User Tag List

Sayfa 73/173 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon
3280 sonuçtan 1.369 ile 1.387 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mailler gönderildi arkadaşlar. Maillerinizi klontrol edebilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

GranSport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste yeni çıkanlar için faydalı olacaktır:

http://www.techturkey.com/forum/moto...nbul_park.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun pistte idim B seansina ciktim. Genel olarak guzel bir gun oldu, ancak hem A hem B seansinda dumanli dizeller problem yaratti. Benim ciktigim seansta polo ile denk geldim, baya rahatsiz edici idi, araci gecmek zor arkasinda basamiyorsun,bekliyorum uzaklassin diye, sonra hizli tur atinca tekrar yetisiyorum, geciyorum sonra sogutma turu atarken tekrar yetisip geciyor Ben baya rahatsiz oldum acikcasi, buna bir cozum bulunmasi lazim, gerekirse dizeller icin ayri seans yapilsin veya baska bir cozum. Organizasyon icin de ekibe tesekkurler, umarim sıklığı artarak devam eder.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkışlar arasına 5er saniye konsa kurtarabilir diye düşünüyorum.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı batbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun pistte idim B seansina ciktim. Genel olarak guzel bir gun oldu, ancak hem A hem B seansinda dumanli dizeller problem yaratti. Benim ciktigim seansta polo ile denk geldim, baya rahatsiz edici idi, araci gecmek zor arkasinda basamiyorsun,bekliyorum uzaklassin diye, sonra hizli tur atinca tekrar yetisiyorum, geciyorum sonra sogutma turu atarken tekrar yetisip geciyor Ben baya rahatsiz oldum acikcasi, buna bir cozum bulunmasi lazim, gerekirse dizeller icin ayri seans yapilsin veya baska bir cozum. Organizasyon icin de ekibe tesekkurler, umarim sıklığı artarak devam eder.
    Şuna kadar katıldığım bütün pist günlerinde en keyifsiz anlarımı bu dumanlı araçların arkasında geçirdim. Konuyu gündeme getirmen çok isabetli. Bir defasında 2-3 tanesi yanyana denk gelmişti ve görüş mesafem sanki siste gidiyormuş gibi 5-10 metrelere düşmüştü. Herşeyden önce doğaya ve havamıza yazık. Filtre edilmemiş dizel dumanını kimse solumak zorunda değil. İkincisi konuyla alakalı olan kısmına gelirsek, pistin güvenliğini tehlikeye atan bir durum. Bu araçların yarış kontrol tarafından diskalifiye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hızlı arabalar geçip gidebilir bir daha denk gelmeyebilir ancak benzer güçteki araçlar para verip geldiği pist gününü bu doğayı zehirleyen araçların arkasında heba ediyorlar. Umarım bir önlem alınır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dumanlı dizellerin piste alınmaması tarafındayım.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan ayında konu dile getirilmişti.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçlar gerçekten çok hızlılar. Pist içinde 200-250 hp lik arabalarla yanından kopup gitmek gibi bir durum yok yani. Daha önce konusu açılmıştı ve araya mesafe bırakılması önerilmişti fakat gün geçtikçe bu araçlara talep artıyor, katılım artıyor. Aşırı ekonomik , pist giriş ücretleri makul , 1 ton alet hafif , motoru da 2 litre blok ile aynı olduğundan modifiyesi hesaplı ve çıkan performansta inanılmaz yüksek. Nisan ayında kışlık lastikle 2,35 döndüğünü yazan bir arkadaş vardı.
    Dolayısıyla katılımcı arttıkça duman konusu daha fazla gündeme gelecektir. Araya mesafe koyduğun zaman arkadan bir dizelin daha yetişmeyeceğini garanti edemeyiz ayrıca önünde 2 adet gidiyor olsa mümkün değil 5-10 saniye ile kurtaramazsınız zira o duman hemen dağılmıyor.

En azından bu tür araçlar, kat - egr sökülmeden , daha dumansız setuplarla katılım gösterirlerse doğrudan çözüme ulaşılır. Yoksa herkes katılsın piste , keyfini çıkarsın , katılım ne kadar fazla olursa hepimiz için o kadar iyi olur, devamı gelir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotoğraflarda iki tane de caddy piste giriyordu sanırım öyle bir şey gördüm.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun dizeller diye genellenmemeli aslında , çıkan bazı dizellerin duman seviyelerinde. Kullanıcılar olarak pist şartlarını gözeterek düzenlemeler yapılabilir. Eski nesil özelikle corsa grubu çok ciddi dumanlı.. Ama yeni nesil dizellerde daha az dumanlı seviyelerde piste çıkmak mümkün, özellikle pololarda (dün çıkan beyaz polo hariç ) Yine dün a ve b seanslarında Audi A1 tdi ve füme polo 6r tdi'mız pistteydi, dizel olduklarını anlamak bile zordu.. Seans sonrası arkadaşlardan gelip benzinli sandıklarını söyleyenler,aracı vs soranlar oldu.

Ayrıca pist günlerinin amacı herkesin malumu . Ciddi set up lı süreye koşan arabalar open pit'e odaklanmalı.
    Konu 63owen63 tarafından (24-09-2018 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun dizeller diye genellenmemeli aslında , çıkan bazı dizellerin duman seviyelerinde. Kullanıcılar olarak pist şartlarını gözeterek düzenlemeler yapılabilir. Eski nesil özelikle corsa grubu çok ciddi dumanlı.. Ama yeni nesil dizellerde daha az dumanlı seviyelerde piste çıkmak mümkün, özellikle pololarda (dün çıkan beyaz polo hariç ) Yine dün a ve b seanslarında Audi A1 tdi ve füme polo 6r tdi'mız pistteydi, dizel olduklarını anlamak bile zordu.. Seans sonrası arkadaşlardan gelip benzinli sandıklarını söyleyenler,aracı vs soranlar oldu.

Ayrıca pist günlerinin amacı herkesin malumu . Ciddi set up lı süreye koşan arabalar open pit'e odaklanmalı.
    Burda yazan herkesin vurgulamak istedigi dumanli araclar zaten, buna bir sinirlama getirilmeli.

Ayrica son dediginize katilmiyorum, open pit in rakamlari ortada. Herkesin ayni paralari vererek girdigi yerde baskasinin hakki gasp edilemez. Ciddi set up li arac, yavas arac onunu kesti diye birsey diyemez, ama bu duman olayi baska bir durum, arkadan gelen araclara zarar veriyor ve gelenleri tehlikeye atiyor.

IVU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel araçlar için ayrı bir seans açılması dahil dumansız arkadaşlara haksızlık olacaktır. Zira aracı dizel olan lakin gayet mantıklı şekilde piste gelen kişilerde aramızda yer almakta. Çıkış saniye farklılıkları ne yazık ki bir çözüm olamaz bu konuya. En net ve kesin çözüm hem doğa gelecek nesiller adına hemde pist sağlığı ve güvenliği için bu tarz araçların piste alınmaması. İnsanların pist günlerine katılmasına karşı değilim hatta trafikte gördüğümüz bu dumanlı arkadaşların bile trafik yerine piste gelmelerine memnun oluyorum lakin bu demek değil ki pistin kenarında mangal yapılıyormuş gibi piste çıkınca hislere kapılalım. Güzelce konuşulup, durum kişilere izah edilmeli ve bu araçların şayet düzenlemesi yapılmazsa piste çıkması yasaklanmalıdır. (Şahsi düşüncem.)

Birde bilen varsa bana açıklasın lütfen. Bu arkadaşın süresinde bir yanlışlık mı var? Gerçekten A5 ile 2.14.83'mü dönmüş?

Konu IVU tarafından (24-09-2018 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı batbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda yazan herkesin vurgulamak istedigi dumanli araclar zaten, buna bir sinirlama getirilmeli.

Ayrica son dediginize katilmiyorum, open pit in rakamlari ortada. Herkesin ayni paralari vererek girdigi yerde baskasinin hakki gasp edilemez. Ciddi set up li arac, yavas arac onunu kesti diye birsey diyemez, ama bu duman olayi baska bir durum, arkadan gelen araclara zarar veriyor ve gelenleri tehlikeye atiyor.
    Polo varken düzde içimden geçercesine gidip virajlarda benim hızımı kesen onca araç denk geldi bana da. O zaman onlar da katılmasın mantığına dönüyor iş. Dumanlı dumansız diye düzenlemek yanlış, halk günü bunun adı ve herkes katılabilir ancak hakkaten görüş sıkıntısı yaşatan araçları zaten görevliler organizasyona almıyorlar. Ring de de onlarca dumanlı dizel var
    Konu levent tarafından (24-09-2018 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IVU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel araçlar için ayrı bir seans açılması dahil dumansız arkadaşlara haksızlık olacaktır. Zira aracı dizel olan lakin gayet mantıklı şekilde piste gelen kişilerde aramızda yer almakta. Çıkış saniye farklılıkları ne yazık ki bir çözüm olamaz bu konuya. En net ve kesin çözüm hem doğa gelecek nesiller adına hemde pist sağlığı ve güvenliği için bu tarz araçların piste alınmaması. İnsanların pist günlerine katılmasına karşı değilim hatta trafikte gördüğümüz bu dumanlı arkadaşların bile trafik yerine piste gelmelerine memnun oluyorum lakin bu demek değil ki pistin kenarında mangal yapılıyormuş gibi piste çıkınca hislere kapılalım. Güzelce konuşulup, durum kişilere izah edilmeli ve bu araçların şayet düzenlemesi yapılmazsa piste çıkması yasaklanmalıdır. (Şahsi düşüncem.)

Birde bilen varsa bana açıklasın lütfen. Bu arkadaşın süresinde bir yanlışlık mı var? Gerçekten A5 ile 2.14.83'mü dönmüş?

[IMG]https://i.hizliresim.com/7DjbWY.jpg
    Süre yanlış. Kendisi firma yetkilim, araçta 2.0 Tdi Quattro olmayan bir araç Düzeltilmesi için mail atmıştık ama herhangi bir düzelme olmamış.
    Umut Kukul - F30 320iED

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel aracin piste girmemesi gibi birsey tabiki olamaz. Fakat nasil ki aracimiz pistte yag akittiginda diger araclar icin tehlike arz ettigi icin pistten aliniyorsak, pistte asiri duman atan araclar da tehlike arz ettiginden dolayi pistten alinabilir. Bence bu konu gecistirilmemeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı WeLeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süre yanlış. Kendisi firma yetkilim, araçta 2.0 Tdi Quattro olmayan bir araç Düzeltilmesi için mail atmıştık ama herhangi bir düzelme olmamış.
    Gördüğümden beri inanılmaz merak ettiğim bir konuydu gerçekten. Rs5 yerine A5 yazdılar dedim önce sonra dedim ki Rs5 ile bile döndüyse çok iyi zaman A5 ile döndüyse zaten pistin anahtarını vermek gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel aracin piste girmemesi gibi birsey tabiki olamaz. Fakat nasil ki aracimiz pistte yag akittiginda diger araclar icin tehlike arz ettigi icin pistten aliniyorsak, pistte asiri duman atan araclar da tehlike arz ettiginden dolayi pistten alinabilir. Bence bu konu gecistirilmemeli
    Ben katılıyorum arkadaşımıza. Bahsettiğimiz şey dizel araçların pisten uzaklaştırılması değil zira ya konu yanlış algılanıyor yada bir çarptırma söz konusu. Aşırı şekilde duman çıkartan araçların piste alınmaması gerekiyor, " aşırı şekilde ". Yol vermeyen araçlar, pist kurallarına uymayan kullanım sitilleri vb... konularda elbette sorun lakin bu piste alınmama için geçerli neden görülemeyebilir ki bence sürekli bu tarz şeyleri yapanlarda alınmamalı çünkü süre için çıktığımız turlarda "tecrübesi az arkadaşları tenzih ederek söylüyorum" kasti olarak yolu kapayan kapamaya çalışan kişi ve kişilere denk gelmekte mümkün oluyor. Buna bağlı olarak bunların durumu ile duman durumu çok farklı konular, yoğun şekilde duman atan araçların sürücüleri tehlikeye soktuğu baz alınarak piste alınmamaları pistin güvenliği/sürücülerin güvenliği açısından önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo varken düzde içimden geçercesine gidip virajlarda benim hızımı kesen onca araç denk geldi bana da. O zaman onlar da katılmasın mantığına dönüyor iş. Dumanlı dumansız diye düzenlemek yanlış, halk günü bunun adı ve herkes katılabilir ancak hakkaten görüş sıkıntısı yaşatan araçları zaten görevliler organizasyona almıyorlar. Ring de de onlarca dumanlı dizel var
    Yukarida da dedigim gibi virajlarda kendisi yavas oldugu icin hizli araclari yavaslatanlar bir lafim yok, benim demek istedigim aşırı duman atan araçlarin, hem diger araclara zarar verdigi hem de görüşü kisitladigi, yukardaki resimlerdeki araç yeterince yapiyor bunu bence. Bir de A seansinda duzluge 3 tane hemen hemen yan yana cikan dumanli araclar gecerken, orayi disardan görmenizi isterdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler