User Tag List

Sayfa 149/173 İlkİlk ... 4999139147148149150151159 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.813 ile 2.831 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Celimabi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Viraj gecisi konusunda dediginize tamamen katiliyorum Cem bey. 8.viraj buna bir ornek mesela. 140+ ile donerken, bukadar buyuk bir virajda ondeki arac 100 ile donuyorsa, tabiikide gecilmeli. Ama dip dibe, tampon tampona durumuna gelmemek, her iki taraf icinde daha iyi olur diye dusunuyorum.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok farklı düşüncelerde herkes,o yüzden anlaşmak zor.

Bencede üsturuplu geçmek pistin her yerinde yapılır,yavaş olan aynaya bakarsa çok problem yaşancağını zannetmem.Şahsen bende virajda geçiorum ama 100 le dönülcek virajı sallıyorum 70 le dönmeye çalışanı geçiyorum,yoksa öyle zaten hakkını vermeye geçeni zorlamam özellikle.

Ama tabi altında arabanın ne olduğunu bilmeden ayı gibi gelen kazmalar var yaradana sığınıp en kötü patlarız duramazsak mantığında olanlar.O zaman zaten videolardaki durum yaşanıyor.

Evet sana göre viraj 100le dönülüyor. Diğer araca göre 70le dönülüyor. Pilotaj zayıflığı araba güçsüzlüğü vs. yüzünden..

Kendimden örnek vereyim methanol tankım küçük olduğu için 38 derece sıcaklıkta aracım avans vurdu ve normal turlamak zorunda kaldım. Bundan normal ne olabilir?

Kuralları brefingte zaten söylüyorlar. Virajda araba geçmek YASAK. Bu kuralı düşünerek aynalarına bakmayan ve sana göre yavaş olan bir otomobile çarpabilirsin

Bence gerçekten süre çıkarmak isteyen adamın yeri OPENPIT

Son olarak soğutma turu atan ya da yavaş gitmek isteyen arabalar için ortak bir işaret belirlense mesela dörtlü yakmak. İyi olur diye düşünüyorum.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi cıkmamak, biri gelip vurur murur uğraş dur sonra. (:

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet sana göre viraj 100le dönülüyor. Diğer araca göre 70le dönülüyor. Pilotaj zayıflığı araba güçsüzlüğü vs. yüzünden..

Kendimden örnek vereyim methanol tankım küçük olduğu için 38 derece sıcaklıkta aracım avans vurdu ve normal turlamak zorunda kaldım. Bundan normal ne olabilir?

Kuralları brefingte zaten söylüyorlar. Virajda araba geçmek YASAK. Bu kuralı düşünerek aynalarına bakmayan ve sana göre yavaş olan bir otomobile çarpabilirsin

Bence gerçekten süre çıkarmak isteyen adamın yeri OPENPIT

Son olarak soğutma turu atan ya da yavaş gitmek isteyen arabalar için ortak bir işaret belirlense mesela dörtlü yakmak. İyi olur diye düşünüyorum.
    Genelde sinyal yakıyorlar gördüğüm kadarıyla geçen sene girmiş biri olarak. Genelde aynı tempoda giden araclara denk gelirsem gecemiyorsam yavaslayip bosluk oluşturmaya çalışıyorum. Buğra beyin de söylediği zaten bu yönde idi

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka trafiği kontrol ederek soğutma yada yavaşlama durumunda , virajda diğer araçlara denk gelmeyecek şekilde gidilir biraz dikkat edilirse ..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tatilde oldugum ıcın katılamadım. Sanırım dolu gecmıstır. Insallah hep dolu gecer.
    Daha once bu sıcaklarda cok cıktım. Hatta GP2 ıle 2.25 yapmıstım zar zor,agustonda, sanırım 2013 yada 14 yazıydı,hava 35 derece falan dı,arabanın her yerı yandı. Debrıyaj bıttı(Arac 2600km de ıdı)frenler cok hızlı asında vs vs
    Bu gecme ıslerıne cok takılmıs insanlar..
    Yahu arkandakı hızlıysa,yol ver. Senı yakalamıs zaten.
    Yarış cızgısı,yarıs cızgıme dalan vs yazanlar var. Arkadasalr,bu yarıs degıl kı?
    Ha arkandan bırı yaklasınca gaza gelıyorsun,eyvallah ama zaten gazlarken arkandan bırı senı yakalamıssa,anla be bırader ondan yavassın.
    Yanı daha ıyı yapma sansın yok,sadece onun ve kendı turunu mahvedıceksın.
    Adam ıdeal cızgıden 70 le gıdıyor,arkadakıde 100. Zaten pıst genıs,adamın vırajda martı gıbı dısa ucmayacagından emınsen ve senı gordugunu dusunuyıorsan gec.
    Yoksa bızde ayna kullanımı o zaman kı adrenalıne baglı. Adam vıraja yaklasıyor,frende,allahım sana gelıyorum dıyor,tam sola kırıcak yanında cok daha hızlı araba gecıp cızgıye donuyor. E oda basıyor kalayı.
    Bırader arada arkana bak,demek kı duzde hızlı gelen bırı var. Karsılıklı saygı.
    Ha baktınondekıyle aynısın,ayagını 5 sec gazdan cek,rahat tur at.
    Tabı burası halk gunu,cohgu bılmıyor yada bılmek zorunda degıl bu işlerı.
    Open pıt guzelde kımler 4000 yada 6000 verebılıcek?
    Basıt anlayıs ve saygıyla kımse uzulmez....

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk gününde süre almak şans işi. Günün sonunda çoğu kişi süreye odaklandığı için ve kimse kimseyi tanımadığı için riskli de. Yoksa işi iyi bilen 40 kişiyi bir seansta içeri koysan 40 ı da süresini alabilir. Arkadan gelene doğru şekilde yol vermek ciddi tecrübe işi.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tatilde oldugum ıcın katılamadım. Sanırım dolu gecmıstır. Insallah hep dolu gecer.
    Daha once bu sıcaklarda cok cıktım. Hatta GP2 ıle 2.25 yapmıstım zar zor,agustonda, sanırım 2013 yada 14 yazıydı,hava 35 derece falan dı,arabanın her yerı yandı. Debrıyaj bıttı(Arac 2600km de ıdı)frenler cok hızlı asında vs vs
    Bu gecme ıslerıne cok takılmıs insanlar..
    Yahu arkandakı hızlıysa,yol ver. Senı yakalamıs zaten.
    Yarış cızgısı,yarıs cızgıme dalan vs yazanlar var. Arkadasalr,bu yarıs degıl kı?
    Ha arkandan bırı yaklasınca gaza gelıyorsun,eyvallah ama zaten gazlarken arkandan bırı senı yakalamıssa,anla be bırader ondan yavassın.
    Yanı daha ıyı yapma sansın yok,sadece onun ve kendı turunu mahvedıceksın.
    Adam ıdeal cızgıden 70 le gıdıyor,arkadakıde 100. Zaten pıst genıs,adamın vırajda martı gıbı dısa ucmayacagından emınsen ve senı gordugunu dusunuyıorsan gec.
    Yoksa bızde ayna kullanımı o zaman kı adrenalıne baglı. Adam vıraja yaklasıyor,frende,allahım sana gelıyorum dıyor,tam sola kırıcak yanında cok daha hızlı araba gecıp cızgıye donuyor. E oda basıyor kalayı.
    Bırader arada arkana bak,demek kı duzde hızlı gelen bırı var. Karsılıklı saygı.
    Ha baktınondekıyle aynısın,ayagını 5 sec gazdan cek,rahat tur at.
    Tabı burası halk gunu,cohgu bılmıyor yada bılmek zorunda degıl bu işlerı.
    Open pıt guzelde kımler 4000 yada 6000 verebılıcek?
    Basıt anlayıs ve saygıyla kımse uzulmez....

Pist Otoritesi The Yargı Makinası geldi

Miniyle 2.25 dönmüş biz kimiz ki

Sadece tek soru virajda araba geçmek yasak mı? Brefingte bize yasak dediler. Düzlükte araba geçebilirsiniz dediler

Bizde virajda tampona yapışan sağdan soldan geçmek isteyen adamlardan rahatsız olduğumuzu dile getirdik.

Süre kasmak isteyen adam bunu başkalarını rahatsız etmeden tehlikeye atmadan yapsın. Teşekkürler

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist Otoritesi The Yargı Makinası geldi

Miniyle 2.25 dönmüş biz kimiz ki

Sadece tek soru virajda araba geçmek yasak mı? Brefingte bize yasak dediler. Düzlükte araba geçebilirsiniz dediler

Bizde virajda tampona yapışan sağdan soldan geçmek isteyen adamlardan rahatsız olduğumuzu dile getirdik.

Süre kasmak isteyen adam bunu başkalarını rahatsız etmeden tehlikeye atmadan yapsın. Teşekkürler
    Yazdıklarınıza birebir katılıyorum. Benden hızlı olan araba beni düzlükte geçsin, buna bişey dediğim yok, ama virajda geçip karşı tarafı tehlikeye sokmasına hakkı yok kimsenin.

Geçen sene 1 kere katılma fırsatı buldum, virajda araç sollayan aracı sollayanı gördüm.

İlk kez çıktığım etkinlikte, aynamı kollamaktan pistin tadına çokta varamadım diyebilirim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün yorumlara en çok takıldığım sahneyle cevap vereyim bari, hırsızın hiç suçu yok belli ki

Brifinde anlatılan ne? yakın gidiyorsan ve düzlükte rahatça geçip gidecek pozisyonda değilsen ARKADAKİ olarak biraz yavaşlayacaksın, önüne mesafe koyup sonra yine yoluna bakacaksın

Seans bitip de pite dönünce Buğra başgan "olm ne konuşuyoruz biz ya" dese ne derim diye düşünüyorum her seferinde, yoksa 8. virajda 2 MX5'in arasına makasa girebilirdim gayet de

Bahsettiğim sahne bu, kamikaze değil de ne bu şimdi

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden hızlı olan araba beni düzlükte geçsin
    Yanlış.

Viraj nasıl alınır bilmeyen malesef o kadar çok insan çıkıyor ki piste, tamam anlayışla karşılaşıyoruz. Adam düzlükte s.ktr olup gidiyor tam tabirle ama viraja gelince ben yakalıyorum, e kim hızlı bu durumda?

Benim için 2 viraj sabretse, az gaza bassa beni bir daha tekrar görmeyecek zaten.

Geçen yıl haziran'dan kalma, f20 118i (170 lik + yazılım vb vardır muhtemelen) arka tamponunda fotom var 6. viraj çıkışı dip fren yaptırdı bana sağolsun önü boş olmasına rağmen. Vursam ben mi suçluyum o mu bu durumda? Benim araba ne miydi, 145 hp dyno verili dizel Giulietta.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasak olan herseyi hayatinin tum akisinda uyguluyormusun acaba ?

Neyse ayi gibi gecenler tabiki sucludur,yada ustune kiranlar

Ama burasida adi ustunde motorsporlari aktivitesi olan biyer bu kadarda korkmayin yada bu kadar guvenli bir yer oldugunu dusunmeyin.Oyle bir dusuncesi olan gelmesin bence.

Sonucta amatorce birisinin hatasi yuzunden duzlukte gecerkende kaza olabilir,risk her zaman var bu isin bir dogrusu yada bir yanlisi olmaz.
    Team PAŞAOĞLU

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağa doğru geçiş alanın var hızını kesmeden devam edersin, kamikaze olması için orayı da işgal etmesi gerekirdi z4 lünün
    Konu arm tarafından (04-09-2020 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün yorumlara en çok takıldığım sahneyle cevap vereyim bari, hırsızın hiç suçu yok belli ki

Brifinde anlatılan ne? yakın gidiyorsan ve düzlükte rahatça geçip gidecek pozisyonda değilsen ARKADAKİ olarak biraz yavaşlayacaksın, önüne mesafe koyup sonra yine yoluna bakacaksın

Seans bitip de pite dönünce Buğra başgan "olm ne konuşuyoruz biz ya" dese ne derim diye düşünüyorum her seferinde, yoksa 8. virajda 2 MX5'in arasına makasa girebilirdim gayet de

Tarik videoda sorun yok gibi gozukuyor ama kameradan dolayi aksiyonu algilayamiyor olabiliriz

Onu birakta ole bisey yazmissinki temde 250 tane makas atan sen degilsin sanki yada caddede falan yanlayan drift videolari olan
    Team PAŞAOĞLU

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet brifingde virajda geçmeyin deniyor ve virajda geçiş iki tarafta limitte gitmeye çalışıyorsa gerçekten tehlikeli ancak bu videodan gördüğüm kadarıyla Z4 sizi yol veriyo sanmış olabilir çünkü bulunduğunuz noktadan sonra zaten apekse kapanılmaz, çok ilerdesiniz ve hızınızda gayet düşük. İlerde olmanız Z4'ün sizi arkadan veya yandan sıkıştırmasından mı bilemiyorum çünkü kamera açısından dolayı arka taraf gözükmüyor, çok tehlikeli bir durum göremedim.

Bunun dışında arkadaşlar bahsetmiş, bu kadar araç varken sadece ve araçlar arasında da aşırı güç farkı olmadığını düşünürsek sadece düzlükte geçmeyi uygulamak pek olası değil, virajda geçiş konusunda iki taraf da dikkatli olursa pek bir problem olmaz diye düşünüyorum açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halk gününün kuralları belli evet, viraj içinde darlayanlarıda kimsenin savunduğu yok zaten ama burda en büyük problem bence frenajdayken geçip geçmeme meselesi mesela o z4 mini videosu gibi(z4 çok hızlı mı geliyordu arkadan bilmiyorum) zaten o camaro polo mevzusuda biraz benziyor örneğe. Misal iki araç güç farkları çok fazla arkadan gelen çok hızlı öndekinin 160 la frene oturduğu yerde arkadaki atıyorum 240la frene oturuyor çarpmamak için mecbur sola yada sağa (virajın yönüne göre) geçmek zorunda kalıyor çünkü arkadan çok hızlı geliyor pistte sürekli ayna kontrolu şart

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS 'in paylastıgı videoda Z4'u hatalı bulmuyorsanız ya hic briefing + pist tecrubeniz olmadı yani Buğra bey'in izlettiği videoyu izlemediniz. Ya da gördüğünüzü / duyduğunuzu algılayamıyorsunuz. Pist konusunda cok tecrubeli kişiler bile hızlı olan virajda gecebilir fikrini savunuyorsa buralarda dogruyu bulmak yada tartısmanın bi yere varmayacagı belli.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz halk günü yapmayalım bir süre, görüyorum ki her gün 4 saat boş duvarlara anlatıyorum o kuralları. Can sıkıntısından briefing vermiyoruz orda değil mi....
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk girdiğimde bende çok tırsmıştım millet üstüme üstüme geliyor sanıyordum

ama 2-3 seans daha girip tecrübe kazandıkça ve yolu ezberledikçe hem süreniz iyileşiyor hemde o ilk günkü korkunuz azalıyor.
    buğranın brifingte 2 sözü aklımda virajda birbirinizi geçmeyi ve aynaya bakmayın

haaa zaten biraz tecrübe ettikten sonra 80le döndüğün virajı artık 105-110la dönüyorsun ve ortama ayak uydurabiliyorsun.

69hp ile pistteki 30 aracın 20-25i düzde beni geçiyor.ama virajda çoğunu yakalıyorum.hızları ciddi düşükse aradan sıyrılıyorum.kimsenin aracını şahsını riske sokmam

45 yaşındayım ehliyetimi aldığım günden beri gazlarım,viraj kasarım ama pist başka.zamanla tecrübe kazanmaya bakalım.
    @ef186
    -bir süre halk günü yapmıyalım-
    deme öyle şeyler okadar emek veriyorsun,emek veriyoruz.halk günüsüz bırakma bizi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler