdi her turda. Çıldırdım resmen. Hedefim 2.30'un altıydı, 2.30 da kaldım. Bir daha ki sefere open pit yapmayı düşünüyorum böyle oldu bittiye geliyor hatalarımı göremiyorum.

Bu arada videoları izlerken kritik bir hata yaptığımı fark ettim. Arkadan gelen aracın çizgisini bozmayım diye pit çıkış çizgisine basmışım. Dışardan içeriye girmişim. Eğitimde içerden dışarıya olanı göstermişlerdi halbuki ama yine yok Buğra'ya selam ederim bir daha ki brifingi merakla bekliyor olacağım =)

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç standart ise balata da biter, lastik de biter hidrolik de kaynar.
    hiç biri olmadı Candancım. tabi öncesinde bakıma sokmuştuk hidrolik değişim zamanı gelmişti.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A1 mavi olan mı videolarda görülen abi? 2.0 tdi Swap mi harbiden süresi kaç ve videosu var mı merak ettim.
    Evet, videoluk bir süresi yok şimdilik , 2.37 yaptı, zaten eksikleri görmek ve test amaçlı girdi piste, 6 seans sorunsuz gazlayarak rüştünü ispatladı.

Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavi A1 i ben de merak ediyorum. 1.6 tdi ile ayni motor sanırım. Büyük turbo falan varsa iyi süre çıkarabilir.

Henüz ilkkez piste çıktı , turbo var. Güzel süreler biz de bekliyoruz inşAllah gelecek etkinliklerde. Diğer 1.6 tdi polomuz 2.35 yaptı, bu da daha iyisini çıkarabilecek nasipse.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

serkansozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben pist günlerinin ticari getirisi için düzenlendiğini düşünmüyorum, bu sebeple emeği geçen herkese saygı duyuyorum..
    Eleştirirken, 100 küsür lira karşılığında tüm güvenlik önlemleri alınmış Formüla 1 pistinde vakit geçirdiğimizi unutmamak lazım ..

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkansozen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pist günlerinin ticari getirisi için düzenlendiğini düşünmüyorum, bu sebeple emeği geçen herkese saygı duyuyorum..
    Eleştirirken, 100 küsür lira karşılığında tüm güvenlik önlemleri alınmış Formüla 1 pistinde vakit geçirdiğimizi unutmamak lazım ..
    Kesinlikle, Vurak Ak 'ın kafası esse, fiyatları arttırdığında ya da org. yapmadığında kimse bir hak iddaa edemez. Haliyle ülkemizde körfez,ülkünün halinin ortada olduğunu düşünürsek, verilen hizmet,profesyonellik ve fiyat karşılaştırması yapıldığında bizler için bulunmaz nimet..
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle, Vurak Ak 'ın kafası esse, fiyatları arttırdığında ya da org. yapmadığında kimse bir hak iddaa edemez. Haliyle ülkemizde körfez,ülkünün halinin ortada olduğunu düşünürsek, verilen hizmet,profesyonellik ve fiyat karşılaştırması yapıldığında bizler için bulunmaz nimet..
    Bence burada Buğra babanın @ef186 ellerinden öpmemiz gerekiyor o olmasa olmazdı çünkü.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler