User Tag List

Sayfa 139/173 İlkİlk ... 3989129137138139140141149 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.623 ile 2.641 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben de B ve C seanslarında çıktım

B de @Berkan copilotlugunda 2.55
    C de tek başına 2.50 döndüm

Yürür ağırlığı ben dahil 1500kg civarında olan 135hp bandındaki araba için daha fazlası zor görünüyor
    Lastikler 23k km de ku36, 1 körfez günü 2 seans ist park ve 20 dk ülkü pistine maruz kaldı bu süreçte bu arada
    Seneye yeni arabaya kısmet artık diyorum
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak sıkıntısız,keyifli ve eglenceli bir Pist Günleri sezonu biraktik diye düşünüyorum. Gercekten zorlayici,ogrenme süreci olan ve sürüşü hatasız isteyen cok teknik bir pistimiz var.
    Bu süreçte bir dedigimizi 2 etmeyen İntercity ekibine cok teşekkür ederim. Buğra sayesinde,piste gelen herkes oncelikli ve guvenli ortamda zamann gecirdi.
    2 senedir basina kaktigim 2 saatlik open pit i yapmasi muhtesem oldu. Keske kasim sonu yada aralik' da da bir seans yapsa.
    Zamanlar acisinda cok gelişen oldu,bu sevindirici ama nedense rekor yada rekora yakin sureler gelmedi (super sport hariç)
    2.17 bekliyordum ama bu senede olmadi : (
    İnşallah yakin zamanda olur. Pistimizin degerini bilelim, insallah cok daha fazla cikariz.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 kasımda
    pistin en güçsüz aracıyla (C1-68hp)B ve C seanslarına çıktım.

2.piste girişimdi.8 eylüldeki en iyi sürem 3.23sn di.amacım 3.10 ve altıydı ama olmadı.iki seanstada 3.11sn de kaldım.

motor gücüm az bu yüzden hızımı viraja taşımaya (ağırlığım sayesinde) çalışıyorum.fakat virajdaki trafikte beni çok etkiliyor.

araç sensodrive nekadarda manuelde kullansamda debrıyaja ben basmadığım içinde süre kaybım oluyor.

yinede çok keyif aldım.emeği geçer herkeze teşekkür ederim.bir dahaki pist gününde görüşmek ümidiyle.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıntı 1: Ruhsatta beygir gücü 117kw gözüküyor. "Abi selam iki ay önce de girmiştim 117kw değil 117bg aracım" "Bakalım tamam devam et"
    Sıkıntı 2: "Abi selam 2 ay önce de gelmiş LPG'li yine aynı yöntem pompayı söktüm sorun yok değil mi?" @ef186 : "Sorun yok"

Bakalım nisana kadar ruhsatı düzelttireyim ben iyisimi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı 1: Ruhsatta beygir gücü 117kw gözüküyor. "Abi selam iki ay önce de girmiştim 117kw değil 117bg aracım" "Bakalım tamam devam et"
    Sıkıntı 2: "Abi selam 2 ay önce de gelmiş LPG'li yine aynı yöntem pompayı söktüm sorun yok değil mi?" @ef186 : "Sorun yok"

nisanmı daha çok varmış

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende dün a seansında çıktım aracım 2 tur çok güzel ancak sonrasında after cooler yatmadığı için iat çok yükselti arabanın resmen duvar olduğunu gördüm 1 tur soğutma ile geçti ama bir dahaki pist yününe aracın önünü biraz kaldırıp biraz daha kalın yanak lastikle ve cooler ile çıkmayı planlıyourm
    subarucu arkadaşada çok geçmiş olsun
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.43 lük polo gti videosunu da buraya bırakayım sayfa hareketlensin

Seans çok kalabalık olduğu için bu seans süre gelmez lastiklerde bitiyor eğlencesine gazlayayım dedim o sırada 2.43 gelmiş.
    Önceki seansta da 2 kişi aynı süreyi almıştım.
    Konu MCN21 tarafından (11-11-2019 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lpg ile ilgili sıkıntı mı çıktı ? tankın içini görebileceğimiz şekilde söküp geldiysen teknik kontrolde bir sıkıntı çıkmamış olması lazım ?
    Ben sıkıntı 2 kısmını anlamadım ?
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg ile ilgili sıkıntı mı çıktı ? tankın içini görebileceğimiz şekilde söküp geldiysen teknik kontrolde bir sıkıntı çıkmamış olması lazım ?
    Ben sıkıntı 2 kısmını anlamadım ?
    sıkıntı yok abi benlik stres. ikisinde de sorun yaşamadım.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2.43 lük polo git videosunu da buraya bırakayım sayfa hareketlensin

Seans çok kalabalık olduğu için bu seans süre gelmez lastiklerde bitiyor eğlencesine gazlayayım dedim o sırada 2.43 gelmiş.

uf ne güzel araba

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uf ne güzel araba
    Sana da nasip olur ins

DOA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    butun sene kahrimizi ceken sayin bugra yildirim'a ve intercity istanbul park ekibine bu guzel sezon icin kendim adina tesekkur ediyorum.umarim onumuzdeki sezon eksiklerimizi tamamlayip daha guzel pist gunleri gorecegiz

bu haftasonu 2 saatlik open pitte en iyi suremi yakaladim. onun videosunu paylasacagim;

not: vtec solenoid'imde bir problem oldugundan aracim 7k devirde vtec aciyor. bu yuzden viraj cikislarinda biraz hizlanmakta gecikiyorum, videoda da anlayacaksiniz zaten. keske olmasaydi daha guzel bir sure ile kapatabilirdik sezonu.
    not2: videonun parlakliginin kusuruna bakmayin lutfen, cok alisik oldugum bir sey degil video cekmek, galba yanlis bir yere baglamisim kamerayi.

Konu DOA tarafından (11-11-2019 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.
    doayen!

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=DOA;8613153]butun sene kahrimizi ceken sayin bugra yildirim'a ve intercity istanbul park ekibine bu guzel sezon icin kendim adina tesekkur ediyorum.umarim onumuzdeki sezon eksiklerimizi tamamlayip daha guzel pist gunleri gorecegiz

bu haftasonu 2 saatlik open pitte en iyi suremi yakaladim. onun videosunu paylasacagim;

not: vtec solenoid'imde bir problem oldugundan aracim 7k devirde vtec aciyor. bu yuzden viraj cikislarinda biraz hizlanmakta gecikiyorum, videoda da anlayacaksiniz zaten. keske olmasaydi daha guzel bir sure ile kapatabilirdik sezonu.
    not2: videonun parlakliginin kusuruna bakmayin lutfen, cok alisik oldugum bir sey degil video cekmek, galba yanlis bir yere baglamisim kamerayi.

Tebrikler Doğa, sürüşte güzel araba da güzel.

O.Ozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Beygir gücü ile olan sorunun benzerini pazar günü ben de yaşadım. Saxo VTS aracımın motor gücü ruhsatta 98 kw olarak yazılmış bu da 131 hp yapıyor. Girişte arkadaşlar incelerken aracın 120hp olduğunu anlatamadım sonuç olarak 1 hp ile 150 TL fark ödemek durumunda kaldım . Hayır araç gerçekten 131 hp olsa ödeyeyim tabi sorun değil ama aracım stok VTS yani 120hp . Bir sonrakine nasıl çözüm bulurum bilmiyorum artık. Onun dışında çok keyifli bir gündü gerçekten 1 seans aldığıma pişman oldum.
    '01 Saxo VTS

Caner B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2.43 lük polo gti videosunu da buraya bırakayım sayfa hareketlensin

Piste gelirken ellerinizi evde bıraktınız sanırım.
    Audi S3 2.31.83 @İstanbul Park
    Peugeot 308 ehdi 2.45.00 @İstanbulPark
    Ds3 Racing 2.37.267 @İstanbulPark
    Megane RS 250 Cup 2.27.00 @İstanbulPark

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Ozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beygir gücü ile olan sorunun benzerini pazar günü ben de yaşadım. Saxo VTS aracımın motor gücü ruhsatta 98 kw olarak yazılmış bu da 131 hp yapıyor. Girişte arkadaşlar incelerken aracın 120hp olduğunu anlatamadım sonuç olarak 1 hp ile 150 TL fark ödemek durumunda kaldım . Hayır araç gerçekten 131 hp olsa ödeyeyim tabi sorun değil ama aracım stok VTS yani 120hp . Bir sonrakine nasıl çözüm bulurum bilmiyorum artık. Onun dışında çok keyifli bir gündü gerçekten 1 seans aldığıma pişman oldum.
    biraz laf yapsaydın girerdin düşük fiyattan

VengaR2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese Merhaba 10 kasım 2019 pist günlerinde B ve C Seanslarındaydım. İlk seans subarunun yanması üzerine seans durdurulunca bölünme olduğu için çok iyi geçmedi. Subarulu arkadaşta burdaysa kendisine çok geçmiş olsun inşallah birdaha kimsenin başına gelmez böyle bir olay. C seansı ise çok iyiydi benim için daha önce 08 Eylül de çıktığımda sürem 3.21 idi. 10 Kasımdaki sürem ise 3.02 ile bitirdim. 19 sn lik bir gelişme yakalamışım. Aracımda Yazılım+Dpf+Egr iptal 60mm Egsoz boruları 63mm free flow son susturucu var. Yürüyende ise eibach 3 cm yay var. Bu süre belki intercooler değişimi ile 2.56 gibi zamanlara inebilir ama şöylede bişey var 1350+85 (ben) kg ağırlığı olan bir araçla viraj çıkışlarında iatım yüksek olduğu için hızlanmak zaman kaybına sebep oluyor. Ayrıca Alp Plakalı 4 serisi BMW'li arkadaş burdaysa kendisine teşekkür ederiyorum çok keyifli güzel çekişmeli 4-5 tur attık kendisiyle onunda bileğine emeğine sağlık yeni sezonda yine psitlerde görüşmek üzere.

Hakan Girginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık Istanbul PArk ın yenı rekoru 2.06.582...
    Ferrarı 488 Pısta ile.
    Lastık CUP2 R.

Evet, iyi derece , ama rekor değil.

Pist rekorunu 8 Kasım 2019 günü open pit etkinliğinde ben kırdım.

Araç 1999 model progressive twin turbo Mazda MX-5.

Montoya'nın dahi 10 saniye altına inmek için aracın çok ciddi hazırlanması, ayrıca çok daha radikal bir sürüş tekniğinin içselleştirilmesi gerekiyor.

Tur videosu ekleyemiyorum maalesef. YouTube o kadar kısa video kabul etmiyor.

Aracın hazırlanması uzun sürdü...

Turbo encabulatörünün polarizasyon optimizasyonu için Göztepe Sanayi Sitesi'nin hemen dışında bir atölyede üs kurduk. Orada gereken faz eğrilerini elde etmek için kapasitans büküm çalışmalarını başlatıp data tablolarını poll ettikten sonra uygulama senaryolarını hexadecimal aktarım ile aracın işletim sistemine patch ettik.

Sonrasında üst devirlerde vites kutusunun dişli yağının viskositesi yüzünden tork kayıpları yaşadığımızı fark ettik. Bu sorunu gidermek ciddi ArGe istedi, ama sonunda şanzuman yağını tamamen boşaltmak sureti ile aktarım kaybı yaşamayan, kuru bir sistem çıktı ortaya. O an tam bir gurur anıydı.

Yakıt konusunda sorun yaşayan çok arkadaş var aramızda. Oktan yükselticiler, farklı kimyasal katkılar bir yere kadar fayda ediyor.
    İşte tam bu yüzden ayrı bir ekip yakıt üzerinde çalıştı. Dört aylık hummalı bir faaliyetin ardından dünyada ilk defa 4 silindir, 16 valflı bir motora solid fuel conversion (katı yakıt dönüşümü) uygulaması yapıldı. Yakıt olarak odun kullandık.
    Haliyle klasik ateşleme tabloları tüm işlevini yitirdi. Bilindiği gibi benzin her sıkıştırma döngüsünde yakılır, ama odun bir kere yakıldı mı, en az yarım saat gidiyor.
    O yüzden avans tablolarının parametrelerini değiştirip "yük" ve "devir" yerine tarih ve diğer araçların renklerini yazarak herkese rengine göre avans vermeye başladım. (Mesela gri Ferrari.. 10 saniye. Yeşil AMG GT... 15 saniye)

Sonunda güvenerek kullanacağım bir araç çıktı ortaya...

Ama hedef büyük olduğu için çok farklı bir yöntem lazımdı.
    Kullanma tarzım ilk başta kulağa kolay gibi gelebilir, ama çok deneyim istiyor:

Pitlerden piste çıkıp ilk turda sakince motor yağını, lastikleri ve frenleri operasyonel sıcaklık seviyelerine getiriyoruz. Bu arada pistteki diğer araçları dikkatle inceleyip avans tablosunda gerekli değişiklikleri de yapmayı ihmal etmiyoruz. 12. viraja biraz tempolu girip frenleri test etmekte fayda var tabii.

Bu yavaş turda 14. viraja girmek çok önemli... Çünkü ön düzlükte hız lazım.

Ön düzlük biterken 1. viraja en sağdan girip, apex geçildikten sonra dip gaz ile sola devam ediyoruz. Yol sağa dönüyor, biz sağa dönmeden bütün hızımız ile sola devam etmek zorundayız. O nokta hafif yokuş yukarı olduğu için vitesin doğru, vites kutusunun da aktarma kayıpsız (kuru) olması olmazsa olmaz, o derece.

Bu noktada bir an gözümüzü kapatabiliriz, ama ayak gazda olmak zorunda.
    Hızınız yeterli ise dört tekerleğin yerden kesildiğini hissedeceksiniz. Havada çok zaman geçirmemeye çalışın, çünkü tekerlekten tahrikli araçların frenleri böyle durumlarda sadece aksesuar özelliği taşıyor maalesef.

Eğer benim kadar usta iseniz, arka düzlüğün 11 numaralı viraj civarındaki kaçış alanına inebilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken hız kesmeden keskin bir sol yapıp kendinizi 12. viraja hazırlamak.

Gerisi ortalama yeteneği olan tüm sürücülerin becerebileceği türden, 13 ve 14. virajları geçip, ön düzlükteki start-finish çizgisine gelirken hız kesmemek.

Open pit seansında motor ve süspansiyonunu başarılı bulduğum birtakım İtalyan markaları gördüm. Reklam olmasın diye marka zikretmiyorum.
    Bu arkadaşlar tavsiyelerime uyup çok çalışırlarsa 1.20 civarında süreleri görebilirler.
    Kendilerine seve seve yardımcı olurum.
    Konu Hakan Girginer tarafından (13-11-2019 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Bugra ya baski yap,listeye yazsin ismini. : )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler