User Tag List

Sayfa 150/173 İlkİlk ... 50100140148149150151152160 ... SonSon
3278 sonuçtan 2.832 ile 2.850 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hep söylüyorum tekrar söyleyeceğim, pist günlerinde tecrübesi olan ve olmayanları ayırmak en makul çözüm olacak, emin olun güç de önemli değil. Cumartesi günü Porsche süren bir kadının yarattığı tehlikeleri göstermek için bir elin parmakları yetmez. Çizgi bilenle bilmeyen insan sorunu var en çok, çizgi bilen 2 kişi birbirinin ne yapacağını az çok tahmin edip ona göre yol veriyor zaten. En çok tehlikeyi çizgi bilmeyenler yaratıyor. Seneye zaten halk gününe kesinlikle çıkmayacağım. Boş yere aracım yıpranıyor. Mis gibi gelirim open pitime, hem ben hem de arabam daha az yıpranır, yapabileceğim süreyi yapar çıkarım.

Diğer bir önerim ise, seanslık araç sayısını 25-30 seviyesine indirip fiyatı aynı oranda arttırmak. 4 seans çıkmışım, atabildiğim hot lap sayısı 1 seansı doldurmaz. Dolap beygiri gibi boş boş dönmüşüm.

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abilerim, kardeşlerim; briefingde söylenilen şeylere harfiyen uymak zorundayız. Pist çıkışı kendi fikirlerimizi savunmaya devam ederiz fakat piste çıktığımız andan itibaren briefingde söylenilenleri aynen yapalım. 500 kelime konuşuluyorsa yarısında GÜVENLİK kelimesi geçen bir yerde yok virajda sollarım yok ben şu hızda dönüyorum geçer giderim hakkım var falan yanlış ibareler bunlar. 30 Ağustos ilk pist günü deneyimimde elimden geldiğince benden hızlı olan araçların önünü kesmemeye çalıştım, çizgileri bozulmasın diye. Soğutma turunda elimden geldiğince apexten uzaklaştım. Hatta attığım 6 turda 1 tane bile hot lap'im yok (hoş olsa da çok hızlı olmazdı tecrübesizlikten) çünkü bunun tek sebebi briefingde güvenliğin bu kadar ön planda tutulmasıydı. Pist günleri açılsa da yer ayırtsak diye gün sayan biri olarak, teche girip Buğra abinin "bir süre yapmayalım halk günü" demesi çok üzücü benim için. Bu kadar güvenlik önlemine hak ver veya verme, sen sadece uy.
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist Günlerinin mantığı işin özünde aslında pisti tanımak, piste çıkmamış insanları İstanbul Park ile tanıştırmak. Çok pirimitif özetle, pistte gezsinler demek.

40 kişi çıkıyor aynı anda. 20 dakikacık dönülüyor. Pitten sonra çoğu araç için 6 tur, bilemedin 7 tur.
    Viraj içinde geçmeyin diyor Buğra 10 senedir, her brifingde aynı cümleyi söylüyor.
    İstisnaları olabilir, ama istisnaları da riskli. Önündeki pisti bilen tecrübeli biri olarak yol mu verdi, yoksa çizgiyi mi kaçırdı bilmek zor.

Aynı pistte yarışlarda 170 km/h hızda 40-50 cmden takip ediyoruz, yeri geliyor tamponun tozunu alıyoruz ama pist günü sanki o değil. Yada Buğra yalan söylüyor.

Şahsi fikrim, 40 kişi varken süre yapılmaz. Pist kalabalıkken süreye kasılmaz. Denk gelirse süre gelir, gelmezse gelmez.
    Süre yaptığımız seansları hatırlıyorum, pistte maks 18-20 araç var, onların da yarısı yarınlar yokmuş gibi gazlayıp 2.10 dönüyor, araç görmeden 20 dk bitmiş.

Not: Ben çıktığımda şu yazdıklarımın tam tersi hareket edeceğimi bildiğimden ve herkesin üstüne çıkma potansiyeli ile hayvan gibi süreye kasacağım için kati suretle çıkmıyorum pist günlerine. Open pit inşallah diyip gün sayıyorum.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist Günlerinin mantığı işin özünde aslında pisti tanımak, piste çıkmamış insanları İstanbul Park ile tanıştırmak. Çok pirimitif özetle, pistte gezsinler demek.

40 kişi çıkıyor aynı anda. 20 dakikacık dönülüyor. Pitten sonra çoğu araç için 6 tur, bilemedin 7 tur.
    Viraj içinde geçmeyin diyor Buğra 10 senedir, her brifingde aynı cümleyi söylüyor.
    İstisnaları olabilir, ama istisnaları da riskli. Önündeki pisti bilen tecrübeli biri olarak yol mu verdi, yoksa çizgiyi mi kaçırdı bilmek zor.

Aynı pistte yarışlarda 170 km/h hızda 40-50 cmden takip ediyoruz, yeri geliyor tamponun tozunu alıyoruz ama pist günü sanki o değil. Yada Buğra yalan söylüyor.

Şahsi fikrim, 40 kişi varken süre yapılmaz. Pist kalabalıkken süreye kasılmaz. Denk gelirse süre gelir, gelmezse gelmez.
    Süre yaptığımız seansları hatırlıyorum, pistte maks 18-20 araç var, onların da yarısı yarınlar yokmuş gibi gazlayıp 2.10 dönüyor, araç görmeden 20 dk bitmiş.

Not: Ben çıktığımda şu yazdıklarımın tam tersi hareket edeceğimi bildiğimden ve herkesin üstüne çıkma potansiyeli ile hayvan gibi süreye kasacağım için kati suretle çıkmıyorum pist günlerine. Open pit inşallah diyip gün sayıyorum.
    Cupra duruyor mu abi yoksa değişti mi ?
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul parkın araçlara göre pist sürelerine nereden ulaşabilirim ?
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul parkın araçlara göre pist sürelerine nereden ulaşabilirim ?
    Aşağıdaki linkte transponder almış kişilerin süreleri bulunuyor ancak hem sürelerde hem de araç modellerinde bazı hatalar mevcut. Örnek olarak 3.14 dönen A5'in 2.14 yazılması gibi.
    https://intercitypark.com/motorsporl...leri/neticeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MErak ediyorum da

M.Seefried Porsche 991 Turbo S (standart araç/lastik) 02:10.873

Bana (sıradan sürücü/motorsporları sever) bu aracı verseler, 10 tur atsam hem aracı hem pisti tanısam, sonra hızlı tura çıksam kaç yaparım acaba?
    Pilotajdan ne kadar gider?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Celimabi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha onceden ne tur arabalar surdugunuze, aracla ne kadar uyum sagladiginiza, ne kadar iyi bir surucu oldugunuza, hava sicakligina. Butun bunlar ve cok daha fazlasi degiskenlik gosterir. Yani cok iyiyseniz gercekten 2.12 de yapabilirsiniz, 2.25 altina inememeninzde muhtemel. Kimse denemeden gormeden bilemez

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cupra duruyor mu abi yoksa değişti mi ?
    Duruyor duruyor iyi sabır var Baybars abide bu kadar zamandır piste çıkmadan durabiliyor
    Konu Zero tarafından (03-10-2020 Saat 01:48 ) değiştirilmiştir.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hahah,neler yazılmıs.
    SImdıye kadar bır cok aracımla en ıyı surelerı yaptım. Hemen hemen cogu Halk Gunundeydı.
    Ist park gıbı tutusun yuksek oldugu pıstlerde cıkıs turunda lastıklerınız neredeyse ıdeal ısıya ulasıyor. Ilk 2-3 tur zaten ıyı sure yaptın yaptın,yapamadıysan lastıkler buna ızın vermez.
    Ya abı ben 5-6.turda yaptım dıye cıkmam,dememk kı kotu kullanmıssın,en ıyı zamanın orada gelmıs. Demk kı aracının en ıyı zamanı degıl.
    Gecme gecılma konusu uzun hıkaye. Tehlıkeye atmadan gecersına ** zaten adam arkana geldıyse,senden hızlı. SAYGI duy yol ver yahu.
    Buarada ıStanbul oark ın asfaltı yenılenıyor. Insallah rekor sureler daha da asagı ıner,guzel haber

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahah,neler yazılmıs.
    SImdıye kadar bır cok aracımla en ıyı surelerı yaptım. Hemen hemen cogu Halk Gunundeydı.
    Ist park gıbı tutusun yuksek oldugu pıstlerde cıkıs turunda lastıklerınız neredeyse ıdeal ısıya ulasıyor. Ilk 2-3 tur zaten ıyı sure yaptın yaptın,yapamadıysan lastıkler buna ızın vermez.
    Ya abı ben 5-6.turda yaptım dıye cıkmam,dememk kı kotu kullanmıssın,en ıyı zamanın orada gelmıs. Demk kı aracının en ıyı zamanı degıl.
    Gecme gecılma konusu uzun hıkaye. Tehlıkeye atmadan gecersına ** zaten adam arkana geldıyse,senden hızlı. SAYGI duy yol ver yahu.
    Buarada ıStanbul oark ın asfaltı yenılenıyor. Insallah rekor sureler daha da asagı ıner,guzel haber
    birde pistin güncel süre ve araçları görebilsek süper olur
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MErak ediyorum da

M.Seefried Porsche 991 Turbo S (standart araç/lastik) 02:10.873

Bana (sıradan sürücü/motorsporları sever) bu aracı verseler, 10 tur atsam hem aracı hem pisti tanısam, sonra hızlı tura çıksam kaç yaparım acaba?
    Pilotajdan ne kadar gider?
    Çok değişebilir. Ama profesyonel pilot bazında bakarsak Fernando Alonso , hem f1 dünya şampiyonu oldu hem lemans kazandı hem de dakar yarışına katılıp ilk 10 da mı bitirdi öyle bir şey ki çok iddialı bir sonuç. Tarihte John Surtees hem f1 hem moto gp( o tarihte adı bu değildi gerçi) kazanan bir pilot.

Yani araca çok kolay adapte olabiliyorsanız , sürüş kabiliyetiniz de varsa bence 10 turda olmasa da 10 gün deneme ile 5-6 saniye yakınına inersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f1'in seyircisiz olma kararından sonra iyice üzüldüm. Yakınlarda pist günleri de görünmüyor, iyice tadım kaçıyor. Kuzu kuzu yatıyor araç üzerindeki son sayı sticker ile

Thor Performance

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada instagramdan yazdım ama cevap alamayacağım sanırım. Yeni asfalt da eski asfalt ile sürtünmeye sahip olacak mı @ef186 yoksa yollardaki asfalttan mı dökülüyor?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada instagramdan yazdım ama cevap alamayacağım sanırım. Yeni asfalt da eski asfalt ile sürtünmeye sahip olacak mı @ef186 yoksa yollardaki asfalttan mı dökülüyor?
    Öyle bir şey mümkün olabilir mi sizce? Orası F1 pisti olması için yapıldı zaten asfaltı ona göre özel, 15 yıl sonra da hala aynı asfaltı kullandırtmıyor adam haliyle, yepyeni zamk gibi asfaltımız hayırlı olsun milletçe

22 Kasım'da pist günleri çılgınlığı yapar mı acaba Buğra başkanım?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey mümkün olabilir mi sizce? Orası F1 pisti olması için yapıldı zaten asfaltı ona göre özel, 15 yıl sonra da hala aynı asfaltı kullandırtmıyor adam haliyle, yepyeni zamk gibi asfaltımız hayırlı olsun milletçe

22 Kasım'da pist günleri çılgınlığı yapar mı acaba Buğra başkanım?
    valla ulaştırma bakanlığı yaptığı için korkutuyor

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan özel karışım çok hassas ölçümlerle, en yeni teknolojiye sahip makinalar ile uygulanmakta. Herman Tillke 'nin ekibini getirdik işin tüm aşamalarını kontrol edip herşeyin yolunda gitmesini sağlıyorlar.
    Ayrıca yol asfaltı ile uzaktan yakından ilişkisiz farklı bir formülasyon ile üretilen, içeriğinin sağlandığı maden ocağına kadar denetlenen bir sistem.
    Çoook iyi bir güncelleme oldu diyebilirim.
    Piste taze kan geldi.

Ayrıca ülkenin çok başarılı mühendisleri de, çok başarılı şirketleri de var, ben işin merkezinde gurur duydum diyebilirim.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AvcI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde pistin güncel süre ve araçları görebilsek süper olur
    İst Park yönetimi hep guncelliyordu,ben uzun zamandır bakmadım ama hassaslar o konuda. @ef186 asfalt ve pist test için yarış yada bu tip organizasyon olucak mi F1 öncesi?
    Ve ilk halka açık organizasyon ne zaman?(open pıt yada halk günü)
    Öpücükler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önümüzde 1 sene var. F1'i seneye tekrar getirip asfalttaki tutuşu arttırmak için bol bol pist günleri yapmalıyız
    Thor Performance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler