User Tag List

Sayfa 131/173 İlkİlk ... 3181121129130131132133141 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.471 ile 2.489 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. secenek;

https://www.darksidedevelopments.co....-diff-lsd.html

2. secenek;

DSG6/DQ250 Torsen Differential - Differentials - Products

3.secenek;

Wavetrac Differential: MK5/6 DSG Front Wheel Drive - 10.309.185WK - 2022

biri sınırlı kaydırmalı oteki torsen. hangisi daha verimlidir hangisini tercih etmek gerek acaba ? yabancı forumlarda peloquin den memnun olduklarını soyluyorlar genel olarak. bu kilit olayı cok kafamı kurcalıyor, tadila falan dinlemeyip girecegim sanırım bu işe
    VW Golf DSG 2WD Inc. Bolt Kit (Front, 20T Brake Ring) Quaife ATB Helical LSD Differential Quaife de düşünebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi, Ankara'da Erhan bizim Octi'ye yaparım demişti. 10 bin civarı bir ücreti söyledi. İlla faydası olur, kilit sonuçta. Şanzıman açılıyor, torna işleri falan, biz cesaret edemedik. XDS'i polo da kapatsam da octi de bir türlü kapatamadım, esc off yapılıyor kolaylıkla, görüşürsek küçük bi ayar çekebilirim bu konuda.
    Torna mı??
    Bedava deseler yaptırmam.
    Bolt-on bi ürün yoksa girmeyin derim o işe. Hava filtresi kazanı degiştirmek gibi bi iş değil bu m alumunuz. :/

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torna mı??
    Bedava deseler yaptırmam.
    Bolt-on bi ürün yoksa girmeyin derim o işe. Hava filtresi kazanı degiştirmek gibi bi iş değil bu m alumunuz. :/
    Tornaciya gitmeden herhangi bir lsd yi o sanzimana taksana ? Yine cok bilmis geldi konusuyor ya..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tornaciya gitmeden herhangi bir lsd yi o sanzimana taksana ? Yine cok bilmis geldi konusuyor ya..
    34 MOG 37
    09' Megane 2 RS
    Malzeme: Quaife LSD
    Montaj yeri: Tekirdağ Renault Buhari Yetkili servis. Yetkili. Bi daha yazıyorum bak; Yetkili. Hüsnü emminin yeri değil. (Hani ona da bi b.k atarsın diye yazıyorum, sözleşmişler ağız birliği yapmışlar hesabı..)

Bi ara açıp sorarsın.. Plakayı söylemeyi de unutma. Torna aletiniz var mı diye sorarsın. Biz de seninle birlikte öğrenmiş oluruz Sn.Az bilmiş

# bolt-on = sök-tak (O kadar! Kurcalamıyosun yani)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    34 MOG 37
    09' Megane 2 RS
    Malzeme: Quaife LSD
    Montaj yeri: Tekirdağ Renault Buhari Yetkili servis. Yetkili. Bi daha yazıyorum bak; Yetkili. Hüsnü emminin yeri değil. (Hani ona da bi b.k atarsın diye yazıyorum, sözleşmişler ağız birliği yapmışlar hesabı..)

Bi ara açıp sorarsın.. Plakayı söylemeyi de unutma. Torna aletiniz var mı diye sorarsın. Biz de seninle birlikte öğrenmiş oluruz Sn.Az bilmiş

# bolt-on = sök-tak (O kadar! Kurcalamıyosun yani)
    SIMDI daha yazilani okuyamiyorsun. Megane icin birsey yazmismiyim orda?? Megane la o arabanin ortak tek noktasi ikisininde 4 tekeri ve direksiyonu olmasi. O model sanzimana, dsg dq250 ye tornaciya gidip islem yapmadan lsd takamazsin. Tornacida lsd uretmiyoruz. Internet uzerinde ahkam kesmiyoruz tecrubeleri aktariyoruz. Iki gram bilgi ile ahkam kesmiyoruz yani..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun. Bana garip geldi. Güncel bir araç için kesme biçme, ne bileyim :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun. Bana garip geldi. Güncel bir araç için kesme biçme, ne bileyim :/
    Avrupada taktiran cok fazla insan var hatta montaj ile beraber 1800 euro ya mal oluyormus. Demekki onlarda bi takim islemler yapiyorlar ki 1000 euro olan malzemenin fiyati montaj sonrasi 1800 lere cikiyor. Ben olmasi gereken bir islem olarak algiliyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok buyuk bi islem degil. Puntalarin curutulmesi gerekiyor oem diff i sokebilmek icin. Hatta mfactory harici diff takabilmek icin ekstra arp civata da satin almak gerekiyor. Mfactory alinca yaninda geliyor bu araclar icin.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulkemizde yapan var hatta korfez de 1 tane golf kullanistim.
    Duz vitesde ki etkiyi ve sorunsuzlugu beklemeyin...

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden torsen kullanıyorlar ? clutch type degil ?
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden torsen kullanıyorlar ? clutch type degil ?
    Günlük kullanıma daha uygun oluyor önden çeker için. Balatalar bitince diff revizyonu için komple şanzımanın inmesi çok külfetli.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük kullanıma daha uygun oluyor önden çeker için. Balatalar bitince diff revizyonu için komple şanzımanın inmesi çok külfetli.
    gundelık kullanımda 100/25-30 ıle aslında hıc sorunsuz olması lazım sonucda tekerlerın bırı dıgerınden farklı donmek ısterse kılıtlıyor, 3-4 yılda balatasına bırsey olmaması lazım fıyatı torsenın ıkı katı gıbı oldugu ıcın dıye dusundum sonucda torsen uzun uzun kılıtleyıp tutamıyor , bellı bır torkda kılıtleyıp sonra bosa bırakıyor. balatalıda balata değişimi yapılıyor torsenlerde komple dıf degısıyor dıye bılıyorum ?
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gundelık kullanımda 100/25-30 ıle aslında hıc sorunsuz olması lazım sonucda tekerlerın bırı dıgerınden farklı donmek ısterse kılıtlıyor, 3-4 yılda balatasına bırsey olmaması lazım fıyatı torsenın ıkı katı gıbı oldugu ıcın dıye dusundum sonucda torsen uzun uzun kılıtleyıp tutamıyor , bellı bır torkda kılıtleyıp sonra bosa bırakıyor. balatalıda balata değişimi yapılıyor torsenlerde komple dıf degısıyor dıye bılıyorum ?
    Torsen olanlar tam bakımsız ömür boyu garantili oluyor çünkü gerçekte hiçbir zaman bir kilitleme olmuyor. Ben Quaife kullanmıştım. Orjinal şanzıman yağını kullanmaya devam ediyorsun, LSD katkısı gerekmiyor. Ve ömür boyu garantili satılıyor. Ama işte bütün torsenlerde ve Quaife ATB'de olan en büyük sıkıntı bir tekeri kerbe vurup havalandırdığın anda diff bildiğin açık diff oluyor. Yada bir teker çok iyi tutunan asfaltta diğeri çime yada halıya çıktı ise direk açık diff. Diğer tekerden hiçbir direnç gelmez ise çalışmıyor. Sol ayak freni güzel iş yapıyor torsende. Ama ben bir sonraki diff'i balatalı alacağım ama günlük için değil.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Torsen olanlar tam bakımsız ömür boyu garantili oluyor çünkü gerçekte hiçbir zaman bir kilitleme olmuyor. Ben Quaife kullanmıştım. Orjinal şanzıman yağını kullanmaya devam ediyorsun, LSD katkısı gerekmiyor. Ve ömür boyu garantili satılıyor. Ama işte bütün torsenlerde ve Quaife ATB'de olan en büyük sıkıntı bir tekeri kerbe vurup havalandırdığın anda diff bildiğin açık diff oluyor. Yada bir teker çok iyi tutunan asfaltta diğeri çime yada halıya çıktı ise direk açık diff. Diğer tekerden hiçbir direnç gelmez ise çalışmıyor. Sol ayak freni güzel iş yapıyor torsende. Ama ben bir sonraki diff'i balatalı alacağım ama günlük için değil.
    ömür boyu garantı nasıl oluyor 2 sene once 950 dolarlık quaıfenın tamır takımına 650 dolar ıstedıler ustelık çogu kısıde difin ötmesinden rahatsızdı ozamanlar arastırırken , balatalı kullanınca torsenın nekadar egreksız oldugunu anlarsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ömür boyu garantı nasıl oluyor 2 sene once 950 dolarlık quaıfenın tamır takımına 650 dolar ıstedıler ustelık çogu kısıde difin ötmesinden rahatsızdı ozamanlar arastırırken , balatalı kullanınca torsenın nekadar egreksız oldugunu anlarsınız
    Valla benim aldığım quaife'de de ötme vardı. 4 yıl kullandım. Sonra söküp bir ralli aracına sattım. Bazı çok güçlü önden çeker araçlarda quaife diff kırıldığını gördüm yabancı forumlarda ama garanti olayını bilmiyorum. Zaten ömür boyu garantiyi ürünü alan ilk kişiye veriyorlar. Hemde hem yol hemde motorspor kullanım tarzında. Ama şanzımanda dişli kırarsın çapakları parçaları içine girer tabiki tamir takımı gerekir. Açık diff ten ATB'ye geçince bile oha, çüş oluyorsun. ATB'den balatalıya geçincede aynı etki olacaktır. Kendi aracımda kullanmadım ama tepkisini başka araçtan biliyorum.

Quaife ATB Differential Warranty Registration - Activate Our Lifetime Warranty

The Differential Warranty Registration is required to activate the lifetime warranty on your Quaife ATB unit. Please complete this form to enjoy the peace of mind of the lifetime warranty, whether it’s for motorsport or fast road use.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amator pist ve cadde kullanımı icin heralde hiç olmamasından cok daha iyidir torsen kilit değil mi ?
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amator pist ve cadde kullanımı icin heralde hiç olmamasından cok daha iyidir torsen kilit değil mi ?
    Valla ıslak ve karlı zeminde kabak lastik ile bile tutunma sağlıyor. / arttırıyor Çalışması için gaza basmak gerekiyor. Viraja giriyorsun arabanın biraz kafadan açılacağını hissediyorsun. İç güdüsel olarak gazı az bırakıp yavaşlamak gerekirken korkmadan gaza basmayı arttırmak ve kilidin devreye girip kafayı içeri çekişini izlemek insanda aptal bir gülümsemeye sebep veriyor.
    Schumi.Projects

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ıslak ve karlı zeminde kabak lastik ile bile tutunma sağlıyor. / arttırıyor Çalışması için gaza basmak gerekiyor. Viraja giriyorsun arabanın biraz kafadan açılacağını hissediyorsun. İç güdüsel olarak gazı az bırakıp yavaşlamak gerekirken korkmadan gaza basmayı arttırmak ve kilidin devreye girip kafayı içeri çekişini izlemek insanda aptal bir gülümsemeye sebep veriyor.
    Şu duygu için 10.000 tl harcanır, kimse kusura bakmasın Alışmak için 20-30 viraja girmek gerek, yoksa hep lift-off yapıyor insan
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liftoff yapip hizinizi kesiceginize,kafadan da kayıyorsa aracınız,arkayi kaydirip,4 teker kayarak donun viraji. Hem hizli hem masrafsiz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler