User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ankara'ya Yariş Pisti Açılsın Change.org imza

umrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankara'ya Yariş Pisti Açılsın Change.org imza

Evet arkadaşlar herkese merhaba.

Böyle bir kampanya başlattım nereye gider bilmiyorum. Ancak imzalarsanız memnun olurum.

Petition * Ankara Buyukşehir Belediyesi: Ankara'''ya Yarış Pisti Yapılsın * Change.org

Bununla beraber giriş yazısını ve başlığını biraz aceleyle yazmış olabilirim. Eklememi, çıkarmamı veya düzenlememi istediğiniz bir şey olursa yazarsanız memnun olurum.

Saygılar.
    Konu umrdmr tarafından (03-07-2017 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: Başlıktaki Türkçe karakterler neden öyle oldu bilmiyırum

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ilk imza benden
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Talking

Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk imza benden

Teşekkür ederim.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Change.org çok da güven veren bir site değil bence ama yine de imzaladım.
    İnş muhattaplarınca ciddiye alınır.
    Ankara'daki belediyecilik anlayışını düşününce, ilgilileri ihtiyaç olarak görünce bence çok kısa sürede aksiyon alınabilecek bir olay.
    Ama yine de pek ümidim yok doğrusu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı konuyu hem burada hem detailturkey'de hem forumdonanım da açtım. Forumdonanımda 1 saat dolmadan 3 mesaj şikayet ettim. 3 ünüde sildiler.

Diğer yazılan mesajlarda komedi. Ne acayip forum yaa forumdonanım. Cinnetin eşiğine gelirsin ciddiye alsan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu eklemek istiyorum, dediğim gibi diğer iki forumda da paylaştım kampanyayı, yalnız bu forumun başlık ve altındaki açıklama kısmı hakkında yorum yapması benim için çok önemli.

Gerçi şimdi kontrol ettim giriş yazısı ve başlık düzenlemeye izin vermiyor. En azından sizin tavsiyeleriniz ile belki bir resim, yorum veya bir belge eklenebilir.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz biliyormusunuz o pist arazisine kaç tane AVM kaç tane rezidans yapılır. hesap bu şekilde adamlar olan pist ve benzeri yerlere bir şeyler dikme peşinde
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara Otomobil Sporları Kulübü(ANOK) başkanı 1 yılı aşkın bir süredir bu proje için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bir çoğunuz bilmiyordur, şu anda Akara Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Daire Başkanı, aynı zamanda TOSFED yönetim kurulu başkan yardımcısı. Yani eğer gerçekten bir pist yapılacaksa şu an daha doğru bir ekip bulunamaz.

Bekleyip göreceğiz artık.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara ya dunyanın en ıyı pıstı nı de yapsanız otoparkında turbolu sahınler e30 lar sıfır cızer onun ıcın bence gerek yok

pıst yapıldı kac kısı pıst yarısına gırecek ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Otomobil Sporları Kulübü(ANOK) başkanı 1 yılı aşkın bir süredir bu proje için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bir çoğunuz bilmiyordur, şu anda Akara Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Daire Başkanı, aynı zamanda TOSFED yönetim kurulu başkan yardımcısı. Yani eğer gerçekten bir pist yapılacaksa şu an daha doğru bir ekip bulunamaz.

Bekleyip göreceğiz artık.
    Keşke herkes sizin gibi yapıcı şeyler yazsa. Nedense bir günah işlemişiz gibi herkes bana saldırıyor.

Ben de her şeyin farkındayım, fakat böyle bir kampanya başlatmaktan kime ne zarar gelir, anlamış değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara ya dunyanın en ıyı pıstı nı de yapsanız otoparkında turbolu sahınler e30 lar sıfır cızer onun ıcın bence gerek yok

pıst yapıldı kac kısı pıst yarısına gırecek ?

Hiç bir zaman yapılmasın o zaman. Sizin söylediğinizden bu anlam çıkıyor. O olur, bu olurla bir yere varılmıyor hocam. Ben de farkındayım her şeyin doğma büyüme Ankaralıyım. Etap esnasında yanlamak yasak diye kural getirirsin. Yanlayanı dışarı atarsın, plakasına yasak koyarsın 6 ay giremez olur biter. Bizler ifşa ederiz gerekirse.

Benim kuzen bizim arabayla odtü kampüsüne gitmiş bir iki zibidilik yapmış heralde kampüste hız sınırını mı ne geçmiş.

Sonrasında ben birini almak için bir zaman sonra girmek istedim. Bu aracı kampüse alamayız dediler, almadılar beni. Rektörlüğe gidin dilekçe milekçe dediler. Yani zor değil bu işler.

Yani pist yapılsa güzel olmaz mı ? İkinci bir İstanbul Park olması Ankara'da birtek beni mi heyecanlandırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsin.

Ankara'ya 271 km uzaklıkta bir drag pisti varken, 367km uzaklıkta time-trial pisti ve 416 km uzaklıkta Formula 1 pisti varken, yapılacak yeni bir pist ne kadar gerekli o da ayrı bir tartışma konusu. Bu işlere çok gönül vermiş birisi, otomobili hard tuned değilse yürüterek, hard tuned ise organizason günlerinde ayarlayacağı bir çekici ile veya işleri daha da büyütürse binek otomobiline bağlayacağı bir römork ile halledebilir.

Şahsi fikrim ankaranın bir piste ihtiyacı olmadığıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir zaman yapılmasın o zaman. Sizin söylediğinizden bu anlam çıkıyor. O olur, bu olurla bir yere varılmıyor hocam. Ben de farkındayım her şeyin doğma büyüme Ankaralıyım. Etap esnasında yanlamak yasak diye kural getirirsin. Yanlayanı dışarı atarsın, plakasına yasak koyarsın 6 ay giremez olur biter. Bizler ifşa ederiz gerekirse.

Benim kuzen bizim arabayla odtü kampüsüne gitmiş bir iki zibidilik yapmış heralde kampüste hız sınırını mı ne geçmiş.

Sonrasında ben birini almak için bir zaman sonra girmek istedim. Bu aracı kampüse alamayız dediler, almadılar beni. Rektörlüğe gidin dilekçe milekçe dediler. Yani zor değil bu işler.

Yani pist yapılsa güzel olmaz mı ? İkinci bir İstanbul Park olması Ankara'da birtek beni mi heyecanlandırıyor.
    Bu sözünden yola çıkarak; İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Konya olmak üzere 4 ayrı şehirde 4 farklı branşta pist bulunmakta.
    Pistlerin bulunduğu bu şehirlerde caddelerde gazlayan, köşe başlarında yanlayan, trafikte makas atan yok mu peki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke herkes sizin gibi yapıcı şeyler yazsa. Nedense bir günah işlemişiz gibi herkes bana saldırıyor.

Ben de her şeyin farkındayım, fakat böyle bir kampanya başlatmaktan kime ne zarar gelir, anlamış değilim.
    Niyetin çok güzel, zaten pist isteyen herkes aynı düşünceye sahip. Ancak karar veren makamlara bakıldığında, onlar da ister istemez yaptıkları yatırımın kendilerine nasıl bir geri dönüşü olacağını düşünüyorlar ve pist işi malesef bu sebepten dolayı hiç bir zaman ön plana çıkmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz biliyormusunuz o pist arazisine kaç tane AVM kaç tane rezidans yapılır. hesap bu şekilde adamlar olan pist ve benzeri yerlere bir şeyler dikme peşinde
    Bilmiyorum kaç tane yapılır, tahmin edebilirim. Avm'in kapladığı bina alanı, otopark alanı, eğer yapılacaksa peyzaj alanı bilgilerini ve pist için ayrılan yerin dönüm bilgilerini benimle paylaşırsanız, belki daha net bir cevap verebilirim.

Yaptığınız yorum ne kampanyayı, ne bu konuyu bir adım öteye götürmüyor. Sizce götürüyor mu ?

Yani nedir hiç başlatmasa mıydık böyle bir kampanya. Bu forumda takıldığınıza göre eminim sizde gönülden isterseniz böyle bir şeyin Ankara'ya ya da bir başka yere yapılmasını ona hiç bir şüphem yok. Gerçekten samimi hislerim bu yönde.

Fakat neticeye gözümüzü dikerek bir yere varamıyoruz işte. Ben de böyle bir şeyi arzuladığım için, böyle bir kampanya başlatayım diye düşündüm. Sonu nereye varır çok hayal etmek istemedim. Şu an için elimden gelen bu. Siz de bu konuda iyi kötü destek olursanız memnun olurum.

Umarım yanlış anlaşılma olmamıştır. Bu forumdaki herkese saygım sonsuz. Bazen internet ortamında yüz yüze konuşma olmadığı için yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Böyle yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem özür dilerim.
    Konu umrdmr tarafından (12-12-2019 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbette vardır hocam. Ben zaten change.org'daki girişi yazarken avrupada durum nasıl diye biraz araştırmak istedim. Onu da açıklama kısmındaki kaynağa ekledim. Yani orda da %10'luk bir kesim sadece eğlencesine trafikteki hız limitlerini ihlal ediyormuş. Ki Almanya'da irili ufaklı bazıları halka kapalı tam 98 pist var mesela.

Tabiki bu pist hadisesi tek başına böyle bir şeyin önüne geçemez orası kesin. Bu tarz hareketlerin menbağında bizzat ülkedeki pist noksanlığı olmadığını ben de tahmin edebiliyorum. Yani belirli bir kesimi (Keçiören'de oturuyorum iyi bildiğimi düşündüğüm bir kesim) öyle pist ile felan ıslah etmek zor. Cezai yaptırımla bile ıslah edebilir misin emin değilim. Amerika bu konuda büyük oranda muvafık oluyor gerçi.

Dediğim gibi böyle bir işi başlatırken neticesini çok düşünmedim. Ankara'ya pist yapılsa İstanbul kadar dolu dolu geçer mi ona da emin değilm. İstanbul parkta Gtr'lar, Rs'ler, Lambo'lar, Ferrariler koşuyorlar. Ankara'da bu kadar ciddi bir yarışçı kitle olduğunu ben de zannetmiyorum, ama insan elinin altında 25-30 km yol giderek ulaşabileceği bir pist istiyor işte.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En büyük hayalim. Sonunda kadar destekliyorum.
    "life is too short to drive boring cars"

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaşınız Kaç bılmıyorum ama ben 2001 yılından bu yana resmı olarak yarısıyorum ( Drag )

manısaya da gıttık Konya da yarıstık hatta corum da yarıs var dedıler kosa kosa gıttık

Ankara da yapılamayan en son yarısı hatırlıyormusunuz ????

Padok alanı nedır bılırmısınız ? o padok alanında elınde pıtbull kopegı ıle dolasan ınsanlar vardı..

hatta bız yarıs olsun dıye golf arabasına bınıp ınsanları yolun kenarınandan cekmeye calıstık ama ınsanlar ne dıyordu bılıyormusun
    bıze ne ya yarıs olmazsa olmasın

Ankara da pıst olsa yıne aynı goruntuler olacak
    onun ıcın ya Ankara dısına yada uzak bı yere yapılması taraftarıyım ben
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşınız Kaç bılmıyorum ama ben 2001 yılından bu yana resmı olarak yarısıyorum ( Drag )

manısaya da gıttık Konya da yarıstık hatta corum da yarıs var dedıler kosa kosa gıttık

Ankara da yapılamayan en son yarısı hatırlıyormusunuz ????

Padok alanı nedır bılırmısınız ? o padok alanında elınde pıtbull kopegı ıle dolasan ınsanlar vardı..

hatta bız yarıs olsun dıye golf arabasına bınıp ınsanları yolun kenarınandan cekmeye calıstık ama ınsanlar ne dıyordu bılıyormusun
    bıze ne ya yarıs olmazsa olmasın

Ankara da pıst olsa yıne aynı goruntuler olacak
    onun ıcın ya Ankara dısına yada uzak bı yere yapılması taraftarıyım ben
    aynı fikirdeyim, ya Kulu makasa doğru ya da Sivrihisar'a doğru bir alanda, metro ve otobüs güzergahında olmayan bir lokasyonda olmak zorunda yoksa bırakın yarışı açılış bile yapılmaz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler