User Tag List

Sayfa 95/173 İlkİlk ... 45859394959697105145 ... SonSon
3280 sonuçtan 1.787 ile 1.805 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten üzücü bir durum. Yarışların ve turnuvaların iptalinden çok işini bu kadar iyi yapan bir kurumun işlerine çomak sokulmaya çalışılması daha da üzücü. Bir vatandaş olarak, devlet ne kadar pist yaparsa yapsın, sade vatandaş kullanamadıktan sonra, boş. Sadece yarışmak veya piste girmek değil seyirci olarak ve bu seneki vfest bile tek başına bir vatandaş için güzel ve yeterli bir organizasyondu. Intercity üniversite öğrencilerine verdiği ücretsiz güvenli sürüş teknikler eğitimine katıldım. Bu eğitim bile Intercity işletmesinin vizyonunu belli ediyor. Pist günlerine sürücü olarak katılmadım ama insanların pist günleri için yaptıkları modlar, süreler vs. İle heyecana biz bile dışarıdan ortak olduk. Motorsporlarını seven İnsanlara bu heyecanları yaşatanlara bir borcumuz var aslında. Gerekli kamuoyu oluşturulabilir. @63owen63 mehmet abinin dediği gibi ekşide başlık açılabilir. - güzel bir metin yazılırsa, yazarlığım mevcut başlık açabilirim- veya toplu bir metin ile cimer, gençlik bakanlığına yazılabilir.
    MR.EVO53

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekside başlık açılırsa konu gerekli yerlere ulaşabilir belki.
    Konu Carmageddon tarafından (16-03-2019 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekside başlık açılırsa konu gerekli yerlere ulaşabilir belki.
    Evet etkili olabilir.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fahiş fiyat artışı yapıp ya bu fahiş artışı öde yada benim istediğim yarıştırmacıyı yarıştır ödeme yaklaşımı bu...
    Ev sahibinin kirayı 13 kat arttırıp odalardan birinde kaynım oturursa kira almam demesi gibi bişey...
    Mahalle bakkalının şu sütleri yandaki binaya dağıtırsan sana 1 ekmek bedava, dağıtmazsan 1 liralık ekmek, sana 13,5 lira demesi gibi bir durum. Tabi bakkalın Türkiyedeki tek bakkal ve ekmeğin de sadece orada satıldığını varsaymamız lazım...
    Yada 13 değil 23 kat ödeyelim tosfedin S'sini bana ver demek gibi...
    Konu türkiyede otomobil sporunun tek yetkili mercii olunca birebir örneklemek mümkün olmuyor ama ileride başka federasyonların kötü örnek olarak gösterebileceği bir örnek oluştu ister istemez...

İki tablo paylaşacağım yorumsuz katıksız resmi rakamlarla inceleyin siz karar verin...

Yukarıdaki tabloda astronomik artış gerçekleşen özel kupa altında tek kupa yazan rakamlar İstanbul Park spor Klübünün bahsettiği rakamlardır.
    Konu ef186 tarafından (18-03-2019 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @ef186

Buğra abi güncel halk günleri haberini bekliyoruz lastik alıcam ona göre
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ef186

Buğra abi güncel halk günleri haberini bekliyoruz lastik alıcam ona göre
    Sen lastik al bol bol al

Güzel haberler yolda.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . gelelim otomobil tarafına, bizim sınıfımızda yani uluslararası yarışlarda teknik kontrol yapan bir Türk yok. WRC yapılıyor ya. adamlar geliyor her şey kendilerinden sana elletmiyorlar. bizimkiler (hemen hemen hepsi arkadaşım ) dışarıdan bakıyor. biz özellikle kendi ülkemizdeki uluslararası yarışlarda tam yetkili olarak görevimizi yapıyoruz. otomobildekiler elde defter bakıyor.
    Yazdıklarınızı okudum da konunun beni ilgilendiren tarafını alıntıladım;

1) ''. gelelim otomobil tarafına, bizim sınıfımızda yani uluslararası yarışlarda teknik kontrol yapan bir Türk yok. WRC yapılıyor ya. adamlar geliyor her şey kendilerinden sana elletmiyorlar. bizimkiler (hemen hemen hepsi arkadaşım ) dışarıdan bakıyor.'' demişsiniz

Neye dayanarak böyle bir cümle kurdunuz merak ettim doğrusu. Bahsettiğiniz federasyonda Teknik ve Homologasyon Kurul Üyeliği yaptım. Bizzat birçok uluslararası yarışta teknik kontrol yaptım. WRC, ERC, F1, ETRC, WRX gibi gibi... WRC de neyi elletmiyorlar merak ettim doğrusu? Benim ellemediğim parça kalmadı mesela. Dışarıdan bakan arkadaşınız kim lütfen isim verin?

2)''biz özellikle kendi ülkemizdeki uluslararası yarışlarda tam yetkili olarak görevimizi yapıyoruz. otomobildekiler elde defter bakıyor.'' demişsiniz

Sizler kimsiniz çok merak ettim doğrusu nasıl bir ekipsiniz tam yetkili görev yapıyorsunuz ki biz elde defter bakıyormuşuz? Bu kısmı açıklayın lütfen ki 200 den fazla yarışta yetkisiz görev aldığım için başıma dert gelmesin.

Cevaplarınızı ayrıntılı olarak bekliyorum...
    Konu TK_41 tarafından (18-03-2019 Saat 19:16 ) değiştirilmiştir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nekadar saçma

pistine yarışcımı al ücret odeme ne güzel iş

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen lastik al bol bol al

Güzel haberler yolda.
    O halde bende geçiyorum lastik siparişini
    Tufan has no limits.

cihan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist günleri her hafta sonu olsa vede seanslar araç sayısına bağlı olarak artsa süper olurdu Tabi Seans ücretlerinin, Günümüz Türkiye Koşullarına göre düzenlenerek motor spor sevdalılarına sunulsa, eminim "İstanbul Park" Çok neşeli günlere ev sahipliği yapacaktır. Saygılar.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TK_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okudum da konunun beni ilgilendiren tarafını alıntıladım;

1) ''. gelelim otomobil tarafına, bizim sınıfımızda yani uluslararası yarışlarda teknik kontrol yapan bir Türk yok. WRC yapılıyor ya. adamlar geliyor her şey kendilerinden sana elletmiyorlar. bizimkiler (hemen hemen hepsi arkadaşım ) dışarıdan bakıyor.'' demişsiniz

Neye dayanarak böyle bir cümle kurdunuz merak ettim doğrusu. Bahsettiğiniz federasyonda Teknik ve Homologasyon Kurul Üyeliği yaptım. Bizzat birçok uluslararası yarışta teknik kontrol yaptım. WRC, ERC, F1, ETRC, WRX gibi gibi... WRC de neyi elletmiyorlar merak ettim doğrusu? Benim ellemediğim parça kalmadı mesela. Dışarıdan bakan arkadaşınız kim lütfen isim verin?

2)''biz özellikle kendi ülkemizdeki uluslararası yarışlarda tam yetkili olarak görevimizi yapıyoruz. otomobildekiler elde defter bakıyor.'' demişsiniz

Sizler kimsiniz çok merak ettim doğrusu nasıl bir ekipsiniz tam yetkili görev yapıyorsunuz ki biz elde defter bakıyormuşuz? Bu kısmı açıklayın lütfen ki 200 den fazla yarışta yetkisiz görev aldığım için başıma dert gelmesin.

Cevaplarınızı ayrıntılı olarak bekliyorum...
    net cevap vereyim
    hesap verir gibi cevap vermeyeyim

önce sen kimsin ????????????????

wrc den başka uluslararası yarış yok otomobilde. Eğer alıp seni bir yerlere götürdülerse bilmem.
    diğer trans anatolian falan onlar sadece Türkiyeden geçiyor.
    wrc de teknik kontrol ekibinde tek Türk yoktu. Türk olan teknik kontrol sorumluları ise sadece izliyordu. kararı veren WRC sirkinin kendi adamları idi.
    Parça ellemişsen o senin merakındandır. yoksa işin gereği değildir.
    F1 yazmışsın .......
    bu tür ben daha çok bilirim tartışmasında genelde karşı taraf en son NASA da da çalıştım diyerek son noktayı koyuyor. Hani iş buraya gelmesin
    Teşekkür ederim
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diyalog kurmadan, sadece okuyarak bile tahammül edilebilir olmanın dışında kalıyorsun "mkerim"...
    Kuyruk acınız ve içinizdeki haset ateşi çok rahatlıkla görülebiliyor inan....
    Umarım seni forumdan atmadan buradaki güzel gelişmeleri görerek daha da içerlemeni sağlıyor olur moderatör arkadaşlarımız...
    Herkese keyifli bir gün dileği ile...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karabatak cikti. Nasil bir ruh halidir bu...
    Yakinda İstanbul Park da ki organizasyonlar duyuruldugunda pistte mayinn varr diye gosteri yapmasını bekliyorum.
    ilk yaşanacak kaza yada vb olaylarda kullanilmak uzere kına benden...

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    net cevap vereyim
    hesap verir gibi cevap vermeyeyim

önce sen kimsin ????????????????
    Bu kadar yazdınız çizdiniz hesapladınız, bir kurum adına konuşur gibisiniz. Öncelikle siz kim olduğunuzu beyan etseniz?

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piste halk günlerinde tamtam sistemi kurun. Kartlı sistem, otopark gibi , içerisi max 30 araba ( veya optimum sayı ne ise) olsun , çıkan yerine 1 araç. Çıkan kartını okutsun , kaç dakika içeride kaldı ise ücretini ödeyip çıksın.

Hem sirkülasyon güzel olur , çok daha fazla araç duraksız beklemesiz giriş yapar, giriş yapan araç ufacık bir ayar için dışarı çıkması gerektiğinde seansı yanmaz, içeride olup tam konsantrasyon sağlayıp süreye hazır hale gelenler de seans zaman sınırına takılmaz.

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen lastik al bol bol al

Güzel haberler yolda.
    Evi ,tarlayı sattım.Parayi clioya bastım. 12 yıllık roling arabasını pist arabası yaptım. Pist günleri iptal olursa olay çıkartırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evi ,tarlayı sattım.Parayi clioya bastım. 12 yıllık roling arabasını pist arabası yaptım. Pist günleri iptal olursa olay çıkartırım

çok eğleneceğük
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihangir konu ile ilgili bir yazı yazmış:

İstanbul Park Spor Kulübü'nün TOSFED hakkında yaptığı sert açıklamanın ardından TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ile Sarıkamış Rallisi için geldiği Kars'ta bir araya gelerek bir kaç soru sorma imkanı yakaladım.
    Açıkçası Eren Üçlertoprağı tüm sorularıma içtenlikle cevap verdi ancak TOSFED'in resmi bir açıklama yapmasından önce bu cevapları yayınlamamızın doğru olmayacağını da iletti. Bu nedenle cevaplardan yola çıkarak İPSK'nın dün yolladığı basın bildirisindeki konuları araştırdım.

İlk değinmek istediğim nokta Özel Kupa lisans ücretlerinin 10 kat artması. İPSK geçen yıla göre fiyatların TOSFED tarafından manasız şekilde 10 kart artırıldığını söylüyor. Herkesin ulaşabileceği şekilde biz de TOSFED'in sitesinden bu sene ve geçen senenin fiyatlarını aradık ve bulduk.

Geçtiğimiz yıl özel kupa lisans bedelleri 25.000 TL'ydi. Fakat kupaları düzenleyen kulüpler eğer bu organizasyonlarda herhangi bir otomobil markasının ismini kullanırsa rakam 50.000 TL'ye çıkıyordu. Yani Clio Cup dediğinizde 50.000 TL, Silver Cup dediğinizde ise 25.000 TL lisans ücreti ödüyorsunuz. 2019'da ise ücret sistemi değiştirildi. Bu değişikliği yapmanın tamamen TOSFED'in tasarrufunda olduğunu söyleyelim. Bunu yapmak için herhangi bir izne ihtiyacı bulunmuyor.

Yeni sistem ise aşağıdaki grafikte gibi.

1600cc ve aşağısı araçların kullanıldığı organizasyonlar için ücretleri 50.000 TL, 1601'den 2000cc'ye kadar olan araçlar için 75.000 TL, 2001cc ve yukarısı için ise 100.000 TL olarak belirlendi. Endurans Özel Kupa lisans ücreti ise 125.000 TL oldu. Turbo motorlarda ise bu rakam 1.7 katsayısı ile hesaplanıyor.

Bu rakamlara baktığımız zaman 2018 yılında İPSK'nın düzenlediği 3 kupa için TOSFED'e toplam 75.000 TL lisans ücreti ödediğini anlayabiliriz. Yeni rakamlarla birlikte ise bu ücret 275.000 TL'ye çıkıyor. Artış oranının 10 katı olmadığını görebiliyoruz. İPSK'nın 10 katlık artış söylemi büyük ihtimalle 2-3 yıl öncesindeki özel kupa lisans bedelleri ile bugünkü baz alındığında ortaya çıkan bir rakam.

Burada bir konuya da dikkat çekmek istiyorum. TOSFED özel kupa düzenleyecek kulüplerini teşvik etmek amacıyla bana göre gayet mantıklı bir teklif sunuyor. Eğer organizatör kulüp TOSFED'in göndereceği 1 genç sporcuyu düzenlenen özel kupaya dahil ederse lisans ücreti ödemekten kurtuluyor. Daha net anlatmak gerekirse İPSK düzenlediği Clio Cup yarışına TOSFED'in gönderdiği genç sporcuyu ücretsiz olarak alacak. Karşılığında ise 50.000 TL olan lisans ücretini ödemeyecek.

Fakat bu teklif İPSK tarafından hiç kullanılmadı.

Bildirideki ikinci önemli konu ise 2018 WRC'ye harcandığı söylenen 35.000.000 TL'lik rakam. Aşağıdaki linkte TOSFED'in 01.01.2018-31.10.2018 Denetleme Kurulu Raporunu bulabilirsiniz. Detaylı rakamların verildiği bu raporda biz 35.000.000 TL'lik bir rakam göremedik.

01.01.2018-31.10.2018 Denetleme Kurulu Raporu

Türkiye'nin motor sporları alanında en fazla bilinen ve ziyaret edilen mecrası olarak bu bilgileri araştırıp sizlerle paylaşmayı bir görev biliyoruz. Biz, tamamen bağımsız ve tarafsız bir yayın organıyız. İPSK'nın yayınladığı bildiriyi haber niteliği taşıdığı için sizlerle paylaştık ve ardından bir araştırma yaparak bu yazıyı hazırladık.

Netice itibari ile ortada bir bilgi kirliliği mevcut. Zannediyorum ki TOSFED bu konuda detaylı bir açıklama yapacaktır. Ancak sonuçta bu sorunlar ülkemizde motorsporlarına zarar veriyor. Umarım bu sorunlar kısa sürede çözüme kavuşur ve biz motorsporları taraftarları daha fazla etkinliğe katılırız.

Link: TOSFED, lisans ucretlerini gercekten 10 kat arttırdı mı?
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler